Şimdi Ara

ASUS Zenfone 3 (ZE552KL) Kullanıcıları Paylaşım Grubu (234. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.778
Cevap
45
Favori
218.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gkn___

merhaba arkadaşlar
    Telefonumun bataryası patladı.Elimden bırakıp yattım coslamasına uyandım 2 dakika kadar beyaz duman ve kıvılcımsı şeyler...
    Aşırı kullanım yapan oyun oynayan biri değilim son sarjlarda bile 8 saat ekran 1.5-2 gün kullanım alıyordum.
    Çok şükür cana ve tel hariç mala zarar gelmedi...
    Şimdi sorunum şu telefonun garantisi şubatta bitti burdan bana herhangi bir şey düşermi iade yeni tel gibi. Hayırlı bayramlar...
    Büyük geçmiş olsun hocam telefonda geçmişin de yetkilisi dışında herhangi bir tamir yoksa , orijinal asus zenfone 3 için kutudan çıkandan bahsediyorum adaptör ve kablo ile şarj ediyorsanız asus ile iletişime geçin patlama bozulma gibi normal bir durum değil olayı tüketici haklarına da taşımaktan çekinmeyeceğinizi de iletirseniz yapabilecekleri maksimum yardımı yapacaklardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TT1908 T kullanıcısına yanıt
    Eyvallah
    Patlayincaya kadar herseyi ile orijinal di. Orijinal adaptör orijinal yazılım playstore harici uygulama yok ekranında çizik bile yok. Bu şekil olmasına da şaşırdım. Pazartesi Bi arayalım bakalım nasıl dönecekler.

• gkn___ G kullanıcısına yanıt
    Hocam ozaman her ihtimale karşı orijinal aksesuarlarını da yanında olacak şekilde konuşun gerekirse asus a yollayın değerlendirsinler tüketici hatası demeye getireceklerdir mutlaka tüketici haklarına gitmekten de çekinmeyin cebiniz de aracınız da falan patladığını /patlayabileceğini düşünürsek ciddi zararlar verebilirdi

• TT1908 T kullanıcısına yanıt
    Sabah 4.5 ta sehpanın Üstünde yandi Allah'tan sese uyandım 16 m2 oda duman altı oldu. Aynen tehlikeli durumlar. Bakalım üst perdeden hakkımı arayacağım inşallah sonuç alırım. Cevapların için teşekkürler.

• Bu telefonda odaklama sorunu yaşayan oldu mu hiç? ZF5 kullanıyorum, nadir de olsa odak sorunu yaşıyorum. Kamera flu gibi odaklamıyor. Araştırırken zenfone 3'te bu sorunu yaşayan sayısız kişi olduğunu gördüm. Sorun yaşayan varsa nasıl çözdüğünü anlatabilir mi?
  • phorever kullanıcısına yanıt
    Bir çok kişi oldu hocam hatta bende de yeni yeni başladı kafasına vurunca düzeliyor yakın bir nesneye tutunca kendi odaklayıp düzeltiyor ama kesin çözümü bir çok kullanıcıda da olduğu gibi servise yollayıp sensörün değişimini gerçekleştirmek bir çok kişi bu şekilde çözdü bu sorunu ben zaten değiştiririm diye üstünde durmuyorum

• Telefonum Asus zenfone 3 lazer. Aslında yedeğe ayırdım. Bu 2. Asus telefonum.
    Neye konuya geçeyim.
    Telefon ekranın sol alt kısmında ufak bir çatlak var fakat kullanıma engel değil. Çizik k gibi diyebiliriz. Onun dışında kasanın sağında altında bir kaç yerde vuruk var ama kötü görünmüyor. En önemlisi de son 1 yıldır batarya şişmesi var. Ekranı biraz zorluyor.
    Garantiye gönderdim. İnfosms denen saçma a bir servis baktı. 810 tl servis ücreti çıkardı. Yaptırmadım. Bariz şekilde 1 yılı dolmadan bataryası şişti ve Asus bu problemi garanti kapsamında çözmedi. Bir daha Asus düşünmüyorum. Garantisini bitmesine 3 ay var. Tüketici heyetine gideceğim.

