Şimdi Ara

ASUS X555LN-XO437H Mac OS X Kurmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle iyi forumlar arkadaşlar. Başlıktaki laptopa sahibim ve Mac OS X kurmaya girişeyim dedim. Techopat'dan güncel laptop versiyonunu indirdim(10.11.4). "Win32DiskImager" ile Sandisk Cruzer Glide USB 3.0 16 GB flash belleğime yazdırdım. TransMac ile bir şey silmedim, aslında silinecek dosyalar laptop versiyonunda önceden silinmişti ve bende hiçbir şeyi ellemeden programı kapattım. Daha sonra önceden Linux Mint için kullandığım(C diski( Sistemde tek disk var SSD yok) 50 GB'lık bir bölümü "Paragon" ile Apple HFS olarak biçimlendirdim. BIOS'u default ayarlarına döndürdüm ve "yapılabilen" ayarları yaptım. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıp escape (esc) tuşu ile UEFI belleğimi seçtim ve clover boot ekranı geldi options'dan graphics injector menüden inject intel'in çarpısını kaldırdım ve boota geçiyorum derken, boot Mac OS'a bastığımda ya hata veriyor ya da res. atıyor. Hata verince 10 saniye gibisinden bir şey yazıyor ve entera basınca clover ekranına dönüyor ve tekrar Mac OS boota basınca birşeyler yazıp ++++ gibisinden birşeyler yazıp takılıyor bazen de res. atıyor.

Flash bellek dışında hiçbir şey takılı değil. USB 3.0 ve 2.0 portunda da denedim aynı sonuçlar.

Sistem Özelliklerim;
    İntel i5-5200U 2.20Ghz T.B. 2.70Ghz
    6 GB (4+2 GB) 1333MHz RAM
    nVidia Geforce 840m 2GB Ekran kartı
    500 GB Toshiba HDD 5400 Rpm
    aklıma gelenler bunlar

İlk Mac OS X kurma girişimim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Ekran Görüntüleri:

ASUS X555LN-XO437H Mac OS X Kurmak ASUS X555LN-XO437H Mac OS X Kurmak ASUS X555LN-XO437H Mac OS X Kurmak ASUS X555LN-XO437H Mac OS X Kurmak ASUS X555LN-XO437H Mac OS X Kurmak ASUS X555LN-XO437H Mac OS X Kurmak ASUS X555LN-XO437H Mac OS X Kurmak ASUS X555LN-XO437H Mac OS X Kurmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk1937 -- 27 Mart 2016; 22:34:12 >

• Bir clover bugu bu. 10.11.4 te genelde basladi bu sorun. Hatta bende update ettikten sonra acamadim pcyi

Windows uzerindeyken pcye usbyi takin. Cloveri zaten gorcek. En guncel surumle degistirin bootloaderinizi. Tabi bunu denemeden once slide=0 kodunu deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam bu bootloader dediğiniz nasıl değiştiriliyor, clover raw ın içinde yüklüydü technopat yapmış sağolsun
    birde heryerde bu kodlardan bahsediyorlar bunlar nereye giriliyor Allah aşkına!

+ clover ı görücek lafınızıda anlamadım günlerdir kafayı yedim vallahi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk1937 -- 27 Mart 2016; 23:24:49 >
  • berk1937 kullanıcısına yanıt
    Kodlari clover>options>boots arga giriyoruz hocam

Usbniz aslen 2 bolumdedir suan birincisi efi 2.si sistem. Windows uzerindeken taksrsaniz sistemi gormez cloveri gorur. Kolayca editleyebilirsiniz

• peki şuan ne yapmam gerekiyor hangi kodları girmeliyim gibisinden bu sorunu nasıl çözeriz ?
  • Hocam slide=0 komutu ile hiçbir şey değişmedi. Birde techopat da gördüm, E:\EFI\CLOVER\drivers64UEFI nin içindeki OsxAptioFix2Drv-64.efi dosyasını OsxAptioFix2Drv-64.efi ile değiştirdim onunla da birşey değişmedi. sizden ricam tecrübenize dayanarak yardım edin de artık şunu halledebileyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk1937 -- 28 Mart 2016; 19:25:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk1937

Hocam slide=0 komutu ile hiçbir şey değişmedi. Birde techopat da gördüm, E:\EFI\CLOVER\drivers64UEFI nin içindeki OsxAptioFix2Drv-64.efi dosyasını OsxAptioFix2Drv-64.efi ile değiştirdim onunla da birşey değişmedi. sizden ricam tecrübenize dayanarak yardım edin de artık şunu halledebileyim.

10.11.4 degilde 10.11.2 surumunu deneyebilirsiniz. Clover update ile dahi olmuyor ise...

• 10.11.2' yi indiriyorum hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk1937 -- 28 Mart 2016; 23:04:10 >
  • imaj ile alakalı değilmiş. 10.11.4 ü yükledim. Cloverın config dosyasını ekran kartınıza uygun config ile değiştirince kuruluma geçiyor. Ancak driverları kuramadığım için kaldırıyorum.
  • sierrada sorunsuz şu an
  • design.code kullanıcısına yanıt
    Sierrayı da kullandım ama gerekli sürücüler olmadığı için yada ben bulamadım, kullanmıyorum şuan.
  • high sierrada da sorunsuz.

dsdt ve ssdt patch gerekiyor sadece.
  • 2.5 yıl önce sürücülerde uğraşırken yüklemiştim açılmıştı ama sürücülerde sorun çekmiştim, fazla da tecrübem yoktu Hackintosh tarafında, kullanmıyorum. Kullanmayı da düşünmüyorum. İleride olursa İnşallah Macbook alırım direk, kafam rahat olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.