Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (997. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.002
Cevap
235
Favori
706.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 995996997998999
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hem Windows'ta hem Ubuntu'da wifi sorunu yaşıyorum 2 gündür. Bağlantı kendi kendine kopuyor ve bilgisayarı yeniden başlatana kadar hiçbir şekilde tekrar bağlantı sağlayamıyorum, hiçbir wifi ağı yokmuş gibi gösteriyor. Daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu?

edit: Windows'ta bu internet gitme olayı anlık bir takılmayla başlıyor. Devamında da her 10-15 saniyede bir anlık takılmalar devam ediyor. Yatağın yanına çöktüm "nolur işlemci olmasın nolur işlemci olmasın" diye ağlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi communiste -- 26 Mayıs 2019; 0:41:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • communiste C kullanıcısına yanıt
    Son zamanlarda driver güncelleme yaptınız mı? Yanlış driver dediklerinize sebep olabilir.
  • golkipir G kullanıcısına yanıt
    Yok, driver güncellemesi yapmadım hiç. Windows güncellemeleri dışında yüklenmiş herhangi bir şey yok son 2 haftada. Ben yine de driver kaldırıp yükleme gibi işler yaptım ama değişen bir şey olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: communiste

Yok, driver güncellemesi yapmadım hiç. Windows güncellemeleri dışında yüklenmiş herhangi bir şey yok son 2 haftada. Ben yine de driver kaldırıp yükleme gibi işler yaptım ama değişen bir şey olmadı.
    Sistem geri yükleme açıksa sorun olmayan bir zamana geri yükleyin. Eğer yazılımsal sorunsa büyük ihtimal düzelir
  • Slm fandan çok ses geliyor değiştiricem uyumlu tavsiye link atarmısınız

• Arkadaşlar ısınma probleminin önüne artık geçemiyorum.İşlemci frekansını 2.4ghz kadar dusurdum ama yok nafile etmiyor.Pes 2019 kare kare oynatıyor makine.Termal macunu değiştirdim 3 ay önce ısı değerleri hiç fark etmemişti.Öyle anlamayan etmeyen biride değilim termal macunda kaliteliydi iyi para vermiştim.Şimdi fandan dolayı mı ısınma sorunu arkadaşlar nasıl anlayacagım? Laptopun ilk kullanıcılarındanım hatta ilk sayfaya gelirseniz 3.sıradayım.Şu ısı problemi çözülmez ise maalesef çok sevdiğim cihazım çöp olacak.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2.4Ghz yük altında 88°C görüyor.Oyun oynanmıyor kasmadan dolayı.İlk 10 dakika sorun yok ısındıkça kesmeye başlıyor.
  • menagon61 kullanıcısına yanıt
    Hocam fan kontrol programı yükleyip fanı test edin

• canpolat_28 kullanıcısına yanıt
    Öyle bi program mı var kardeş varsa ismini de yazaydın

• menagon61 kullanıcısına yanıt
    notebook fan control

• 2014 yılında aldığım x550 i5 4200u gt840m laptop artık 1080p60fps videolarda ısınmaya ve fan çalıştırmaya başladı. daha önce içi hiç açılmadı ne yapmamı önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: predator93

2014 yılında aldığım x550 i5 4200u gt840m laptop artık 1080p60fps videolarda ısınmaya ve fan çalıştırmaya başladı. daha önce içi hiç açılmadı ne yapmamı önerirsiniz?
    Hocam törenle içini açın, temizleyin ve termal macun eğer kaldıysa kazıyıp yenisini enjekte edin.Bir bilgisayarcıya versen 50-100 liraya yapar.
  • Laptob'un bende en eski kullanıcılarındanım zamanında 4 sene sıkıntısız dayansın hayatım boyunca Asus kullanıcam eskiyi de saklayacağım demiştim 6.senenin içerisindeyim sadece 1 kere hard disk yandı o'da şirket bilgisayarından bulaşan virus yüzünden.Maşallah hala gidiyor ama ısınma verileri ilk aldığım duruma göre 5-10 derece arttı geçen öyle sitelerde gezdim de doların yüksekliğini ilk defa anladım bilgisayar piyasasında.biraz daha dayanıp artık kasaya geçerim diye düşünüyorum.

