Şimdi Ara

Asus Zenfone 2 ikinci sim kartı görmeme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
18.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 hafta önce Asus Zenfone 2 aldım. Son bir kaç gündür ikinci simi 5 dakika ara ile okuyamadı hatası ile karşılaşmaktayız.
    Yine detaylı takip ettiğimizde söz konusu sorunun sarjın belli bir miktarın altına( yüzde 15 - 20 ) düştüğünde verdiğini gördüm.
    Benzer sorun ile karşılaşan veya sorunu çözen var mı ??

Teşekkürler

• Kardeş ben o sorunu şöyle çözdüm nfc varya kapağın içinde onun ufak bi temas yeri var oraya şeffaf her hangi bi bant yapıştırdım kapağa veya tele farketmez teması kes o kadar ha bu arada ben asusun kendi kılıfını kullanıyorum orjinal kapakta yapıyomu bilmiyorum hic takmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş kusura bakma bende yine yapmaya başladı bi akrabamda almış o tek hat kullanıyo baya bi denemeler yaptık kapak olsun hat olsun işe yaramadı asus desteğe tel edip bi sorucam olmazsa garantiye bide denemeler sonrası akrabada da bir an için göründü neyseki düzeldi bide dual active diye sattılar

• Merhaba ;
    Arkadaşta da aynı telefon mevcut. Güncelleme yaptıktan sonra bu sorunla karşılaşmaya başladım.

Sürüm WW_2.18.40.12 sürüme geri döndükten sonra tekrar kontrol edeceğim.

Saygılarımla;
  • Arkadaşlar merhaba 30 küsür falandı herhalde güncellemeden sonra sim 2 ara ara devreye girip çıkıyodu yazılımdandır dedim bekledim. Az önce 160 mb lık yeni güncellemeyi yükledim ama yine sim2 açık kapalı oluyodu. Biraz telefonu fiziki kurcalayınca şu alt taraftaki taraftaki dokunmatik tuşların olduğu köşelerden birer parmağımla telefonun alt köşesini tutup sağa sola hafifce kastığımda sim2 takılı değil uyarısı veriyor. Kasmayı bırakınca hat geri geliyor ve pin istiyor. Bazende kendi kendine gidip gelmeler oluyor ama alt köşeden kasınca kesin gidiyor. Yazılımsal değil ne yazıkki korktuğum başıma geldi garantiye vermeyide hiç içim istemiyor şayet ne zaman garantiye bişey yollasam başka bi sorunla karşı karşıya kalıyorum. Sizlerden ricam acaba sizdede böyle bir sorun varmı acaba? Bu arada unutmadan sim kartları yer değiştirdim ama sonuç yine aynı malesef.

