Şimdi Ara

Asus X550JX XX099D İnceleme ve Kullanıcı Platformu (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.730
Cevap
36
Favori
118.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 30 günlük sürüm falan mı. Açıp kullanamıyormuyuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: holybom

30 günlük sürüm falan mı. Açıp kullanamıyormuyuz

Ne 30 gunu ? Ömur boyu lisans bayaa ?

• Windows sürüme geçmek için illla orjinal satın mı almak gerekiyor korsan kullanılabiliniyor mu ben hiç anlama da bu işlerden mahlle aralarında ki bir biligisayarcıya versek cihazı onlr kurabilirler mi acaba yada aldığımız yer yardımcı olur mu ?
  • MalumEvinYeriniSoranAdam kullanıcısına yanıt
    Şuan almaya karar verdim i7 i 2400 ü e sence bu fiyata bundan iyisi var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: TabloPikasso

Windows sürüme geçmek için illla orjinal satın mı almak gerekiyor korsan kullanılabiliniyor mu ben hiç anlama da bu işlerden mahlle aralarında ki bir biligisayarcıya versek cihazı onlr kurabilirler mi acaba yada aldığımız yer yardımcı olur mu ?

Biz varken bilgisayarcı ne gerek hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: MalumEvinYeriniSoranAdam

quote:

Windows sürüme geçmek için illla orjinal satın mı almak gerekiyor korsan kullanılabiliniyor mu ben hiç anlama da bu işlerden mahlle aralarında ki bir biligisayarcıya versek cihazı onlr kurabilirler mi acaba yada aldığımız yer yardımcı olur mu ?

Hocam az cok bilgi verirsen cok iyi olur ister pm ister burdan mesaj atabilirsin hicbir bilgim yok bilgisayari ilk aldigimda neler yapacagim?

• quote:

Orijinalden alıntı: holybom

Şuan almaya karar verdim i7 i 2400 ü e sence bu fiyata bundan iyisi var mı?

12 de veya yarin 12 de biter o

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MalumEvinYeriniSoranAdam

quote:

Hocam az cok bilgi verirsen cok iyi olur ister pm ister burdan mesaj atabilirsin hicbir bilgim yok bilgisayari ilk aldigimda neler yapacagim?

Korsan isleri konudan konusmayalaimkonusmayalim :)
    Pmden w.app inizi verjrseniz hizli bir sekilde yardmci olurum

• Ekranın Full HD olmaması nasıl bir sorun yaratır? Oyunları 1920x1080'de oynayamazmıyız?
  • westernlegend W kullanıcısına yanıt
    Ekstra monitör ya da tv ye bağlarsan oynayabilirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanların kafalarına en çok takılan noktalar konusunda yanıtlıyayım.

Yeni aldığımdan ilk izlenim babında

1-) Ses kalitesi yeterli seviyede, elimdeki diğer notebook kadar olmasada akşam sessizliğinde sadece kilimanın çalıştığı bir ortamda ek program kullanmadan media playerda "BOMFUNK MCS - Freestyler" parçasını açtım aynı ortamda kabul edilebilir düzeyde sesi var. Hatta kapıyı kapatıp yan odaya geçtim ( gayet sağlam duvarlı ve yalıtımlı bir evimiz var ) yan odadan net duyulacak kadar sesi var aletin (gözde canlandırma babında ayrıntıya girdim) bundan dolayı yeterli diyorum.

2-) Klavye esnemesi ve malzeme kalitesi noktasında bendeki diğer alet Sony Vaio (http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/_SONY-SVF1421TSTW-14-in%C3%A7-Core-i5-3337U-4-GB-500-GB-Notebook,103452,504927,1204749.html?langId=-14 ) 'nun bir üst modeli. Bir iki tuşa basılı tutaraktan malzeme kalitesine karşılaştırmalı bakayım dedim. Sony'den biraz daha fazla esniyor denilebilir, sıkıntı yaratacak boyutta değil. Yine optik sürücü açılış kapanışıda diğer dizüstüm gibii, yani bir anormallik göremedim.

