Şimdi Ara

Asus ZenFone 2 Laser [ANA KONU] (355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.267
Cevap
59
Favori
229.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayır telefonum 5.0 da idi kamera sorunu 5.0 da hasıl olmuştu.garantiye gönderdim 6.01 e yükseltmişler sorun ortadan kalktı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ev wifisinde whatsapp mesajları geliyor ama telefonun kendi internetinde whatsapp programına girmeden mesajlar gelmiyor neden olabilir acaba?
  • Arkadaşlar Zenfone 2 Laser 5.5" modeli kullanıyorum.

Cihaz şarjı çok çabuk bitiyor annem kullanıyor stock romda biraz fazla gidiyor ekran süresi en fazla 2-2.30 saat civarı annem sadece mobil veri kullanıyor arada bir whatsapp oyun falan asla oynamaz arada bir Google Chrome'a giriyor.

1 gün şarjı anca dayanıyor sizce ne yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim
  • Bir MIUI hayranı olarak 1 sene bekledim MIUI ROM çıkmasını. 1-2 ay önce çıkmış. Çıktığı zaman indirdim, kurdum. Fakat boot etmiyordu. Sırf bu sebepten bile kendim ROM build etmeyi düşünmüştüm. Fakat yaptığım ince bir hatadan dolayı boot etmediğini gördüm. Hatamı düzelttim ve başarılı bir şekilde kurdum.
    Neden bu ROM'u tercih ettim ?
    1-Stock ROM'lar aşırı berbat. Lollipop desem bir sürü hata vardı, hatalardan bıkıp Marshmallow'a geçtim. Farkettim ki Marshmallow pili sömürüyor. O sebeple bir daha asla Stock ROM'a dönmemeyi düşünüyorum.
    2-MIUI fanı olmam.
    ROM mükemmel diyebilirim. Eğer bunun da pil sorunu çıkarsa XOSP N kurmayı düşünüyorum. Pil performansı isterseniz Resurrection Remix kesinlikle kurmayın.
    Değerli kullanıcı dostlarıma düşüncelerimi aktarmak istedim. İyi günler dilerim herkese.
    ROM linki:https://yadi.sk/d/LvX37z4h3M4zQi
    ROM'dan ekran görüntüleri:https://mega.nz/#F!rdVWmIiL!jMhWkoiO4FRqQkcXcbmYmw
    --ROM'un kurulumu--
    1-Fastboot'tan TWRP'yi ister boot edin, ister flashlayın. Daha önceden flashladıysanız TWRP'ye giriş yapın. Boot ettiyseniz telefon otomatikmen TWRP'ye girer.
    2-Wipe kısmından Advanced Wipe'ye giriğ SD kart ve OTG hariç bütün işaretleri tikleyip kaydırın (!!BU İŞLEM BÜTÜN VERİLERİNİZİ SİLER!! )
    3-ROM'u SD karta atın, SD kartı telefona takın ve TWRP'den Install'a gelip dosyayı bulun ve flashlayın.
    4-İşlem 5 dk sürebilir. İşlem bittikten sonra Reboot Now'a TIKLAMAYIN ! Ana menüye dönün ve Mount kısmından System tiki yok ise tikleyin ve sonra Reboot kısmından System'e basıp sistemin açılmasını sağlayın. ASUS logosundan sonra MI logosu gelirse sorun yok demektir. İlk açılış 10 dk sürebilir.
    Düzenleme: ROM kurulumu tamamlandığında %50 şarjım vardı. Şu an %19 kaldı ve aldığım ekran kartı süresi...
     Asus ZenFone 2 Laser [ANA KONU]
    2 Aralık Düzenleme: 1 gün kullandım ve bu ROM'da kalacagim gibi duruyor. Pil performansi super. Tek kotu yani RAM kullanimi Stock'tan fazla. Bosta 1GB gibi bir kullanim alabiliyorsunuz. Ancak pek bir etkisi yok.