Sabah telefonu sim kart görmemeyle ilgili kurcalarken ikinci sim kartın takılı olduğu yerden çok rahat bir şekilde ileri geri oynadığını fakat sim1 deki kartın baya sağlam bir şekilde yerinde durduğunu kesinlikle oynamadığını fark ettim. Sorun sim kart yuvasında gözüküyor zira kart takılı olmasına rağmen en ufak bir harekette yerinden oynuyordu. Şimdi gelelim asıl konuya olayı çözdüm fakat kafamda soru işareti kaldı nasılmı sizlede paylaşayım.
    Şimdi sim1 de tükcel hat sim2 de vodafon hat takılı dediğim gibi sim 2 vodafon devamlı hat takılı değil eyim bizaz sonra tekrar görüp pin kodu soruyordu. Sim1 ise türkcel de sorun yok yerinde sapasağlam duruyor. Yazıklarım tekerleme gibi olacak ama dikkatli okursanız sorun olmaz.
    Şimdi sim2 kart slotuna sim birdeki kartı (türkcel) takıp denedim oda çıt sesinden sonra yuvaya oturunca sağlam tuması gerekirken elimle oynayınca kart geri geliyordu. Kendimce kesin sim2 kart slotu bozuldu dedim birkaç kez çıt çıt şeklinde sim kartı söküp takarken aklıma acaba sim kartların ebatı geldi daha önce atmadığım kullanım dışı başka sim kartı takıp çıkarırken kartı bozuk sandığım slot 2 sağlam bir şekilde tuttu. Hemen çıkarıp sim1 slotuna taktım ondada tuttu. Daha sonra normalde kullandığım vodafon hata veren sim kartı taktım slot ikiye gevşek gelen kart bu sefer canavar gibi oturdu sevindim tabiki hemen telefonu açtım daha önceden dediğim alt taraftan tutup elimle telefonu hafif kasma işini yaptım bakalım hata veriyomu diye vermedi. Hemen sim1 slotuna sorun olmayan turkcel kartımıda taktım bide ne göreyim sim ikide yaşadığım problemin aynısı slot1 de daha önce sapasağlam tutan kart şimdi tutmuyor vodafon kartımla slot ikide yaşadığım problemin aynısı. Dedim slot 2 düzeldi slot 1 bozuldu slot1 sim kart çıkarıldı diye uyarı vermedi şimdiye kadar ama kart çıt diye oturmasına rağmen elimizle hafif dokunduğunda geri kayıyor.
    Kartları çıkardım türkcel kartı slot 2 ye taktım ordada tutmuyor. slot ikide takılı olan vodafon kartımı slot bire taktım vodafon kartımı sapasağlam tuttu. Çok ilginç bir durum. Aynı formatta başka kullanmadığım türkcel kartı vardı onu denedim slot1 de kartı sağlam tuttu. Arkdaş kafayı yicem ne ilginç bir sorun slot bozuk desem başka kartı tutuyor. Kartların ebadında sorun var desem kullandığım kartlar daha önce tutuyordu hatta tutmayan vodafon kartı şimdi her iki slottada canavar gibi tutuyor. Anlamadım gitti. Aklıma son olarak bu kart slotlarının mekaniksel mekanizmasında kartlara uyum sağlayan bir mekanizmasımı var aklıma başka bişey gelmiyor. Daha önce tutan kart şimdi tutmuyor, tutmayan kart ise şimdi tutuyor. Hatta aynı kartlar türkcel biri kullandığım biri iptal olan kart bir kartı tututyor diğerini geri bırakıyor. Aklım sırrım ermedi bu işe. Servise gönderirim diyordum ama şimdi kafam karıştı çünkü slotlar bozuk değil ama bir sıkıntı olduğuda gerçek. Bi akıl verin ALLAH aşkına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahraman_calis -- 15 Ağustos 2015; 10:07:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kahraman_calis

Arkadaşlar merhaba 30 küsür falandı herhalde güncellemeden sonra sim 2 ara ara devreye girip çıkıyodu yazılımdandır dedim bekledim. Az önce 160 mb lık yeni güncellemeyi yükledim ama yine sim2 açık kapalı oluyodu. Biraz telefonu fiziki kurcalayınca şu alt taraftaki taraftaki dokunmatik tuşların olduğu köşelerden birer parmağımla telefonun alt köşesini tutup sağa sola hafifce kastığımda sim2 takılı değil uyarısı veriyor. Kasmayı bırakınca hat geri geliyor ve pin istiyor. Bazende kendi kendine gidip gelmeler oluyor ama alt köşeden kasınca kesin gidiyor. Yazılımsal değil ne yazıkki korktuğum başıma geldi garantiye vermeyide hiç içim istemiyor şayet ne zaman garantiye bişey yollasam başka bi sorunla karşı karşıya kalıyorum. Sizlerden ricam acaba sizdede böyle bir sorun varmı acaba? Bu arada unutmadan sim kartları yer değiştirdim ama sonuç yine aynı malesef.

