Şimdi Ara

Asus ZenFone 2 Laser ASUS Z00MD (ZE600KL) Batarya Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus ZenFone 2 Laser ASUS_Z00MD (ZE600KL) ( 6.0 inç ekran) model telefonun bataryasında "Li-Polymer Battery Pack:C11P1501" yazıyor. Bataryası bayağı zayıfladı. Batarya almam lazım. Telefonu alalı 4 sene oldu.

Asus'u arayıp batarya fiyatını sordum. Orijinal batarya için yaklaşık 70TL batarya fiyatı+113TL hizmet bedeli olarak üzere toplam yaklaşık 183TL dedi. Telefonun bataryası sökülebilir olmasına rağmen bana bataryayı kargo ile gönderemezlermiş. Sökülebilir bir batarya için telefonu İstanbul'daki Asus Yetkili Servisine göndermem gerekiyormuş. Hem de UPS kargo ile. O da yetmiyor gibi kargo parasını da ben verecekmişim. Hem kargo parasını ben vereceğim hem de Asus'un söylediği kargo ile göndereceğim ha. Uyanıklara bakın. 113 TL hizmet bedeli nedir ya? Bu batarya dahili değil harici (sökülebilir) batarya zaten. Yolunu bulmuşlar. Orijinal bataryayı kargo ile gönderilecek şekilde satmıyorlar. Böylece telefonu servise isteyip bir de 113TL hizmet bedeli alacaklar.

Asus ZenFone 2 Laser ASUS_Z00MD (ZE600KL) ( 6.0" ekran) model telefon için batarya tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar Asus ZenFone 2 Laser ASUS_Z00MD (ZE600KL) ( 6.0" ekran) model telefonum için n11'den 74,80TL'ye Deji marka "Asus ZENFONE 2 Laser 6.0 Batarya MUCiZE BATARYA DEJi - C11P1501" isimli ürünü sipariş ettim. Ürün elime geçti. Ürün telefonum ile uyumlu. Bataryayı taktım. Ürünün performansın deneyip tecrübelerimi burudan paylaşacağım inşallah.

n11 ürün bağlantısı:https://urun.n11.com/batarya/asus-zenfone-2-laser-60-batarya-mucize-batarya-deji-c11p1501-P237153096

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 22 Ocak 2020; 21:53:14 >

• Nedir son durum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xenox

Nedir son durum?
    Şu an sıkıntı yok gibi. Eskisinden daha iyi görünüyor ama daha somut bir test yapamadım.

Yani şöyle bir test yapacağım aslında:
    Tüm şartlar aynı kalacak şekide, şarj %100 olacak şekilde aynı ışık seviyesindeki bir ortamda aynı videoyu hem eski hem yeni bataryada deneyeceğim. Bakalım video bittiğinde sıfır Deji yüzde kaç, 4 yıllık eski orjinal yüzde kaç olacak?

ASUS telefon eşimde olduğu için daha test edemedim. Çünkü bu süreçte kendi Discovery Air telefonum bozuldu. Onunla uğraştım.

Test ettiğimde sonuçları yazacağım inşallah.

Bu arada orjinal batarya Li-Polymer ama Deji'nin bataryası Li-ion batarya. Bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 1 Şubat 2020; 16:49:21 >
  • 👍

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batarya Resimleri:

Batarya ile birlikte tornavida seti ve telefonun arkasına yapıştırıp parmak ile tutmak için bir aparat olmak üzere 2 tanede hediye göndermişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 5 Şubat 2020; 22:27:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Nedir son durum?
    4 yıllık eski orjinal batarya video izlerken 80dk'da %70'e düştü.

Yeni aldığım Deji batarya aynı şartlarda ve aynı parlaklıkta aynı videoyu izlerken 80dk'da %83'e düştü.

• Benim telefonda mı sorun var yoksa sizde de böyle mi? Şarjı sabahtan akşama kadar ancak dayanıyor. Kullanmasam bile böyle. Ekran süresi 2 saat maksimum.

Bir çok orjinal romu denedim. Hepsi aynı. Lolipop da marshmallow da.

• quote:

Benim telefonda mı sorun var yoksa sizde de böyle mi? Şarjı sabahtan akşama kadar ancak dayanıyor. Kullanmasam bile böyle. Ekran süresi 2 saat maksimum.

Bir çok orjinal romu denedim. Hepsi aynı. Lolipop da marshmallow da.
    Bataryanız eski orijinal batarya mı?

• Orjinali de böyle ama dejiyi de aldım. Denedim. O da aynı.

• quote:

Orjinali de böyle ama dejiyi de aldım. Denedim. O da aynı.
    Sizin batarya ile alakalı değil o zaman.
    Telefonu sıfırlayıp denediniz mi hiç?
    Anakart arızası, elektrik kaçağı vs. donanımsal bir arıza da olabilir.
    Belki de yeni gelen bataryada sıkıntı olabilir. Bilemedim.

• Sıfırladım. Defalarca. Fastboot yoluyla bile yaptım. Nafile.

Elektrik kaçağı nasıl olur? Onu anlamadım.

Bir tane ekranı kırık ze600kl buldum ucuza. Onun anakartını da denedim. Şu an ondayım. Onun orjinal bataryası, benim piyasadan aldığım orjinale yakın batarya ve sıfır deji hep aynı. Anakartta sorun olsa değişince fark olurdu.

Garip bir durum.

• Bu arada son lolipop sürümüne downgrade yaptım. Usb'ye flash disk takıyorum görmüyor. Marshmallowda görüyor.

Sizin android sürüm nedir? Usb flash disk görmemesi yoksa donanımsal bir sıkıntı mıdır? Ve belki de batarya bundan bitiyordur.

• Android sürümü: Android 6.0.1
    Şu an USB OTG çalışıyor telefonda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 1 Mart 2020; 0:47:9 >
  • quote:

Bu arada son lolipop sürümüne downgrade yaptım. Usb'ye flash disk takıyorum görmüyor. Marshmallowda görüyor.

Sizin android sürüm nedir? Usb flash disk görmemesi yoksa donanımsal bir sıkıntı mıdır? Ve belki de batarya bundan bitiyordur.
    Telefon flash bellek okuyor.

• Benim eski GM Discovery Air telefon vardı. USB girişi bozulmuştu. Telefonu şarja takınca şarj seviyesi artacağına azalıyordu. USB soketini değiştirince problem çözülmüştü.

Sizin ROM'dan kaynaklanıyor olabilir mi?

• Bilemiyorum ki.

Bir de şu var. Normal mi bu? Telefon 3,5 saatte şarj oluyor.

• quote:

Bilemiyorum ki.

Bir de şu var. Normal mi bu? Telefon 3,5 saatte şarj oluyor.
    Ekran alıntısı yaptığımda şarj %1'di. Tam 1 saat oldu. Şu an şarj %57. Kullandığım şarj aleti 2A.

Siz kaç amper şarj aleti kullanıyorsunuz?

• 1.3 amper

• quote:

1.3 amper
    Şu an 2 saat oldu şarja takalı. Şarj seviyesi %93.
    Bu arada 2A adaptör öneririm. Çünkü orijinal adaptörü 2A.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.