Şimdi Ara

☆☆ ASUS ZenFone 2 Ana Konu / Kullanıcı Kulübü ☆☆ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.288
Cevap
137
Favori
460.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CHARISMATIC

hocam asus u hakir gormuyorum zira bende bu telefon icin aylardir bekliyorum ama heryerde 250 dolar olan birtel neden bize 1400 e gelio ben buna kiziorum hadi vergileri bilmem neleri koy 1100 lira 1250 civari olsun 100 nedir allah askina asus turkiye vurgun yapacak bakti cok bekleyen var tabi uyandilar

Heryerde 250 dolar degil ,enucuz 299 dolardan satılıyor ,350 euro dan satılan yerler bile var.Adamlar neyapsın senin ülken bir telefon parası kadar vergi alıyorsa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seylem

quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

quote:

quote:

Sony M4 Aqua 1100 liradan satışa sunulmuş. Zenfone 2 1200 liranın üzerinde fiyatla gelirse hiç şansı yok.

Bircok amiral gemi telefonu , cogu kulvarda tokatlayan Zen2 nin nasıl sansı olmuyor yapmayın allah askına ,2gb ram ile Zenfone 2 nin karsısında hicbir sansı yok sony nin

Çoğu kulvarda dediğin hangi kulvar? Amiral gemi telefonların yanına yaklaşamaz zenfone 2. Sadece ram ve işlemcisi iyi diye göklere çıkarmayın.

Kardes burda ve diğer bircok konuda youtube videoları var ,genel olarak performans testlerinde ,indirme testlerinde bircogunu tokatlıyor ,multitaskingte suan üzerine baska telefon yok . ikibin lira üzerinde satılan telefonlardan sadece ekran parlaklıgı olarak biraz düşük ,kamera fiyat aralıgı göz önünde bulundurulursa yeterli ,düşük ısık modunda note4 ten bile iyi resimler yakalıyor ,güncellemeler ile kamera kalitesi dahada artıyor.m4 ün hiçbir sansı yok zen 2 karsısında.Satıs rakamlarındanda bunu sizde göreceksiniz.O amiral gemilere kafa tutacak hatta bazı kulvarlarda ezecek ve onlardan nerdeyse 1000TL altında satılacak bir telefonu göklere az bile cıkarıyoruz

1000 lira altinda satilmasi mumkun degil. Bunun disinda kamerasi icin hic de iyi seyler soylenmiyor. Ram fazla oldugu icin birakin da multitasking ve performansi iyi olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sony M4 Aqua 1100 liradan satışa sunulmuş. Zenfone 2 1200 liranın üzerinde fiyatla gelirse hiç şansı yok.

Bircok amiral gemi telefonu , cogu kulvarda tokatlayan Zen2 nin nasıl sansı olmuyor yapmayın allah askına ,2gb ram ile Zenfone 2 nin karsısında hicbir sansı yok sony nin

Çoğu kulvarda dediğin hangi kulvar? Amiral gemi telefonların yanına yaklaşamaz zenfone 2. Sadece ram ve işlemcisi iyi diye göklere çıkarmayın.

Kardes burda ve diğer bircok konuda youtube videoları var ,genel olarak performans testlerinde ,indirme testlerinde bircogunu tokatlıyor ,multitaskingte suan üzerine baska telefon yok . ikibin lira üzerinde satılan telefonlardan sadece ekran parlaklıgı olarak biraz düşük ,kamera fiyat aralıgı göz önünde bulundurulursa yeterli ,düşük ısık modunda note4 ten bile iyi resimler yakalıyor ,güncellemeler ile kamera kalitesi dahada artıyor.m4 ün hiçbir sansı yok zen 2 karsısında.Satıs rakamlarındanda bunu sizde göreceksiniz.O amiral gemilere kafa tutacak hatta bazı kulvarlarda ezecek ve onlardan nerdeyse 1000TL altında satılacak bir telefonu göklere az bile cıkarıyoruz

1000 lira altinda satilmasi mumkun degil. Bunun disinda kamerasi icin hic de iyi seyler soylenmiyor. Ram fazla oldugu icin birakin da multitasking ve performansi iyi olsun.

