Şimdi Ara

Asus X550JX XX099D İnceleme ve Kullanıcı Platformu (185. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.730
Cevap
36
Favori
118.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MoRTaLSouL

quote:

Orijinalden alıntı: hasannha

quote:

Orijinalden alıntı: MoRTaLSouL

quote:

Orijinalden alıntı: hasannha

http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550jx-xx099d-8gb-gtx-950m-notebook-pmu345567

şunumu önerirsiniz yoksa sizin yaptığınız gibi kendim mi takayım şunu alıp?

http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550jx-xx099d-gtx-950m-notebook-pmu345566

ekşide bir arkadaş şu yorumları yazmış;

geçtiğimiz hafta bir adet asus x550jx-xx099d sipariş ettiğim ve memnun kaldığım firmadır kendileri.

piyasadaki en iyi fiyat (pcdepo ile birlikte) ebrar'da idi ve ikisi arasında kalite anlamında fazlaca bir fark olmadığını düşünerek hakkında biraz daha fazla yorum bulunan ebrar'dan sipariş verdim. söz verdikleri gibi siparişi aynı gün kargoladılar ve ertesi gün elime ulaştı. alete gerekli testleri uyguladım ve hiçbir sorunu olmadığına kanaat getirdim. o günden beri sorunsuz kullanıyorum.

yalnız ram ekletme işine girecekseniz benim yaptığım gibi ayrıca satın alın ve montajını kendiniz yapın. açık kutuyla ne geleceğini bilemezsiniz, iadeden gelmiş olabilir, hıyar da çıkabilir, bilinmez. zaten 15 saniyelik bir şey, garantiyi de bozmuyor.

başka vatandaşlar ne sorun yaşadı bilemiyorum ama benim deneyimim olumlu bu arkadaşlarla.

arkadaşlar bu arada başka laptopta önerebilirsiniz ama en çok fiyat performans açıdan bu makine ye karar kıldım biraz maddi olarak zorlaycak ama değecek diye düşünüyorum.

değerli yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.

Ekşiden alıntıladığınız yorum eski. Daha doğrusu pcdepo.com batmadan önce idi. Adam piyasayı dolandırdı ve sırra kadem bastı.

Neyse konumuza gelelim.

Ebrarbilgisayar.com dan 8gb modeli alsanız bile kutuyu açamıyoruz deyip ram'i kutunun yanında gönderiyorlar. Yani siz takıyorsunuz. En son durum böyleydi. Bu şekilde yorumlar vardı. En iyisi siz arayın ve sorun.

Bu arada cihazda bir tane ram slotu olduğu için tek slot 8gb ram alın ve max 12gb ram kapasitesine ulaştırın cihazı ve sonrasında daha da ram ile ilgili kafanıza takılan ve yükseltmeye ihtiyaç duymayın. Haa durumum yok derseniz orasını bilemem, 8gb günümüz oyunları ve ağır programlar için gayet yeterlidir.

*Siz sormadan söyleyeyim Ram takmak garantiyi bozmaz. HDD yerine SSD takmak garantiyi bozmaz. Yeni kullanıcıların bu şekilde çok fazla soruları oluyor da siz sormadan ben yazayım dedim.

az once 12 gb modelini spariş verdim hocam notada ram montajı yapılmadan gonderilmesini istedim ambalajını bozmamalrını ıstedım bilgisayarın. yanında kılıf ile bir tanede maus aldım 2.414 lira 3 taksit 6 da bankadan verılecekmıs 9 taksıt yani.
    6 taksit olayı tam oldumu olmadımı anlamadım fakat bakalım.

Hayirli olsun, gule gule kullanin :)

Taksit olayi ise Ebrarbilgisayar toplam tutari 3 taksitte alacak bankadan. Ama size banka +6 taksit versigi icin siz 9 taksitte odeyeceksiniz.

Arkadaşlar bir bakabilir misiniz , bu gün bilgisayar elime geldi önce arkadaki kapağı çıkarıp rami taktım sonra dreamsparktan indirdiğim w 8.1 iso dosyasını flash belleğe güzelce yazdırdım. sonra bilgisayara taktım başattım yukleme ekranı geldi dil secenekleri çıktı tmm dedim onaylama geldi nayladım bölümlere ayrılma kısmına gelince "windows bu diske yüklenemez seçilen diskte mbr bölüm tablosu var..." şeklinde bir hata aldım internetten filan araştırırken en 1.il bölümdeki 1.5 gb dolu bir yer vardı onu sildim onun içinde önemli birşey varmıydı bilgisi olan arkdaşlar aydınlatırsanız sevinirim. 2 tane bölüm vardı birisi 14 gb birisi 700 gb şeklinde 700gb olan bölümün içindeydi 1.5gb dolu yer.

14gb yeri sildikten sonra 700gb bölüme yeni yaptım hatadan kurtuldum fakat o 1.5 gb sildiğim şey kafamı karıstırdı.

