Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (999. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99799899910001001
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben yanlış bişeye baktım o zaman 230 lira görmüştüm ama yine de fazla bana ssd alacağım samsungun evo 860 modelini 310 liraymış iksi ağır gelir siz benim alacak olduğum konusunda fikriniz varmı sizce almalımıyım cooler mastergel olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mastergelde çok iyidir onu da tavsiye ederim.
  • gen2 G kullanıcısına yanıt
    ssd yi seçtik macunu seçtik hdd caddy i seçtik herşey tamam bunları aldıktan sonra takmak var bide bilgisayarı 2015te aldım içini bir kere açmadım a dan z ye temizlemek gerek bilgisayarcılara güvenmiyorum hiç güzel yapmazlar benim açıp herşeyi elimle tertemiz yapmam gerek ama daha önce açmadım youtube videolar izliyorum 3 gündür ama becerebilir miyim bilemiyorum tabi

• Laptopa bağlı bazıları kolayca açılıp temizleniyor ama acerlar fena.
    acerleri bilmiyorum fakat bizim kullandığımız asus x550jk hiç kolaya benzemiyor hdd caddy takmak için bile o kadar dikkatli olmak gerekiyormuş ki klavyeyi de söküyormuşuz menteşelerini kırmadan yapmak gerekiyormuş nasıl olacak bilemiyorum o kadar masraf ediyoruz bide bilgisayarcıya 40-50 lira iyice zora sokar ki kendi yaptığın gibi de yapmaz

• Bende acer laptop var servise veriyorum bişey yapılacağında garantisi olduğu için uzun iş ama garantili en azından. anlamadığımdan değil kendim de yapabilirim garantisi bittiğinde.
    garantisi varsa en mantıklısı o zaten bizimkinin garantisi biteli 2 sene olduğu için rahatız böyle ah bide biraz anlasak daha iyi olacak ama

• Bizim laptopun sayfasında windows 8.1 e uyumlu winflash var bios update için onu windows 10 da çalıştıramadım. Bu program sadece asus notebooklarda çalışır uyarısı veriyor ve programı yüklemiyor. Windows 10 da ise herhangi bir bios update tool yok. Nasıl yapıyoruz bios updateyi windows tan? 304 nolu bios u indirdim.
  • aLTaR_07 kullanıcısına yanıt
    Akşam çözdüm sorunu, kendim cevaplıyayım windows 10 64 bit 1709 sürümündeyim. İnternetten Winflash_Win10_64_VER32100 versiyonu bulup indirdim. Kurulum sırasında ATK driver eksik uyarısı verdi. Asus sitesinden windows 8.1 64 bit bölümünden ATKPackage_Win81_64_VER100050 isimli driverı indirdim kurdum, sonra winflash sorunsuz kuruldu ve çalıştı.
  • SSD takmak çok zor değil ama termal macun kolay değil. Hiç bilmiyorsanız daha önce herhangi bir laptop açmadıysanız işiniz zor.
  • golkipir G kullanıcısına yanıt
    valla hi açmadım işin kötüsü bide mesleğim okuduğum okul bu 6 sene bilgisayar okudum ama kendimi yazılımsal geliştirdim donanımsal boşuz, bilgiye dayanarak artık ezberimize kuvvet diyecez çıkarttığımızı unutmadan açıcaz geri takıcaz
  • arkadaşlar benim şimdi tek sorunum kaldı ssd+hdd caddy+macun şiparişi verildi. cuma elime geliyor ben işim garanti olsun diye bu elimdeki hddyi komple biçimlendircem alacak olduğum hiçbişi yok windowsuda ssd kurarım klonlamayla uğraşmıcam kalıntı kalmasın. ama benim bilmediğim daha doğrusu yıllardır beceremediğim tek şey uefi kurulum formatı hazırlamak ben bunu nasıl yapacağım ya belleğe atacağım.
  • Aynı modeli sökenlerin videoları var. Onu izleyerek yapmanızı tavsiye ederim. Dediğim gibi ssd çok sorun değil, ama termal macun değişiminden sonra soğutucuyu gevşek bırakırsanız pcnin açılmama ihtimali yüksek olur. Komple toplamadan önce kontrol etmenizi tavsiye ederim.
  • golkipir G kullanıcısına yanıt
    evet 3 gündür videoları izliyorum herşeyi çözdüm tek bilmediğim anakartı komple söktükten sonra geri takarken o 2-3 tane takılacak kablosu var onları eğer çıkartmadan bi telefon aracıgıyla videoya çekersem yapabilirim fanı falan halledebileceğimi düşünüyorum. tamirciye yaptırmamak için macunun bile iyisini aldık temizlemesini de el emek gül yapalım ellerimizle yani inşallah yaparız :D
  • Uefi kurulum kadar basit birşey yok açıkcası
    Windows 10 isosunu microsoftun sitesinden mediacreationtool.exe ile indirin ( 3. Parti sitelerden indirmenizi tavsiye etmem güncel sürüm olmuyor genelde)
    Elinizde en az 8 ( mümkünse 16 gb veya üzeri olması daha iyi) bi usb olsun
    Rufus yazılımını indirin hiçbir ayar ile oynamadan direkt rufus yazılımındam windows.iso dosyasını seçin ve başlata basarak yazma işleminin bitmesini bekleyin.
    Bitince usb yi pc ye takın ve pc yi yeniden başlatın açılırken art arda ESC tuşuna basarak boot menüsüne girin ve başında UEFI ibaresi olan usb belleğinizi seçin.
    Bilgisayar UEFI usb den windows kurulumunu boot edecektir gerisi normal format atar gibi kurulum yapmak.
    Kurulum bitince eğer bilgisayar boot ederken windows logosu yerine Asus in search of incredible logosunu görüyorsanız UEFI kurulum başarılı olmuş demektir.
    Ardından keyfinize bakabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bu arada bilgisayarın içini açmaya korkup yıllarca bilgisayarı hiç temizletmeyen arkadaşlar varsa pm üzerinden bana ulaşabilirler.
    Bilgisayar temizlenenin ne kadar kolay ve korkulmaması gereken bir iş olduğunu göstermek amacıyla elimden gelen her imkanı kullanarak yardımcı olabilirim.
    Gerekirse anlık olarak görüntülü veya sesli bir şekilde temizlemelerine yardımcı olabilirim.
    Dediğim gibi tek amacım bu işin basitliğini göstermek ve yeni şeyler öğretebilmek.

