Şimdi Ara

Asus ZenFone 2 Laser [ANA KONU] (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.267
Cevap
59
Favori
229.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam ne yapıyorsun? gorilla glass var
  • millet tekrar günaydın, bu akşam da ablama bu telefondan alacağız ama sim kartı da micro yapmak lazım.

http://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/cepten-internet/4-5gye-hazirlik-kampanyasi

şu kampanyadan yararlanmayı düşünüyoruz. 4,5 g falan diyor. bundan alsak telefon destekler demi? 4 g değil de 4,5 g olunca olayı anlayamadım
  • unpop kullanıcısına yanıt
    3G her zaman açık. Asla kapatmam çünkü wifi yok bende. Aslında 5 saat de gayet iyi bir süre.
    Fakat telefonun daha fazlasını verme potansiyeli olduğuna eminim.
    Pili en çok tüketen ekran olmayınca, insan yazılımsal bi sorun olduğunu düşünmeden edemiyor.
  • vampirelf kullanıcısına yanıt
    hocam gorilla glas 4 var nasıl bastırabildin.
    Söylediğin şeyi denedim o kadar en ufak bir esneme bile olmadı.
    renk değişimi de görmedim dolayısıyla
  • Valla o kadar methetmişsinizki uzatmaları oynayan emektar nokia6300 ümün yerine bir tane de ben aldım.
    N11 den (749tl idi) %7 indirim ve 20tl bkm express iadesiyle 679 a aldım. Bonus kartınız varsa 25tl de bonus kazanabilirsiniz, 655 gibi bir rakama gelir.
  • TN-TFT ve IPS-TFT ekran panelleri arasındaki fark ekrana bastırmak yerine ekran kapalı veya açıkken değişik açılardan bakarak da anlaşılabilir .

Ekran kapalıyken baktığımızda soluk bir aynaya bakar gibi kendimizi net görüyorsak ve ekran simsiyah değil de aydınlık griye çalan bir renkte ise TN-TFT. Ekran açıkken yan-dar açılardan baktığımızda renklerde solma, netlikte kaybolma oluyorsa TN-TFT.

Kapalıyken bakınca ekran kasasıyla bütünleşik bir siyah renk varsa ve kendimizi karartı içinde zar zor görüyorsak IPS-TFT. Dar açılardan baktığımızda renklerde ve netlikte değişme olmuyorsa IPS-TFT.

Henüz yakından inceleme fırsatı bulamadığım için ZF2 Laser 5"te test edemiyorum, merak eden bakabilir.

Yabancı bir inceleme videosunda şu yazı ile ZF2 Laser 5"'in IPS-TFT bir ekrana sahip olduğu belirtilmiş; "IPS is a type of TFT, they are not two different things! There is IPS-TFT and TN-TFT, maybe you were thinking about TN. But I can assure you this phone has the IPS type of TFT panel."

TN-TFT ve IPS-TFT ekran panelleri arasındaki farkın daha iyi anlaşılabilmesi için kısa videolu bir örneğe bakalım. Ortadaki iki cihaz gördüğünüz üzere ayna gibi parlak, grimsi bir yapıda yani bunlar TN-TFT ekranlı. Köşedeki Lenovo cihazlar ise ekranlarının simsiyah, karanlık olmasından anlaşılacağı üzere IPS-TFT ekrana sahip. Videonun devamında dar açılardan bakıldığında oluşan farklar da gösterilmiş;

• quote:

Orijinalden alıntı: Niccolo Accosi

millet tekrar günaydın, bu akşam da ablama bu telefondan alacağız ama sim kartı da micro yapmak lazım.

http://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/cepten-internet/4-5gye-hazirlik-kampanyasi

şu kampanyadan yararlanmayı düşünüyoruz. 4,5 g falan diyor. bundan alsak telefon destekler demi? 4 g değil de 4,5 g olunca olayı anlayamadım

problem olmaz cihaz 4.5g destekliyor . ---> LTE Cat4:UL 50 / DL 150 Mbps

Mobil cihazlarda, 4.5G'nin nimetlerinden yararlanmak istiyorsak, cihazın modeminin 4G / LTE desteğine sahip olması gerekiyor tabi şimdi şöyle bir şey de var

4G / LTE desteğine sahip cihazların modemlerine baktığımızda Cat 4, Cat 6, Cat 9 ve Cat 10 gibi bazı terimlerin ve sınıflandırmaların olduğunu görüyoruz

Eğer sizin operatörünüz 375, 400 hatta 450 Mbps seviyesinde hızları sizlere sunabiliyorsa, Cat 4 sınıfı bir modeme sahip akıllı telefonla, o hızları kullanamazsınız. Cat 4 desteğine sahip cihazların ulaşabileceği hız seviyesi 150 Mbps iken, Cat 6 cihazların ulaşabildikleri rakamlar ise 300 Mbps seviyesinde.