Sabah telefonu sim kart görmemeyle ilgili kurcalarken ikinci sim kartın takılı olduğu yerden çok rahat bir şekilde ileri geri oynadığını fakat sim1 deki kartın baya sağlam bir şekilde yerinde durduğunu kesinlikle oynamadığını fark ettim. Sorun sim kart yuvasında gözüküyor zira kart takılı olmasına rağmen en ufak bir harekette yerinden oynuyordu. Şimdi gelelim asıl konuya olayı çözdüm fakat kafamda soru işareti kaldı nasılmı sizlede paylaşayım.
    Şimdi sim1 de tükcel hat sim2 de vodafon hat takılı dediğim gibi sim 2 vodafon devamlı hat takılı değil eyim bizaz sonra tekrar görüp pin kodu soruyordu. Sim1 ise türkcel de sorun yok yerinde sapasağlam duruyor. Yazıklarım tekerleme gibi olacak ama dikkatli okursanız sorun olmaz.
    Şimdi sim2 kart slotuna sim birdeki kartı (türkcel) takıp denedim oda çıt sesinden sonra yuvaya oturunca sağlam tuması gerekirken elimle oynayınca kart geri geliyordu. Kendimce kesin sim2 kart slotu bozuldu dedim birkaç kez çıt çıt şeklinde sim kartı söküp takarken aklıma acaba sim kartların ebatı geldi daha önce atmadığım kullanım dışı başka sim kartı takıp çıkarırken kartı bozuk sandığım slot 2 sağlam bir şekilde tuttu. Hemen çıkarıp sim1 slotuna taktım ondada tuttu. Daha sonra normalde kullandığım vodafon hata veren sim kartı taktım slot ikiye gevşek gelen kart bu sefer canavar gibi oturdu sevindim tabiki hemen telefonu açtım daha önceden dediğim alt taraftan tutup elimle telefonu hafif kasma işini yaptım bakalım hata veriyomu diye vermedi. Hemen sim1 slotuna sorun olmayan turkcel kartımıda taktım bide ne göreyim sim ikide yaşadığım problemin aynısı slot1 de daha önce sapasağlam tutan kart şimdi tutmuyor vodafon kartımla slot ikide yaşadığım problemin aynısı. Dedim slot 2 düzeldi slot 1 bozuldu slot1 sim kart çıkarıldı diye uyarı vermedi şimdiye kadar ama kart çıt diye oturmasına rağmen elimizle hafif dokunduğunda geri kayıyor.
    Kartları çıkardım türkcel kartı slot 2 ye taktım ordada tutmuyor. slot ikide takılı olan vodafon kartımı slot bire taktım vodafon kartımı sapasağlam tuttu. Çok ilginç bir durum. Aynı formatta başka kullanmadığım türkcel kartı vardı onu denedim slot1 de kartı sağlam tuttu. Arkdaş kafayı yicem ne ilginç bir sorun slot bozuk desem başka kartı tutuyor. Kartların ebadında sorun var desem kullandığım kartlar daha önce tutuyordu hatta tutmayan vodafon kartı şimdi her iki slottada canavar gibi tutuyor. Anlamadım gitti. Aklıma son olarak bu kart slotlarının mekaniksel mekanizmasında kartlara uyum sağlayan bir mekanizmasımı var aklıma başka bişey gelmiyor. Daha önce tutan kart şimdi tutmuyor, tutmayan kart ise şimdi tutuyor. Hatta aynı kartlar türkcel biri kullandığım biri iptal olan kart bir kartı tututyor diğerini geri bırakıyor. Aklım sırrım ermedi bu işe. Servise gönderirim diyordum ama şimdi kafam karıştı çünkü slotlar bozuk değil ama bir sıkıntı olduğuda gerçek. Bi akıl verin ALLAH aşkına

hocam çözüldü mü sorununuz?

garantiye vermeyi düşünüyorum. Sim slotları çok çok hassas...

• Arkadaşlar ben çoook uğraştım ama malesef olmadı tam 4 kez servise gitti yazılım atıp geri gönderdiler bu problem tamamiyle yazılımsal donanım ile pek bi alakası yok donanımsal olsa hiç görmez ama benim yaşadığım tecrübelere bakcak olursak şöyle anlatayım 1 clean mastırın gereksiz dosya temizlemesini kullanmayın temizledikten sonra yapmaya başlıyor.2 glary itiluties programından gereksizleri temizliyordum yapmıyordu dün 137 adet boş klasör var yazıyordu dur şunları bi sileyim dedim sildim bu sabah yapmaya başladı neyse arada bi geliyor gidiyor sim 2 gelince ayarlardan kendim kapattım bir bir buçuk saat açmadım bu arada asus servisi aradım yapacak bişey yok teknik servise gönder güncelleyelim diyorlar. ayarlardan sim 2 yi açtım tel performans modundaydı güç tasarrufuna aldım şimdiye kadar 3-4 görüşme yaptım şuana kadar bi yamuk yapmadan çalışıyo ben pek modları oynamam ya güç yada normal bi dün aldım performans moduna belki ondan belkide boş klasörleri sildim ondan ama genellikle yazılımla alakalı arkadaşlar benden tavsiye kart slotlarını çok kurcalamayın zaten hassas yayını bozarsınız öyle herşeyide silmeyin benim anlamadığım yani bu bi telefon biz bu cihazları görüşmek için iletişim için alıyoruz sırf soslaylik,kamera,oyun vs.için almıyoruz yani bu HATlarda yazılımsal problemin olmaması lazım korumalı olması lazım bugün en ucuz merdiven altı cihazlarda bu sorun yok asus gibi bi dev firma bu sorunun önlemini alması lazımdı bu çok önemli bi sorun biz cep telefonu aldık çocuk oyuncağı almadık dual active diye sattılar bide.