3-) Hdd yaklaşık 1gb yükleme yaptım nette biraz takıldım henüz oyunlarda denemedim 2-3 saatlik kullanımda gayet sessiz.

Çok şükür şu an için olumsuz bir durum yok. Hem grafik tasarımla uğraştığımdan hemde kendi çapımda bir gamer olduğumdan dizüstü bilgisayarları yeri geldiğinde dışarda yeri geldiğinde ev ortamında 5+1 ses sistemi, harici 27" monitörde 1920x1080 çözünürlükte ve oyuncu fare ve klavyesi ile kullanıyorum, şimdilik herhangi bir uyumsuzluk yaşamadım. Umarım w10 geçtiğimde yada w7 64 bit kurduğumda da yaşamam. Çünkü üstünde kurulu gelen w8.1 işletim sistemi ve bir ton kurulu programla kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Yine alacak arkadaşlara elinizde orjinal windows yoksa w8 den w10'a geçiş ücretsiz olduğundan free-dos ta tavsiye etmiyorum, son karar sizin tabi.

Alet mükümmel, canavar, dehşet demiyorum. Özetle, 2400 tl fiyatına göre i7 4720 işlemci, GTX950M ekran kartı, 8 gb DDR3 ram, ve 1 TB hdd, orta kalite malzeme ve kabuledilebilir ses düzeyi ile bu fiyatlarda en alınabilir makine.
    Umarım almayı düşünen arkadaşlara yardımım olmuştur.

( Dikkat: Yorumları okurken özellikle olumsuz yorum yazan bazı insanların profillerine girip geçmiş yorumlarına bakın, ne kadar tutarsız yanıltıcı-yanlış ve yalan bilgiler verdiklerine şahit olursunuz. )

• quote:

Orijinalden alıntı: al-ozaria

İnsanların kafalarına en çok takılan noktalar konusunda yanıtlıyayım.

Yeni aldığımdan ilk izlenim babında

1-) Ses kalitesi yeterli seviyede, elimdeki diğer notebook kadar olmasada akşam sessizliğinde sadece kilimanın çalıştığı bir ortamda ek program kullanmadan media playerda "BOMFUNK MCS - Freestyler" parçasını açtım aynı ortamda kabul edilebilir düzeyde sesi var. Hatta kapıyı kapatıp yan odaya geçtim ( gayet sağlam duvarlı ve yalıtımlı bir evimiz var ) yan odadan net duyulacak kadar sesi var aletin (gözde canlandırma babında ayrıntıya girdim) bundan dolayı yeterli diyorum.

2-) Klavye esnemesi ve malzeme kalitesi noktasında bendeki diğer alet Sony Vaio (http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/_SONY-SVF1421TSTW-14-in%C3%A7-Core-i5-3337U-4-GB-500-GB-Notebook,103452,504927,1204749.html?langId=-14 ) 'nun bir üst modeli. Bir iki tuşa basılı tutaraktan malzeme kalitesine karşılaştırmalı bakayım dedim. Sony'den biraz daha fazla esniyor denilebilir, sıkıntı yaratacak boyutta değil. Yine optik sürücü açılış kapanışıda diğer dizüstüm gibii, yani bir anormallik göremedim.

3-) Hdd yaklaşık 1gb yükleme yaptım nette biraz takıldım henüz oyunlarda denemedim 2-3 saatlik kullanımda gayet sessiz.

Çok şükür şu an için olumsuz bir durum yok. Hem grafik tasarımla uğraştığımdan hemde kendi çapımda bir gamer olduğumdan dizüstü bilgisayarları yeri geldiğinde dışarda yeri geldiğinde ev ortamında 5+1 ses sistemi, harici 27" monitörde 1920x1080 çözünürlükte ve oyuncu fare ve klavyesi ile kullanıyorum, şimdilik herhangi bir uyumsuzluk yaşamadım. Umarım w10 geçtiğimde yada w7 64 bit kurduğumda da yaşamam. Çünkü üstünde kurulu gelen w8.1 işletim sistemi ve bir ton kurulu programla kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Yine alacak arkadaşlara elinizde orjinal windows yoksa w8 den w10'a geçiş ücretsiz olduğundan free-dos ta tavsiye etmiyorum, son karar sizin tabi.

