Şimdi Ara

# ASUS ZENBOOK U500 VZ KULÜBÜ # [ANA KONU] # (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
8
Favori
12.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hala haber yok mu bu üründen? Mart ayının ortasına geldik..
  • quote:

Orijinalden alıntı: OmeRNokia5800

Yeni ürünlere girmiş olan hala stoklarda olmayan...

http://www.pcdepo.com/asus-ux51vz-i7-3632qm-4gb-256ssd-2gb-vga-w8-ultrabook-urun9589.html

aylardır bu şekilde pcdepo ve netsipariş'te. gelmeyecek heralde bu bilgisayar..
  • Asus türkiye'nin sitesine eklenmiş. Gelmesi çok yakındır.

http://www.asus.com.tr/Notebooks/Superior_Mobility/ASUS_ZENBOOK_Touch_U500VZ/
  • aynı ürün bestbuy da 2300 dolar gözüküyor, tl karşılığı 4440 tl yapıyor, pcdepo da fiyatının 2900 tl olması garip değil mi?

ASUS UX51VZ BESTBUY

ne dersiniz?
  • Asus'dan gelen mail;

quote:

Merhaba;

Mart- Nisan döneminde satışa sunulması planlanmıştır. İthalatçı firma stoklarını kontrol etmenizi rica ediyoruz.

ASUS ürünleri hakkında distribütör firmalarımızdan bilgi alabilirsiniz.
    ASUS Distribütörleri İletişim Bilgileri;
    BOĞAZİÇİ BİLGİSAYAR : 0212 331 10 00
    MERSA SİSTEM : 0216 645 82 00
    İNDEKS BİLGİSAYAR : 0212 331 21 21
    koyuncu elektronik : 0216 528 88 88
    ÇİZGİ ELEKTRONİK : 0212 356 70 70
  • Tam aradığım ultrabook fakat 2400 dolar gibi fiyattan gelirse satması zor çok zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amerika`dan daha ucuza da olmayacagi kesin ama
  • Az evvel koyuncular elektroniki aradım. Ürünü gold bilgisayardan temin edebilirsiniz distribütör garantili dedi. Evet gold bilgisyarda ürün mevcut. 128 ssd li fiat 3.499
  • quote:

Orijinalden alıntı: destina-68

Az evvel koyuncular elektroniki aradım. Ürünü gold bilgisayardan temin edebilirsiniz distribütör garantili dedi. Evet gold bilgisyarda ürün mevcut. 128 ssd li fiat 3.499

nihayet şu konuya güzel sayılacak bi haber verdiniz :D güzel derken türkiyede satışa çıkmasından bahsediyorm yani fiyat olarak değil :P
  • Ey maşallah.haber çok güzel ama fiyat yüksek çıktı ya:)

• beyler ben şöyle bir yerde buldum ama emin olamadım bi bakıp yardımcı olabilrseniz
    http://www.netsiparis.com/asus-u500vz-dokunmatik-zenbook_p90101020016
    bir de bu olmazsa asus ux31 serisi almayı düşünüyorum. acaba ux31 serisi mühendislik programlarını falan raha çalıştırır mı dersiniz? malum üzerlerindeki onboardlar intel 4000 olunca zayıf kalacak gibime geilyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bberkann -- 28 Nisan 2013; 1:33:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bberkann

beyler ben şöyle bir yerde buldum ama emin olamadım bi bakıp yardımcı olabilrseniz
    http://www.netsiparis.com/asus-u500vz-dokunmatik-zenbook_p90101020016
    bir de bu olmazsa asus ux31 serisi almayı düşünüyorum. acaba ux31 serisi mühendislik programlarını falan raha çalıştırır mı dersiniz? malum üzerlerindeki onboardlar intel 4000 olunca zayıf kalacak gibime geilyor

Stoklarında olmadığı için fiyatı düşük tutuyorlar,stoğa girince artırırlar fiyatını.

• Sizce 3499 TL yi hak ediyor mu bu cihaz ya da ne kadar sürede 2900 lü fiyatlara düşer ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Clemenza'

Sizce 3499 TL yi hak ediyor mu bu cihaz ya da ne kadar sürede 2900 lü fiyatlara düşer ?

