Şimdi Ara

ASUS X550VX-XX147D Notebook (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.262
Cevap
36
Favori
95.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bendeki versiyon 16gb rramli olanı. ben şunu merak ediyorum tek slot 16gb alsam kaldırır mı aceba?
  • windows 10 ile kullanıyorum ve tek kelime ile rezalet. tabii sorun bilgisayardan değil, windows 10'dan kaynaklanıyor yüksek ihtimalle. windows 8'e veya 8.1'e geçmeyi düşünüyorum ama sitede windows 10 dışında driver yok.

windows 10 driverlarını windows 8'e kurarsak sorun yaşar mıyız? aşırı hantal bir işletim sistemi bu. dayanamıyorum, bilgisayardan soğudum.

açılış süresi 2 dakikayı buluyor (startup dahil), kapanma süresi ise 20 saniyeden fazla. bu konfigürasyonda -ki 16 gb ram kullanıyorum- bir bilgisayar için hakaret resmen. benim eski bilgisayarımda (6 gb ram, i7-2670qm vs.) windows 8 açılış süresi 15-20 saniyeyi geçmiyordu. uefi kurulum yapmadım gerçi, yapıp öyle denerim ama eski bilgisayarımda da bios kullanıyordum.

neyse son olarak iğrençsin windows 10.

onun dışında touchpad iğrenç; ama asusların genelde touchpadleri iğrençtir. klavyenin yazım hissi güzel ama ben yine de harici bir klavye aldım (microsoft comfort 3000). ekran çok parlak sanki, göz alıyor. pek hoşuma gitmedi açıkçası.

gelelim artılara;

oyun performansı epey iyi. gta 5'i ultraya yakın ayarlarda sabit 60 fps ile oynayabiliyorum, cs go'da ise 120-130 fps arası gidiyor ama monitör 60 hz olunca pek bir anlamı kalmıyor :D öyle pek gamer bi insan değilim, ama beni memnun etti. msi'ın ya da monster'ın üst segment oyun bilgisayarları ile aşık atamaz tabii ki ama f/p oranı gayet iyi.

gövdenin alüminyum kasa olması da güzel ama alt kasa plastik ne yazık ki. ileride ısınma sorunu olacaktır illa ki ama şu an pek bir şey yok. bu arada ne olursa olsun hiçbir bilgisayarı zemine sıfır kullanmayın. ben aşağıdaki fandan aldım, şu an pek açmıyorum sadece platform olarak kullanıyorum ama bu fiyata alınabilecek en iyi fan bence. linkini de bırakayım

http://www.hepsiburada.com/tx-ergoduo-9-17-14cm-cift-fanli-2xusb-5xyukseklik-ayarli-notebook-sogutucu-txacnbergduo-pm-bs51078

2 büyük fanı var, etkili bir soğutucu olacağını düşünüyorum. yükseltme platformu falan epey hoş ayrıntı olmuş bu arada.

velhasıl bilgisayar gayet iyi. tam f/p ürünü. zaten doların uçtuğu bu günlerde daha iyisini daha ucuza bulabilmek epey zor.

• Merhaba arkadaşlar asus x550vx xx147d model notebook sahibiyim ancak ekranı o kadar rahatsız edici ki paneli değiştirmek istiyorum (hd ready ekran var). Bu modele uygun hd panel bulabilir miyiz?
  • http://m.n11.com/asus-x550vx-dm277dc-i7-6700hq-4gb-1tb-2gb-gtx950m-156-full-hd-P127524802 bu model çok ucuz neden acaba arkadaşlar alıyım diyorum ama sazan olmıyak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neksusb

http://m.n11.com/asus-x550vx-dm277dc-i7-6700hq-4gb-1tb-2gb-gtx950m-156-full-hd-P127524802 bu model çok ucuz neden acaba arkadaşlar alıyım diyorum ama sazan olmıyak

Aslnda ederi o zaten. 2gb onun ekran kartı ve rami düşük. Bence 2gb ekran kartı modeline hiç bulaşma. Ben 3 defa servise yolladım değiştirmemekte ısrarcılar. Çok pişmanım ki ben 4gb ekran kartlı modeli ve 16gb olanını 3000e aldım ama inanın daha düşük özellikli lenovo vardı. halen pişmanım almadığıma.

