Şimdi Ara

ASUS Zenfone 3 (ZE552KL) Kullanıcıları Paylaşım Grubu (164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.778
Cevap
45
Favori
218.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: D_I_C

arkadaşlar,
    zenfone 3 ün orijinal kulaklığını nerden alabilirim/bulabilirim?

Hocam hangi modele geçiş yaptınız?
  • Pulstar kullanıcısına yanıt
    gözümü kapatıp mi note3 e geçiş yaptım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ASUS Zenfone 3 (ZE552KL) Kullanıcıları Paylaşım Grubu

Evet arkadaşlar yeni güncelleme gelmiş. Yine kurbanlık görevini üstleniyorum. Sonucu paylaşırım. :)

• Wifi,Bluetooth,Simcard ile ilgili hatalar düzeltilmiş ve sistem iyileştirme. Bi sorun yok şimdilik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: HCalifornia

Arkadaşlar dahili/harici hafızaya ham haliyle ulaşmak için ayarlar>depolama>keşfet>dahili gibi meşakkatli bir yol izlemem gerekiyor. Bunun bir kısayolu yok mudur? Telefon-bilgisayar alışverişi için kullandığınız ve önerdiğiniz bir araç var mı wifi üzerinden?

Hocam ben ES Dosya Yöneticisi PRO kullanıyorum.

ftp üzerinden bağlanıyor.

Yani, Windows 7 kullanıyorum ve internet tarayıcı yerine Bilgisayar bölümünden harici disk bağlıymış gibi işlem yapabiliyorum.

Teşekkür ederim hocam. Biraz karmaşık geldi vaktim olduğunda deneyeceğim.

Güncellemeyi ben de yüklüyorum, sonucu yazarım.

Edit: Bir sorun gozukmuyor arkadaslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HCalifornia -- 18 Aralık 2017; 17:39:07 >

• blackrossa kullanıcısına yanıt
    Onu yazmaya girmiştim hocam 326 mb boyutunda bir güncelleme gelmiş bende 2 saate yükler sonuçları paylaşırım , korkuyorum
    zentalk da söylenene göre wi-fi krack ataklarına karşı güvenlik güncellemesi yapılmış
    Sim kart algılama geliştirilmiş artık hızı falandır
    Bt fonksiyonlarında iyileştirme yapılmış
    Sistem arayüzü stabilitesine yönelik güncelleme içeriyormuş bu paket

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TT1908 -- 18 Aralık 2017; 17:41:40 >
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar dahili/harici hafızaya ham haliyle ulaşmak için ayarlar>depolama>keşfet>dahili gibi meşakkatli bir yol izlemem gerekiyor. Bunun bir kısayolu yok mudur? Telefon-bilgisayar alışverişi için kullandığınız ve önerdiğiniz bir araç var mı wifi üzerinden?

Yani, Windows 7 kullanıyorum ve internet tarayıcı yerine Bilgisayar bölümünden harici disk bağlıymış gibi işlem yapabiliyorum.

Hocam aslında çok pratik bir işlemdir.

Şurada videosu var:https://www.youtube.com/watch?v=-3cTURsKCxQ

Ben bu telefonu yaklaşık 10 aydır kullanıyorum. Kabloyla bilgisayara bağladığımı hatırlamam.

LG G2'nin ilk Rom'larında dahili vardı; oradan alıştım. Sonra nedense Android 5.0 güncellemesinde iptal ettiler.

• Önümüzdeki günlerde Asus Zenfone 3 (64 GB) satın almayı düşünüyorum. Teknosa ve Vatan'da fiyatlar aynı. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Ayrıca ürünün özelliklerini Vatan ve Teknosa'daki sayfalarından incelediğimde birinde menşei olarak Çin, birinde Tayvan yazıyor. Bu ayrıntıya dikkat etmeli miyim sizce?

Teknosa:
    https://www.teknosa.com/urunler/125076353/asus-zenfone-3-64-gb-ze552kl-akilli-telefon-beyaz

Vatan:
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-zenfone-3-64-gb-akilli-telefon-beyaz.html

• quote:

Orijinalden alıntı: blackrossa

ASUS Zenfone 3 (ZE552KL) Kullanıcıları Paylaşım Grubu

Evet arkadaşlar yeni güncelleme gelmiş. Yine kurbanlık görevini üstleniyorum. Sonucu paylaşırım. :)

Bu güncelleme geçen günkü son güncelleme midir? Yoksa yeni bir başka güncelleme mi? Ben kontrol ettiğimde çıkmadı da..