Ek olarak “oo bilgisayarın içini 1 kere açtıysan ondan daha hayır gelmez diyecekler varsa 4 senden fazla süredir kullandığım bu asus x550jk modelini (hayatım boyunca onlarca model bilgisayar kullandım ilk defa bu kadar sağlam bir bilgisayar görüyorum bu arada) en az 15 defa açıp parça tak çıkar temizle gibi işlemler yüzünden tamamen söktüm ve şuan eminim o yıllarca açılmayan temizlenmeyen bilgisayarlardan kat ve kat daha stabil ve sağlıklı çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mylm.56 -- 20 Haziran 2019; 0:43:36 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mylm.56

Bu arada bilgisayarın içini açmaya korkup yıllarca bilgisayarı hiç temizletmeyen arkadaşlar varsa pm üzerinden bana ulaşabilirler.
    Bilgisayar temizlenenin ne kadar kolay ve korkulmaması gereken bir iş olduğunu göstermek amacıyla elimden gelen her imkanı kullanarak yardımcı olabilirim.
    Gerekirse anlık olarak görüntülü veya sesli bir şekilde temizlemelerine yardımcı olabilirim.
    Dediğim gibi tek amacım bu işin basitliğini göstermek ve yeni şeyler öğretebilmek.

Ek olarak “oo bilgisayarın içini 1 kere açtıysan ondan daha hayır gelmez diyecekler varsa 4 senden fazla süredir kullandığım bu asus x550jk modelini (hayatım boyunca onlarca model bilgisayar kullandım ilk defa bu kadar sağlam bir bilgisayar görüyorum bu arada) en az 15 defa açıp parça tak çıkar temizle gibi işlemler yüzünden tamamen söktüm ve şuan eminim o yıllarca açılmayan temizlenmeyen bilgisayarlardan kat ve kat daha stabil ve sağlıklı çalışıyor.
    neden pm? madem iyilik yapmak istiyorsun keşke video çekip koysaydın çok kişi dua eder sana

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    açıkçası video da aklıma geldi ancak halihazırda bu bilgisayar için detaylı rehberler var , elimde yeterince detaylı bir anlatım için ekipman yok , ve en önemlisi insanlar ne olursa olsun anlık olarak sorularına yanıt sorunlarına çözüm bulabilecekleri bir dayanak olduğu zaman işleri daha kolay olacaktır diye düşündüm.
    İmkanım olsa video ile çok şey anlatmak isterim ancak dediğim gibi yeterli şartları karşılayamıyorum internet ortamında paylaşabilmek için ( upload 0,30 )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mylm.56

Bu arada bilgisayarın içini açmaya korkup yıllarca bilgisayarı hiç temizletmeyen arkadaşlar varsa pm üzerinden bana ulaşabilirler.

sanırım o benim 4 senedir açılmayan bilgisayarım ve daha önce hiç bilgisayar parçalamamış biri olarak kargolar elime( yarın veya cuma) geçince yapmaya çalışacağım:)

• kasayı açarken çekmen yeterli aslında soran buraya sorabilir
  • 
Sayfa: önceki 99799899910001001
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.