Pil değişimi için ne önerirsiniz.
    Orijinal veya orjinale yakın hangi ürünler alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 9 Haziran 2019; 0:4:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkn___

merhaba arkadaşlar
    Telefonumun bataryası patladı.Elimden bırakıp yattım coslamasına uyandım 2 dakika kadar beyaz duman ve kıvılcımsı şeyler...
    Aşırı kullanım yapan oyun oynayan biri değilim son sarjlarda bile 8 saat ekran 1.5-2 gün kullanım alıyordum.
    Çok şükür cana ve tel hariç mala zarar gelmedi...
    Şimdi sorunum şu telefonun garantisi şubatta bitti burdan bana herhangi bir şey düşermi iade yeni tel gibi. Hayırlı bayramlar...
    Geçmiş olsun. Bence de önce görüşürüp sonra gerekirse tüketici hakem heyetine başvurun. Bu arada başka mala hasar verdi mi? Böyle bir durum varsa, bunları da iletin.

• Sagolun tesekkurler.Asus ile Gorustum telefonu isteyip incelediler. Para iade belgesi duzenlediler satin aldigim yerden brightstara faksaldik 1 hafta oldu onlardan haber bekliyorum.

• Arkadaşlar 2 yılı aşkındır kullandığım ASUS_Z012D çift hatlı telefonum son zamanlarda aygıt boşta iken çok aşırı şarj yemeye başladı. Gece yatarken bırakıyorum herşey kapalı(wi-fi ağlar vs) tasarruf modunda herşey eskisi gibi iken ve yeni birşey de yüklememişken sabah %30 şarj bitiriyor. Telefon kapalıyken sanki şarj daha fazla bitiyor. Arka planda şarjı tüketen uygulama olduğundan şüpheleniyorum. Varsa bunu nasıl tespit edebilirim.
    Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
  • Arkadaşlar şöyle bir problemim var, belki daha önce karşılaşanlar olmuştur. Mobil interneti kullanırken whatsaap tan hiçbir şekilde konum bilgisi yazışmalar bana gelmiyor ve karşı tarafada gitmiyor. Wi-fi ağına girdiğimde bütün mesajlar geliyor ve gidiyor. Aynı şekilde sahibinden.com programıda çalışmıyor ama wi-fi ağına girince çalışıyor. Acaba güvenlik ve kısıtlamalara bir ayar mı yapmalıyım.

• Uygulamaları kaldırıp tekrar yüklemek gerekiyor muş.

• Arkadaşlar telefonun garantisi kasım ayında doluyor. İyice kafayı yedi. Kendi kendi kendine işlemler yapıyor. Ekran değişimi mi yaparlar.
  • Değerli arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama forumu talan ettim daha önce sorulup cevabı verilmiş mesajları bulamadım. Sorum şu : telefon görüşmesi yaparken gelen 2.çağrı kimden gelmiş diye bakmak için kulağımdan çektiğim an yeni çağrıya geçip diğer çağrıyı beklemeye alıyor. Bunu kapatmanın bir yolu vardı ama hatırlayamadım. Hatırlatırsanız sevinirim teşekkürler.
  • Arkadaşlar eskiden 7 8 saati bulan ekran süresi şu an 2 saate düşmüş durumda. Düzeltmek için yapabileceğim bir şey var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Seçilemeyen kullanıcı adı

Arkadaşlar merhaba.

Bir arkadaşım Asus Zenfone 3 kullanıcısı. Bir problemine çözüm bulmaya çalışıyoruz günlerdir ama internette bir sikayetvar başlığı hariç hiçbir yerde göremedik. Burada çözümü bilen birileri vardır diye tahmin ediyorum. Arkadaşa herhangi bir yerden link gönderdiğimizde önizleme sayfası gibi ayrı bir tablo geliyor. Bazı linklerde bu tablo doğru düzgün görünüyor, bazı linklerde ise tamamen bembeyaz.
    Nasıl göründüğünü buraya atacağım.

