Şimdi Ara

ASUS Z170-A HDD'yi Görmüyor | Çözüldü. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
9.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resim gözüktü ama kırmızı yanan yer alt sağdaki yer değilse fark edemedim.

Ben kasayı kurarken önce ramlerin orda led vardı sanırım o kırmızı yandı, yanındaki düğmeye bastım sol tarafa atladı ve sonra da alt tarafa atlayıp kırmızı ışık orada takılı kalmıştı ve sonra yine ledin yanındaki düğmeye basmıştım ve bir ya da iki denemeden sonra sorun hallolmuştu.

Dostum dediğim gibi kırmızı yanan ledin yanındaki düğmeye bas. İnan bana zaman kaybın o karta verdiğin paradan daha kıymetli.İçim rahat etsin diyorsan klavuzda bu düğmelerin bu işe yaradığı yazıyordu, bir göz at derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaybridX

Herkese merhaba.

Kısa süre önce Inventus ve Sinerji'den bilgisayar toplamıştım.
    Parçaların hepsi geldikten sonra montajını kendim yapıp (Hobi olarak sevdiğim bir iş) kuruluma geçtim.

Fakat Anakart BIOS'u hiçbir şekilde HDD'i görmüyor. Kablolarda herhangi bir sıkıntı da yok. Farklı HDD denedim ama sonuç yine aynı.
    Bu yüzden işletim sistemini bilgisayara kuramadım. Doğal olarak bilgisayarı açtığım an sadece BIOS ekranı geliyor.

Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?

Sistemim şu şekilde;

Asus Z170-A
    Intel i7 6700K
    Gigabyte GTX970 G1 Gaming
    Kingston 8GB DDR4 2666MHz
    Western Digital Blue 1TB HDD
    Corsair H80i GT
    Silverstone Strider Plus 700W

Arkadaşım hayırlı olsun güzel sistem kurmuşsun.
    Ben anakartta sorun olduğunu düşünmüyorum.
    Mutlaka ayarla ilgili bir hata var.
    Anakart kitağcığı doğultusunda hdd ile ilgili ayarlara bakmanı tavsiye ediyorum
    Ayrıca hdd tanıtımını yapsan bile bu sisteme mutlaka bid ssd ekle ve windowsu ssd ye kur.
    Sistem uçak gibi olmuş ama hdd frenler bu sistemi.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

quote:

Herkese merhaba.

Kısa süre önce Inventus ve Sinerji'den bilgisayar toplamıştım.
    Parçaların hepsi geldikten sonra montajını kendim yapıp (Hobi olarak sevdiğim bir iş) kuruluma geçtim.

Fakat Anakart BIOS'u hiçbir şekilde HDD'i görmüyor. Kablolarda herhangi bir sıkıntı da yok. Farklı HDD denedim ama sonuç yine aynı.
    Bu yüzden işletim sistemini bilgisayara kuramadım. Doğal olarak bilgisayarı açtığım an sadece BIOS ekranı geliyor.

Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?

Sistemim şu şekilde;

Asus Z170-A
    Intel i7 6700K
    Gigabyte GTX970 G1 Gaming
    Kingston 8GB DDR4 2666MHz
    Western Digital Blue 1TB HDD
    Corsair H80i GT
    Silverstone Strider Plus 700W

Arkadaşım hayırlı olsun güzel sistem kurmuşsun.
    Ben anakartta sorun olduğunu düşünmüyorum.
    Mutlaka ayarla ilgili bir hata var.
    Anakart kitağcığı doğultusunda hdd ile ilgili ayarlara bakmanı tavsiye ediyorum
    Ayrıca hdd tanıtımını yapsan bile bu sisteme mutlaka bid ssd ekle ve windowsu ssd ye kur.
    Sistem uçak gibi olmuş ama hdd frenler bu sistemi.

Alıntıları Göster
    Kasa çalışınca kırmızı yanan yerin fotosunu ekleyeceğim.

Bende de ilk açılışta CPU Led, sonra Ramler için yanan Led, daha sonra Ekran Kartı için yanan Led ve en son Boot Device Led yandı, fakat Boot Device sürekli yanıyor.
    Etrafındaki tuşları biraz araştırdım, biri tamamen alakasız bir tuş. Hava Soğutma ve Sıvı soğutma ayarları için.

Öteki ise Power SW tuşu. Onunda bir alakası yok diye düşünüyorum.

Birazdan ASUS Distribütörünü arayacağım, herhangi bir bilgi alabilirim umarım.

