Şimdi Ara

ASUS Zenfone 3 (ZE552KL) Kullanıcıları Paylaşım Grubu (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.778
Cevap
45
Favori
218.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seloo_79

Arkadaşlar bu telefonu almayı düşünüyorum 3000 mah batarya günü kurtarirmi ekran süreleriniz nasil? Daha önce mi max kullanmıştım boyutlarından ve kamera performansından dolayı elimden çıkardım. Batarya kamera ve işlemci performansı beni üzermi?

Togar arkadaşımız rekoru elinde bulunduruyor 9 saat ile

Ben bütün gün wi-fi açık aktif olarak kullanıyorum hocam parlaklık otomatik modda %70 civarlarında , 6 buçuk saatin altını henüz görmedim ve telefonun şarjı 2. Gün saat 22 -23 arası bitiyor, pil modum otomatik de süper tasarruf , güç tasarrufu daha hiç kullanmadım bu telefonda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TT1908 -- 18 Ağustos 2017; 13:15:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TT1908 T kullanıcısına yanıt
    Ben de sizin gibi kullanıyorum telefonu geçen pazar günü aldım sadece 2 kere şarj ettim.
    Dediğiniz gibi %100 şarj ile 2. günün sonunu görüyorum internet açık.
  • seloo_79 kullanıcısına yanıt
    Hocam bende alalı 2 gün oldu dün ilk sarj ile 6.30 saat ekran süresi aldim. Wifi ve mobil veri karışık kullandım. Normal kullanimda 2 günü rahat görür. Boyutu ise bence tam ayarında kamerası da ggüzel hızı da ggüzel ayrıca çok hafif. Yine de bir teknoloji magazasinda inceleyin karar verin hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bahriyeli58

Ben de sizin gibi kullanıyorum telefonu geçen pazar günü aldım sadece 2 kere şarj ettim.
    Dediğiniz gibi %100 şarj ile 2. günün sonunu görüyorum internet açık.

Çok zorlanmadığı takdir de wi-fi falan sürekli açık durumda 2 günü görüyor maşallah zorlarsak da her şartta 1 gün çıkıyor fazla fazla

• Arkadaşlar, telefonum bugün geldi. Güncelleme yapıp android 7'ye geçirdim ardından fabrika ayarlarına döndüm. tekrar açınca telefon haziran ayı güncellemesini de yaptı fakat kamerayı kullanırken telefonun arkasındaki kamera bölümü oldukça ısınıyor gibi geldi bana. bu sizde de böyle mi? yoksa iade edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jazzIII

Arkadaşlar, telefonum bugün geldi. Güncelleme yapıp android 7'ye geçirdim ardından fabrika ayarlarına döndüm. tekrar açınca telefon haziran ayı güncellemesini de yaptı fakat kamerayı kullanırken telefonun arkasındaki kamera bölümü oldukça ısınıyor gibi geldi bana. bu sizde de böyle mi? yoksa iade edeceğim.

Kamera da tam olarak ne işlem yapıyorken ısınıyor gibi geliyor hocam birebir deneyip dönüş yapalım size , örneğin 4k kayıt yaparken mi ? Sürekli farklı yerlere odaklarken mi yoksa açık öyle boş boş beklerken mi ?
    Not : siz yine işlemi yazın ama şimdi dikkat ettim bir miktar kameranın üstünde ve laser odaklamanın alt tarafı olmak üzere biraz ısınma oluyor , sanıyorum işlemcinin ısısı metal cam kasa dışarı yansıtıyor kameranın etrafındaki metal çerçevede bu ısıyı üstüne topluyor ama uzun kullanmadım onu da belirtiyim ısı en fazla 38- 41 derece arasıdır çok sıcak değildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TT1908 -- 18 Ağustos 2017; 18:7:14 >

• Telefonumu düşürüp arka camını kırdım. Garanti kapsamında mıdır? ne yapmam gerekir. Bilgi sahibi arkadaşlar yol gösterebilir misiniz? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hernanes1

Telefonumu düşürüp arka camını kırdım. Garanti kapsamında mıdır? ne yapmam gerekir. Bilgi sahibi arkadaşlar yol gösterebilir misiniz? Teşekkürler.