Yaklasık bin tl fiyat farkı oldugunu kastetmiştim.Evet performans anlamında cok iyi zaten bu yüzden ilgi görüyor.Kamerasında yazılımsal sorunlar var denildi ,güncelleme ile iyiletirmeler olduguda söyleniyor, amerikada ki bir türk kullanıcıda yorumunda bundan bahsetmişti.Ha unutmadan zenfone 2 kamerasının düşük ısık modunun altı cizilmiş ,bu yönü ön plana cıkarılmıstı ,aşagıdaki resimde bunu cok güzel anlatıyor

☆☆ ASUS ZenFone 2 Ana Konu / Kullanıcı Kulübü ☆☆

☆☆ ASUS ZenFone 2 Ana Konu / Kullanıcı Kulübü ☆☆

• seylem kullanıcısına yanıt
    700 euroluk s6 2500, gene aynı fiyatlı g4 2200 tlden satılıyorsa vergi muhabbeti boş cahil muhabbeti oluyor 350 euro bu cihaza desek orantıyı siz kurun. bunun rami 4 o nedenle vergi oranı fazla derseniz keyfiniz bilir

Edit: 1250 tl olabilecek en agresif fiyatıdır. Fransada yaptığı gibi açılış özel fiyatı olursa 1100 tl civarı olur. Tabi sizin vergi sandığınız firma açgözlülüğü izin vermez o ayrı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schtroumpf Grognon -- 14 Haziran 2015; 0:23:16 >
  • Düşük ışık modunu fazla büyütmeyin. Çok mecbur kaldığınız durumlar dışında işe yarayacak birşey değil.

Ben de 1100-1200₺ civarı bekliyorum. Onun üzerindeki fiyatlarda alternatiflerine bakmak daha mantıklı olabilir.
  • 1300TL üstünde olursa burada satabileceğini sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xAsTx

700 euroluk s6 2500, gene aynı fiyatlı g4 2200 tlden satılıyorsa vergi muhabbeti boş cahil muhabbeti oluyor 350 euro bu cihaza desek orantıyı siz kurun. bunun rami 4 o nedenle vergi oranı fazla derseniz keyfiniz bilir

Edit: 1250 tl olabilecek en agresif fiyatıdır. Fransada yaptığı gibi açılış özel fiyatı olursa 1100 tl civarı olur. Tabi sizin vergi sandığınız firma açgözlülüğü izin vermez o ayrı

Zaten yukardaki bir yorumumda max 1299 olur dedim ,ben yine biraz daha az bir rakam da cıkabilir diyorum.Şu anda ülkemizde yaklaşık 1.060 dolara (2.499 TL) satılan 16 GB’lık iPhone 6’nın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki satış fiyatı sadece 720 dolar. Başka bir deyişle iPhone’a bir Amerikalıya göre 320 dolar daha fazla para ödememiz gerekiyor. Aynı telefona Avustralya’da 792, Kanada’da 679, Japonya’da ise 634 dolara sahip olmak mümkün. Sizce dünyada ortalama 700-800 dolar seviyesinde satılan bir akıllı telefonun ülkemizde 1000 dolardan bile daha pahalıya satılmasının altında ne yatıyor? Elbette vergiler...gerisi boş cahil muhabbeti oluyor , dünyanın en agır vergilerini ödeyen ülkelerde baş sıralardayız .Kac tane ülke vergili fiyatın üzerinden ötv alıyor bana sayarmısınız??