Alet mükümmel, canavar, dehşet demiyorum. Özetle, 2400 tl fiyatına göre i7 4720 işlemci, GTX950M ekran kartı, 8 gb DDR3 ram, ve 1 TB hdd, orta kalite malzeme ve kabuledilebilir ses düzeyi ile bu fiyatlarda en alınabilir makine.
    Umarım almayı düşünen arkadaşlara yardımım olmuştur.

( Dikkat: Yorumları okurken özellikle olumsuz yorum yazan bazı insanların profillerine girip geçmiş yorumlarına bakın, ne kadar tutarsız yanıltıcı-yanlış ve yalan bilgiler verdiklerine şahit olursunuz. )

Hocam bir sorum var sizce 8GB ram 1 sene daha yetermi oyunlar için? 12 almak gereksizmi olur?

Birde sizinki i7 li modeli benimki
    I5 4200H
    Gtx 950 m
    4Gb ram
    750Gb hdd

• ya beyler ben de x550jx-xx097h modelini dün 2400 tl ye aldm ekran kartının ddr3 oldugunu yeni öğreniorm 2400 tllik bilgisayar için ddr3 kötü değil mi daha oyunlarda denemedim ama başka alıp kullanna varsa yardımcı olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin5858

ya beyler ben de x550jx-xx097h modelini dün 2400 tl ye aldm ekran kartının ddr3 oldugunu yeni öğreniorm 2400 tllik bilgisayar için ddr3 kötü değil mi daha oyunlarda denemedim ama başka alıp kullanna varsa yardımcı olabilir mi?

F/P Pc si hocam? Arastirsaydiniz...

• Ben de aranıza katıldım iki gün sonra pc elime ulaşacak win7 kurmayı düşünüyorum gta5 ile test yapıcam başka hangi oyunları kurmaliyim sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: Tyler Durden

Ben de aranıza katıldım iki gün sonra pc elime ulaşacak win7 kurmayı düşünüyorum gta5 ile test yapıcam başka hangi oyunları kurmaliyim sizce

Maalasef driverler 7 ile uyumlu değil... Windows 8.1 64 Bit UEFi Kurmanız daha sağlıklı olacaktır

• Arkadaş bir soru soracağım. bende asusun k555ln serisinden bir laptop var -özellikleri çok yakın olduğu için yazıyorum.-x serisinde olduğu gibi batarya gömülü. bataryanın gömülü olması genel kullanım açısından bir sorun teşkil eder mi? kullanım esnasında şarzda tutuyorum evde olduğum için. nasıl bir tedbir almak gerekir? Şimdiden teşekkürler :)
  • MalumEvinYeriniSoranAdam kullanıcısına yanıt
    Kurmayı denedin mi hocam yoksa Asus un sitesinde olmadığı için mi diyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Tyler Durden

Kurmayı denedin mi hocam yoksa Asus un sitesinde olmadığı için mi diyorsun

Genel olarak konuştum. Driver CD sinde bile for windows 8.1 yazıyor. En azından driverlerda

Siz genede 8.1 kurun hem uefi olacağı için daha iyi olur benimki uefi ile tam 10 saniyede açılıyor. Ssd de olsa

• quote:

Orijinalden alıntı: partypat

Arkadaş bir soru soracağım. bende asusun k555ln serisinden bir laptop var -özellikleri çok yakın olduğu için yazıyorum.-x serisinde olduğu gibi batarya gömülü. bataryanın gömülü olması genel kullanım açısından bir sorun teşkil eder mi? kullanım esnasında şarzda tutuyorum evde olduğum için. nasıl bir tedbir almak gerekir? Şimdiden teşekkürler :)

Örnek olarak ; k555ln gta 5 i mediumda ( en düşük ) x550jx ise high-very highda oynatıyor

Sadece pilin ömrü kisalir. Özellikler felanda yakın değil hani :D

Jx alin geçin

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.