Bunun sebebi nedir ve nasıl çözülür? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ayrıca söylediğine göre bu sorun telefonunu tamire gönderene kadar yokmuş. Telefonu tamirden aldığı zaman baş göstermiş.
    Aynı sorunu ben de yaşıyorum hocam bir çözüm bulabildiniz mi?

• cihazın garantisi bitti. root atmak istiyorum. internette bulduğum yöntemler işe yaramadı. android 8.0 yüklü. root yapmış olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: epivep

cihazın garantisi bitti. root atmak istiyorum. internette bulduğum yöntemler işe yaramadı. android 8.0 yüklü. root yapmış olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
    Kilit açma uygulaması >>http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/ZE552KL/ZE552KL_SIGNED_Android_M_UnlockTool_2016_0715.zip
    TWRP (Recovery) >>https://mega.nz/#F!kl8lmKRL!ZbLvz1b4YgLMr_n09vRrTA?Z5UBxSTJ
    magisk >>https://github.com/topjohnwu/Magisk/releases/download/v19.3/Magisk-v19.3.zip
    magisk manager >>https://github.com/topjohnwu/Magisk/releases/download/manager-v7.3.2/MagiskManager-v7.3.2.apk

Önce kilit açılır.
    Sonra bilgisayara bağlanıp telefonu kapatılır ve ses^ tuşuna basılı tutarak yeniden açılır,
    fastboot flash recovery twrp-3.x.x-xxx.img komutuyla TWRP kurulur. Bilgisayardan çıkılır.
    Telefon kapatılır ve ses kıs tuşuna basılı tutarak yeniden başlatılır ve TWRP açılır.
    TWRP içinden, önceden hafıza kartına yüklenmiş olan magisk img dosyası yüklenir.
    Yeniden başlatılıp Magisk manager uygulaması kurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asenler -- 18 Ağustos 2019; 9:13:44 >

• Bende de uzun zamandır kamerada odaklama focus sorunu var. Gerçekten uyuz birşey telefondan soğutuyor. Garantisi de bitti sanırım kesin bir çözümü yok herkes birşeyler denemiş kendince. Forumlara hızlıca bakındım hard reset ve 7.0 a downgradele olabiliyor filan demişler onu bir deneyeceğim. en kötü servise verecem ordan da gereksiz bir maliyet çıkarırlarsa bir daha görüşmemek üzere elveda asus deyip, yeni bir telefon bakmaya koyulacam..

• quote:

Orijinalden alıntı: FrigoAlaska

Arkadaşlar 2 yılı aşkındır kullandığım ASUS_Z012D çift hatlı telefonum son zamanlarda aygıt boşta iken çok aşırı şarj yemeye başladı. Gece yatarken bırakıyorum herşey kapalı(wi-fi ağlar vs) tasarruf modunda herşey eskisi gibi iken ve yeni birşey de yüklememişken sabah %30 şarj bitiriyor. Telefon kapalıyken sanki şarj daha fazla bitiyor. Arka planda şarjı tüketen uygulama olduğundan şüpheleniyorum. Varsa bunu nasıl tespit edebilirim.
    Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
    Merhaba arkadaşlar. Bende aynı dertten muzdarip oldum.Zenfone 3 telefondan gayet memnunum. Garantisi biteli 6 ay falan oluyor. Ancak bir sabah uyandığımda şarjın % 30-40 civarı düştüğünü gördüm. O gün bugündür durum aynı. Telefon boştayken sürekli şarj yiyor. Kullanımda sıkıntı yok ,hemen hemen aynı ekran süresini alıyorum ama boştayken şarj bitiyor. Bir çözümü var mı? Eğer yoksa batarya değişim fiyatı ne kadar bilgisi olan arkadaş var mı?

• 
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.