Şimdi Ara

Asus X99-Deluxe, Sistem ilk açılışta biosa giriyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 2
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 saat 37 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 28
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • marseltalon (5 mesaj) Humboldt (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Mobil (2 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> Asus X99-Deluxe, Sistem ilk açılışta biosa giriyor ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3887 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar, Selamın aleyküm. Asus x99-deluxe anakartım, 5820k işlemci ve 16 gb 2800 mhz kingston predator ramler oluşan sistemim var windows 8.1 x64 pro yüklü. Sistem default halde yani overclock yok iken pc yi ilk açtığımda kendi kendine biosa giriyor ama her zaman olmuyor bu bazen sıkı sık oluyor bazen nadir oluyor anlamadım. Sonra ctrl+alt+del yapıyorum sistem yeniden başlıyor bu sefer düzgün açılıyor pc. Pc de resetlenme, kilitlenme vs.. en ufak bir sorun yok oyunlarda canavar gibi. Tek sorun ilk açılışta kendi kendine biosa girmesi. Biosa update yaprım 1702 olan son sürüm ama gene birşey değişmedi. Acaba diyorum bu anakartta voltaj düzenleme problemimi var yoksa virüs mü var? anlamadım. Bilgisi olanlar yardım ederse çok makbule geçer. Teşekkürler.

|
    |
    Directkey özelliği açık olabilir

Anakart üzerinde butonu var ona bakınız , kitapçığa göre de kapalı konuma getiriniz

Bir ihtimal bios ayarları içinde de kapatıldığı yer olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Intel Core i7 8700K 4.7GHZ --- Gigabyte Z390 Aorus Ultra --- Gskill Trident Z DDR4 2*8GB 4000 CL18 @cl17 --- Msi RTX 2070 Super Gaming Trio Z --- James Donkey JD1024 1TB --- Be Quiet! Silent Base 801 --- Evga G3 750W 80 Gold --- Be Quiet! Dark Rock Pro 4 --- Gigabyte Aorus FI27Q --- Corsair K70 LUX --- Philips Fidelio X2hr/00 --- FiiO Q1 Mark II --- Logitech Z337 2.1
  • Yarbay
    3887 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Kitapçıktan akşam bakayım.
    |
    |
    Bahsedilenler: Humboldt
  • Yarbay
    3887 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Arkadaşım, bahsi geçen butonu bulamadım baya baktım amma, nerde bu tuş. Acaba bunun yüzünden mi yapıyor anlamadım gitti.
    |
    |
    Bahsedilenler: Humboldt
  • Yarbay
    7739 Mesaj

Ayni anakartı kullanan arkadaşa soralım bir de

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA2011/X99-DELUXE/e9504_x99-deluxe_series_ug_for_web_only.pdf?_ga=1.127134025.598158161.1434214011

sayfa 51de gösteriyor yerini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 14 Haziran 2015; 16:21:22 >
    |
    |
    Bahsedilenler: _Dominic_Toretto_ , marseltalon
    Intel Core i7 8700K 4.7GHZ --- Gigabyte Z390 Aorus Ultra --- Gskill Trident Z DDR4 2*8GB 4000 CL18 @cl17 --- Msi RTX 2070 Super Gaming Trio Z --- James Donkey JD1024 1TB --- Be Quiet! Silent Base 801 --- Evga G3 750W 80 Gold --- Be Quiet! Dark Rock Pro 4 --- Gigabyte Aorus FI27Q --- Corsair K70 LUX --- Philips Fidelio X2hr/00 --- FiiO Q1 Mark II --- Logitech Z337 2.1
  • Yarbay
    3887 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Sizin verdiğiniz linkteki 51. sayfada ki şekilde ve anakartta da orda 2 adet pin gözüküyor yani button filan yok.
  • Yarbay
    7739 Mesaj

Buton var diye hatırlıyordum ama deluxe modelde yokmuş.

Oradaki 2 pin çıplak durumda mı yoksa başlık benzeri bir şey mi takılı ?

Buradaki kitapçık durumundan pek anlaşılmıyor ama bios içinde de ekstra olarak sistem açılışındaki durumla ilgili bir ayarı olabilir go to bios benzeri bir şey varsa onu değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_105291657/tm.htm

Şu konudaki arkadaşlara sorabilir misiniz durumu ? Anakart ellerinin altında olduğu için yardımcı olmaları muhtemel.

Ac kiriklar
    cybernoid

aynı belgenin 126. sayfası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 14 Haziran 2015; 21:35:02 >
    |
    |
    marseltalon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3887 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

Buton var diye hatırlıyordum ama deluxe modelde yokmuş.

Oradaki 2 pin çıplak durumda mı yoksa başlık benzeri bir şey mi takılı ?

Buradaki kitapçık durumundan pek anlaşılmıyor ama bios içinde de ekstra olarak sistem açılışındaki durumla ilgili bir ayarı olabilir go to bios benzeri bir şey varsa onu değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_105291657/tm.htm

Şu konudaki arkadaşlara sorabilir misiniz durumu ? Anakart ellerinin altında olduğu için yardımcı olmaları muhtemel.

Ac kiriklar
    cybernoid

Pinler çıklak vaziyette, bence başka nedenden yapıyor bunu birde diğer arkadaşlara sorayım bakalım, hızlı cvp için teşekkürler.
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Sohbet
Bitcoin
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.