Şimdi Ara

ASUS ZENFONE 2 32 Gb Ekran Titreme Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
3.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Asus Zenfone 2 telefonumu son parlaklıktaki bazı renklerde ve özellikle videolarda ekranın titremesinden dolayı garantiye göndereceğim.

[Bimex'ten almıştım]

Daha önce bu sorunu yaşayıp da garanti ile muhatap olan var mı?

• Şu an bende de böyle bir sorun var ancak sebebini çözemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de öyle başlamıştı sorun sonra ekranın alt yarısında durumhttps://www.youtube.com/watch?v=kRuxTefNcKw şu videodakiine dönüşünce, servise verdim 20 güne falan geldi. Şu an sorun yok, ekranı mı ekranla ilgili bişeyi mi ne değiştirmişlerdi.
  • ben 18 mayısta aldım şuana kadar 2 kere gönderdim servise (teleservice) hala düzelmemiş ilkinde parça değişimi yapıldı ikincisinde üründe sorun yok deyip geri yollamışlar..
  • Deli Hamsi kullanıcısına yanıt
    hocam hangi servise yollamıştınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: melih.akkas85

hocam hangi servise yollamıştınız ?

Bimeksten almıştım ben oraya verdim, onlar gönderdiler hocam tam bilmiyorum maalesef.
  • Herkese selamlar;

Sanırım Zenfone II 32 GB için aynı problem bende de baş gösterdi, özellikle kilit ekranında ve resim izleme esnasında parlaklık anlık değişkenlik gösterip, anlamsız çizgiler belirerek ekran saçma sapan bir görünüm alıyor. Yazılımsal bir olay olduğunu düşünüp, cihazı Asus Global (UL-Z00A-WW-4.21.40.184-user) ROM ile Android 6 'ya güncelleme yaptım, şimdi tepkileri bekliyorum. Bir kaç gündür hiç saçmalamadı gibi...

En kötü ihtimalle garantiye gönderip, sonucunu bekleriz.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mflasher

Herkese selamlar;

Sanırım Zenfone II 32 GB için aynı problem bende de baş gösterdi, özellikle kilit ekranında ve resim izleme esnasında parlaklık anlık değişkenlik gösterip, anlamsız çizgiler belirerek ekran saçma sapan bir görünüm alıyor. Yazılımsal bir olay olduğunu düşünüp, cihazı Asus Global (UL-Z00A-WW-4.21.40.184-user) ROM ile Android 6 'ya güncelleme yaptım, şimdi tepkileri bekliyorum. Bir kaç gündür hiç saçmalamadı gibi...

En kötü ihtimalle garantiye gönderip, sonucunu bekleriz.

Saygılar.

merhaba , sonuç ne acaba.

sorunun neden kaynaklandigini buldunuz mu

• Kafam Kasınıyor kullanıcısına yanıt
    Yazışmamızın neredeyse üzerinden bir buçuk yıldan fazla süre geçmiş ancak yine de yanıtlayayım, Android 6.o ROM ile ekran tamamen arıza verip anlamsız görüntüler çıkarmaya başlayınca cihazı garantiye verip yeni ekran ile değişimini sağladım. Ürün yeniden eski android sürümüyle geldiğinden tekrar güncelleme yapmadan Xiaomi Mi Note 3 alana kadar kullandım ve halen cihaz çalışır durumda.

Az çok telefon piyasasını takip eden bir kullanıcı olarak Android 6.0 güncellemesinin ekranın parlaklığı ile ilgili bir takım sinyalleşme veya voltaj limitlerini yazılımsal olarak doğru kontrol edemediğinden bu sıkıntıyla karşılaşıldığını düşünüyorum. Netekim yine kendi vargım; telefonu satın aldığımız sürümüyle de Akıllı Parlaklık özelliğini kullandığımızda benzer sıkıntı ortaya çıkıyordu.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mflasher

Yazışmamızın neredeyse üzerinden bir buçuk yıldan fazla süre geçmiş ancak yine de yanıtlayayım, Android 6.o ROM ile ekran tamamen arıza verip anlamsız görüntüler çıkarmaya başlayınca cihazı garantiye verip yeni ekran ile değişimini sağladım. Ürün yeniden eski android sürümüyle geldiğinden tekrar güncelleme yapmadan Xiaomi Mi Note 3 alana kadar kullandım ve halen cihaz çalışır durumda.

Az çok telefon piyasasını takip eden bir kullanıcı olarak Android 6.0 güncellemesinin ekranın parlaklığı ile ilgili bir takım sinyalleşme veya voltaj limitlerini yazılımsal olarak doğru kontrol edemediğinden bu sıkıntıyla karşılaşıldığını düşünüyorum. Netekim yine kendi vargım; telefonu satın aldığımız sürümüyle de Akıllı Parlaklık özelliğini kullandığımızda benzer sıkıntı ortaya çıkıyordu.

Saygılar.
    Çok teşekkür ederim cevabınız için.

ben de ekran degisimi yaptim ve 3 gun sorunsuz kullandim cihazi, ardindan tekrar ayni sorunlar başladı.

cihazi baskasina verdim ama tekrar ayni sorunla karsilasirsam dediginiz yontemi uygulicam.

tekrardan Teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.