%100'den 33'e kadar aldigim ekran suresi. Zorlanirsa 7 saat alinabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultavires -- 2 Aralık 2017; 20:37:30 >

• Birkac gun daha kullanip pil sonucunu tekrar yazar misiniz. İlk gunlerde pil hafizasi yeni olustugundan degerler cok saglikli farkedilemiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar telefona format attım, bütün uygulamalar sorunsuz yüklendi ama Asus Müzik yuklenmiyor. Bu sürüm cihazınız için uyumlu değildir diyor. Neden acaba? Eskiden aynı surumu kullanıyordum

• MrBlackEagle kullanıcısına yanıt
    android 6.0 için öyle hocam. yerleşik uygulama olarak gelmiyor. google playde de çıkmıyor zaten.

apkmirrordan .apk olarak indir, kur.
  • Obscenity O kullanıcısına yanıt
    Çok çok teşekkür ederim kardeş. Hayat kurtardın harikasın
  • kental kullanıcısına yanıt
    1 hafta sonra tekrar konuya cevap yazarsaniz dusuncelerimi belirtirim. Hatirlatmazsaniz buyuk ihtimal unuturum

• Hocam romda kamera, mobil veri tarzı şeylerde sıkıntı var mı pil ömrü hakkında bilgi verebilmeniz mümkün mü, ona göre bu akşam kurayım.

• peymacun kullanıcısına yanıt
    Laser odaklama çalışmaz diye düşünüyordum fakat çalışıyor. Ses düzeyi mükemmel. Zaten Dolby Atmos gömülü şekilde geliyor. Arkadaşların da dediği gibi pil ömrü gitgide düşüyor. İlk şarjda 5.5 saat ekran süresi aldım. Pili iyi, özellikle geceleri genelde %1 bile şarj gitmiyor. Bence kurulup test edilmeye değer. Bu ROM'dan sıkılırsam XOSP, o da olmazsa XenonHD kuracağım. Ufak hatalar dışında kurulabilir.
  • Çok teşekkür ederim hocam, o zaman bu gece kurmak farz oldu bu romu.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazye

Arkadaşlar Zenfone 2 Laser 5.5" modeli kullanıyorum.

Cihaz şarjı çok çabuk bitiyor annem kullanıyor stock romda biraz fazla gidiyor ekran süresi en fazla 2-2.30 saat civarı annem sadece mobil veri kullanıyor arada bir whatsapp oyun falan asla oynamaz arada bir Google Chrome'a giriyor.

1 gün şarjı anca dayanıyor sizce ne yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim

Benim de ekran sürem günlük kullanımda 3,5-4 saatlere düşmüştü. Çin den ucuz batarya aldım, 6-6,5 saat günlük ekran süresi alıyorum oynadığım oyunlara rağmen.
    Kısacası yeni bir batarya alın, batarya ölmeye başlamış gibi duruyor.
  • Bataryam zaten servis tarafından değiştirilmişti bu Haziran. Ayrıca Çin bataryalarına güvenemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim694

