Şimdi Ara

ASUS Zenfone 3 (ZE552KL) Kullanıcıları Paylaşım Grubu (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.778
Cevap
45
Favori
218.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TT1908

quote:

Orijinalden alıntı: Terrible Certainty

Arkadaşlar bu telefon için kılıf önerir misiniz? Daha önceki telefonlarımda hiç kılıf kullanmadım nasıl bir şey almam gerekir bilmiyorum.

Arkadaki zen halka tasarımı yüzünden benim tercihim tam şeffaf ince silikon kılıftan yana , ben girdiğim ilk telefoncudan almıştım telefona tam oturdu güzel durdu ama buzlu görünümdeymiş o yüzden arkadaki tasarımı törpüledi bilginize mümkün olduğunca ince ve şeffaf olması tercihimdir

Hocam ince kılıf telefonu korur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bu telefon için kılıf önerir misiniz? Daha önceki telefonlarımda hiç kılıf kullanmadım nasıl bir şey almam gerekir bilmiyorum.

Arkadaki zen halka tasarımı yüzünden benim tercihim tam şeffaf ince silikon kılıftan yana , ben girdiğim ilk telefoncudan almıştım telefona tam oturdu güzel durdu ama buzlu görünümdeymiş o yüzden arkadaki tasarımı törpüledi bilginize mümkün olduğunca ince ve şeffaf olması tercihimdir

Hocam ince kılıf telefonu korur mu?

Benim kılıfım da ince hocam ekran jelatini ile kullanıyorum malum bir defa yaklaşık 1.5 metreden kaldırıma düştü 2 defa duvara sürttü elimdeyken metal aksamlarında özellikle bir sıkıntı olmadı işini başarılı bir şekilde yapıyor

• Jerzynowka J kullanıcısına yanıt
    Telefonu tek şarjda 48 saat ve üzeri kullanarak 6-7 saat ekran süresi alamazsınız.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RoyGreen

Arkadaşlar, teyzemin zenfon 3'ünü bir gmail hesabıyla kurmuşlar, teyzem telefonu hotmail hesabımla kur, gmail hesabımı kaldır dedi. Ben de telefonu sıfırlamadan gmail hesabını kaldırdım ve telefonu sıfırladım, şimdi hotmaille de gmaille de telefonu kuramıyorum. Gmaile zaten böyle bir hesap yok diyor, hotmaili de kabul etmiyor ille gmail istiyor. Napacam ben, nasıl kuracam telefonu kaldım öyle.

Hocam ayarlar ---> hesaplardan hotmail ya da gmail hangisi varsa onu kaldırın

Ayarlar ---> uygulamalar ---> play store ü bulup bütün verileri dilin temizleyin fabrika sürümüne dönülecek gibi bir uyarı görürseniz de onaylayın

Bu işlemlerden sonra Play store a girdiğiniz de sizden ilk defa açıyor gibi hesap isteyecek gmail hesabı şarttır , kabul etmiyor ise yeni bir hesap açın , bilgisayardan açabilirsiniz sonra play storedan açtığınız hesabı girin

Teşekkürler. Yalnız hocam şöyle bişey var, ben ilk akıllı telefonum olan galaxy s3 döneminden beri google play'i de, androidi de yani bütün google ürünlerini hotmail hesabımla kurdum ve kullanıyorum. ille gmaile sahip olmak gerektiğine emin misiniz?

• Lenovo p2 ile asus zenfone 3 64gb arasındaydık fiyatı uyguna gelince zenfone 3 aldık kardeşime 1503 lira +100 lira maxipuan

Nfc ve quickcharge 3.0 olsa daha iyi olurdu quickcharge 3.0 şarj aleti takıp deneyen varmı işlemci destekliyor sonuçta

• Sarj yeri pek hosuma gitmedi sarj cihazini almadan seyahate gitsen sap gibi kalirsin ortada ayrica otg falanda baglanmaz neden degisik bu sarj yeri anlamadim

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar, teyzemin zenfon 3'ünü bir gmail hesabıyla kurmuşlar, teyzem telefonu hotmail hesabımla kur, gmail hesabımı kaldır dedi. Ben de telefonu sıfırlamadan gmail hesabını kaldırdım ve telefonu sıfırladım, şimdi hotmaille de gmaille de telefonu kuramıyorum. Gmaile zaten böyle bir hesap yok diyor, hotmaili de kabul etmiyor ille gmail istiyor. Napacam ben, nasıl kuracam telefonu kaldım öyle.