Amerikanin applei ile trnin appleini dogrudan kiyaslarsaniz zaten sacma sapan sonuc ortaya cikar. Avrupayla dogrudan kiyaslayin dogru vergiyi ogrenin. Kac farkli konuda kac msjimda belirttim vergiyi savunmadim akla zarar oldugunu savundum hep. Ama millet gelip her pahaliligi vergiye baglayinca aciklamadan olmuyor. 2200e satilan g4de de kar var 2500e satilan s6da da. Simdi o halde bu telefon 1100e satilsa gene de kar payi olacak. Siz gelmissiniz avusturalya japonya amerika diyorsunuz. Avrupayla aramizda cok da fark yok. Olan farkta ise sucun az kismi vergide cogu acgozlulukte. Uzak fiyat bulucam diye uzak ulkelere gitmeye gerek yok.

Ek olarak i6 16 gb abdde 577 euro avrupada 699 euro. 122 euro fark var avrupa amerika arasinda. Trde kisa doneme kadar 2500 idi 2700 yeni oldu.
    Vergi mi kazik mi? Elinizde avrupa satis fiyati 700 euro olan tr satis fiyati 2200-2500-2700 tl olan 3 farkli telefon var matematik zekaniz gerisini anlar umarim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schtroumpf Grognon -- 14 Haziran 2015; 2:02:14 >
  • bu telefonu amerika ya da taywan fiyatlarıyla kıyaslamak pek doğru sayılmaz avrupa fiyatlarına bakmak lazım az çok fikir edinilebilir. Bazı ülkelerin asus shop sitelerine baktım

Zenfone 2 avrupada ilk Fransa da satışa sunuldu şu anda 3 modelin fiyatları şu şekilde

ZenFone 2 (ZE551ML) / 4GB / 32Gb fiyat 349 Euro 64 GB olan versiyonu da 399 Euro şu anki kura göre 349 Euro olan 1070 TL, 399 Euro olan da 1220 TL 'ye geliyor

ZenFone 2 (ZE550ML) / 2GB / 16GB / fiyat 249 Euro 770 TL'ye geliyor

ZenFone 2 (ZE500CL) / 2GB / 16GB / Fiyat 199 Euro 610 TL'ye tekabül ediyor

Italya asus shop sitesinde de fiyatlar aynı

Amerika sitesinde ise

ZenFone 2 (ZE550ML) / 2GB / 16GB fiyat 199 Dolar 540 TL

ZenFone 2 (ZE551ML) / 4GB / 64Gb fiyat 299 Dolar 815 TL

Amerika fiyatlarına göre avrupa fiyatları daha pahalı bunlara birde bizdeki ÖTV KDV vs vs eklendiğini düşünün ZenFone 2 (ZE551ML) / 4GB / 32Gb olanın fiyatı vergilerle birlikte 1100-1200 civarı olması lazım. Ama zamanında 799 TL ye aldığım Zenfone 6 şimdilerde 899 TL'den satılıyor. O kadar telefon takip ederim değişmişliğim vardır ilk defa bir telefonun fiyatının arttığını gördüm. Bu zamdan sonra Zenfone 2 nin fiyatının 1000 TL altı olması çok zor görünüyor. Keşke 999 TL yapıp agresif bir fiyat yapsalar hem bekleyenler hemde ASUS kazanır. Ama nerdeee bizde vergiler olduktan sonra bu fiyat çok zor 1200' e çıksa yine iyi fiyat

Bu arada lansmana giden varmı? Davetiye kazanmışım salı günü orda olacağım inşallah

lg g4 650 euro olan yer var bizde 2000 tl.
    o zaman 300 euroluk cihaz nasıl 1000 olmaz

• O hesapları bir kenara bırakırsak, o fiyata alternatif ne alınabilir sorusu var.
    1300₺ ve üstüne , bir önceki neslin amiral gemisi modeli bakılabilir. Paralel ithalat g3 gibi model daha ucuza alınabilir. Bunların kamerası ve ekranı ZF2 'nin çok üzerinde.

