Şimdi Ara

Asus Zenfone 2 Şebeke Sorunu Yaşayanlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
196
Cevap
7
Favori
39.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    pil grafiğinin üzerine tıklamanız gerekiyor. Alt kısımda telefonun sinyal durumu gözüküyo renkli şekilde. Tamamen yeşil ise sorun yok ancak bulunduğunuz yerde şebeke çekimi normal olduğu halde ara ara kırmızılıklar olmuşsa bizim dediğimiz probleme geliyo olay. ayarlar pil kısmında sanırım telefon beklemesi sekmesine tıkladığınızda da telefonun ne kadar süredir açık olduğu ve bu sürenin % kaçında sinyal alamadığı gözükmekte.
  • şansölye Ş kullanıcısına yanıt
    Benim o grafiğin altındaki bataryanın dolu olduğu sınıra kadarki kısımda "Hücresel ağlar" yazıyor ve komple aralıksız kırmızı (yeşil de olabilir, renk körüyüm ). Yani bu telefonun hiç çekmediği anlamına mı geliyor?

Asus Zenfone 2 Şebeke Sorunu Yaşayanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkness -- 23 Şubat 2016; 16:47:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şansölye

pil grafiğinin üzerine tıklamanız gerekiyor. Alt kısımda telefonun sinyal durumu gözüküyo renkli şekilde. Tamamen yeşil ise sorun yok ancak bulunduğunuz yerde şebeke çekimi normal olduğu halde ara ara kırmızılıklar olmuşsa bizim dediğimiz probleme geliyo olay. ayarlar pil kısmında sanırım telefon beklemesi sekmesine tıkladığınızda da telefonun ne kadar süredir açık olduğu ve bu sürenin % kaçında sinyal alamadığı gözükmekte.

Sağolun şimdi baktım.
    Hücresel ağ sinyali yazan yer.
    Boydan boya yeşil sadece en sağda ufak bir nokta kırmızı oluşmuş.
    Konuşurken hiç kesilme olmadı internetimdede hiç sorun yaşamadım.

Sonra merak ettim evdeki xperia L.
    LG G2.
    Htc.
    Zenfone 5
    me 372 cg
    Samsung tab2 (telefon özelliği olan)
    Kardeşimdeki Note 3.
    Oğlundaki Note 4.
    Bakkaldaki LG4

Gibi bit çok telefona baktım aynı alanda ara ara daha fazla kırmızı alan vardı.

Evimin bir odasında Avea (Türk Telekom)tam çekmiyor onuda belirteyim.

Şimdiye kadar aldığım hiçbir ürün sağlam çıkmamıştı bunda şimdilik sorunum yok olursa iade bile edebilirim.

Daha önce me 372 cg anakartımı değiştirmişti Asus.

Bilgilendirme için tekrar teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yasin613

Birşey dikkatimi çekti hat kesilme galiba telefonu kullanmadığım zamanlarda oluyor... telefon bir sure kullanmayınca şebekeyi kesiyor, kullanmaya başladığımda otomatik geliyor...

Hocam tesadüfen öyle denk gelmiş olabilir konuşurken kesilenler vardı, benim de başıma geldi. Asusu aradım bu konuda servise gönderin, bi kağıda ne sıklıkla hangi saatlerde kesilme olduğunu da yazın sorunun tespiti için dediler. Ana konuda servise yolladığını söyleyen arkadaş bakalım nasıl sonuç alacak. Ona gore biz de yollarız.

Hocam hakliymissin bugün konuşurken de kesildi baktım şebeke sıfıra düştü hatta arama yapmak istediğimde sim karta ulaşılamıyor gibi bir uyari aldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yasin613 Y kullanıcısına yanıt
    Ne düşünüyosunuz peki servise yollama konusunda ? Ben karar veremedim ne yapacakları da belli değil çünkü.

• Darkness kullanıcısına yanıt
    Yeşil gibi duruyo ama bizde de komple kırmızı değil yeşil çubuğun üzerine kılcal kırmızı çizgiler var bazen biraz kalın oluyo yani uzun süreli.Keyfine göre tamamen telefonun

• Serrasimo S kullanıcısına yanıt
    Sizin cihaz sorunsuzdur belki de hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Benim o grafiğin altındaki bataryanın dolu olduğu sınıra kadarki kısımda "Hücresel ağlar" yazıyor ve komple aralıksız kırmızı (yeşil de olabilir, renk körüyüm ). Yani bu telefonun hiç çekmediği anlamına mı geliyor?

yok seninki yeşil sadece çok çok az bi yerde kırmızılık var ama o problem değil problem resimdekiler gibiyse sıkıntı.ara sıra gir telefon beklemesinden bak kapsama dışı alan sıfırsa sorun yok demektir.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Asus Zenfone 2 Şebeke Sorunu Yaşayanlar Asus Zenfone 2 Şebeke Sorunu Yaşayanlar Asus Zenfone 2 Şebeke Sorunu Yaşayanlar Asus Zenfone 2 Şebeke Sorunu Yaşayanlar Asus Zenfone 2 Şebeke Sorunu Yaşayanlar Asus Zenfone 2 Şebeke Sorunu Yaşayanlar Asus Zenfone 2 Şebeke Sorunu Yaşayanlar Asus Zenfone 2 Şebeke Sorunu Yaşayanlar Asus Zenfone 2 Şebeke Sorunu Yaşayanlar Asus Zenfone 2 Şebeke Sorunu Yaşayanlar Asus Zenfone 2 Şebeke Sorunu Yaşayanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trn142 -- 23 Şubat 2016; 19:39:55 >

• quote:

Ne düşünüyosunuz peki servise yollama konusunda ? Ben karar veremedim ne yapacakları da belli değil çünkü.

