Şimdi Ara

asus z170 gaming pro anakart biosa giremiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar mrb 2 gün önce bios güncellemesi yaptım bilgisayar yeniden başladıktan sonra ekran gelmedi tek gelen iki ekran var onlarda şunlar
    f8 f2 del hangi tuşa basarsam basayım yanıt vermiyor f1 e basınca da siyah ekran geliyor ne yapabilirim acaba biosa başka yollardan girme şansım var mıdır

• Asusun yazilimi vardir
    Artik cogu anakartin var

Msi go2bios gibi

Asusunda vardi ismini hatirlamiyorum

O programi yukleyin
    Windowstan direk tikliyorsunuz restart ediyir biosa giriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 23 Temmuz 2016; 11:42:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Clear CMOS uygulayip tekrar dener misiniz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FairLighty

Clear CMOS uygulayip tekrar dener misiniz ?

hocam hiç birşekilde biosa müdahele edemiyorum anakart bozulmuş olabilir mi
  • windows' a da giremiyorum arkadaşlar sadece bios değil onu belirtmeyi unutmuşum
  • Clear cmos sistem kapali iken anakart uzerinden gerceklestirilir

Anakart uzerinde clear cmos jumper'i bulun. Jumper‘ı mevcut 1-2 (normal) durumundan, 2-3 (clear) durumuna getirin.
    Bir dakika sonra jumper‘ı tekrar 1-2 (normal) konumuna getirin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bios Güncellenirken bir sıkıntı yaşanmış olabilir clear cmos, bios pilini çıkarıp takma gibi, işlemlere rağmen hiçbir şekilde bios'a giremiyor ve siyah ekranda kalıyorsa teknik servislik bir durum var demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

Bios Güncellenirken bir sıkıntı yaşanmış olabilir clear cmos, bios pilini çıkarıp takma gibi, işlemlere rağmen hiçbir şekilde bios'a giremiyor ve siyah ekranda kalıyorsa teknik servislik bir durum var demektir.

1 hafta önce ekran kartı şimdi de anakart :(( resetleme olayıda olmadı büyük bir ihtimal servise gitmesi gerekiyor memory menagement hatası da alıyordum çok sayıda
  • quote:

Orijinalden alıntı: FairLighty

Clear cmos sistem kapali iken anakart uzerinden gerceklestirilir

Anakart uzerinde clear cmos jumper'i bulun. Jumper‘ı mevcut 1-2 (normal) durumundan, 2-3 (clear) durumuna getirin.
    Bir dakika sonra jumper‘ı tekrar 1-2 (normal) konumuna getirin.

hocam tam onun gibi değilde pinlerini birbirine deydirip reset atılıyormuş ama reset yemiyor hiç bir türlü bios açılmıyor normal windows da aılmıyor bios da
  • ne bios' a nede windows' a girmiyor servise an itibari ile yolladım hayırlısı bakalım. ekran kartı ile birlikte ikisini bekliyorum.
  • Aynı sorun bende de baş gösterdi ne yapabilirim birileri yardımcı olsun lütfen Biosu 1100 ver. den 1904 versiyonuna güncelledim ama succesfuly yazsından sonra bir daha açılmadı üsteki 2 ekran banada geliyor f1 yaptığım siyah ekran öylece kalıyor.

Usbde fat32 yapıp dosya adını Z17PG.CAP olarak değiştiriyorum. bios pilini çıkartıp cmos uyguluyorum ondan sonra giriyorum sisteme ama crashfree bios 3 açılmıyor bir türlü farklı bios ver. denedim yine olmadı USB VE VGA ANAKARTTAN DİREK.
  • Bu kartı intel işlemci ile almayı düşünüyordum önermiyor musunuz acaba ?
  • arkadaşlar bende baya bir süre giremedim sonunda servise gönderdim onarım tamamlandı diyor ama bakalım ne olacak sıfırladılar büyük bir ihtimal biosu
  • quote:

Orijinalden alıntı: arastir

Bu kartı intel işlemci ile almayı düşünüyordum önermiyor musunuz acaba ?

hocam sadece bende değil baya bir kişide sorun olmuş ilk zamanlarda da memory management hatası veriyordu şimdi de bu bios sorunu bakalım ne olacak zaman gösterecek.
  • Bilgi icin tesekkurler bu durumda hangi kart onerirsiniz?

Asusun problemi mi acaba ?

Gigabyte eslenik bir kart bakayim diye dusundum ne dersiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arastir

Bilgi icin tesekkurler bu durumda hangi kart onerirsiniz?

Asusun problemi mi acaba ?

Gigabyte eslenik bir kart bakayim diye dusundum ne dersiniz ?

hocam forum müdavimleri daha başarılı bir öneri vereceklerini düşünüyorum ben şimdi o kadar çok anakart denemedim. Sizi yanlış yönlendirmek istemem.
  • arkadaşlar bendeki anakartın güney köprüsü arızalı imiş. iade olacakmış ürün. Birebir değişim yada para iadesi gerçekleşecek.
  • Arkadaşlar z170 pro gaming anakarta pentium işlemci uyum saglar mi ?

• Sağlar. 6. veya 7. Nesil 2side olur(ddr4)

• Konuyu niye hortlattınız bilmiyorum ama Ağustos 2016 'da 7.nesil yoktu piyasada :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.