SSD neden almadın diye soranlar olmuş;
    Alacağım alacağım da şu an değil, malumunuz dolar yedi bitirdi beni :) Sonuçta onu da alsam, yine görmeyecek anakart SATA bağlantılı olduğu için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaybridX -- 4 Eylül 2015; 11:01:36 >

• quote:

Bende de ilk açılışta CPU Led, sonra Ramler için yanan Led, daha sonra Ekran Kartı için yanan Led ve en son Boot Device Led yandı, fakat Boot Device sürekli yanıyor.
    Etrafındaki tuşları biraz araştırdım, biri tamamen alakasız bir tuş. Hava Soğutma ve Sıvı soğutma ayarları için.

Alacağım alacağım da şu an değil, malumunuz dolar yedi bitirdi beni :) Sonuçta onu da alsam, yine görmeyecek anakart SATA bağlantılı olduğu için.

Sata control ayarlarını kurcaladınızmı çözüm orada.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

quote:

Sata control ayarlarını kurcaladınızmı çözüm orada.

Alıntıları Göster
    Hemen bakıyorum birazdan. Daha önceki girişimde RAID vs. filan görmüştüm. Deniyorum şimdi.

• HaybridX kullanıcısına yanıt
    Led konusunda bende şu an harici ekran kartı olmadığı için heralde ben yanan 3 led hatırlıyorum.

Dediğim gibi ben kuralı birkaç hafta olduğu için tam hatırlayamıyorum, düğme yoksa bu iş için bios ve dediğin gibi online destek işe yarayabilir. Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: habedon

Led konusunda bende şu an harici ekran kartı olmadığı için heralde ben yanan 3 led hatırlıyorum.

Dediğim gibi ben kuralı birkaç hafta olduğu için tam hatırlayamıyorum, düğme yoksa bu iş için bios ve dediğin gibi online destek işe yarayabilir. Kolay gelsin.
    Görebildiğim bütün tuşları denedim, sonuç değişmedi.
    AHCI modunu denedim, sonuç aynı değişmedi.

Şu an BIOS güncelliyorum, umudum yok fakat denemeye değer :(

Edit: Biosu güncelledim, değişen bir şey yok.
    Hocam sinerji ve vatandan aldığını söylemiştin sanırım, bence bu iki firmayı da ara, pc'yi kurup test eden birimle görüş ve onlar seni yönlendirsin. İllaki bu anakartla çok kez kurulum yapmışlardır.

Kolay gelsin.
  • quote:

Hocam sinerji ve vatandan aldığını söylemiştin sanırım, bence bu iki firmayı da ara, pc'yi kurup test eden birimle görüş ve onlar seni yönlendirsin. İllaki bu anakartla çok kez kurulum yapmışlardır.

Kolay gelsin.
    Sinerji ve Inventus'tan aldım. Montajını kendim yaptım daha önce de yapmış olduğum için.

Bakalım son çare başka bir Power ile çalıştırmak.
    Montajını senin yaptığını biliyorum ama müşteri memnuniyetini işin içine katarak aramanda bir beis yok. O yüzden ben olsam ikisini de arardım.

Tabi karar senin.

Edit: Madem poweri değiştirip denemeye kadar geldi iş, sata kablonun sağlamlığını da psu değiştirmeden önce gözden geçirmeyi unutma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi habedon -- 4 Eylül 2015; 12:13:31 >
  • quote:

Montajını senin yaptığını biliyorum ama müşteri memnuniyetini işin içine katarak aramanda bir beis yok. O yüzden ben olsam ikisini de arardım.

Tabi karar senin.

Edit: Madem poweri değiştirip denemeye kadar geldi iş, sata kablonun sağlamlığını da psu değiştirmeden önce gözden geçirmeyi unutma.
    Evde 3 PC var, sağlam olanlarla değiştireceğim. O da olmazsa artık servise gidecek.
  • quote:

Evde 3 PC var, sağlam olanlarla değiştireceğim. O da olmazsa artık servise gidecek.

Alıntıları Göster
    Başka PSU, başka bir HDD ve başka kablolarla denedim. BIOS'u güncelleyip son sürümünü kurdum.
    Sorun çözülmedi, anakartın arızalı olduğu kesinleşmiş oldu bana göre.

ASUS teknik servisini aradım. Bize de gönderebilirsiniz aldığınız yere de (Sinerji Bilgisayar) gönderebilirsiniz dedi.
    Ben önce Sinerjiye göndermeyi düşünüyorum. Yoksa direk ASUS'a mı yollamalıyım?

• İşletim sistemin neydi?

Ondan kaynaklanabilir mi acaba?