Kasko vs yatırdıysanız ücretsiz değişir , aksi hallerde kullanıcı hatası diye geçer bu olay ücretli değişim olacaktır muhtemelen geçmiş olsun hocam

• TT1908 T kullanıcısına yanıt
    Hocam ilginiz icin cok teşekkür ederim. Farkli yerlere pespese odaklama yapinca artiyor daha once lazer odaklamali telefon kullanmadim belki onun etkisi belki de bahsettiğiniz gibi işlemcinin.

• quote:

Orijinalden alıntı: jazzIII

Hocam ilginiz icin cok teşekkür ederim. Farkli yerlere pespese odaklama yapinca artiyor daha once lazer odaklamali telefon kullanmadim belki onun etkisi belki de bahsettiğiniz gibi işlemcinin.

Rica ederim hocam forumlar bilgi paylaşımı için malum , denedim yaklaşık 15 20 odaklama yaptım farklı farklı ışık düzeyleri olan yerlere , ısıda artış hissedilir derecede ama el yakmayacak sadece hissedilecek seviyede benim kamera merceğinin ısısını anlamanız ve karşılaştırmanız için böyle bir yorum yaptım

Isınma sebebi laser odak ile beraber kameranın çalışan mekanizmaları ve işlemci kaynaklı diye düşünüyorum uzun kullanımdan sonra odakla ve kamera ile ilgili bir sorun yaratmıyorsa sıkıntı olacağını düşünmüyorum hocam

Laser sürekli tarama yapıyor ve bildiğiniz üzere ois sürekli elinizin tersi yönünde titreşim hareketi yapıyor ve odak işlemi de telefonu yan tutup lense bakarak görebilirsiniz içerideki ufak kutu gibi olan lensin ileri geri hareketi ile mümkün bunların hepsinin birleşmesi ve bunları bu kadar hızlı gerçekleştiren işlemci ile beraber ısı artışı bir miktar yaşanabilir ama bu ne zaman el yakacak elde tutamayacak boyuta gelir ozaman sorundur aksi hallerde sadece rahatsız edici bir sıcaklıktan öteye gitmez

• quote:

Orijinalden alıntı: TT1908

quote:

Telefonumu düşürüp arka camını kırdım. Garanti kapsamında mıdır? ne yapmam gerekir. Bilgi sahibi arkadaşlar yol gösterebilir misiniz? Teşekkürler.

Kasko vs yatırdıysanız ücretsiz değişir , aksi hallerde kullanıcı hatası diye geçer bu olay ücretli değişim olacaktır muhtemelen geçmiş olsun hocam

Teşekkür ederim hocam. Vatan'dan almıştım. Kasko vs. ücret vermedik. Tahmini olara ne kadara malolur acaba. Bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jskat

hocam ekran koruyucumdan memnumum tam olarak kapatiyo ama cok fazla parmak izi kaliyo sizdeki urunde de durum ayni midir ?

aliexp de parmak izi tutmayan bi urun gordum onu alip denemek istiyorum.

Hocam parmak izi tutuyor.

İsterseniz bir de o ürünü deneyin.

Tutmuyorsa burada paylaşırsanız biz de alırız.
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim hocam. Vatan'dan almıştım. Kasko vs. ücret vermedik. Tahmini olara ne kadara malolur acaba. Bilginiz var mı?

Bir bilgim yok hocam ekran ücretleri hayli yüksek ama gorilla glass 3 olduğu için sadece cam ve işçilik alınır ekran kadar maliyetli olmasada yetkili servis ne fiyat çıkarır bir bilgim yok

• quote:

Arkadaşlar bu telefonu almayı düşünüyorum 3000 mah batarya günü kurtarirmi ekran süreleriniz nasil? Daha önce mi max kullanmıştım boyutlarından ve kamera performansından dolayı elimden çıkardım. Batarya kamera ve işlemci performansı beni üzermi?

Hocam bu sizin için yeterli mi?

Bugünkü pil kullanımı, büyük çoğunluğu mobil veri kullanımıyla alındı.

