Şimdi Ara

Asus Zenfone 2 Laser 5.5' ZE550KL Yardım Masası ve Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
659
Cevap
15
Favori
26.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kardeş mrb bende senle aynı durumu yaşıyorum telefonla ilgili naptın acaba bi sonuç aldınmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exodya00

5.5 inçlik telefonu yeni aldım ve hepimizi ilgilendiren birşey fark ettim
    telefonun bataryasını çıkarıp batarya yuvasına bakarsanız şu yazıyı göreceksiniz: for ncc sar 2.0w/kg
    telefonun sar değerini 0.361 olarak biliyorum 2 aşırı yüksek bir oran. bu oranın tam olarak ne oldugunu bilenler cevap verebilr mi?

merhaba benimde ilgimi çekti bu mesajınız bilen birinden cevap bekliyorum
  • Diger baslikta geriye dogru tararsaniz cevabina iliskin mesajim var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DansastasTR

quote:

Orijinalden alıntı: exodya00

5.5 inçlik telefonu yeni aldım ve hepimizi ilgilendiren birşey fark ettim
    telefonun bataryasını çıkarıp batarya yuvasına bakarsanız şu yazıyı göreceksiniz: for ncc sar 2.0w/kg
    telefonun sar değerini 0.361 olarak biliyorum 2 aşırı yüksek bir oran. bu oranın tam olarak ne oldugunu bilenler cevap verebilr mi?

merhaba benimde ilgimi çekti bu mesajınız bilen birinden cevap bekliyorum

Şimdi kendi bildiklerimi aktarayım.

Sar değeri verildiğinde bu şu anlama geliyor.

Bu cihaz her iki sim kart aktif sinyal aldığında şebekeye en uzak yerde olduğu varsayılarak test edilir bu aşamada telefon çok güç harcar ve sar yükselir. Bu durumda iken aynı zamanda wifi ve bluetooth da açıktır.

Yani hem şebeke hem wi-fi hem bt açıkken yükseldiği üst değerdir.

Yani aslında o seviyeye hiç ulaşmaz.

Tam o şartları oluşturursanız 2 seviyesi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

NCC: Normalized Cross Correlation, SAR değeri (Ve üst limit olan 2.0w/kg) hesaplanırken bu korelasyona/yönteme göre belirlenmiş demek istiyordur. Cihazın SAR değerini vermiyor yani o ibare.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=121251550
  • Bana asusa ayar yaptım diye 7 gün ban yapan kimse.

Şimdi de yorumlarımı siliyor.

Ne yaparsanız yapın.

Asus artık telefon piyasasında bitmiştir.

Hem verdiği kötü servis hem uyguladığı yanlış fiyat politikası ile yanlış kararlara imza atmışdır.

Kendi şahsi fikrim tüm sorumlu da bora aras dır.

Silinen yorumunu yeniden koyacağım.

Eğer yeniden yorumum silinirse.

Bu donanım haber forumu üretici firmaların eline geçmiş ve yandaş haberler yapılıyor demektir.

Ve bende üyeliğimi sileceğim.

İşte gerçekler.

https://youtu.be/NI8qe1dW_uM

hızlı sarj bile etkin değil telefonda

• arkadaşlar merhaba..
    temmuz itibariyle kullanmaya başladığım Asus Zenfone 2 Laser 5.5" ZE550KL telefonuma 2 ay önce resmi bir yama geldi. çok hızlı bakıp yükleme isteğini onayladım. ya güvenlik yada pil süresi iyileştirme yamasıydı.. yukledi , sonra açılmadı.. telefon başlamıyordu. buraya yazmadım. servisi aradım direk ve gönderdim. Geldiğinde telefonda kapakta çizik ,şarj soketinde zor girecek şekilde esneme vardı. kendileri baştan formatlayıp yüklmişler. üzerinde: 5.0.2 2 kasım 2015 güvenlik yaması yazılım : ww_1.16.40.763_20151201
    ** arkadaşlar asıl sorun ise başka bir güncelleme geldi. indirdi- yükle dediğimde (FOTO_error )fotoservice durdu. yazdı..
    servisteki eleman "güncelleme yapmayın" diyordu. anlamadım bu telefonlara artık güncelleme yapılmayacak mı? 6.0 geldi mi? yükleyebilen var mı? birde çift hatlı kullanmıyoruz ancak kullanan varsa, iki sim kartın da data veri bağlantısı seçilerek kullanılamıyor mu? 4 gb ram modelli asusları kullanan arkadaşlarım 6.0 betayı kendileri yüklemişler fakat gene de olmamış. seçilerek dahi yapılamıyor dediler.
    bu durumda telefonun iade hakkı doğar mı? güncelleme yapılamıyor olması tüketici hakem heyetine vermek adına yeterli bir sebep midir?