• Dostum hangi Rami kullandin acaba bende RAM takviyesi yapmak istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kacanga89

Dostum hangi Rami kullandin acaba bende RAM takviyesi yapmak istiyorum

hocam ebrar bilgisayar yanında gönderdi

hocam kutunun usunde şunlar yazıyor: "kingston KVR16LS11/8 8gb - 12800CL11 204 - pin SODIMM"

Hocam siz windows kurarken bölümleri sildinizmi veyahut direk next next mi dedniniz beni aydınlatabilir misniz aklımda şüphe oldu şimdiden teşekkür ederim.
  • Tesekkurler bilgilendirme için. Ben windows 10 kurdum ve kurarken bütün bölümleri sıfır silip kendim iki bölüme ayirdim hdd yı şahsen ne kadar doğru veya yanlız bilmiyorum ama bi sorun problem yasamadim

• bilgisayarı aldım
    genel olarak herşey çok iyi jet gibi
    klavyede çökme falan yok
    dwd romda kapanma sorunu yok
    touchpad oldukça büyük ama alışması zor değil..çift parmakla kaydırma yapılıyor hoşuma gitti
    windows10 da nvidia driverını yüklememe rağmen win10 ekran kartını görmüyordu ve bütünleşik kartla çalışıyordu lolde 3 fps ile oyun oynanmadı ben de win 8 e geçtim önce benchmark yaptım 230 - 250 fps arası performans aldım daha sonra lol yükledim ve rahat bir şekilde oynadım

windows10 un stabil hale gelmesini bekleyeceğim sadece o kadar bilgisayarda bir sorun yok bence arkadaşlar
  • Free dos olmayan bir sekilde yani win8 vs yuklu bir sekilde en ucuz nasil alabilirz arkadaslar bu cihazi ?

• PetroGeologist kullanıcısına yanıt
    hocam windows 10 zaten oturdu, windows 8.1de kendinizi harap etmeyin. Aylardır windows 10 kullanıyorum ki sizin dediğiniz problemi hiç yaşamadım. Onu geçtim hiçbir problem yaşamadım. Birşeyleri yanlış yapmış olabilirsiniz bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luaz.

hocam windows 10 zaten oturdu, windows 8.1de kendinizi harap etmeyin. Aylardır windows 10 kullanıyorum ki sizin dediğiniz problemi hiç yaşamadım. Onu geçtim hiçbir problem yaşamadım. Birşeyleri yanlış yapmış olabilirsiniz bence.

hocam dreamsparkdan windows 8.1 indirdim fakat 10 a guncellenmiyor. 10 u temin edebileceğim bir yol varsa yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MalumEvinYeriniSoranAdam

quote:

Orijinalden alıntı: dellopos

vatan'da
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-x550jx-core-i7-4720hq-26ghz-8gb-ram-1tb-hdd-2gb-156w81-notebook.html

2,449'a düşmüş acelem yok sizce almalımıyım? daha sonra fiyatler ne olur

Alabilirsiniz. Fiyat uygun
    Ancak ben bu asus x550jx (freedos olan i5 olandan bahsediyorum) HD ekran sizin için problem değilse o ürün de alınır

Fiyattan eser yok doların düşmesini bekleyecez

• beyler fanı surekli acık tutacak program ayar varmı?
  • optikzom O kullanıcısına yanıt
    speedfan uygulaması ile yapabilmeniz lazım
  • Slm arkadaşlar, şu iki pc arasında kaldım, yardımcı olabilir misiniz?

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=10741

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=10941

Aradaki farklar, msi i5 - asus i7
    msi full hd - asus 1366...
    msi 1tb 7200rpm - asus 1tb 5400rpm
    msi 200 tl daha pahalı :)

• serjohn S kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle msi 6. Nesil islemci var

• Arkadaslar bu bilgisayarı almışsınız k seri asuslara da bakmışsınızdır teknik veri olarak aynı ne fark var K serisi ve x serisi arasında mesela x serisi alt kapakta ram ve hdd degisiyor K serisinde sadece ram icin bolme oldugu yazıyor x serisi hangi bakımdan geri kalıyor K serisinden cunku K serisinin fiyatı daha pahalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akdeniz024 -- 14 Şubat 2016; 13:56:49 >
  • beyler aşağı yukarı 1 sene oldu bilgisayarı alalı pek bi sıkıntım olmadı ama geçen ay bir gün birden bire fandan acayip sesler gelmeye başladı çok ses yapıyor muhtemelen tıkanıklık oldu veya fana saç vs. bişey dolanmış olabilir. servise gönderip günlerce bilgisayarsız kalmak istemiyorum. kendim açmaya da çekiniyorum. önceki bilgisayarımı açmıştım açarken klavyeyi falan yamultmuştum geri düzeltemedim. benzer şeylerden çekiniyorum. vidaları çıkarma kısmı tamam da açmak için kanırtmak gerekiyor bilgisayarı kalıcı hasar vermekten korkuyorum kendi açan temizliğini yapan var mı kolay mıdır yoksa yakınlardaki bir bilgisayarcıya götürüp 25 30 lira para verip mi yaptırıyım ne diyorsunuz? ısınma kasma gibi problemlerim yok sadece ses oluyor
  • Sui-Generis52 kullanıcısına yanıt
    Hocam Asus Gesture kaldırıp kurduğunda sorun çözülüyor aynı sorunu bende yaşadım.
  • Slp kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=vTSna0Hdm7I

Hocam yukarıdaki linkte tek tek neler yapılması gerektiği anlatılıyor. HDD --> SSD yapmak için anlatılıyor ancak içinin nasıl açılacağını görmüş olursun.
  • Deorro4 kullanıcısına yanıt
    Vatan indirimlerini takip et hocam alalı 1 hafta dahi olmadı. Vatandan aldım. Win 10 kurulu garantisinden vs emin olduğum şekilde aldım. 2799 TL düşmüştü fiyatı koştum aynı gün aldım. Şuan tekrar 3000 tl olmuş durumda.
  • Dolar biraz düşsün hele alacaz acelesi yok,jknın sıfırı olsa ondan alacamda sofırı yok,birde bi fotumda gtx850ile 950 arasında pek fark yok çiğler aynı 2-3 fps fark yapar demişler ne kadar doğrudur?

• Arkadaşlar bende de 550jx var ve bir sorum olacaktı. Bu pc nin ram 2 adet 4 mü yoksa 1 adet 8 mi?

• 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.