Şimdi Ara

☆☆ ASUS ZenFone 2 Ana Konu / Kullanıcı Kulübü ☆☆ (402. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.288
Cevap
137
Favori
460.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kimseden hesap sorduğum falan yok. Paylaşmama nedeniniz anlamsız.

2 sene sonra forumda olacağınızın garantisi var mı acaba ?
  • Arkadaşlar arka kamera açılmıyor siyah bi görüntü oluyo ekranda sebebi nedir? Kendi kendine düzeliyor sonra yine aynısı oluyor.Fonksiyon testinde sorun yok çalışıyo kamera
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Orijinalden alıntı: mozdurak

Neyi kimden saklıyorsunuz. Söyleyin hepimizi öğrenelim yarın öbür gün herkesin başına gelebilir. Burada olmamızın amacı ne

Sakladığımı kim söyledi? Burada olmanın amacı ne? Hesap sormak mı?

Başına gelen, burada saçma sapan mesajların içinde benim mesajımı mı bulacak, iki saat burada anlatıp saçma sapan mesajlar arasında kaybolmasını istemem. Ha başına gelen arar bulur, bulamazsa benim mesajımı buılursa bende seve seve yardımcı olurum

Google'da arama yaparken veya forum içi arama yaparken yazdığınız mesaj arama içeriğine göre direkt olarak bulunabilir. Buradan paylaşmanız daha sağlıklı olacaktır, tercih elbette sizin.

• quote:

Orijinalden alıntı: mozdurak

Neyi kimden saklıyorsunuz. Söyleyin hepimizi öğrenelim yarın öbür gün herkesin başına gelebilir. Burada olmamızın amacı ne

recovery den wipe cache yap geçer dostum gene düzelmesse wipe data reset yap en olmadı asus'un sitesinden ww ile başlayan romu bilgisayarına indir kur başına gelirse öle bi olay..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trn142 -- 16 Mart 2016; 14:52:00 >
  • Telefon açılırken fotaservice durduruldu hatası alıyorum ve son güncellemeyi bulmuyor, son güncellemeyi nasıl yaparım arkadaşlar yardım edebilecek var mı?
  • Arkadaşlar merhaba. Ben Huawei G7 kullanıyorum ve yakın zamanda değiştirmeyi düşünüyorum. Şu an için ilk sıramda zenfone 2 var. Ancak yorumlara bakınca hat çekmemesi, şarjın hemen bitmesi gibi problemler gördüm. Bazılarında da bildirim ışığı sorunu yaşanmış. Bunlar kronik midir? Benim telefonumun hiçbir sorunu yok. Sadece sar değeri çok yüksek ve 2. elden aldığım için çerçevede ezilmeler var. Fiyatı uygun diye almıştım ama sıkıldım artık. Siz zenfone 2 için ne diyorsunuz? Tavsiye eder misiniz?
  • Ben yaklaşık 9 aydır kullanıyorum.bu sorunların hiç birini yaşamadım.ama elektronik şansı diye birşey var malum.g7 den sonra şarjı sizi tatmin etmeyebilir.ben gece uçak moduna alıyorum ve normal kullanımda 2 güne yakın gidiyor.fakat arayüzü yağ gibi.internet mobilde 5s ile kapıştı ve geçti:)çekim sorunu bir kaç gün taşadım sonra geçti.o da 4.5 g geçiş süreciyle alakalı...karar sizin.ama elinizdeki telefon güzel...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SD kart problemi yaşayan varmı bende aylardır harici depolama beklenmedik bir șekilde çıkarıldı hatası aliyorum.Bu sorunu yașayan varmı acaba donanımsal bir arızamı var.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• omerrra O kullanıcısına yanıt
    Başka bir sdcard ile denediniz mi? Bizim telefonda her kapanış açılışta sdcardla ilgili bildirimde bulunuyor. Çıkart yada aç diye. Tuhaf

• quote:

Orijinalden alıntı: samsunluyasir

Arkadaşlar merhaba. Ben Huawei G7 kullanıyorum ve yakın zamanda değiştirmeyi düşünüyorum. Şu an için ilk sıramda zenfone 2 var. Ancak yorumlara bakınca hat çekmemesi, şarjın hemen bitmesi gibi problemler gördüm. Bazılarında da bildirim ışığı sorunu yaşanmış. Bunlar kronik midir? Benim telefonumun hiçbir sorunu yok. Sadece sar değeri çok yüksek ve 2. elden aldığım için çerçevede ezilmeler var. Fiyatı uygun diye almıştım ama sıkıldım artık. Siz zenfone 2 için ne diyorsunuz? Tavsiye eder misiniz?

Telefonum'da hiçbir sorun yok çok çok memnunum.
    Alacaksanız öneririm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar zenfone 2 alacağız bir arkadaşa 500 kl mi yoksa 550 mi almalyıız farkı nedir?
  • UCKamelot U kullanıcısına yanıt
    Hocam bu şarj sorunuyla alakalı bir çözüm var bu konuda da mevcut önceki sayfalarda yine de bir kez daha açıklayım . Telefon gözlemlediğim kadarıyla Vodafone kullanıcılarında bu tarz bir sorun oluyor ve yüksek ihtimal yazılımdan Kaynaklı yani umarım Öyledir en azından düzeltilebilir bişey .

