Şimdi Ara

Asus X550JX XX099D İnceleme ve Kullanıcı Platformu (188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.730
Cevap
36
Favori
118.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.vatanbilgisayar.com/asus-x550jx-core-i7-4720hq-2-6ghz-12gb-ram-1tb-hdd-2gb-15-6-w10-notebook.html#ozellikler

Bu nasıl arkadaşlar ?
    Var mı alan kullanan,deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz ?
  • byskandal B kullanıcısına yanıt
    Benim kullandığım modelden tek farkı 12Gb ram olması bendeki modelde 8GB ram var. Ben 1,5 senedir kullanıyorum ve çok memnunum.
  • arkadaşlar bende de i5 li model var bazen bilgisayar intel ekran kartı durduruldu ve yeniden başlatıldı şeklinde hata veriyor neden yapabilir bu sorunu?
  • n11 den 4 gb ram tavsiye edermisiniz rica etsem
  • MadTR kullanıcısına yanıt
    http://urun.n11.com/bellek-ram/kingston-4gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-kvr16ls114-P49085315?switchToWeb=1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -The Difference- kullanıcısına yanıt
    Niye bukadar pahalı hocam ben 60-70 arası diye hatırlıyorum sanki

• MadTR kullanıcısına yanıt
    Kingston bile olsa 60-70 lik bellek ile 120-130 luk belleğin saat hızları aynı olsa da tasarım, kullanılan malzeme, iletim, pc nin okuması bile çok değişiyor. Ben de 2 sene önce uygun fiyata bellek almıştım ama pc nin üzerindekinden önce bozuldu, okumamaya başladı v.s bir kere alın uzun süre kullanın derin hocam

• merhaba arkadaşlar bende laptop!un i5 modeli var ve 4 gb ram bulunmakta ben ram taviyesi yapmak istiyorum da hangisini almalıyım alan kullanan arkadaşlar varsa bir tavsiyede bulunabilirler mi aralarındaki farklar vs nedir. genelde oyun amaçlı kullanıyorum laptop'u

hyperx impact

sodimm ram

value ram

• Beyler ben laptobun ethernet yerindeki kapağı kırdım. Servise göndermeden parçayı bulup takabilirmiyim ve sizce kaça patlar?
  • hamza_kadir kullanıcısına yanıt
    Hocam bence hyperx impact. Cas değeri 9nS diğerlerinden daha düşük. Performans açısından daha iyi ve hızlıdır. Her türlü işlemci le uyumlu çalışır daha yenilikçi bir bellek ve bios tan ayar yapmadan saat hızlarını kendisi otomatik ayarlaması alınabilirlik açısından bu ürünü destekliyor. Kullanıcı yorumları da gayet iyi bir de Ssd ile kullanırsanız eğer hızına yetişmek zor olur..
    teşekkür ederim hocam ben de onu düşünüyordum onu alayım o zaman, ssd düşünüyorum ancak şu an ekonomik açıdan beni epey zorlayacak ilerleyen zamanda onu da edineceğim elbet :)
  • hamza_kadir kullanıcısına yanıt
    Şimdiden hayırlı olsun hocam şimdilik ramlar hdd ile de idare eder ilerleyen zamanlarda ssd de olur inşallah
  • Arkadaşlar bu laptobu almayı düşünüyorum ama freedos ve bende işletim sistemi yok. Orijinal almayı düşünüyorum. Uygun fiyata nerede bulabilirim? Öneride bulunursanız çok sevinirim

• FireAnt F kullanıcısına yanıt
    Hocam x550jx modelinin farklı özellikte laptopları var siz ama konudaki modelden mi bahsediyorsunuz?

• X550jx xx099d modelini almayı düşünüyorum. İ5 işlemcisi olan. Ebrar bilgisayardan almayı düşünüyorum. 2375 tl fiyatı. Freedos olarak satılıyor. Üst modeli de vatan bilgisayarda 3000bin lira fiyatı ve Windows 10 işlemcisi var. İkisi için de bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Freedos için de hangi işletim sistemini önerirsiniz?

Hocam şöyle söyleyim bu iki bilgisayarı karşılaştırmak pek doğru olmaz aynı klasmanda olan sistemler değil. Birinde İntelin 17 4720 Hq 8 çekirdekli modeli olan 6mb ön belleğe sahip işlemcisi diğerinde İ5 i5-4200H 4 çekirdekli 3mb ön bellekli işlemcisi var. Ekran kartları aynı GTX 950M 128 bit ddr3 . HDD i7li modelde 1TB i5 li modelde 750GB. Ramlar i7 li modelde 12Gb i5 li modelde 4GB. Birinde win10 geliyor diğerinde freedos. Şimdi i5 li modeli alsanız win 8 64b professional fiyatı 500-600 TL arası değişiyor. Ben size i7 li modeli öneririm. İçi dolu dolu gelen bi sistem aç kullan kolaylığı da var. Vatan pc den alınır güvenilir yer.
    3bin lira bu ürün için normal heralde. Bir de biraz araştırdım da Windows 8 i bazı yerler 100 liraya falan satıyorlar. Bilmediğim için soruyorum. Böyle yerlerden almak mantıklı Mıdır güvenilir mi

Vatan pc deki i7 li modek üzerinde 8 gb varken 3220 tlydi şimdi 12gb ram var 3000 tl civarı ve benim söylediğim win 8 64b pro. en ucuz 400 lira gördüm şu ana kadar benim güvendiğim sitelerde 100 liraya var mıdır ya da güvenilir olur mu bilemedim.
    Hocam dediğim gibi bilgisayardan çok anlamıyorum. O yüzden aldığımda uğraştırmasın beni :) vatandaki benim çok hoşuma gitti. Fiyatı normal ama daha uygun bir laptop mu alsam acaba diyorum. Lakin onları da beğenmiyorum :) açıkçası kararsız kaldım :)

Bu laptop tam almalık üst segment bileşenler içermekte. Alırsanız sizi üzmez. Sizin yerinizde olsam freedos almam hangi laptobu alırsanız alın içinde windows kurulu gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.