Servise yollayan arkadaşın cihazı dönsün ona gore bakacağım hocam çünkü bu şekilde kullanılmaz telefon... Telefonun parçası değişirse sorun hallolsa bile cihazın bendeki değeri ciddi manada düşecek...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • trn142 T kullanıcısına yanıt
    O menüler farklı bende, Kapsama Alanı Dışındaki Zaman diye bir şey bulamadım. Ayarlar-Pil'den girmiyor muyuz?
  • yasin613 Y kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle yapayım o zaman mantıklı dediginiz. Parca değişimi sorunu halletse keske hocam olur böyle şeyler önemli olan şirket problemi çözebilecek mi o.

• Darkness kullanıcısına yanıt
    Ayarlar - pil - telefon beklemesi kısmında gözüküyo % olarak oradan bakabilirsiniz.

• quote:

O menüler farklı bende, Kapsama Alanı Dışındaki Zaman diye bir şey bulamadım. Ayarlar-Pil'den girmiyor muyuz?

ayarlar pile girdiğinde adroid is,ekran vs. şeylerin yazılıolduğu yerde telefon beklemsi diye bi şey oluyo ona basınca orda yazıyo kapsama alanı dışında ki zaman ama her zaman cıkmıyo telefon beklemesi şarjdan çektikten sonra cihazın bi 3 5 saat beklemsi lazım gelmesi için
  • quote:

Ayarlar - pil - telefon beklemesi kısmında gözüküyo % olarak oradan bakabilirsiniz.

bugün serviste son test aşamsına geçmiş telefon canlı sohbette sordum ne işlem yapıldı diye yazılım güncellemsi yapılmış parça değişimi yapılmamış hocam gelsin telefon yeniden gönderecem büyük ihtimal düzelmemiş olacak çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: trn142

quote:

ayarlar pile girdiğinde adroid is,ekran vs. şeylerin yazılıolduğu yerde telefon beklemsi diye bi şey oluyo ona basınca orda yazıyo kapsama alanı dışında ki zaman ama her zaman cıkmıyo telefon beklemesi şarjdan çektikten sonra cihazın bi 3 5 saat beklemsi lazım gelmesi için

Aynen öyle, ben nerede olduğunu sorarken yoktu öyle bir şey, şimdi çıkmış. Bende şu şekilde:

Açma Zamanı 15s 19d 23s
    Kapsama alanı dışındaki zaman %3

Yani 15 saatin %3'ünde sinyal yok muymuş, o anlama mı geliyor bu? 27 dakika yapar, eğer anlamı buysa.

• Arkadaşlar benim telefon da şebeke probleminden dolayı servise gitti anakart ve sim slot değişti fakat kopma devam ediyor maalesef.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Bariz bir şekilde sorun telefondan kaynaklı.

Zenfone 2 aldığıma çok pişmanım, almayı düşünen varsa hiç tavsiye etmiyorum. Ekran parlaklığından da hiç memnun değilim, çok dengesiz çünkü. Menülerde ya da ana ekrandayken çok parlıyor, parlaklığı azalttığımda ise internetteki fotoğraf ve videolar çok karanlık oluyor. Gün ışığındayken görmek mümkün olmuyor.

Hocam bu ekran parlaklığı benim telde de kafasına göre artıp azalıyor. Acaba bütün zenfone 2 lerde mi var yoksa bizimkilerde mi?bir bilginiz var mi?

• quote:

quote:

bugün serviste son test aşamsına geçmiş telefon canlı sohbette sordum ne işlem yapıldı diye yazılım güncellemsi yapılmış parça değişimi yapılmamış hocam gelsin telefon yeniden gönderecem büyük ihtimal düzelmemiş olacak çünkü

Bence sorunu bulamadılar yazılım yüklemeyle geciştiriyorlar... başka bir arkadasta anakart değişmiş sizde yazılım yüklenmiş sadece... ahh asus ahh

• quote:

quote:

quote:

Aynen öyle, ben nerede olduğunu sorarken yoktu öyle bir şey, şimdi çıkmış. Bende şu şekilde:

Açma Zamanı 15s 19d 23s
    Kapsama alanı dışındaki zaman %3

Yani 15 saatin %3'ünde sinyal yok muymuş, o anlama mı geliyor bu? 27 dakika yapar, eğer anlamı buysa.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: Darkness

quote:

Orijinalden alinti: trn142

quote:

Orijinalden alinti: Darkness

O menüler farkli bende, Kapsama Alani Disindaki Zaman diye bir sey bulamadim. Ayarlar-Pil'den girmiyor muyuz?

ayarlar pile girdiginde adroid is,ekran vs. seylerin yazilioldugu yerde telefon beklemsi diye bi sey oluyo ona basinca orda yaziyo kapsama alani disinda ki zaman ama her zaman cikmiyo telefon beklemesi sarjdan çektikten sonra cihazin bi 3 5 saat beklemsi lazim gelmesi için

Aynen öyle, ben nerede oldugunu sorarken yoktu öyle bir sey, simdi çikmis. Bende su sekilde:

Açma Zamani 15s 19d 23s
    Kapsama alani disindaki zaman %3

Yani 15 saatin %3'ünde sinyal yok muymus, o anlama mi geliyor bu? 27 dakika yapar, eger anlami buysa.

evet 27 dakika sinyal dışıymış telefonun

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin613

quote:

quote:

Bence sorunu bulamadılar yazılım yüklemeyle geciştiriyorlar... başka bir arkadasta anakart değişmiş sizde yazılım yüklenmiş sadece... ahh asus ahh

valla kendileri bilir gelince yeniden gönderirim bnm için hava hoş

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.