Bu arada klavyenin 2-3 tuşu bozuldu, sizce değiştirmelimiyim yoksa harici klavye ile devam etmelimiyim.Şimdilik bozulan tuşlar için ekran klavyesini açıyorum Allahtan çok kullandığım tuşlar değil.Lakin ilk bozulma süreleri taze ve sıralı şekilde bozuldu acaba devam edecek mi diğer tuşlara da sorun onu da bilmiyorum.
  • Şu ısınma problemine çözüm yok mu valla çöp olacak makine sinirlerime hakim olamıyorum pes oynatmıyor

• Arkadaşlar ısınma problemini sonunda bi anlık sinir ile çözmeyi basardım.Sinirlendim ve bilgisayar içini açtım.Fanın bantları söküp iyice ele gelecek kadar dağıttım.Gördüğüm manzara karşısında şok oldum.Toz o kadar birikmiş ki fan dışarıya atamıyor havayı yani gördüğüm manzarayı size anlatamam şok oldum.İyice temizledim.Bantlara yama yaptım kapattım.Cihazı tekrar açtım bi oyunda test ettim.Benim cpu 2.4 ghz sabitti zaten öyle kullanıyorum turbo açmıyorum.Her neyse bi maç oynayalım dedim açtım; sonuç 12 derecelik ısıda düşüş oldu.Haliyle fps drop yemeden kasmasan etmeden oyunumu oynadım.Çok sevdiğim emektarına bir kez daha sarılasım geldi.

ISI PROBLEMİ YASAYAN KARDEŞLERİM TERMAL MACUN YENİLEYİN VE FANI TAMAMEN SÖKÜP(TERMAL MACUN DEGISTIRIRKEN BANTLARI BOZMAMAK İÇİN SÖKMEMİŞTİM FANI SADECE TERMAL DEGISMISTIM HİÇBİR FARK OLMAMIŞTI ISIDA) TEMİZLEYİN ZATEN MANZARAYI GÖRÜNCE ANLAYACAKSINIZ.

• herkese merhaba
    3-4 yıllık x550j var sıfır almıştım, hatasız şu anda, hiçbir sorunu yok
    extra olarak 12gb kingston ram ve 128 samsung ssd takılı ilkgün taktırmıştım
    çizik nokta bile yok pc de, orjinal w10 kurulu
    şu an satmak istesem ne fiyat istemeliyim,

oyuncu pc si almak istiyorum
    rog serileri çok pahalı,
    gtx1050 li fx serisi bir pc beni uzun yıllar görtürür mü
    aklımdaki ürün şu;https://www.incehesap.com/asus-tuf-gaming-fx504gd-58250-gaming-notebook-fiyati-41118/

rog ların bir altı bu fx tuf serisi,
  • ısınma problemi yaşayan arkadaşlar belki bilenler vardır ama bilmeyenler için yazayım

Elektrik süpürgesini bilgisayarın fan çıkışına tutarak fanın içindeki tozları çekmesini sağlayın etkisini göreceksiniz mutlaka deneyin

• golkipir G kullanıcısına yanıt
    Temizledim bilgisayarın içini. Wifi kartının olduğu bölgede de toz vardı. Yumuşuka bir fırçayla tertemiz yaptım her yeri. 3 haftadır sıkıntı yok. Benzer sorunlarla karşılaşanlar mutlaka önceki yorumlardaki gibi, fanın içi dahil her yeri temizlesinler. Bizim bilgisayarın temizlik dönemi gelmiş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkshine666

herkese merhaba
    3-4 yıllık x550j var sıfır almıştım, hatasız şu anda, hiçbir sorunu yok
    extra olarak 12gb kingston ram ve 128 samsung ssd takılı ilkgün taktırmıştım
    çizik nokta bile yok pc de, orjinal w10 kurulu
    şu an satmak istesem ne fiyat istemeliyim,

oyuncu pc si almak istiyorum
    rog serileri çok pahalı,
    gtx1050 li fx serisi bir pc beni uzun yıllar görtürür mü
    aklımdaki ürün şu;https://www.incehesap.com/asus-tuf-gaming-fx504gd-58250-gaming-notebook-fiyati-41118/

rog ların bir altı bu fx tuf serisi,
    Yok mu fikri olan

Rog strix g531 alıcam galiba

• Arkadaşlar merhaba. Laptopumun lcd paneli çatladı. Tavsiye edebileceginiz muadil ürün var mıdır? Son olarak bu laptop a full hd panel takabiliyor muyuz? Şimdiden teşekkür ederim

Edit : Ekranı söktüm arkadaşlar. Model numarası olarak Lp156WHB (TL) (B1) yazıyor.Gördügüm kadarıyla bu ürün 40 pin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Invictuscrypto -- 16 Haziran 2019; 14:48:17 >
  • Ben linkteki ürünü almıştım. Kendim taktım sıkıntı olmadı. 26/12/2017 tarihinde 215 tl idi.
    https://www.teknogolddepo.com/156-slim-led-ekran-40-pin-sag-soket?search=PM5627167&description=true

Orjinal panele göre daha parlak ve renk ayarı yapılınca daha canlı renk veriyor.
  • 
Sayfa: önceki 995996997998999
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.