Bu performantaki hd4000lü asus ultrabooklar bir senedir 3000 lira civarındaydı. Bu da bir seneyi bulur gibi geliyor.
  • Gördüğüm kadarıyla şuan sadece "gold" da var zaten. pcdepo ile konuştum mayısın son haftasında stoklarında olcakmış.Bekleyelim bakalım mayısın son haftasını uygun fiyatlı olur belki ..
  • Arkadaşlar alan var mı?

Ürün farklı adreslerde farklı özelliklerde görünüyor.
    Pcdepo sitesinde harddisk 2x128gb ssd şeklinde görünüyor mesela. gold sadece 128 gb ssd görünüyor. üzerinde bulunan ssd hızı nedir?
    bazı yerlerde ethernet yok görünüyor ama asusun kendi sitesinde ve bazı sitelerde ethernet var gösteriyor. var mı? varsa hızı nedir?
    optik sürücü yok görünüyor ve gerçekten yok mu. alan varsa ya da yerinde gören yorumlarını yazarsa iyi olur :)
    3500 lira vereceğiz bilmeden almayalım :)
  • ben 3 gün önce gold dan aldım; optik sürücüden kastınız DVD-Bluray okuyucu-yazıcıysa yok CD girişi .128 gb hdd+128 gb ssd.etherneti yok; zaten cihaz ethernet kablosunun kalınlığından daha, ince ondan olabilir.
    Ekstra olarak; ekranın dokunmatiği tahmin ettiğimden çok daha iyi, klavye altından gelen ışıklar müthiş, multi touch pad çok hoşuma gitti, ekran full hd çözünürlük çok iyi,ısınma yok hatta bildiginiz soğuk bu touch padin oralar( oyun felan oynanamam oyunda nasıl olur bilmiyorum.) bilgisayarı alalı 3 gün oldu, ilk aldıgımda bi full sarj ettim hala sarjı bitmedi toplamda en az 5 saat kullanmısımdır heralde ama internette gezinme felan ( yine oyun yok yada çok güc isteyen bi program yok, klavye ışıkları ve parlaklık çok açık !).Uyku modundan 2 saniyede felan çıkıyo.Bir de önceden win7 kullanıyodum, şimdi bu win8 çok hoşuma gitti uygulamalar felan, ve kısayolları çok güzel ..

Bu notebook u alırken bunun dışında Retina Macbook Pro 13" ve Samsung np900x4c ye de baktım.Samsung da güzel ama genel olarak samsungların biraz sıkıntı çıkardıgını biliyorum+Full hd değil+klavye ışıklandırması yok u500 gibi+performans olarak u500vz yle kıyaslanamaz bile ama ben çok performans aramıyodum malum oyunla çok işim olmaz.
    Retina Macbook Pro da da her şey çok güzel donanım tasarım sorunsuzluk hatta bu asus örneğin 5 yıl giderse, macbook 10 yıl gider.Ama işletim sistemi Windows olmadığı için programlarda yada ne biliyim dosya tipi olaylarında felan uğraştırır beni diye çok istemedim.Ha tamam windows yükleyip gerekli programları windowsda kullanabilirdim ama o zaman bi windows u aç bi mac os u aç yine sıkıntı.

Şimdi bu yazımı okuduktan sonra "amma övdün be" diyebilirsiniz ama gerçekten şuana kadar parasının hakkını verdiğini düşünüyorum, ilerde sorunu çıkar mı bilmiyorum.
    Sadece minicik bi şey var çok az fan sesi var yani bi tablet gibi tamamen sessiz değil.Normal mı bu yoksa bi tablet kadar sessiz olamaz mı?
    Başka sorunuz felan varsa elimden geldigince yanıtlamaya çalışabilirim ama aşırı teknik olmasın çok ince ayrıntıları bilmeyebilirim :) yine de şansınızı deneyin ama...

• Cevabın için teşekkürler @Clemenza', benim için cd sürücü sorun değil ancak ethernet olmazsa olmaz bir durum. bunun haricinde hiç bir sorun görünmüyor anlattıklarından. şuna bir de ethernet koysalarmış 500 lira daha fazla verilebilecek değerde olabilirdi benim için.
    usb ethernet vb. alternatiflere bakarak karar vereyim en iyisi..

Edit: Arkadaşlar peki bu laptop özelliklerinde etherneti olan başka bir alternatif var mı? fiyat sorun değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrontPage -- 13 Mayıs 2013; 16:23:30 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.