Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (994. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.002
Cevap
235
Favori
706.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 992993994995996
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar orjinal hdd yi dvd yuvasına takmayı düşünüyorum hdd cady olarak ne önerirsiniz?
    bakım için açılmışken hdd yi içeriye takayım diyorum
  • ekranın ortasnda yatay cızgı var eskıden arada gıdıyordu sımdı sabıtlestı neyle ılgılı paıntte bısı cıkmıyor nasıl cozebılırım sorunu
  • canbaz67 C kullanıcısına yanıt
    Ekranı oynatınca artma veya azalma oluyor mu?
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Ben vatandan s-link almıştım. 40 tl civarıydı. Bir arkadaş 20 tlye netten almıştı. İkisinde de sorun olmadı. Tabi 9 mm ve 12.7 m olanlar var, sizin için uygun olanı almanız gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golkipir -- 19 Nisan 2019; 19:51:59 >
  • golkipir G kullanıcısına yanıt
    hocam hangisi benim cihazıma uygun nasıl anlarım?
    9,5 mm yukarıda arkadaş aldı ve linki paylaştı zaten.
    https://urun.n11.com/dvd-ve-hdd-kasalari/95mm-hdd-caddy-notebook-4716p-dvd-to-ssd-kutu-sata-laptop-cd-dis-P150446569?
    Ben konunun asus olduğunu unutup yazmışım, 9,5 mm oluyor bizim modele.
  • golkipir G kullanıcısına yanıt
    evet hocam
    Lcd kabloda sıkıntı var %99. Değiştirmeniz gerekir
  • Herkese selamlar birkaç gûn önce ram ve caddy siparişi vermistim.İki ürünün de linklerini konuşma sonuna bırakacağım. Şimdi gel gelelim fasulyenin faydalarına :)

Parça parça yazacağım sevgili arkadaşlar,

Ram: Sipariş günüm dahil 3 günde evime ulaştı. 8gb versiyonunu aldım ve yaklasık 5-6 dakika içinde kolayca taktım. Zaten takar takmaz kapağı vs o heyecanla kapattım çünkü artık 4gb gercekten yetmiyordu. Sistem şuan 12gb ve gerçekten rahatladığını hissediyorsunuz. En basitindan GTA V'i test ettim. 4gb ram takılıyken oyunu hiç bir şekilde oynayamıyordum çünkü ram yetmiyordu ve bildiğiniz sistem darlanıyordu. Şuan hiç drop olmadan sorunsuz şekilde 40-60 fps git gel ile oynayabiliyorum. Ayrıca birden fazla işlemi artık pc darlanmadan yapabiliyorum ki bu çok uzun zamandır istediğim bir olaydı. Çok fazla pencere, oyun vs açıkken max 8gb a kadar çıkışını gördüm.https://www.webdenal.com/kingston-kvr16ls11-8_546843.html

HDD Caddy: Bu da aynı ram gibi 3. günde elime ulaştı. Bunda çok problem yaşadım ama tamamen benim pcm ile kaynaklı bir durum. Caddy gayet guzel sorun yok hatta adamlar kücük bir tornavida ve 7 adet vida yollamışlar. Bunu düsünmeleri çok hosuma gitti. Her neyse ben kendi pcmde ki vidaları sökemedim Hepsi yalama ve aşınmış durumda nalbura vs gittim o adam bile açamadım. Şuan kutunun içinde kenarda duruyor. Temizlik için servise gonderecektim cunku benim gercekten vaktim yok. Fiyat makul servis 70 lira temizlik, termal vs. Yedek parça temin ettirecegim servisten vidalar icin komple degisim isteyecegim. Ucreti neyse artik oderiz o problem degil :) https://urun.n11.com/dvd-ve-hdd-kasalari/95mm-hdd-caddy-notebook-4716p-dvd-to-ssd-kutu-sata-laptop-cd-dis-P150446569