Hocam ayarlar ---> hesaplardan hotmail ya da gmail hangisi varsa onu kaldırın

Ayarlar ---> uygulamalar ---> play store ü bulup bütün verileri dilin temizleyin fabrika sürümüne dönülecek gibi bir uyarı görürseniz de onaylayın

Bu işlemlerden sonra Play store a girdiğiniz de sizden ilk defa açıyor gibi hesap isteyecek gmail hesabı şarttır , kabul etmiyor ise yeni bir hesap açın , bilgisayardan açabilirsiniz sonra play storedan açtığınız hesabı girin

Teşekkürler. Yalnız hocam şöyle bişey var, ben ilk akıllı telefonum olan galaxy s3 döneminden beri google play'i de, androidi de yani bütün google ürünlerini hotmail hesabımla kurdum ve kullanıyorum. ille gmaile sahip olmak gerektiğine emin misiniz?

Hocam bildiğim kadarıyla artık GMail zorunlu oldu.

Düzgün bir kullanım deneyimi açısından GMail kullanmanızı tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: ferfecir66

Sarj yeri pek hosuma gitmedi sarj cihazini almadan seyahate gitsen sap gibi kalirsin ortada ayrica otg falanda baglanmaz neden degisik bu sarj yeri anlamadim

Bundan sonra tüm Android cihazlar USB Type C olacak.

İyice yaygınlaşana kadar şarj etmeyi ve şarj cihazınızı unutmamaya özen gösterin.

Gerçi insanlar seyahate giderken şarj cihazını nasıl unutur anlamam; ben kıyafetlerimi hazırladıktan hemen sonra mobil cihazlarımı şarj eder ve aksesuarlarını (kılıflar, şarj adaptör ve kabloları, OTG aparatları, powerbank, stand vs.) hazırlarım, sonra diğer ayrıntılara geçerim.

Zira, mobil cihazlar artık kıyafetlerimiz kadar önemli hale geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 20 Ağustos 2017; 19:48:42 >
  • ferfecir66 F kullanıcısına yanıt
    Usb type c portu yeni nesil bir porttur ve ileride çıkacak bütün telefonlar bu porta geçiş yapacaktır ayrıca otg desteği bu portta da mevcuttur.

Asus bunu seçerek bu port ile gelecek yeniliklere telefonu hazırlamayı seçmiştir

Type c usb 3.1 i taban alır ve bu da daha yüksek veri transferi ile beraber daha verimli şarj olmayı destekler

Kağıt üzerinde usb 3.0 600 mb/sn veri trasnferine izin verirken usb 3.1 1.22 gb / sn veri transferine izin verir

• quote:

Orijinalden alıntı: 01virüs01

Lenovo p2 ile asus zenfone 3 64gb arasındaydık fiyatı uyguna gelince zenfone 3 aldık kardeşime 1503 lira +100 lira maxipuan

Nfc ve quickcharge 3.0 olsa daha iyi olurdu quickcharge 3.0 şarj aleti takıp deneyen varmı işlemci destekliyor sonuçta

Böyle bir şey denemenizi tavsiye etmiyorum açıkcası ama deneseniz dahi hızlı şarj olmayacaktır diye düşünüyorum

Sebebine gelince sd625 her nekadar hızlı şarj desteklese de bunu yazılıma eklenmediği takdir de hızlı şarjı algılamayıp hızlı şarj adaptöründe var olan 5v luk çıkışı kullanacaktır.

Bunu desteklemesi ayarlardan hızlı şarj özelliği ile ilgili bir seçenek var olsaydı mümkün olurdu şuan asusun bu telefon için seçtiği yol 5v luk standart şarjdır aksini deneyerek hem pilinizi hemde telefonunuzu riske atmış olursunuz

İleride gelecek güncellemeler ile hızlı şarj mümkün olabilir dediğiniz gibi sd625 altyapı dahilinde quick charge 3.0 a destek vermektedir.
    Hiç önermemekle beraber bazı adaptörler 5v 3A kadar güç verebilmektedir şuan için bu telefonu daha hızlı şarj etmenin yolu A i yükseltmekten geçer ama bu da pilinizin zarar görmesine sebep olabilir o yüzden orjinal adaptörü kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TT1908 -- 20 Ağustos 2017; 20:17:56 >

• Nedense şu hızlı sarjlar bana hiç samimi gelmiyor. Eski moto g4 plusumda turbo şarj özelliği vardı 1.30 saatte full sarj ederdi . Full sarj yapmadigimda yarida kestigimde ise hızlıca bitiyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: emreaplk

Nedense şu hızlı sarjlar bana hiç samimi gelmiyor. Eski moto g4 plusumda turbo şarj özelliği vardı 1.30 saatte full sarj ederdi . Full sarj yapmadigimda yarida kestigimde ise hızlıca bitiyordu.