1)Çözüm olarak telefonu 3G/2g/4g yerine yalnızca 2g de kullanın mümkünse Wi-Fi dan bağlanın . Eğer yüksek internet hızına ihtiyaç duyuyorsanız 3G/2g ayarına alabilirsin ama yine şarjı çok yer, 2g Hızı düşük de olsa idare ediyorsa onu kullanın
    2)internetle alakanız yoksa Hücresel veriyi Kapatın ve telefonu 2g de tutun 3G de tutulan her ana Hücresel veri açık olmasa bile su gibi şarj yer
    Sonuç olarak bu Çözümün testleri bir kaç telefonda yapıldı Şiddetle tavsiye ederim ben normal kullanımla 2 gün kullanıyorum çok kullansam bile 1 günü çıkarıyor yolda bırakmıyor ama dediğim ayarları tüm gün uygulamak Lazım isterseniz bi deneyin sonucunu da paylaşın ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba öncelikle , yarın zen fone 2 alarak aranıza katılacam fakat bir kaç tane sorun benim aklımı kurcaladı. 32 GB olan modelini almayı planlıyorum ama acaba şans mıdır bilinmez yazılan sorunları çoğu 32 GB modeli kullanıcılarında var gibi. Yersiz bir kaygı mı yoksa 16GB modelini mi tercih etmeliyim ?
  • hocam telefonu aldığımdan beri hücresel veriyle internete girmedim , ve zaten ayarı da sadece 2G de. benim zaten şüphem yok 3000 mAh gibi büyük bir bataryaya sahip telefon normal kullanımda 2 günü çıkarabilir bunu biliyorum, fakat benim telefonda en azından biraz da olsa sorun var yani bunun farkındayım mesela wi-fi açık 10 dk geçti geçmedi hemen %3-5 arası iniyor, ekran parlaklığı da otomatikte ve otomatiğin en düşük seviyesinde, telefonda galeriye de girsem şarj gidiyor, %100 den %60 lara kadar hızlı indiğini gözlemledim, ben okula gidiyorum, arkadaşlarla oyun oynuyoruz mesela wi-fi üzerinden, 15 dk da %10'a yakın şarj gidiyo, bu kadar hızlı tükenmemesi lazım diye düşünüyorum ya, 1800 mAh bataryası olanlarda bile gitmiyor o kadar, genelde %40 dan sonra, biraz daha yavaş gidiyor batarya, ama wi-fi açıksa yine aynı. pil de ya da adaptörde bir sorun var diye düşünüyorum belki pil kalibre olamamıştır vb. servise yollıyıcam bende hafta sonunu bekliyorum.
    mesela bugün ortalama bir kullanımın biraz üzerinde kullandım diyebilirim, neredeyse 24 saat olucak şarj edeli, %40 şarj kaldı, yani gider normal kullanımda 2 gün ama var biryerlerde bir sorun, vodafone hattında mı, bataryada mı, adaptörde mi, yoksa yazılımda mı, bu değişik kombinasyonlarla denenerek bulunabilir ama şunu da söyliyim, telefonu hatsız da kullandım hattı çıkarıp, aynı ya, bişey farketmiyor, bu yüzden sorun olduğuna eminim. Ama herkeste olacak diye birşey yok teknoloji işi şans işi diyolar ya, öyle ya.

• telefonun 32 gb olan modeli diğerine göre çok sattı, hatta bir ara tükendi. tahmin ediyorum buraya telefonun sorunlarını yazan insanların büyük kısmı da 32 gb modele sahip, dolayısıyla sorunlar 16 gb modelde görülmüyor demek yanlış olur. bazı arkadaşlar telefonu çekinmeden öneriyor, 1 aydır kullanıyorum henüz bir sorun yaşamadım ama yine de çekinmeden öneremem; vebali altında kalmak istemem.
  • onur5106 O kullanıcısına yanıt
    Ben telefonu aralık ayında aldım wi-fi 3g karışık kullanırım... ilk zamanlar 4 buçuk saat ekran suresi alırken simdi ayni killanimda 3buçuk saati gecmiyor... güncellemelerden olsa gerek ekran suresinde düşme oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: omerrra

SD kart problemi yaşayan varmı bende aylardır harici depolama beklenmedik bir șekilde çıkarıldı hatası aliyorum.Bu sorunu yașayan varmı acaba donanımsal bir arızamı var.
    Bu mesaja eklenen görseller:

quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Başka bir sdcard ile denediniz mi? Bizim telefonda her kapanış açılışta sdcardla ilgili bildirimde bulunuyor. Çıkart yada aç diye. Tuhaf

Yeni güncelleme bu konu ile ilgili gelmiştir.

ASUS ZenFone 2=ZE551ML(Z00AD/Z00ADA/Z00ADB/Z00ADC) software Image: V2.20.40.174 for JP SKU only*
    Improvement Item:

Fixed internal storage abnormal issue

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeAtHeR -- 17 Mart 2016; 11:02:25 >

• aleksandrovic A kullanıcısına yanıt
    Tamamdir , tesekkur ederim . Su an metrobusteyim . Almaya gidiyorum

• iyi şanslar :) umarım sorunsuz bir telefon almışsınızdır.
  • yasin613 Y kullanıcısına yanıt
    bu sorunu yaşayan sadece siz değilsiniz. daha önce başka bir arkadaşa cevap yazmıştım. bataryanın %100'deyken doluluk değerini dosya yöneticisinden, ayarlardan" sistem dosyalarını gizle" tikini kaldırdıktan sonra kök/sys/class/power_supply/battery/uevent (metin dosyası olarak açın) yolunu kullanarak görebilirsiniz . bu değer bende de giderek düşüyor. uzman değilim ama telefonun bütün sorunlarının yanında bir de bataryanın hızlı ölmesi gibi bir sorun olabilir. yine de batarya kalibrasyonunu yapın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aleksandrovic -- 17 Mart 2016; 14:08:03 >
  • 
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.