Şimdi Ara

☆☆ ASUS ZenFone 2 Ana Konu / Kullanıcı Kulübü ☆☆ (602. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.288
Cevap
137
Favori
460.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 600601602603604
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HACl

Bu cihazı yakinim kullanıyor aldığı günden beri update edilmedi ilk gelen rom yüklü hala sanırım KitKat rom olması lazım arada bir sim yok diyormuş sorun cikartiyormus restart edince düzeliyor Android isletim sistemini güncellemeyi sevmem ama buna lineage os nougat yuklesem iyi olur mu sizce kendi romu yani Asus rom arabirimi çok karışık ve yavaş bence

KitKat rom Asus Zenfone 4, 5 ve 6 da var. Zenfone 2 Lollipop ile geliyor. Manuel olarak Marshmallowa güncellenebiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Narsist Kurt

quote:

Orijinalden alıntı: HACl

Bu cihazı yakinim kullanıyor aldığı günden beri update edilmedi ilk gelen rom yüklü hala sanırım KitKat rom olması lazım arada bir sim yok diyormuş sorun cikartiyormus restart edince düzeliyor Android isletim sistemini güncellemeyi sevmem ama buna lineage os nougat yuklesem iyi olur mu sizce kendi romu yani Asus rom arabirimi çok karışık ve yavaş bence

KitKat rom Asus Zenfone 4, 5 ve 6 da var. Zenfone 2 Lollipop ile geliyor. Manuel olarak Marshmallowa güncellenebiliyor.

Pardon zenfone 5 mis cihaz lineage kurdum ona ama çok uğraştırdı beni kurduktan sonra donmalar reset atmalar filan çözümü çok zor buldum gerçekten şu an sorunsuz çalışıyor lineage nougat yüklenmiş olarak

• Ghost Touch sorununu çözebilen var mı ?
  • Bu telefon kronik sorunlu herhalde ekran titreme ve ghost screen denilen sorun bende de mevcuttu ama kullanmaya devam ettim, bir gün sarja taktım ve bir daha telefon açılmadı, garantisi bittiği için garantiye de veremedim, çöp oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sözde anakart değişti, aradan üç beş ay geçti şebeke sorunu yine baş gösterdi... Kafasına göre takılıyor, ikimizde mutluyuz. Tek sorunu o olsun diyorum.

• 750 TL ye sattım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar iphone 5s kullanıyorum. Bir arkadaş zenfone 2 ile takas teklifinde bulundu. 4 ay garantisi varmış telefonun. Bu telefonu hiç kullanmadım. Benim için en önemli konu şarj. Ortalama ne kadar ekran süresi alıyorsunuz ve genel olarak telefondan memnun musunuz?

• Sim 1 takın ve ghost screen için 3 ay önce garantiye yollamıştım 2 günde yaptılar verdiler şu an hiç bir sorun yok. Buraya yazmayı unutmuştum. Çok sıkıntılı bir telefon başlarda öneriyodum ama uzak durun asusdan.
  • Zenfone 2 için şarj soketi alacağım. Tavsiye edeceğiniz sağlam bir satıcı var mı acaba? Soket zamanla gevşiyor. Alıp değiştireceğim. Orjinal olsa iyi olur ama bulamayız gibi.

• 2016 Ocak ayında bu ASUS ZenFone 2 (ZE551ML) telefonu almıştım,

1,5 yılını doldurunca ekranda sararmalar başladı,
    bu ay başında bir sabah masanın üstünde duran telefonun sağ alt çerçeve kısmından ekranın kalktığını farkettim,

tanıdık bir telefoncuya gösterdim büyük ihtimalle pili sabit olduğundan şişmesi durumunda ön tarafa baskı yapıp kaldırmış olabilir dedi,

Cihazı servise gönderdim, 1 hafta sonra "Toplam tamir ücreti : 365 TL" diye mail attılar,
    nedenini sordum "dışardan bir baskı veya darbeye maruz kalmış" diye yanıt geldi !

Düşme yok, vurma yok, iddia ettikleri gibi baskı veya darbeye dair hiç bir emare yokken ekran kasadan ayrılmış gidiyor !
    Dokunmatik ekran işleyişinde ve telefonun çalışmasında da bir sorun yok !
    Kaldı ki gelen servis fişinde kendileri de "Pil Şişmesi" diye sorunu tespit etmişler !

Telefon ile aradığınızda temsilciye bağlanmadan önce "Müşteri Memnuniyetini önemsediğini belirtip ankete katılmanızı rica eden" bu pek Müşteri Dostu arkadaşlar bana hak vermediler tabi hiçbir işlem yapmadan, servise yolladığım gibi cihazı pili şişik ekranı kalkık şekilde geri gönderdiler !

Ekranın sararmasını ya da kalkmasını geçtim patlama yoluna girmiş Pili bile değiştirmeden gerisin geri gönderen bir Servis ve Markadan bahsediyorum ! Bu işlem sözde Garanti içi birde ha !