S7 edge 9v ile kendini 0 dan 100 e 1 buçuk saatte şarj ediyor hocam 3600 mah batarya ile bir günü , yeni telefon ise , her şey açık parlaklık yüksek seviyedeyken falan rahat rahat çıkartıyor biraz , hızlı şarj zararlı falan diyenlerde çok ama ispatlayabilen yok maalesef , bataryalar malum döngüsel olarak ömürleri var artık ni mh bataryalar gibi hafıza durumu yok o yüzden sadece ısınmasından dolayı pile bir miktar zarar gelse de ben quick şarjların olması gereken zararsız olduğunu düşünenlerdenim

• TT1908 T kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam. Eski telefonda turbo şarjda çok ısınırdı. Ama maşallah asus ne normal kullanımda ne şarjda ısınmadı daha. Gündüz kullanırken hafif ısınma var lakin telefon napsin hava 30 35 derece elimizde sıcak doğal olarak ısı artışı oluyor bu kadarı da olsun demekten başka çare yok

• quote:

Doğrudur hocam. Eski telefonda turbo şarjda çok ısınırdı. Ama maşallah asus ne normal kullanımda ne şarjda ısınmadı daha. Gündüz kullanırken hafif ısınma var lakin telefon napsin hava 30 35 derece elimizde sıcak doğal olarak ısı artışı oluyor bu kadarı da olsun demekten başka çare yok

Kesinlikle nazar değmesin ısınma yok diyebiliriz bu telefonda hocam asus bu konuda kocaman bir artıyı hakediyor

Aynen hocam inste facede whatsapta bile resim ve video da kalite ciddi fark ediyor. Ama yine de maşallah bende gece resim çekeyim dedim. Bu kadarını beklemiyordum. Otomatik modda herşey ki daha manuel de ince ayarlar ile çekilse neler çıkar düşünemiyorum.

ASUS Zenfone 3 (ZE552KL) Kullanıcıları Paylaşım Grubu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreaplk -- 20 Ağustos 2017; 20:49:38 >
  • emreaplk kullanıcısına yanıt
    Aynen biraz zayıf kalsada gündüz çekimine oranla , gece de güzel işler yapıyor , manuel modda S ( enstantene) süresini uzatıp iso yu 50 ye düşürerek , tripot yardımı ile çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz tabiri yerinde ise kartpostal gibi deniz yansımaları vs

Tripot olmayınca onlari elde cekemedim ama dediğiniz gibi yapınca çok güzel resimler çekilir hocam burda çektiğimiz güzel resimleri de paylassak güzel olur. Renklenir buralar

• quote:

Tripot olmayınca onlari elde cekemedim ama dediğiniz gibi yapınca çok güzel resimler çekilir hocam burda çektiğimiz güzel resimleri de paylassak güzel olur. Renklenir buralar

Yakın zamanda çekim yaparım paylaşırım hocam , maalesef sabitleyecek bir yer olmazsa perde hızını yükseltince titreşimlere aşırı tepkili oluyor cihaz malum ondan mümkün olmuyor çekim

• Bu cihaza cm rom cikarmi yada cikmismidir acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: ferfecir66

Bu cihaza cm rom cikarmi yada cikmismidir acaba

https://www.google.com.tr/amp/www.cyanogenmods.org/forums/topic/lineage-os-14-1-zenfone-3-ze552kl-ze520kl-nougat-7-1-rom/amp/

sorunuzun cevabı burda sanırım ama hem cihazınız garanti dışı kalacak hemde ta discoveryden bildiğim kadarıyla bu rom um özelliği işlemciyi yüksek güçte çalıştırarak akıcı halde kullanmanıza olanak sağlıyor , zen ui zaten akıcı ve sd625 bütün çekirdekleri aynı anda çalışan bir işlemci çok fazla fark olacağını zannetmiyorum garanti dışı bıraktığı ile ve pil performansını kötü yönde etkilemekle kalacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TT1908 -- 20 Ağustos 2017; 22:12:6 >

• 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.