• Aynı sorun bende de var. ne yaptım ne ettimse çözülmedi.
    Durup dururken simkart 2 takılı dğeil diyor. sonra kendi kendine okuyor. bazen çok sık tekrarlıyor sim kartı çıkarıp takınca düzeliyor, bazen düzelmiyor.
  • Arkadaşlar hiç uğraşmayın servise verin bende verdim yazılım atıp geri yollamışlar teli kabul etmedim bide satıcıya fırça attım bişey yapmadan geri yollamışlar diye teli yine geri yolladım servise satıcı servise mesajla bilgide veririm dedi ikinci göndermeye telefonu iade aldılar. Bişey yok diye geri yolladıkları telefonu bu sefer iade alıyorlar buyrun aradaki farkı siz çözün. Biraz bilinçli ve ısrarcı olmak gerekiyor.
  • Gelişme var mı bu konu hakkında cihazı almayı düşündüğüm vakit böyle bir sorunu alınca geri adım attım ?
    Tüm zf 2 lerde mi var yani kronik bir sorun mu ?
  • aynı sorun bendede oluştu daha 5 ay içinde... bende önce birini görmemeye başladı daha sonra iki sim kartıda görmemeye başladı. servise gönderdim şuan beklemedeyim bakalım napacaklar. inş. iade alırlar daha bulaşmam asusa.
  • servise göndermiştim, 2 iş günü içerisinde yapıldı. Kargo tatil vs. ile 5 gün içinde bendeydi.

sim slotlarının olduğu yer değişmiş. telefon değişmemiş tümden. umarım bidaha sıkıntı yaşamam.
  • Sim 1 okumama hatası bende de olmuştu. PC den ROM flashlayınca düzeldi şimdilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

servise göndermiştim, 2 iş günü içerisinde yapıldı. Kargo tatil vs. ile 5 gün içinde bendeydi.

sim slotlarının olduğu yer değişmiş. telefon değişmemiş tümden. umarım bidaha sıkıntı yaşamam.

aradan baya zaman geçmş, düzeldi mi hocam tamamen sorun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kordem

quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

servise göndermiştim, 2 iş günü içerisinde yapıldı. Kargo tatil vs. ile 5 gün içinde bendeydi.

aradan baya zaman geçmş, düzeldi mi hocam tamamen sorun?

daha sonra hiç bir sıkıntı yaşamadım, ama sim kartların yerini oynatmadım kapağı bile açmadım 3 4 aydır.

hat kesilme muhabbeti de 4 G ye geçişten sonra bitti, her şey normal görünüyor.
  • Çözümü çok basitmiş 1 haftadır ugrasiyodum nihayet yaptim

• Nasıl düzeltti bizi kardeş.yardımci olda bizde çözelim #bozo467

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kordem -- 26 Haziran 2016; 12:29:36 >
  • Son güncellemeden sonra bendede sim kart sorunu oluyordu, uğraşlarım sonucu problemi çözdüm.
    4.5 g yi 3 g yaptım, sonra şebekeyi otomatik bul seçeneğini iptal ettim elle şebeke buldurdum benşmki turkcell olduğu için turkcell3g yi seçtim seçtiğimden beridir sorun yaşamıyorum.

• Çözüm olabilir.Bi deneyin.

Arkadaşlar benim 2 sim yuvası da görmüyordu.2.si biraz idare etti. Onu kullanıyordum. En son o da gitti. İnt. Kağıt sıkıştırma vs. gördüm. Burda bi arkadaş yazılım sorunu demiş. Bende ön bellek temizledim.RECOVERY MOD da.WİPE CACHE PARTİTİON yaptım. Düzeldi. Şu an dün 2de. Bence de yazılım sorunu. Ama dikkat edin. Yanlışlıkla hard reset yani“WİPRE DATA FACTORY RESET” yapmayın. Yoksa telefon komple sıfırlanır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.