• Bende de güncelleme yok.
  • quote:

Bende de güncelleme yok.

İki ayrı güncelleme var. Bazı cihazlara farklı tarihlerde ve ve farklı versiyonlarla geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • floodman F kullanıcısına yanıt
    Üzücü bir durum hocam kronik sorunları yok diyoruz elbet ama maalesef teknoloji şans işi olduğu için sorunlu cihazlar sorunlu ürünler denk gelebiliyor

Benimde kutudan çıkan ürünüm arızalı idi değişimi oldu ne yalan söyliyim o günden beri bir daha üzmedi telefon nazar değmesin iyi çıkınca da iyi gidiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: floodman

Buradaki yorumlara bakarak aldım aldığım günden beri hep problem yaşadım her aradığımda yedek alıp sıfırlama yapmam söylendi yaptım sonuç hüsran.Tamire yolladim 7 gun sonra kargo geldi.telefon hep hüsran bence almayın mağdur olmayın kargo firmasından çalışanina kadar problemli

Hocam madem o kadar sorunu var; alalı 6 ayı geçmediyse tamire göndereceğinize DOA kapsamında değişim veya iade isteseydiniz.

Burada DOA kapsamında değişim alan da oldu. Benim gibi servise gönderip tüm süreçten memnun kalan da oldu.

Sizin bu yazdığınız yoruma benzer mesajlar hemen her marka/model cihazların başlığında var.
  • 10kerem10 1 kullanıcısına yanıt
    Bende de oluyor öyle. İki kere yavaşca ve tam basmak lazım. Çift tıklama pek başarılı değil bu telefonda tabi cam filmi kullanıyorum ondan da olabilir.

• Telefonda o kadar değil de,bazı insanların kafasında daha çok sorun var gibi..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün Teknosa'dan 64 GB'ını alarak ben de bu kullanıcı grubuna dahil oldum. İnşallah kazasız sorunsuz sıkıntısız uzun yıllar boyunca işimi görür.

Önceki telefonum Zenfone 5'i 3 seneden fazla kullandım. Sürekli hale gelen sim kart sorunu, ön kameranın tatmin edici olmaması ve ekranın kırılması yüzünden yeni telefon alma ihtiyacı ortaya çıktı. Tabi bugün telefonu aldıktan sonraki ilk işim kırılmaz cam ve kılıf almak oldu. Zira önceki telefonumda ikisi de yoktu ve ilk yere düşüşte ekran köşeden çatladı.

Şimdi siz tecrübeli arkadaşlara bir sorum var,

Bugün İzmir Karşıyaka'da kırılmaz camı taktırdığımda maalesef ekranı tam kaplamadığını gördüm. 4-5 yere sordum, hepsi aynı şekilde olacağını söyledi. Neden olarak da kenarların kavisli olmasını öne sürdüler. Fakat bu şekilde kırılmaz cam hiç içime sinmedi, hem estetiği bozuyor hem ekranı tam kaplamıyor ve sağdan soldan boşluklar çok göze çarpıyor. Hatta gökkuşağı gibi rengarenk renkler çıkıyor camın bittiği yerlerde.

Gerçekten de ekranı tamamen kaplayacak kırılmaz cam bulamaz mıyım piyasada? Bu şekilde sağdan soldan boşluklu olunca düşmelerde yine köşelerden çatlama imkanı olacak diye korkuyorum.

---

Ek olarak telefonu az önce daha yeni açtım, var mıdır başka önerisi tavsiyesi olan veyahut şuna buna dikkat et dediğiniz şeyler?

• quote:

Orijinalden alıntı: 16 Ocak

Bugün Teknosa'dan 64 GB'ını alarak ben de bu kullanıcı grubuna dahil oldum. İnşallah kazasız sorunsuz sıkıntısız uzun yıllar boyunca işimi görür.

