Şimdi Ara

Asus ZenFone 2 Laser [ANA KONU] (360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.267
Cevap
59
Favori
229.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus Fonepad me372cg tabletimde benzer problem yaşadım, arka kapağı söküp vidaları hafifçe sıktım düzeldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba. anneme almıştık bu telefonu. baya yavaşlamış şimdi bi temiz kurulum yapayım dedim root vs yapıp.

orjinal romun asus uygulamarından arındırılmış smooth versiyonu varmı hiç , nereye baksam saf andorid tabanlı romlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim694

Bir MIUI hayranı olarak 1 sene bekledim MIUI ROM çıkmasını. 1-2 ay önce çıkmış. Çıktığı zaman indirdim, kurdum. Fakat boot etmiyordu. Sırf bu sebepten bile kendim ROM build etmeyi düşünmüştüm. Fakat yaptığım ince bir hatadan dolayı boot etmediğini gördüm. Hatamı düzelttim ve başarılı bir şekilde kurdum.
    Neden bu ROM'u tercih ettim ?
    1-Stock ROM'lar aşırı berbat. Lollipop desem bir sürü hata vardı, hatalardan bıkıp Marshmallow'a geçtim. Farkettim ki Marshmallow pili sömürüyor. O sebeple bir daha asla Stock ROM'a dönmemeyi düşünüyorum.
    2-MIUI fanı olmam.
    ROM mükemmel diyebilirim. Eğer bunun da pil sorunu çıkarsa XOSP N kurmayı düşünüyorum. Pil performansı isterseniz Resurrection Remix kesinlikle kurmayın.
    Değerli kullanıcı dostlarıma düşüncelerimi aktarmak istedim. İyi günler dilerim herkese.
    ROM linki:https://yadi.sk/d/LvX37z4h3M4zQi
    ROM'dan ekran görüntüleri:https://mega.nz/#F!rdVWmIiL!jMhWkoiO4FRqQkcXcbmYmw
    --ROM'un kurulumu--
    1-Fastboot'tan TWRP'yi ister boot edin, ister flashlayın. Daha önceden flashladıysanız TWRP'ye giriş yapın. Boot ettiyseniz telefon otomatikmen TWRP'ye girer.
    2-Wipe kısmından Advanced Wipe'ye giriğ SD kart ve OTG hariç bütün işaretleri tikleyip kaydırın (!!BU İŞLEM BÜTÜN VERİLERİNİZİ SİLER!! )
    3-ROM'u SD karta atın, SD kartı telefona takın ve TWRP'den Install'a gelip dosyayı bulun ve flashlayın.
    4-İşlem 5 dk sürebilir. İşlem bittikten sonra Reboot Now'a TIKLAMAYIN ! Ana menüye dönün ve Mount kısmından System tiki yok ise tikleyin ve sonra Reboot kısmından System'e basıp sistemin açılmasını sağlayın. ASUS logosundan sonra MI logosu gelirse sorun yok demektir. İlk açılış 10 dk sürebilir.
    Düzenleme: ROM kurulumu tamamlandığında %50 şarjım vardı. Şu an %19 kaldı ve aldığım ekran kartı süresi...

2 Aralık Düzenleme: 1 gün kullandım ve bu ROM'da kalacagim gibi duruyor. Pil performansi super. Tek kotu yani RAM kullanimi Stock'tan fazla. Bosta 1GB gibi bir kullanim alabiliyorsunuz. Ancak pek bir etkisi yok.

%100'den 33'e kadar aldigim ekran suresi. Zorlanirsa 7 saat alinabilir.

hocam bu romu attım. açıldı. miui 8 ekranında devam tuşuna basamıyorum hiç bi şekilde. oylece kaldı . acaba neden oyle oldu

• Bilmiyorum hocam, bende hiç sorun çıkmamı?tı

• arkadaşlar büyük ihtimalle bahsedilmiştir.durduk yere telefon açılmaz oldu.brick deniyor sanırım.açılma ekranında sürekli başa sarıyor.titriyor logo çıkıyor,yine aynı şey oluyor.ne yapmalıyım?asus sitesinden firmware indirdim ama nasıl yükleyeceğim bilmiyorum.bu saatte İnşallah yardım edebilecek biri çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: epidemi

arkadaşlar büyük ihtimalle bahsedilmiştir.durduk yere telefon açılmaz oldu.brick deniyor sanırım.açılma ekranında sürekli başa sarıyor.titriyor logo çıkıyor,yine aynı şey oluyor.ne yapmalıyım?asus sitesinden firmware indirdim ama nasıl yükleyeceğim bilmiyorum.bu saatte İnşallah yardım edebilecek biri çıkar

Ses kısma tuşuna basılı tutarak açınca recovery modda açılıyor mu?

• Laser 5 modeline nasıl Root atabilirim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Telefon miadını doldurdu. Bir daha ASUS almak mı ? Asla! Bilgisayarından memnunum diye telefonunu aldım. Bilgisayarından hala memnunum. Fakat 7.0 gelmeyince tüm hayallerim çöp oldu. Bataryası serviste deği?mesine rağmen hala çöp. Bir tane düzgün ROM bulana helal olsun. Kasası kendi kendine soyuluyor. Kamerası segmentinin hala en iyisi. Ama artık bıktım. Cepte ısınıyor bazen. Geçen elime bi aldım, baktım ki telefon yanıyor ve durduk yere ?arj dü?mü?. Uygulama da açık değil. Artık Xiaomi, Huawei ve Samsung almayı dü?ünüyorum. Ama üniversite sınavı bekliyor 2 seneye. Bozulduğu yere kadar artık. Sonrasında yeni telefon.

