Şimdi Ara

Asus X550VX-DM324D vs MSI GL62M 7RD-609XTR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Genellikle oyun için kullanacağım bir bilgisayar almak istiyorum. Ayrıca uzun süre kullanacağım bir laptop olacağı için dikkatli seçmeye çalışıyorum. Laptop seçeneğimi 2'ye indirdim. Yine de başka önerilere açığım. Bu ikisinden birini seçmekte zorlanıyorum.

Benim kafama takılan şey ise Asus X550VX-DM324D'nin i7 6700HQ işlemcisi ile MSI GL62M 7RD-609XTR'nin i5 7300HQ işlemcisi arasındaki farkları araştırdım ve çoğu site neredeyse farkları olmadığını, bazı siteler i7'nin daha iyi bir seçenek olacağını, bazı siteler de i5'in 7. nesil olduğu için i7'den daha iyi performans göstereceğini söyledi.

Ekran kartı konusunda da tereddütte kaldım çünkü gtx 950m ile gtx 1050 arasında pek fark olmadığı söylendi.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Asus:http://www.hepsiburada.com/asus-x550vx-dm324d-intel-core-i7-6700hq-8gb-1tb-gtx950m-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000002Q689

MSI:http://www.hepsiburada.com/msi-gl62m-7rd-609xtr-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000003S0RO

• ya işlemciler ve ekran kartı arasında neredeyse hiç fark yok yani asusun işlemcisi 1 tık daha iyi msi ın ekran kartı 1 tık iyi gerisi aynı ama arada kesinlikle 500 liralık bir fark yok bu yüzden bence asus tercih edebilirsin
  • 3700 lük bir bütçen varsa artıracağın 500 tl ile direksiyon seti oyuncu mausu prof kulaklık falan alırsan kesinlikle asusda oyun oynamak zevkli olacaktır
  • Geç de olsa ve karar vermediysen. Yazayım. 1050 ile bırak 950 arasında dağlar kadar fark var.
  • Asusun bu serisi kronik sorunlu uzak durun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus güzel ama aldıktan 1 ay sonra menteşe kırıldı diye konu açma sansınız yüksek :)
  • asusun o versiyonunu pek tavsiye etmem ayrıca konuyu notebook tavsiye bölümüne taşırsanız daha iyi olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.