Bir MIUI hayranı olarak 1 sene bekledim MIUI ROM çıkmasını. 1-2 ay önce çıkmış. Çıktığı zaman indirdim, kurdum. Fakat boot etmiyordu. Sırf bu sebepten bile kendim ROM build etmeyi düşünmüştüm. Fakat yaptığım ince bir hatadan dolayı boot etmediğini gördüm. Hatamı düzelttim ve başarılı bir şekilde kurdum.
    Neden bu ROM'u tercih ettim ?
    1-Stock ROM'lar aşırı berbat. Lollipop desem bir sürü hata vardı, hatalardan bıkıp Marshmallow'a geçtim. Farkettim ki Marshmallow pili sömürüyor. O sebeple bir daha asla Stock ROM'a dönmemeyi düşünüyorum.
    2-MIUI fanı olmam.
    ROM mükemmel diyebilirim. Eğer bunun da pil sorunu çıkarsa XOSP N kurmayı düşünüyorum. Pil performansı isterseniz Resurrection Remix kesinlikle kurmayın.
    Değerli kullanıcı dostlarıma düşüncelerimi aktarmak istedim. İyi günler dilerim herkese.
    ROM linki:https://yadi.sk/d/LvX37z4h3M4zQi
    ROM'dan ekran görüntüleri:https://mega.nz/#F!rdVWmIiL!jMhWkoiO4FRqQkcXcbmYmw
    --ROM'un kurulumu--
    1-Fastboot'tan TWRP'yi ister boot edin, ister flashlayın. Daha önceden flashladıysanız TWRP'ye giriş yapın. Boot ettiyseniz telefon otomatikmen TWRP'ye girer.
    2-Wipe kısmından Advanced Wipe'ye giriğ SD kart ve OTG hariç bütün işaretleri tikleyip kaydırın (!!BU İŞLEM BÜTÜN VERİLERİNİZİ SİLER!! )
    3-ROM'u SD karta atın, SD kartı telefona takın ve TWRP'den Install'a gelip dosyayı bulun ve flashlayın.
    4-İşlem 5 dk sürebilir. İşlem bittikten sonra Reboot Now'a TIKLAMAYIN ! Ana menüye dönün ve Mount kısmından System tiki yok ise tikleyin ve sonra Reboot kısmından System'e basıp sistemin açılmasını sağlayın. ASUS logosundan sonra MI logosu gelirse sorun yok demektir. İlk açılış 10 dk sürebilir.
    Düzenleme: ROM kurulumu tamamlandığında %50 şarjım vardı. Şu an %19 kaldı ve aldığım ekran kartı süresi...
    2 Aralık Düzenleme: 1 gün kullandım ve bu ROM'da kalacagim gibi duruyor. Pil performansi super. Tek kotu yani RAM kullanimi Stock'tan fazla. Bosta 1GB gibi bir kullanim alabiliyorsunuz. Ancak pek bir etkisi yok.

%100'den 33'e kadar aldigim ekran suresi. Zorlanirsa 7 saat alinabilir.

Merhaba MUİ ekranları gibi olmuş bende seviyorum bu ekranı ama biraz daha hiç bilmeyen için anlatılabilir mi? Çok da cahil değilim ama tam olarak nasıl yaptığınızı anlamak istiyorum ZE500kl için uygulayabilr miyim?TSK

• Ne istediğinizi tam anlayamadım. Derdinizi tam anlatabilirseniz memnuniyetle yardımcı olurum.
  • quote:

Ne istediğinizi tam anlayamadım. Derdinizi tam anlatabilirseniz memnuniyetle yardımcı olurum.

Kısaca rom atma olayını yapabileceğim video resimli anlatım falan var mı? Telefonum root lütfen değil bu olmadan atabilir miyim? Biraz acemiyimde

.

• Yakında video çekmeyi düşünüyorum. Beklemede kalın.
  • quote:

Yakında video çekmeyi düşünüyorum. Beklemede kalın.

Ok dostum takip;)

• quote:

Yakında video çekmeyi düşünüyorum. Beklemede kalın.

Sizin MIUI ROM yükleme anlatımın gelene kadar telefon çok kasmasından ve dokunmatik sorunları olmasından dolayı sıfırladım.Telefon rahatladı. Aslında telefonumda hiç bir sorun yok. Ancak bir şeylerden dolayı dokunmatik gidiyor ve üstten tuşa basıp ekranı açıp kapayınca düzeliyor. Neyse şimdi sıfırladım ve rahatladı gayet iyi çalışıyor. Ama arkadaşlar ben bunu kalıcı hale getirmek istiyorum daha öncede aynısı oldu ve tekrar dokunmatik sanıyorum ki uygulamalardan kısa süreli sapıtıyor. Bu konuda ne yapabilirim telefon ze500kl model android 5.0 kullanıyorum. MIUI ROM sanırım derdime çare olabilir veya bu konuda bir öneriniz olabilir. Sağolsun yazılımcılar donanımcılara çalıştığından hergeçen gün güncellenen uygulamalar nedeniyle aylar geçince sapasağlam telefon böyle durumlarar düşüyor. Yardımcı olabililecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.