Şimdi Ara

Asus X550VX-DM248TC Siyah Ekran Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha bugün aldım bilgisayarımı güncelleştirme yüklemeye çalışıyorum sabahtan beri. Gün içinde 2 kere bilgisayar başından ayrıldım 5-10 dakika süre ile bilgisayar geldiğimde siyah ekranda hala çalışır durumda oluyor. Uyku modu vs. kapattım.

• .
  • Hocam geçmiş olsun. Cihaz indirimde olduğu için almayı düşündüm ve sorunları araştırıyordum. Sizin başlığınıza denk geldim.
    Başlığı internette araştırdım ve Asus'un sitesinde şöyle bir şey buldum. İlgili link burada :https://www.asus.com/tr/support/faq/1015072

Eğer sorunu çözebilirseniz beni bilgilendirebilir misiniz? Çünkü almayı ciddi düşünüyorum ve tecrübenize önem veriyorum. Teşekkürler.

Diğer SSS ve Çözümler

1. Dizüstü bilgisayarı açtığınızda görüntü geliyor ancak masaüstüne girdiğinde görüntü GELMİYOR (boş ekran)

Başlattığınızda Windows karşılama ekranını görüyorsunuz ancak masaüstüne geçtiğinde ekran tamamen siyah oluyor. Bu sorun genellikle ekran kartı sürücüsünden kaynaklanır.

Windows 8 - Sistem başlamıyorsa [Güvenli Kip]’e nasıl girerim? bölümündeki bilgileri kullanarak Güvenli Mod’a girmenizi tavsiye ederiz.

Güvenli Mod’a girdikten sonra ekran kartının sürücüsünü yeniden kurmayı deneyin. Ekran kartının sürücüsünün nasıl indirileceği hakkında bilgi almak için 5. adımda yer alan ASUS dizüstü bilgisayarımdaki kısayol tuşları çalışmıyor bölümüne bakmanızı ve buna uygun şekilde ASUS resmi internet sitesindeki ekran kartı sürücüsünü indirmenizi tavsiye ederiz.

2. Başlatma sonrasında görüntü gelmiyor (ekran boş)

Lütfen aşağıdaki bağlantıyı inceleyin: Sorun giderme - ASUS dizüstü bilgisayarınızı açamıyorsanız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre220 -- 22 Ocak 2017; 23:43:17 >

• CTRL + ALT + DEL Kombinasyonunu denedin mi hocam? Benimde başıma benzeri geldi tekrarlamadığı için inceleme fırsatım olmadı. Tekrarlarsa eğer CTRL + ALT + DEL yapmayı denermisin görüntü gelecek mi? Önce yazılımsal mı donanımsal mı anlamak gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre220

Hocam geçmiş olsun. Cihaz indirimde olduğu için almayı düşündüm ve sorunları araştırıyordum. Sizin başlığınıza denk geldim.
    Başlığı internette araştırdım ve Asus'un sitesinde şöyle bir şey buldum. İlgili link burada :https://www.asus.com/tr/support/faq/1015072

Eğer sorunu çözebilirseniz beni bilgilendirebilir misiniz? Çünkü almayı ciddi düşünüyorum ve tecrübenize önem veriyorum. Teşekkürler.

Diğer SSS ve Çözümler

1. Dizüstü bilgisayarı açtığınızda görüntü geliyor ancak masaüstüne girdiğinde görüntü GELMİYOR (boş ekran)

Başlattığınızda Windows karşılama ekranını görüyorsunuz ancak masaüstüne geçtiğinde ekran tamamen siyah oluyor. Bu sorun genellikle ekran kartı sürücüsünden kaynaklanır.

Windows 8 - Sistem başlamıyorsa [Güvenli Kip]’e nasıl girerim? bölümündeki bilgileri kullanarak Güvenli Mod’a girmenizi tavsiye ederiz.

Güvenli Mod’a girdikten sonra ekran kartının sürücüsünü yeniden kurmayı deneyin. Ekran kartının sürücüsünün nasıl indirileceği hakkında bilgi almak için 5. adımda yer alan ASUS dizüstü bilgisayarımdaki kısayol tuşları çalışmıyor bölümüne bakmanızı ve buna uygun şekilde ASUS resmi internet sitesindeki ekran kartı sürücüsünü indirmenizi tavsiye ederiz.

2. Başlatma sonrasında görüntü gelmiyor (ekran boş)

Lütfen aşağıdaki bağlantıyı inceleyin: Sorun giderme - ASUS dizüstü bilgisayarınızı açamıyorsanız

Teşekkürler ilgin için hocam, bu linki görmüştüm fakat hiçbir şekilde sorun çözülmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: AxFs

CTRL + ALT + DEL Kombinasyonunu denedin mi hocam? Benimde başıma benzeri geldi tekrarlamadığı için inceleme fırsatım olmadı. Tekrarlarsa eğer CTRL + ALT + DEL yapmayı denermisin görüntü gelecek mi? Önce yazılımsal mı donanımsal mı anlamak gerek

yaptım hocam, ne yaparsam yapayım ekran gelmiyor, güç tuşuna basılı tutup kapatabiliyorum sadece.
  • x550 ler ilk çıktığından beri böyle bendede x550jk var usb girişine birşeyler takarken bazen siyah ekran kalıyor ancak bataryayı çıkartarak tekrar başlatabiliyorum.
  • Hocam bende almayı düşünüyordum bu konu hakkında çözüm buldu iseniz paylaşırsanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • upupupup
  • upupupup
  • sorunun çözümü yok mu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayarı ne yaptın , çözüm bulabildin mi bu sorun yüzünden yarın garantiye vericem değişim isticem bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben de bu modeli 4 ay önce aldım.Aldığımdan beridir. Herhangi bir oyun yüklediğimde oyundayken aniden ekran donuyor, fan aşırı hızlı çalışmaya başlıyor ve alet kilitleniyor. bataryasını çıkararak kapatabiliyorum. Cihazı kapatıp açıyorum aynı şey hemen tekrar oluyor. Ama 10 dakka bekleyip açarsam hemen donmuyor. Allahın cezası cihazı Vatan Bilgisayara götürdüm ama adamlar bana windows güncellemesinden kaynaklanıyor dediler. Bu kadar salaklık olmaz. Tam da tez yazdığım şu günlerde beni bu hallere sokan asus u allah kahretsin.
    Çözüm bulabilen var mı şu zıkkım probleme? Cihazı servise göndersem tezim yarım kalacak. o kadar vaktim yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.