Şimdi Ara

Asus ZenFone 2 Laser [ANA KONU] (352. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.267
Cevap
59
Favori
229.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam, ben halen bir önceki sürümdeyim ve haftasonu telefon ısınmıştı genelde. Haftasonu sıcaklıklar biraz yüksekti belki de onunla ilgilidir.

Bu arada google servislerinde de bazı değişiklikler oldu sanırım hafta sonu. Belki onlarla alakalı olabilir ısınma.
    Yine de takip edip ısınmanın devam edip etmediğini paylaşırsanız ona göre yükleme yapıp yapmamaya karar verebiliriz.
  • Herkese merhabalar, Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum 5" modeli ve gayette memnundum fakat birkaç aydır şehirdışı görevlerinden dolayı navigasyon ihtiyacı doğdu. Şu anda aktif şekilde navigasyon kullanamıyorum. Map te açtıgında konumumu buluyor hatta yön değiştirdiğim de gayet hassas fakat araçla hareket haline geçtiğim de gps adeta sapıtıyor. Müşteri hizmetleri format atmamı söyledi fakat attım. Hala sorun devam ediyor. Dün ilk defa 1 km doğru gitti fakat arabanın yönünü değiştirince 2 sokak öteden gösteriyor gittiğim yeri ve navigasyonda 15-20 sn de bir gps aranıyor uyarısı geliyor. Işıklarda durunca 1-2 dk sonra toparlanıyor gibi yani gps e kilitlenmiyor acaba böyle sorunu olan var mı
    Servis şimdi test yapıp sorun yok diye yollayacak muhtemelen.
    Lütfen yardım
  • burakoz27 B kullanıcısına yanıt
    Wifi ve gps açık mıydı?
    Ayarlar-Konum kısmında pil tasarrufu mu açıktı acaba?
    Bahsettiğiniz şekildeki geçişler sanki baz istasyonundan konum buluyormuş gibi bir izlenim verdi de bana. Hafta sonu ben de gps kullandım 5,5" modelde, navigasyonda da gayet başarılıydı.
  • Merhabalar,

Wifi kapalı gps tabiki açık şekilde ve pil tasarruf modunda değil nasıl bir sorun var anlamadım. Ama dediğim gibi ilk google map e girdiğinde gps oldukça hassas yön değişimlerinde tepki veriyor fakat harekete geçtiğinde sorun başlıyor.
  • Google haritalarda yasiyorum ben bu sorunu. Hatta donmem gereken sapagi gecdigim zaman gosteriyor v.s v.s. yandex kullanmaya basladim hic bir sorunum kalmadi gayet canli ve akici.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ekranı kırıldı. Yan sanayi 180 TL. Ben yetkili Asus servisin kaç para fiyat çektiğini öğrenmek istiyorum. Yetkili servisin telefonu kaç ve daha önce ekran değiştiren oldu mu.

Edit: Kendi soruma kendim yanıt vereyim. Telefonu UPS kargo ile Asus'a gönderdim. 1 iş gününde ellerinde oldu. 1 gün bekleme süresinden sonra ücret olarak 200 TL. ekran ücreti +45 TL servis ücreti çıkardılar. Yan sanayi yaptırmaktansa kendi servisine göndermek daha mantıklı geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi socialworker -- 2 Ağustos 2017; 16:52:45 >
  • burakoz27 B kullanıcısına yanıt
    Hocam gps ünitesi wifi ile bağlıdır. Wifi kapalıyken gps tam olarak çalışamıyor. Wifi de açıkken deneyin, aynı şekilde mi tepki verecek bakalım.
  • Can bey çok tşkler akşam wifi ile de deneyeceğim.
    Telefona formatta attım garanti süresi dolmadan da bir göstermek istiyorum mutlaka
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergoben

arkadaşlar merhaba sayfalar arası gezdim ama bulamadım asus ze500kl için 5.0 a dönmek için sağlam link falan var mı?Nasıl yapıcağız

https://forum.donanimhaber.com/asus-zenfone-2-laser-ana-konu--110266432-265

Yalnız downgrade yapmak garanti dışı bırakıyor diye bir muhabbet vardı bir ara, bilginiz olsun...

• Orjinal batarya nereden temin edebiliriz ?
  • Değerli dostlar,telefon şarj almamaya başladı.Çok geç alıyor,bazende kabloyu bükünce almaya başlıyor.Önceki telefonum general mobile idi ve onda kronik sıkıntıydı bu.Acaba bunda da öyle mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: f_circle

quote:

Orijinalden alıntı: ergoben

arkadaşlar merhaba sayfalar arası gezdim ama bulamadım asus ze500kl için 5.0 a dönmek için sağlam link falan var mı?Nasıl yapıcağız

https://forum.donanimhaber.com/asus-zenfone-2-laser-ana-konu--110266432-265

Yalnız downgrade yapmak garanti dışı bırakıyor diye bir muhabbet vardı bir ara, bilginiz olsun...

Ben ze550kl de android 6.0.1 den 5.0.2 ye döndüm. Yaptığım sadece asus un kendi sitesinden orjinal stok rom indirip (yedeklerimi aldıktan sonra) telefona format atıp hafıza kartına kopyaladığım romu telefonu ses kısma + güç tuşu ile açarak yüklemek oldu.

• Arkadaşlar Zenfone 2 Laser Android 7 alacak deniyordu ne oldu o iş? Adamlar resmen unuttular bizi artık
  • 3-4 aydır 5 inç versiyona güncelleme gelmiyor. ROM atacağım tatil dönüşünde.
  • Xda'da gorup android 7 denemistim simdi aklima gelmiyor ismi.

Stock rom kadar guzeli yok. Ozellikle 5.0.2

Tavsiyem 5.0 inch model icin 5.0.2 kullanin. Sakin bu model icin 6.0 kullanmasin kimse. Le? gibi, android 6 olsun tastan olsun diye yapmislar resmen. Temiz kurulum ile gayet guzel gidiyor :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obscenity -- 12 Ağustos 2017; 22:1:43 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AC85C2B5A -- 4 Mart 2020; 3:57:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3.köprü

Bu tamamen senin kullaniminla ilgili. Ben de kullanima bagli olarak sarj makinesini ve kablosunu zorladim ama hicbir sikinti yok. Telefonun kronik bir sorunu yok kardes.

Tamamdır hocam sağolun.
  • Farklı kablo ile deneyin. Muhtemelen kablonuz kırılmış.
  • android (m) 5.5" için çok pil yiyor acaba lolipopa dönmek için en stabil sürüm hangisidir bide en kolay nasıl yaparız varmıdır yardımcı olcak hayırsever sürümün tam numarasını yazarsanız minnettar olurum.
  • Emin misiniz peki 6.0'ın 5.0.2'den daha kötü olduğuna? Şu sıralar şarjım 1 gün anca dayanıyor, 5.0.2 e mi dönmeliyim acaba? Bir de 5.0.2'ye döndükten sonra memnun kalmazsam 6.0'a yükseltebilir miyim tekrar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrBlackEagle -- 20 Ağustos 2017; 16:9:28 >
  • 
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.