Sonuc : Cihaz Cat4 destekli ve 4.5 G uyumludur ama alabilecegi maksimum hız 150Mbs idir. Su an 3g ile 5-6 Mbs hız aldığımızda şükreder oldugumuzu dusundugumuzde 150Mbs zaten gayet ütopik bir rakam, 400-500 ü geçtim

Kaynaklar : Asus.com , shiftdelete.net
  • quote:

Orijinalden alıntı: here_1967

3G her zaman açık. Asla kapatmam çünkü wifi yok bende. Aslında 5 saat de gayet iyi bir süre.
    Fakat telefonun daha fazlasını verme potansiyeli olduğuna eminim.
    Pili en çok tüketen ekran olmayınca, insan yazılımsal bi sorun olduğunu düşünmeden edemiyor.

android 5.0 ın bataryayı daha hızlı tüketme sorunu var,6.0 gelene kadar en azından android 5.1 gelse batarya daha duzelir.
    şu forumda aldığım en güzel, açık ve net cevap oldu

saol hocam
  • the engine kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, cihaz bu ara güzel bir indirime girdi. 749TL'lik fiyat yılbaşı indirimi adı altında geçici olmaz umarım.

n11 ve bkm express indirimleri ile de oldukça uygun bir fiyat yakalayarak f/p'nin kralı olacak kıvama gelmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Niccolo Accosi

millet tekrar günaydın, bu akşam da ablama bu telefondan alacağız ama sim kartı da micro yapmak lazım.

Hocam Turkcellin veri tabanında Asus Laser 4.5G destekli olarak gözükmediği için ücretsiz sim kart değişikliği yapmıyorlar. Müşteri hizmetleriylede görüşmüştüm. Bir sonuç alamadım. Eğer düzeltilerse bilmiyorum şuan vodafone hattı kullanıyoruz. Telefonun desteklemiyor diyenTurkcell numara taşımayla tekrar geçince kuzu kuzu 4.5G destekli sim kartı mecbur verecek bu konuda bilgin olsun. Haa Turkcell böyle diyor diye telefon desteklemiyor sanma onların veri tabanına eklenmemiş gönül rahatlığıyla telefonu alabilirsinn.
  • Bu arada Asus Laser ile GM Android One, birbirine özellik olarak epey benziyorlar.

http://kiyaslahadi.com/tr/1/544,399/
  • millercoholic kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık hocam iyi yazmışsın tamamen aynı fikirdeyim seninle ve altına bende imzamı atıyorum
    Ama bukadar açıklamaya rağmen yine birileri çıkıp saçma sapan muhabbetler yapacak ama olsun onlarıda öyle kabul edelim bari
  • here_1967 kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonu ilk aldığımda bendede pil kullanımı öyleydi kullanmadığım uygulamaları ( 20 den fazla ) devre dışı bıraktım veya kaldırdım
    telefon rahatladı ilk olarak ta chromu kaldırdım asus un tarayıcısını kullanıyorum bence gayet güzel tavsiye ederim.
    Şimdi Google hizmetleri listeye bile girmiyor Google playden uygulama filan indirdiyseniz onunla da alakalı olabilir bu kadar yüksek olması

Mobil radyo etkin dediği de aktif internet kullanım süresi, mobil internetiniz sürekli açıktır ama siz aktif olarak 4 saat 4 dakika 27 saniye
    internet kullanmışsınız.

Ben işyerimde bilgisayar olduğu için telefonu çok aşırı kullanmıyorum şarj beni 2 gün götürüyor, Şu andada %40 şarjım var telefon 40 saattir açık
    3 saat 20 dakika ekran sürem var, geceye kadar ekran süresi 5 saati geçer ve günü bitiririm bence gayet iyi

• lost0633 L kullanıcısına yanıt
    sizdeki 5' mi ve 3 g acık mı
  • millet artık asus zenfone 2 laser grubu mu kursak veya asus zenfone grubu var mı?
    Evet 5" 3g sürekli açık değil kullandığım zaman açıyorum zaten en çok face bakarken kullanıyorum 2 günün sonunda 5-6 saatlik
    bi internet kullanımım oluyor.
    Daha aktif bi kullanıcı için sürekli 3g açık birazda oyun olsa 7 saat üzeri ekran süresiyle 1 tam günü
    rahat çıkarır bu telefon, hatta yarın evdeyim birde öyle deneyip sonuçları buraya koyarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackmilk35

Merhaba telefonu 3 gündür kullanıyorum eski telefonuma göre (samsung grand duos ) cok memnunum yalnız şöyle bir sorunum var arama yaptığımda fotografını koyduğum kişiler arama listesinde fotograflı görünürken aynı kişi arama yaptığında sim kart olarak görünüyor eski telefonumda böyle birşey olmadığından ( cift sim kartlıydı) garipsedim acaba bunun böyle olması normalmi yoksa değiştirilebiliyormu ?

up
  • Arkadaslar quickcharge destekliyor mu telefon quickcharge adaptoru alindiginda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blackmilk35 kullanıcısına yanıt
    Sim karta değil de telefonun hafızasına kaydetmeyi deneyebilir misiniz???
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.