Bu soru abes oldu, geri alıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi habedon -- 4 Eylül 2015; 19:51:42 >
  • quote:

İşletim sistemin neydi?

Ondan kaynaklanabilir mi acaba?

Bu soru abes oldu, geri alıyorum :)
    Ben alalı yaklaşık 10 gün oldu hemen hemen, ürünün yenisiyle değiştirilmesi mümkün mü?
    Yoksa teknik servise gidip tamir sürecinden mi geçecek?
  • CD/DVD romun varsa sataya takmayı denedin mi?
    İnternetten alışverişte ürün iadesi için 14 gün süre var diye biliyorum ama ürünün kutusunun vs zarar görmemiş olması gerek. Hepsiburadanın sözleşmesinde ürün kullanılmışsa geri iade alınmaz gibi bir ibare de var diye hatırlıyorum.

İade etme şansın varsa hiç uğraşmamak en iyisi.

Bir de son mesajımda dediğim gibi cd/dvd takıp denedin mi sata portlarını?
  • quote:

İnternetten alışverişte ürün iadesi için 14 gün süre var diye biliyorum ama ürünün kutusunun vs zarar görmemiş olması gerek. Hepsiburadanın sözleşmesinde ürün kullanılmışsa geri iade alınmaz gibi bir ibare de var diye hatırlıyorum.

İade etme şansın varsa hiç uğraşmamak en iyisi.

Bir de son mesajımda dediğim gibi cd/dvd takıp denedin mi sata portlarını?
    Denedim. SATA girişli olan herşeyi görmüyor anakart.
    Buna rağmen hem USB'li DVD Sürücüden hem Flash bellekten format atmayı denedim, formatta da Harddiski görmedi.

Ürünün kutusu hiçbir şekilde zarar görmüş değil, herşeyi olduğu gibi ağzı kilitli poşetlerine koydum. Zaten kutuyu çarşamba günü açtım ilk kez.

Dostum satalar dvdyi de görmüyorsa donanımsaldır büyük ihtimalle sorun ama bios güncellemesinden önce denemiş miydin dvd'yi? Çünkü ben hiç güncelleme yapmadan kurduğumda görmüştü, belki sonradan kurduğun bios sorunlu olabilir.

Bu konudaki can sıkıntını tahmin etmekle birlikte son olarak eğer bios güncellemeden önce dvd'yi denemediysen biosu geri alma şansın varsa bir öyle dene derim, ikinci olarak da inventus, vatan, sinerji neresi aklına gelirse pc kuran birimlerindeki elemanlara sorununu anlatmanı ve onda da çözüm bulamazsan 14 gün dolmadan iade etmeni öneririm.

Aynı sorunu yaşayanların görebilmesi açısından mesajını hafta sonu arasıra güncellemen iyi olacaktır.

Benden bu kadar, sıfır üründe böyle sorun yaşamak gerçekten çok can sıkıcı bir durum, sana kolay gelsin.
  • quote:

Dostum satalar dvdyi de görmüyorsa donanımsaldır büyük ihtimalle sorun ama bios güncellemesinden önce denemiş miydin dvd'yi? Çünkü ben hiç güncelleme yapmadan kurduğumda görmüştü, belki sonradan kurduğun bios sorunlu olabilir.

Bu konudaki can sıkıntını tahmin etmekle birlikte son olarak eğer bios güncellemeden önce dvd'yi denemediysen biosu geri alma şansın varsa bir öyle dene derim, ikinci olarak da inventus, vatan, sinerji neresi aklına gelirse pc kuran birimlerindeki elemanlara sorununu anlatmanı ve onda da çözüm bulamazsan 14 gün dolmadan iade etmeni öneririm.

Aynı sorunu yaşayanların görebilmesi açısından mesajını hafta sonu arasıra güncellemen iyi olacaktır.

Benden bu kadar, sıfır üründe böyle sorun yaşamak gerçekten çok can sıkıcı bir durum, sana kolay gelsin.
    Bilgisayarı tamamen söküp bütün donanımı kendi kutularına yerleştirdim artık.
    Başka bilgisayarda gören HDD'yi bu Anakart görmüyorsa CD/DVD Sürücüsünü de göreceğini sanmıyorum ki görmemişti.

Ben de tükendim kaç gündür, şans işi.
    Sanırım yarın çalışmıyorlar ama iletişim kurmayı deneyeceğim. Bu konu üzerinden anakartın iade/değişim/onarım yapılması konusundaki fikirlerimi paylaşacağım zamanla.

Yorumların için teşekkürler.

Rica ederim
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.