benzer durumla karşılaşan ve /veya yardımcı olan arkadaşlara gönülden teşekkürler.

• Wifi çok şarj yemeye başlado durduk yere. Sebebi nedir ki?

• muritu kullanıcısına yanıt
    6inc modelini kullanıyoruz 6.0 geldi yerinizde olsam tekrar bir daha servise gönderirim tüm sıkıntıları dile getiririm kapakta ki çiziğe kadar iade hakkıda doğabilir hocam cihaz sıkıntılı çünki servis raporu ile hakem heyetine başvurun aynı şekilde telefona ne yaptıklarını da dile getirirsin yazarsınız.
  • glamdr1ng G kullanıcısına yanıt
    hocam aslında sorunların çoğu kurduğumuz programlarla alakalı. malesef android güvenlik konularında çok geride. önüne gelen program kodlayıp markette sunuyor. eğer baz android yüklü iken sorun varsa sıkıntı donanımsaldır.
  • 6.0 ile birlikte guvenlik acisindan hic de fena degil android. Neredeyse her izin her uygulamaya gore ayarlaniyor.

• GullyFoyle kullanıcısına yanıt
    işte sorun burda kardeş, program soracak çoğu kişi okumadan evet diyecek sonra program wifi sömürecek arkadaş gibi bataryası hızla tükenecek. bakınız ios bu konuda zirvede. peki 6 sürümü öncesi telefonları olan napsın??? nerede güvenlik??
  • Merhaba. Asagida anlattigim sorun icin acil yardimlarinizi rica ederim.

Annemin telefonu. Yeni 4 5 aylik telefon. Kendi kendine kapanip acildi. Ve sonra orta tussaha calismiyor. Yukaridan asagi indirilen hizli ayarlarin oldugu ekran gelmiyor. Asagi inmiyor bir sey yani. Orta tus ve sag tus da calismiyor. Ne yapsam bilemiyorum. Basitce cozumu anlatabilecek var mi acaba.

• Halen geride kismi icin dedim onu. Yoksa eski surumlerde bir nebze var o durum. Ama 6.0 kabul edilebir duzeyde.
    IOS stabilite konusunda androide fark atar da acik sistem androide ben daha cok guvenirim.
    Okumadan gecme kismi icin de bir sey diyemeyecegim. O kullanicin kendi hatasidir. Sistemin degil. Hos okumadan onune gelen sozlesmeyi imzalayan millet ona mi dikkat eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: phildayi

Merhaba. Asagida anlattigim sorun icin acil yardimlarinizi rica ederim.

Annemin telefonu. Yeni 4 5 aylik telefon. Kendi kendine kapanip acildi. Ve sonra orta tussaha calismiyor. Yukaridan asagi indirilen hizli ayarlarin oldugu ekran gelmiyor. Asagi inmiyor bir sey yani. Orta tus ve sag tus da calismiyor. Ne yapsam bilemiyorum. Basitce cozumu anlatabilecek var mi acaba.

Yedek alınacakları aldıktan sonra Recovery menüsünden güzel bir format atmak sorununuzu çözebilir.
    Veya ayarlardan fabrika ayarlarına dönebilirsiniz.

• az önce yeni bir güncelleme geldi deneyen var mı
  • Denendi şimdilik bi sıkıntı yok

• Ne gibi değişiklik var.
  • Yeni güncelleme ile e posta uygulaması kaldırıldı galiba.Sizler kullanabiliyor musunuz arkadaşlar güncellemeyi markette cihazınız bu sürümle uyumlu değil tarzı bir uyarı veriyor

• Telefonun ekranı kırıldı az önce :( Daha önce ekran değiştirmiş olan var mı ne kadar istiyor servis?
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.