• Bende Laser 5 modeli var rom kurmak istiyorum ne yapmalıyım? (CPU-Z'da model ZE500CL/ASUS_Z00ED yazıyor.)
  • bi önceki güncellemeyi yaptım. sanki telefonda donma başladı. dokunmatik işlemiyor, kısa süre power tuşuna basınca düzeliyor. çok sık ıslak mendille silmeye başladım ondanmi bozuldu acaba. yaşayan varmı donma sorunu 5.5incde?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ze500kl, 6.0.1 sürümü
    telefonunun ekranı kendi kendine açılan var mı acaba? bayağı power tuşuna basıp ekranı kapatıyorum, kendi kendine açılıyor. apkmirror'dan greenify yükledim eski bir sürümünü. ondan yapıyor olamaz herhalde
  • 153mb yeni bir güncelleme yayınlanmış. WiFi ile ilgili bir çeşit sinyal zayıflığını çözüyor sanırım.

• Ekran değişimini uygun fiyata ve aynı gün içinde yapan kaliteli, önerebileceğiniz bir yer var mıdır İstanbul'da? Sanırım 160-180 TL bandında yan sanayi ekran değişimleri. 245'e servise yaptırmak var ama bu sefer de üç gün telefonsuz kalmak istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gesture

Ekran değişimini uygun fiyata ve aynı gün içinde yapan kaliteli, önerebileceğiniz bir yer var mıdır İstanbul'da? Sanırım 160-180 TL bandında yan sanayi ekran değişimleri. 245'e servise yaptırmak var ama bu sefer de üç gün telefonsuz kalmak istemiyorum.
    hocam yapmayin bu telle 250 tl masraf batarya falan omrunu doldurmak uzeredir butce iyi degilse bile benim gibi gidin migrosdan ultron 4.5g alin 499tl ye kamerasi bundan kotu ama batarya falan sifir enazindan.

• quote:

Orijinalden alıntı: nickimsonikimsi

hocam yapmayin bu telle 250 tl masraf batarya falan omrunu doldurmak uzeredir butce iyi degilse bile benim gibi gidin migrosdan ultron 4.5g alin 499tl ye kamerasi bundan kotu ama batarya falan sifir enazindan.

Alıntıları Göster
    Doğru diyorsunuz aslında hocam, dediğiniz gibi ekran minimum 180 lira olsa 100 lira da pil olsa 280-300 lira tutacak ama SAR değeri düşük Zenfone'un. Ultron 4.5g'nin Sar değeri yazıyor mu acaba kullanım kılavuzunda? Internetten baktım ama göremedim Sar değeri düşükse gayet iyi bir seçenek gibi duruyor.

• gesture G kullanıcısına yanıt
    Hocam sar degeri icin zenfone 5 ana konusuna girin su yeni cikan son mesajlarina bakin bir arkadaş cok dogru ve guzel tespitlerde bulunmus ozetle sar degeri dusundugunuz kadar onemli degil.

• Ben mi konuya yabancı kaldım bilemedim ama. 2 seneden fazla bir süredir bu telefonu kullanıyorum. Bugün telefonu yere düşürdüm. Batarya falan çıktı gitti tabiii. Tekrar başlattım derken.

Android bilmem ne yapılıyor 1/1 yazısında takılı kaldı. Her neyse factory reset falan derken cihazı açtık.

Bütün bilgiler, uygulamalar gitti tabiki. Google play hesabından otomatik tekrar kurmaya başladım. Ancak bir kaç program hariç.

Düşürmeden once kullandığım Asus music vb uygulamalar cihazın sürümüyle uyumlu değilmiş. Halbuki aynı sürüm yüklü idi.

Asusun birçok programında aynı sıkıntı var. Ne yapmam gerekiyor

• h_k_yavuz H kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

Yapılandırılıyor 1/1'den öteye geçmedi mi? Keşke biraz bekleseydin, olmadı sadece wipe cache yapsaydın.

6.0.1 sürümü ile asus music, asus messaging, asus takvim uygulamaları yüklü olarak gelmiyor.

Bunlar içinde sadece music Google Play'de yok. Onu apk sitelerinden indirebilirsin.

5.0.2'den güncellemişsen 6.0.1'e, sonradan da detaylı bi sıfırlama factory reset falan yapmadıysan kalmıştır onlar öyle yüklü :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: h_k_yavuz

Ben mi konuya yabancı kaldım bilemedim ama. 2 seneden fazla bir süredir bu telefonu kullanıyorum. Bugün telefonu yere düşürdüm. Batarya falan çıktı gitti tabiii. Tekrar başlattım derken.

Android bilmem ne yapılıyor 1/1 yazısında takılı kaldı. Her neyse factory reset falan derken cihazı açtık.

Bütün bilgiler, uygulamalar gitti tabiki. Google play hesabından otomatik tekrar kurmaya başladım. Ancak bir kaç program hariç.

Düşürmeden once kullandığım Asus music vb uygulamalar cihazın sürümüyle uyumlu değilmiş. Halbuki aynı sürüm yüklü idi.

Asusun birçok programında aynı sıkıntı var. Ne yapmam gerekiyor
    Merhaba,
    Ben 5 inc modeli kullaniyorum. Ben de factory reset yapmistim ve dediginiz gibi Asus Music gelmemisti telefona. Hicbir sekilde yukleyememistim taaki buradaki Obscenity arkadas apk dosyasini atana kadar. Bir link mi ne atmisti oradan indirmistim. O sekilde kurdum. Sen de oyle yapabilirsin.

• Dediğiniz gibi apk larini sitelerden buldum kurdum arkadaşlar. Teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.