Tuşlarda arka aydınlatma bile olmaması , bunun olabildiği kadar ucuz olmak üzere tasarlandığını gösteriyor. 1300₺+ verilmez bu modele.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: whitelated

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kıymetli_vatandaş

quote:

Sony m4 aquanın bir gideri yok ki cihaz aşîrı isiniyor daha onceki xperia z deneyimimden biliyorum fiyatta bir sürpriz yapsa da asus alsam lg g2 huawei ascend g7 ve mate 7 arasında gidip geliyorum asusun bana ogrettigi bir sey varsa o da sabırdir bekleyelim bakalim

Aşırı ısındığını nereden çıkardınız? Cihazda Snapdragon 615 var çok ısınan bir işlemci değil. M4 Aqua ram in 2 gb olması dışında her yönden üstün Zenfone 2 den.

sd 615 in z3580 den üstün olduğunu açıkla ondan sonra ''M4 Aqua ram in 2 gb olması dışında her yönden üstün Zenfone 2 den.'' KULLAN..

Bu iki cihazı alıp arasında hız farkı hissedebilecek olan var mı? Bırakın bu işleri sanki telefonda render alıcaz. İki işlemci de günlük kullanımda aynı performansı verir.Ayrıca telefonlarda intel işlemci başarılı değil. Güç tüketimi fazla intel işlemcilerin.

o zaman git t60 al kardeşim oda sd615 veya android one al sd415 nede olsa fark anlaşılmıyor buraya gelipte polemik yaratma o zaman ??

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kıymetli_vatandaş

quote:

Sony m4 aquanın bir gideri yok ki cihaz aşîrı isiniyor daha onceki xperia z deneyimimden biliyorum fiyatta bir sürpriz yapsa da asus alsam lg g2 huawei ascend g7 ve mate 7 arasında gidip geliyorum asusun bana ogrettigi bir sey varsa o da sabırdir bekleyelim bakalim

Aşırı ısındığını nereden çıkardınız? Cihazda Snapdragon 615 var çok ısınan bir işlemci değil. M4 Aqua ram in 2 gb olması dışında her yönden üstün Zenfone 2 den.

sd 615 in z3580 den üstün olduğunu açıkla ondan sonra ''M4 Aqua ram in 2 gb olması dışında her yönden üstün Zenfone 2 den.'' KULLAN..

Bu iki cihazı alıp arasında hız farkı hissedebilecek olan var mı? Bırakın bu işleri sanki telefonda render alıcaz. İki işlemci de günlük kullanımda aynı performansı verir.Ayrıca telefonlarda intel işlemci başarılı değil. Güç tüketimi fazla intel işlemcilerin.

o zaman git t60 al kardeşim oda sd615 veya android one al sd415 nede olsa fark anlaşılmıyor buraya gelipte polemik yaratma o zaman ??

O zaman siz de gidip S6 alın hocam canavar gibi işlemcisi var. Her şey işlemci mi ya komiksiniz.

• 2 gb ramli model 800'e gelse süper olur.

• Cihazın gsmarenadaki fotoğraf kalitesine baktım da Zenfone 5 den bu yana gelişen bir şey yok. Yine çok kötü bir kamera kalitesi ile karşı karşıyayız. Sırf 4 gb ram ve işlemcisi iyi diye bu cihaza 1200 lira ve üstü fiyat verenin aklına şaşarım. 1100 lira gibi bir fiyatla gelirse ancak düşünülebilir.

• ultiMance kullanıcısına yanıt
    Profesyonel fotoğraf makinem varken neden illa kamerası mükemmel bir telefon arayayım. Benim işimi görmesi için multitasking vb. özellikler lazım. Yani kamera almamak için bi sebep olmamalı. S6 almak yerine bununla beraber bir de fotoğraf makinesi bile alabilirim @ultiMance
  • Makinayı sürekli yanınızda taşıyamazsınız, o nedenle.

• Günümüz her ihtiyacı karşılayan cihazların devri. Ben neden hemen hemen aynı performansı veren iki cihaz arasından kamerası kötü olanı seçeyim ki?

• quote:

Günümüz her ihtiyacı karşılayan cihazların devri. Ben neden hemen hemen aynı performansı veren iki cihaz arasından kamerası kötü olanı seçeyim ki?