• quote:

Orijinalden alıntı: gowlet

Merhaba arkadaşlar asus x550vx xx147d model notebook sahibiyim ancak ekranı o kadar rahatsız edici ki paneli değiştirmek istiyorum (hd ready ekran var). Bu modele uygun hd panel bulabilir miyiz?

Yok mu cevap?

• Arkadaşlar n11 deki 2460 olanını almak istiyorum kronik sorunu 100de 100 mü yoksa denkmi gelio yokmju bilen 2500 param gidecek kardeşiniz yardım bekliyor note. Asgari ücretliyim

• quote:

Arkadaşlar n11 deki 2460 olanını almak istiyorum kronik sorunu 100de 100 mü yoksa denkmi gelio yokmju bilen 2500 param gidecek kardeşiniz yardım bekliyor note. Asgari ücretliyim

N11 de ki hangisi bilmiyorum ama kronik sorun her cihazda yok tabi ki benim cihaz sorunsuz çalışıyor. Almadan önce ekranın dandik olduğunu ve SSD olmadan Windows 10 da aşırı yavaş çalıştığını bilmenizde fayda var

• quote:

Arkadaşlar n11 deki 2460 olanını almak istiyorum kronik sorunu 100de 100 mü yoksa denkmi gelio yokmju bilen 2500 param gidecek kardeşiniz yardım bekliyor note. Asgari ücretliyim

Cihaz genelde iyi ancak ekranın fullhd olmaması kötü. Harıl harıl uyumlu panel arıyorum fullhd yapmak için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gowlet

quote:

Cihaz genelde iyi ancak ekranın fullhd olmaması kötü. Harıl harıl uyumlu panel arıyorum fullhd yapmak için.

Benimkisi Full HD ama renk doğruluğu olarak kötü baya, bakış açısı ufak değişince renkler değişiyor hemen ips ekranla karşılaştırınca çok soluk kalıyor renkler.

• asarman A kullanıcısına yanıt
    Kardeşim hala bu sorunu alıyormusun?
  • Arkadaşlar tekrar soruyorum bu model için uyumlu full hd panel önerilerinizi bekliyorum ya da uygun panel detaylarını biliyorsanız onu da yazarsanız makbule geçer...
  • Arkadaşlar merhaba, asusun k556uq modelini kullanıyorum konu güncel devam ettiği için buraya yazıyorum. Bilgisayarımda wifi kopma sorunu var ve olmadık zamanlarda çok sinir bozucu oluyor. Bunun çözümünü bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hannibal66

Kardeşim hala bu sorunu alıyormusun?

kitlenme olayını almıyorum hocam. Ama bilgisayar benim mavi vermeye başlamıştı. Format bile atamadım. Şirket bilgisayarcisina verdim o başka pc takarak halletti. Şu anda modem sürekli kopma sorunu mevcut ve cs göre oynarken kapanıyor

Hocam size zahmet olmassa dediğiniz bilgisayarcıya hangi işlemi yaptığını sorabilir misiniz ?

• Hocam harddisk bozulmuş verileri yedekleyip başka bilgisayara takıp format attı. Ondan sonra düzeldi kitlenmeler.
    Hocam sorularla başınızı ağrıtıyorum kusura bakmayın harddiskten bende şüpheleniyorum da harddisk bozulması neyden kaynaklı olabilir ki ?

• arkadaşlar yaklaşık 10 aydır asus x550vx xx147d versiyonunu kullanıyorum sorularınız olursa sorabilirsiniz
  • gowlet kullanıcısına yanıt
    aynı panel bendede var rahatsız edici deil nasıl bi problem seninki
  • quote:

Orijinalden alıntı: MstfGcl

aynı panel bendede var rahatsız edici deil nasıl bi problem seninki

Hocam problem değil de 1366x768 çözünürlük çok berbat..
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.