Önceki telefonum Zenfone 5'i 3 seneden fazla kullandım. Sürekli hale gelen sim kart sorunu, ön kameranın tatmin edici olmaması ve ekranın kırılması yüzünden yeni telefon alma ihtiyacı ortaya çıktı. Tabi bugün telefonu aldıktan sonraki ilk işim kırılmaz cam ve kılıf almak oldu. Zira önceki telefonumda ikisi de yoktu ve ilk yere düşüşte ekran köşeden çatladı.

Bugün İzmir Karşıyaka'da kırılmaz camı taktırdığımda maalesef ekranı tam kaplamadığını gördüm. 4-5 yere sordum, hepsi aynı şekilde olacağını söyledi. Neden olarak da kenarların kavisli olmasını öne sürdüler. Fakat bu şekilde kırılmaz cam hiç içime sinmedi, hem estetiği bozuyor hem ekranı tam kaplamıyor ve sağdan soldan boşluklar çok göze çarpıyor. Hatta gökkuşağı gibi rengarenk renkler çıkıyor camın bittiği yerlerde.

Gerçekten de ekranı tamamen kaplayacak kırılmaz cam bulamaz mıyım piyasada? Bu şekilde sağdan soldan boşluklu olunca düşmelerde yine köşelerden çatlama imkanı olacak diye korkuyorum.

---

Ek olarak telefonu az önce daha yeni açtım, var mıdır başka önerisi tavsiyesi olan veyahut şuna buna dikkat et dediğiniz şeyler?

Hocam kırılmaz camlarda durum hep aynı olacaktır.

Ayrıca ben ekran koruyucunun sadece ekranı kırılmalardan değil de çizilmelerden koruduğunu düşünüyorum.

Ben kırılmalara karşı düzgün bir kalın silikon kılıf kullanmanızı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 16 Ocak

Bugün Teknosa'dan 64 GB'ını alarak ben de bu kullanıcı grubuna dahil oldum. İnşallah kazasız sorunsuz sıkıntısız uzun yıllar boyunca işimi görür.

---

Hocam tam ekrani kaplayan 1 kirilmaz cam var.

Oda bu:https://www.cepsesuar.com/asus-zenfone-3-ze552kl-siyah-full-tam-kavisli-kirilmaz-cam-ekran-koruyucu-15071.html

Bi de kendi kullandiğim kirilmaz cam var %80 %85 kapliyor ekrani

Buda linki:https://www.cepsesuar.com/asus-zenfone-3-ze552kl-nano-glass-kirilmaz-cam-ekran-koruyucu-9562.html

Bu ikisi de goruntu acisindan uzmez seni, saglamlik konusunda 40 tl lik olan rakipsiz ondan iyi hic bi cam koruyamaz bence, cunku sag sol alt ust tamamen kapatiyor telefonun on yuzeyini. Butcen hangine el veriyosa karari sen ver

• 16 Ocak kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

Kapaklı kılıflar hoşunuza gider mi bilmem ama arkasına ayrı önüne ayrı bişeyler almaktansa orjinal asus flip cover tavsiye ederim. Hem çok şık görseli bozmuyor hem ekstra ekran özellikleri kullanmış oluyorsunuz. Ben bunu kullanıyorum çok memnunum. Tabi zevk meselesi kişiden kişiye değişir. Tercih sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademdemiryas -- 21 Aralık 2017; 8:54:34 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam aslında çok pratik bir işlemdir.

Şurada videosu var:https://www.youtube.com/watch?v=-3cTURsKCxQ

Ben bu telefonu yaklaşık 10 aydır kullanıyorum. Kabloyla bilgisayara bağladığımı hatırlamam.

LG G2'nin ilk Rom'larında dahili vardı; oradan alıştım. Sonra nedense Android 5.0 güncellemesinde iptal ettiler.

Vay be inanılmaz derecede basit bir yöntemmiş. Ben dosya paylaşım uygulamalarında çıkan o ft://sad2121edw54 tarzı numarayı bilgisayarımın browserına giriyordum ve haliyle pratik olmuyordu. Bilgisayar penceresinin adres kısmına girince o linki kabloyu bağlamışım gibi klasörlere eriştim. Çok sağolun hocam. Çok hoşuma gitti.
    Bilgisayar modeme kablo ile bağlı olduğu için olsa gerek 4-5mb/sn hız ile aktarabiliyorum. Şarj cihazı kablosunda da böyleydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HCalifornia -- 21 Aralık 2017; 19:29:4 >

• 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.