Kardes sen telefonu eline almadan kötü olduguna karar vermişsin .Bak asagıda telefonu kullanan bir forum üyesinin yorumları var okumanı tavsiye ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: mindtrap

Yazmim yazmim tepki göreceğim yazmim diyorum da. Ben Amerika'dayım, aylık 10k$ kazanıyorum TL olarak nerdeyse 27 bin TL para eder. Kaldığım odaya aylık 250$ vermekteyim kendi banyom ve çalışma masam var odamda bir de tabi google fiber'im, ayda 700-1000$ gibi bir masrafım var yeme, içme gerisini biriktiriyorum. Yazılanları tebessüm ederek okuyorum. Tamam belki ayda 100 bin kazananda vardır fakat üstüne konulan 200-300 TL az paramı arkadaşlar?

200-300 TL'ye gidip kendinize fitbit Charge HR alırsınız (kalp ritminizi, günlük aktivitelerinizi vs. telefona aktarıyor, en azından kalbinizin ne kadar sağlıklı olduğunu görme olanağınız olur) ne bileyim o paraya arkadaşlarınla bir hafta her akşam gidersin starbucks'ta bir kahve içersin, dışarı çıkmış olursun. Ucuza uçak bileti düşürürsen ki en son 100$'a gidiş dönüş Amsterdam almıştım gidersin farklı bir ülke görürsün hadi ülke belki fazla geldi ama Türkiye'de güzel bir yere gidersin, Karadenizde yaylaya gidersin mesela bir haftasonu

4K ekranlı telefon alsan inan bana çok bir şey değişmeyecek,hatta batarya süren kısalacak belki (zenfone 2'yi 2 gündür şarj etmedim dayanıyor batarya) iş gereği envai çeşit telefonda test yapıyorum. Bence ekranı son derece güzel. Güneş altında okunabilirliği düşükmüş, elinle hafifçe gölge yapacaksın bakarken ekrana arkadaş. İnanın bu telefon bile gerçekten son derece lüks ve flagship bir telefon 4GB ram ile çok oyun oynamayan standart bir kullanıcıyı minimum 4 sene götürecek bir alet.

Kamerası da gayet iyi 13 Megapixel fotoğraf çekiyor, tamam belki kelebeğin kanatlarındaki renkler çok net değil ama iş görüyor arkadaşlar. Fotoğraf stüdyosumu açacaksınız bu telefonla sanki. Paranızı kullanmayacağınız özelliklere çarçur etmeyin arkadaşlar, dünyanın envai çeşit hali var. Özellikle Türkiye'de ne olacağı belirsiz. Söyleyeceklerim bunlar, işi bitirebilirsem akşama doğru fotoğraf koyim diyorum

• 64 Bit İşlemci
    Kaliteli bir kameraya sahip düşük ışıkta mükemmel işler başarıyor Videolar gayet iyi.
    4 GB Ram ne kadar abartı olsada azımsanamaz
    İnce güzel tasarım
    LTE Desteği var
    Android L ile geliyor
    5.5 Inch FHD Ekran ile geliyor
    39 Dakika %60 Sarj garantisi veriyor
    Güzel bir UI'ya sahip hatta bu UI Nexus 4 telefonumda kurmak için bana işkenceler yaşatan bir UI

Anlayamıyorum tek amacım kaliteli bir telefona sahip olmak Donanım benim için önemli bütçem yok diyen insanlar için birebir
    1700 TL'de duran Galaxy S5'den çok daha mükemmel özelliklere sahip şu telefonu yerden yere vurmak mantığa aykırı.
    Daha ucuz olabilirdi fakat bunun suçlusuda belli bu telefon için değeceğinide herkes biliyor.

LG G3 ile mukayese edilemez.
    LG'nin desteği iyi değildir ürünü yapar gerisini allaha emanet eder.
    Türkiye servisi'de allaha emanettir

Abi deneyin gidin görün Türkiye'deki şu LG,Apple ve Samsung aşkını çözebilmiş değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vahocan -- 15 Haziran 2015; 0:51:42 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.