Zaten bu telefon dünyanın ilk 4 GB ramlı telefonu diye çıkmıştı sanırım ama sonra yazılım desteğini Hak getire, saldım Çayıra..
    Servis desen Müşteriyi nasıl öperim derdinde, patlayacak beş para etmez pili bile değiştirmeyecek kadar Müşteri dostular..

Artık yeni Telefon arayışımda Asus marka Telefonları direkt olarak eliyorum, ne yalan söyleyim diğer ürün gruplarında da Asus markalıları eliyorum,
    Ayrıca "SMS Infocomm"un Servis hizmeti verdiği tüm Markalardan uzak durmayı düşünüyorum, sanırım Acer'de bunlardan servis hizmeti alıyor.

☆☆ ASUS ZenFone 2 Ana Konu / Kullanıcı Kulübü ☆☆

• Hadi arkadaşlar, şu soket işine yardım edin bi yav...

• Servis kepaze durumda gerçekten. Batarya bayağı az gitmeye başlamıştı, ben de servise gönderdim. Bu aeada batarya kapağı da solmaya başladı. Ne zamandır çatlaktı köşeleri. Artık parçalanmaya, kırılmaya başlamıştı. Ona da bir bakın diye yazdım. Bataryada sorun yaşadığımı ifade ederek gönderdim, sim yuvasını değiştirerek gönderdiler. Kapağa da dokunmamışlar, öylece göndermişler. Şimdi soluk, çatlak ve kırık kapakla kullanmaya devam ediyorum. Geçen anket göndermişler. Bilmiyorum ne kadar dikkat ediyorlar ama verdim veriştirdim. Ben de kesinlikle, değil Zenfone diğer Asus ürünlerini bile satın almayı aklımın ucundan dahi geçirmem artık.

İki Hafta Sonra Ekleme: Anketi ciddiye alıyorlarmış cidden. İki gün önce nasıl bir sorun yaşadığımı sormak için aramışlardı. Yine verdim veriştirdim. Bugün kapak göndermişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MotunBinTuman -- 4 Ocak 2018; 18:13:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben zenfone 2 den gayet memnunum. Yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum, öyle deli eden bir durumla karşılaşmadım. Tabi bu elektronik şans işi. Aynı fabrikadan çıkan ürünlerde bile fark olabilir. Eğer bunun yerine bir samsung almış olsaydım, ohooo üstüne iki telefon almış olurdum. Arayüz olarak asus bu konuda iyi, tam tersine samsung hiç de iyi değil. Samsung dan nefret ediyorum. Kısacası ben çok memnunum. Ama şu anda zenfone 2 tavsiye eder miyim, hayır çünkü zenfone 3 var. O da güzel bir telefon.

Bu arada şarj soketi arıyorum, değiştirmem gerekiyor çünkü girişi bozuldu şarj kablosu oynayınca şarj duruyor. Tavsiye edeceğiniz sağlam bir satıcı var mı arkadaşlar?

• sama kullanıcısına yanıt
    Ben rtdepo adlı satıcıdan aldım 2 sefer memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Imprezaaa

Ben rtdepo adlı satıcıdan aldım 2 sefer memnunum.

Şarj soketi mi aldınız? Eğer öyleyse bulamadım, belki de kalmamıştır. Yine de teşekkür ederim. Gittigidiyor ve n11 de baktım çok var ama güvenemiyorum. Parası önemli değil, amacım sağlam olması.

• arkadaşlar merhaba. konu içerisinde malesef arama yapamıyorum iş yerindeki kısıtlamadan dolayı.

garantisi yeni biten asus zenfone 2'min birinci sim kartı çalışmaz oldu. acaba bu neden kaynaklanabilir? fabrika ayarlarına falan döndürsem işe yarayabilir mi? bir de ekranında bir kırık mevcut. onarımını servisine mi yaptırmalıyım sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: salur kazan

arkadaşlar merhaba. konu içerisinde malesef arama yapamıyorum iş yerindeki kısıtlamadan dolayı.

garantisi yeni biten asus zenfone 2'min birinci sim kartı çalışmaz oldu. acaba bu neden kaynaklanabilir? fabrika ayarlarına falan döndürsem işe yarayabilir mi? bir de ekranında bir kırık mevcut. onarımını servisine mi yaptırmalıyım sizce?

Ayarlar-çift sim ayarları na girin sim1 de tik var mı bakın olması gerekiyor.

Ekran kırığını da eliniz yatkınsa alıp kendiniz yapın derim ben. Servis çok ister.

• sama kullanıcısına yanıt
    Daha önce sim 1 de sorunsuz çalışıyordu. Ancak bir anda sim 1 hiçbir şekilde çalışmaz oldu. Dediklerinizi ta o zaman denemiştim ancak olmamıştı. Ben de sim 2 ye takarak kullanmaya başladım ama malum orada da hücresel ağ bağlantısı çalışmıyor yalnızca kablosuz ağlara bağlanabiliyorum. dediğinizi yeniden deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak?

çok teşekkürler.
  • Rica ederim, inşallah çalışır.

• HAYIR.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 600601602603604
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.