Şimdi Ara

Asus ZenFone 2 Laser [ANA KONU] (361. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.267
Cevap
59
Favori
229.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 359360361362363
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonu Root, ROM'lu kullanan var mı ? Kullananlar deneyimlerini yazabilir mi ? Adam akıllı bir ROM bulamadım şu telefona (5 inç model). Vallahi kıytırık Discovery'de, Samsung Galaxy Trend Plus'ta bile tonla kaliteli ROM var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultavires

Telefonu Root, ROM'lu kullanan var mı ? Kullananlar deneyimlerini yazabilir mi ? Adam akıllı bir ROM bulamadım şu telefona (5 inç model). Vallahi kıytırık Discovery'de, Samsung Galaxy Trend Plus'ta bile tonla kaliteli ROM var.
    Bizim telefon miladini doldurdu artik. Bence cok fazla kurcalamaya gerek yok. Ben en fazla 1 yil daha kullanip sonrasinda Samsung a donecegim.
  • Hocam liseye başlarken aldım, lise 3 e geçiyorum bu sene. Liseyi idare eder diye almıştım ama büyük hayal kırıklığına uğradım. Ben de yazın çalışıp ya bunu anneme verip kendime Xiaomi Redmi 5+ alacağım, veya direk anneme alacağım. Aldığım ilk ve son ASUS telefon olacak.

• ana ekrandaki dikdortgen sekilli saat kayboldu nasil geri gelir acaba bulamadim bi turlu?

• Telefonu 6.0'a yükseltince telefon kuduruyor. Geceleri %90'dan 30'a düştüğü oluyor. Ne yapmalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obscenity

ze500kl, 6.0.1 sürümü
    telefonunun ekranı kendi kendine açılan var mı acaba? bayağı power tuşuna basıp ekranı kapatıyorum, kendi kendine açılıyor. apkmirror'dan greenify yükledim eski bir sürümünü. ondan yapıyor olamaz herhalde
    Greenify'ı root olmadan kullandığınızda bazı ayarlar ekranı açıp kapatmaya ihtiyaç duyuyor. Onunla alakalıdır muhtemelen.
    Bir de gelen mesajlarda ekranı uyandırma özelliği kullanıyorsanız Whatsapp mesaj kontrolü yaparken bildirim benzeri bir uyarı çıkartıyor sanırım, bu özellikten dolayı herhangi bir bildirim olmadığı halde ekran açılıyor olabilir.
  • quote:

Telefonu 6.0'a yükseltince telefon kuduruyor. Geceleri %90'dan 30'a düştüğü oluyor. Ne yapmalıyım ?
    Telefonunuzu komple sıfırlamayı veya Güvenli Mod'a alıp 1-2 gün kullanmayı deneyin.

Android telefonda Güvenli Moda nasıl girilir ve çıkılır?

Yaklaşık 2 yıl önce aldığım Asus Zenfone 2 Laser 5,5" telefonumu halen aile içerisinde kullanıyoruz. 6-7 ay kadar önce Çin'den yedek batarya almıştım, 2 adet batarya+evrensel şarj cihazını 50-55TL gibi bir rakama almıştım. Bataryalar orjinale yakın performansta. Ben kullandığım dönemde fazla oyun oynamazsam 1-2 günlük sürede 7-8 saat civarlarında ekran süresi alıyordum. Yoğun oyun ile 5-6 saatin altına düşmüyordu. Değiştirilebilir batarya olduğu için şehir dışı veya tatile giderken yedek bataryalarımı da alıp rahatlıkla 2-3 gün şarj ihtiyacı duymuyordum. Şuan sadece arama, fotoğraf çekme vs işlerle tek şarjda rahatlıkla 3-4 gün kullanıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanKartaL84 -- 21 Haziran 2018; 10:16:12 >

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Hocam 5.0.2'de 7 saat ekran süresine ben de dayandırabiliyorum. Fakat 6.0'ın optimizasyonunda sıkıntı var galiba. Telefonu ben de günlük işlerimde kullanabiliyorum, ama normal ömrünü tamamladı gibi duruyor. Artık günlük aktif bir şekilde kullanılacak telefon değil bence. Bu arada 5" modelinde 7 saat ekran süresi alıyorum. Fakat şarj %1-2 kalmış oluyor.
  • selam bende ze600kl model zenfone 2 var.bunda 6.0.1 android vardı ben root atmaya çalışırken yedek almayınca telefonu bozdum.tamire verdiğimde 5.0.1android geldi ve yine root attım.sorunum şu telefonuma uygun rom bulamıyorum bulduklarımıda twrp den bir türlü atamıyorum.ben değişik romu nasıl bulabilirim ve kurabilirim veya tekrar 6.0.1 e geri dönebilirim.şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
  • quote:

Hocam 5.0.2'de 7 saat ekran süresine ben de dayandırabiliyorum. Fakat 6.0'ın optimizasyonunda sıkıntı var galiba. Telefonu ben de günlük işlerimde kullanabiliyorum, ama normal ömrünü tamamladı gibi duruyor. Artık günlük aktif bir şekilde kullanılacak telefon değil bence. Bu arada 5" modelinde 7 saat ekran süresi alıyorum. Fakat şarj %1-2 kalmış oluyor.
    Bende 5,5" vardı hocam. Bataryalar az daha farklı malum ama çok fark etse 25-30dk fark etsin.
    Bu arada hep güncel romda kullanmıştım fakat cihazım rootluydu. Onun dışında root yokken de messenger, facebook gibi uygulamaları kullanmıyordum. Anlık bildirim göndermeye çok meraklı olan instagram, swarm gibi birçok uygulamada da anlık bildirimleri kapatırdım. Bana gereksiz gelen bildirimler genelde çünkü.
    Bu arada günlük kullanımda 7 saatlik şarj süresini bile birçok telefonda kolay kolay alamazsınız hocam. O yüzden pek de ömrünü tamamladığını sanmıyorum cihazın. Ha güç olarak zayıflamaya mı başladı? biraz. Bunun sebebi de Google, Facebook gibi uygulama üreticilerinin uygulamalarındaki gereksiz kod büyümesinden dolayı daha yüksek ram tüketimine sebep olmaları ve telefonun boş ram dengesini sağlamak için daha fazla uygulamayı kapatıp açmakla uğraşması. Xda gibi sitelerde optimize edilmiş stok romlar var. Onları deneyerek çok daha randımanlı bir ram kullanımı elde edebilirsiniz. Sanki telefonu sıfır almış gibi olursunuz :)

• XDA'da 6.0 hafifle?tirilmiş ROM var. Kurdum ve denedim. Pili yine 5.0'a göre daha kötü. Ayrıca ROM'da kulaklık sorunu var ve ben bunu SoundAbout ile çözdüm. Fakat ben bass ağırlıklı müzik dinliyorum ve bu sefer de kulaklık hiç bass vermemeye başlamıştı.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AC85C2B5A -- 4 Mart 2020; 3:32:40 >
  • Android 9 zf2 laser için çıktı

https://goo.gl/tmEdAJ
  • Evet, 5" kullanıcıları üvey olduğu için yine yok bize.
  • Merhaba Power dügmesini kabetti kızım.Nerden bulabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: been1

Merhaba Power dügmesini kabetti kızım.Nerden bulabilirim?
    Sadece düğme ise arka kapağın içine yapıştırılmış oluyor, telefonculardan çıkma ya da gittigidiyor vb. sitelerden kalitesine göre sıfır 25-70 lira arası arka kapak satın alabilirsiniz. Yok eğer power filmi ile gerekiyorsa yine ilgi sitelerde 25-30 TL civarında satılıyor. Telefon tamir edebilecek bir tanıdık (ya da siz anlıyorsanız) kolaylıkla takabilirsiniz.
  • Cihaz sarj almiyor sokettenmi,daha once bu sikintiyi yasayan oldumu acaba. Telefoncuya goturdum soket degisirse cift hat kullanamassin dedi. Yardimlarinizi bekliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eysinco

selam bende ze600kl model zenfone 2 var.bunda 6.0.1 android vardı ben root atmaya çalışırken yedek almayınca telefonu bozdum.tamire verdiğimde 5.0.1android geldi ve yine root attım.sorunum şu telefonuma uygun rom bulamıyorum bulduklarımıda twrp den bir türlü atamıyorum.ben değişik romu nasıl bulabilirim ve kurabilirim veya tekrar 6.0.1 e geri dönebilirim.şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
    Custom rom konusunda bende arayistayim. Asus zenfone 2 lazer 6 inc telefonun kodu Z00M olarak geciupr ve rom bulamiyorum telefona

• BarvaArtena kullanıcısına yanıt
    Çoğu rom'da hoparlör çalışmıyor tavsiye etmem. Normale dönene kadar ecel terleri döktüm hocam.
  • HankMoodies kullanıcısına yanıt
    Asus zenfone 2 lazer ZE600KL icin [ROM][OFFICIAL][Z00L][7.1] LineageOS 14.1

https://forum.xda-developers.com/zenfone-2-laser/orig-development/rom-cyanogenmod-14-0-t3459744

Romunu yukledim. Eklentisi var onu da yukledim.su an sesi de calisiyor.

Dığer romlarda hata verdi yuklemedi.

Siz hangi romlari denediniz ?

• 
Sayfa: önceki 359360361362363
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.