Dün gece şarjdan çıkardım. Gece yatarken internet kapalıydı. 11:00'de internet açtım. 12:00 gibi mobil veriye geçtim. Sosyal medya ve oyun ağırlıklı kullandım.

ASUS Zenfone 3 (ZE552KL) Kullanıcıları Paylaşım Grubu

• @TT1908@TT1908

Pil performansı günü kurtarır, bildirim sorunu varmı cihazda ? Bi kaç yerde okudum galiba

• quote:

@TT1908@TT1908

Pil performansı günü kurtarır, bildirim sorunu varmı cihazda ? Bi kaç yerde okudum galiba

Benim böyle bir sorunun olmadı henüz whatsapp mesajlar vs tıkır tıkır bildirimleri geliyor hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

cevap için teşekkürler. Büyük ihtimalle telefona özel bir durum var ama pil ömrü açısından çok zorlamaya da gerek yok.

Orijinal şarj aletini kullanın anakart eğer şarj dan dolayı yüksek sıcaklık uyarısı verirse garanti dışı kalır telefon haberiniz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: TOGAR27

quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

cevap için teşekkürler. Büyük ihtimalle telefona özel bir durum var ama pil ömrü açısından çok zorlamaya da gerek yok.

Orijinal şarj aletini kullanın anakart eğer şarj dan dolayı yüksek sıcaklık uyarısı verirse garanti dışı kalır telefon haberiniz olsun.

kutudan çıkan kabloyu kullandım. Risk almaya değmez kurcalamadim zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@TT1908@TT1908

Bildirim konusunda sorun yaşamadım.

Gerçi bende her uygulamanın bildirim açık değil. Facebook, Twitter, oyun, haber uygulamalarının bildirimleri vs. kapalıdır.

WhatsApp, Messenger ve Instagram açıktır.

Onlarda da bildirim sorunu olursa Otomatik Başlatma Yöneticisi bölümünden aktif hale getirmeniz gerekir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emreaplk

Aynen öyle hocam telefoncularda alışmış samsung apple ürünlerini doldurmuslar dükkanlara. Bugün gittigim yerde adam diyor ki niye apple samsung lg sony modelleri almadin bunun ekran jelatini kılıfı bulunmaz her yerde diyor. Bende sinirlendim sende yoksa yada sen telefoncuysan getiremiyosan yurt dışından 1 dolara 2 dolara aynı kılıflar var ben getiriyorum su an mecbur olduğumdan aldım telefon alırken jelatini kılıfi var mi diye bakacaz yoksa telefon özelliklerine kalitesine mi bakacaz dedim. Bilmeyen geldiği zaman elindeki 2 yıllık telefonu son teknoloji gibi anlatmasını biliyosun. Alışmışlar bilmeyen adama telefon itelemeye elindeki telefonların kronik hatalarını saydim cevap veremedi. Koymus gm5 plus samsungu s3 den s7 ye g3 g4 apple 5 6 lari vitrine 800 1000 1500 2000 3000 lira diyor garanti yok yada bilmem kaç aylık 1 yıllık kime ne gecirirse kâr alanada bi kılıf bi jelatin hediye ettimi tamam. Bugün çok sinirlendim valla doldum bu telefonculara. Verdiğim para önemli değil ama Aliexpressin gözünü seveyim para versem de göndermese zoruma gitmez su telefonculara verdigim 20 liranin zoruma gittiği kadar.

Herkesten özür diliyorum konuyu biraz dağıttım lakin doldum valla bugün bunlara.

Maalesef hocam bilinçsiz tüketici olduğu sürece arabadan bilgisayara , saatten telefona herşeyde bu şekilde yürüyor olaylar ihtiyaçlarımızdan çok reklamların etrafımızdaki insanların gazını alıyoruz sadece mantıklı bir hareket tarzı değil ama böyle

Bilinçli olursak bazen bu da bize yarıyor eğer asus samsung apple gibi tüketime ulaşsaydı biz bu telefona nu fiyatlara sahip olamazdık bu da bir gerçek maalesef

Ben marka algısına takılmam az satılan özeldir her zaman insanlar elindeki telefonun markasını sormaları bile insana haz veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SIRADANVATANDAŞ42 -- 18 Ağustos 2017; 22:4:16 >

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.