Durum bu sekilde arkadaslar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chaveez kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun o vidaların durduk yere aşınması imkansız eğer daha önce açılmadıysa tabi neyse servise mecbur kalmak kötü olmuş umarım çözerler ayrıca vida sorunu çözülünce temizlik için servise gerek yok çünkü bu laptopun fanı kolay yerde fanı söküp etiketini kaldırıp wd 40 sıkmak yeterli yada pc süpürgeniz varsa hava üfletmek yeterli şayet fanın dönmesinde sorun yoksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 22 Nisan 2019; 20:11:49 >
  • arkadaslar pcye 500 tllık yatırım yapmak mantıklı olur mu 8 gb ram ve ssd
    4+8 ramın verımlı olmadıgı soylenıyor aslı astarı varmıdır 4 +4 ıs yaparmı
    hocam ne yaptınız 500 tl çok fazla
    200 tl ye sandisk 200 gb ssd alın,geriye kalan para ile de bir ram alsanız 500 tl yapmaz ya
    Hocam pcdeki hantallik kesinlikle hdd kaynaklı, 240 GB SSDler var 200-250 arası. +4 de ram alırsınız şuanda fiyatları nedir bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbaz67

arkadaslar pcye 500 tllık yatırım yapmak mantıklı olur mu 8 gb ram ve ssd
    4+8 ramın verımlı olmadıgı soylenıyor aslı astarı varmıdır 4 +4 ıs yaparmı
    Neden mantıksız olsun hocam? Ben size yaptigim yatirimi yazayim

Kingston Ram 8GB= 308 TL
    Samsung 860 Evo SSD = 285 TL
    WD Black 7200 rpm 750GB HDD = 250 TL

Eğer ki kullaniyorsaniz yatirim yapin. Ben kullandigim icin almisken en iyisi olsun istedigim icin fiyatlar bu sekilde. Belki daha ucuza da kapatabilirsiniz tabi tamamen tercih meselesine bagli bir durum. Ayrica 4+8 kullaniyorum gayet iyi bir problem yok suan performans acisindan vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

geçmiş olsun o vidaların durduk yere aşınması imkansız eğer daha önce açılmadıysa tabi neyse servise mecbur kalmak kötü olmuş umarım çözerler ayrıca vida sorunu çözülünce temizlik için servise gerek yok çünkü bu laptopun fanı kolay yerde fanı söküp etiketini kaldırıp wd 40 sıkmak yeterli yada pc süpürgeniz varsa hava üfletmek yeterli şayet fanın dönmesinde sorun yoksa
    Hocam işte durumlar bu şekilde Bakıma ihtiyacı var ya o yüzden yollayacağım zaten. Wd40 falan herseyi denedik vidalar sıkıntı bayağı daha onceki islerimden dolayi oldu hep

daha önce açılıp vidalar öyle aşındıysa olabilir de hiç açılmadıysa aşınmaz yani neyse servis açar hem vidalar da değişir daha iyi wd 40 fanın motoru için demiştim neyse servise söyle fan kuruduysa yağlasın bari gerçi yaptım deyip yapmaz ya neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 23 Nisan 2019; 14:47:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

daha önce açılıp vidalar öyle aşındıysa olabilir de hiç açılmadıysa aşınmaz yani neyse servis açar hem vidalar da değişir daha iyi wd 40 fanın motoru için demiştim neyse servise söyle fan kuruduysa yağlasın bari gerçi yaptım deyip yapmaz ya neyse
    Aman hocam para vereceğiz ağzınızdan yel alsın 70 lira bakım ucrei + henuz belli olmayan yedek parca diye gecen vidalarin ucreti bakalim
    Mayis ortasinda verecegim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chaveez -- 23 Nisan 2019; 15:53:5 >
    tr de servisler böyledir maalesef yaptım der ama fana bakmaz bile neyse hayırlısı olsun
  • Herkese merhaba,

Dunden beri kafayi yemek uzereyim yardimci olabilirseniz gercekten cok sevinirim.

256gb Ssd aldim, guzelce cikardigim hdd yerine taktim. Eski hdd yi CD-rom yuvasina yerlestirdim. Actim pc yi bir klonlama programiyla hdd yi ssd ye klonladim. Restart attim ssd ile windows acilamadi onarim ekranina dustu baya karistirdim videolardan vs komut satirina biseyler yazdim ettim olmadi iyice gariplesti pc(bu arada hdd ile pc acilabiliyordu). Tekrar bios a girdim boot ayarlarini karistirdim save and exit dedim ve siyah ekran. Pc yi actigimda siyah ekrandan baska birsey gormuyorum.

Once bataryayi ve kabloyu cikarip sirasiyla 30sn, 1dk, 2dk olmak uzere guc tusuna basili tuttum bisey degismedi.

Actim tekrar kasayi, cmos pilini cikardim yarim saat bekledim tekrar taktim yine ayni, gece yatarken pili disarda biraktim en az 7-8 saat disarda kaldi sabah kalktim taktim yine ayni siyah ekrandan baska birsey yok. Dedim ekranda sikinti olabilirmi diye hdmi la bagladim tv ye yine bisey yok. Siyah ekranda kaldim arkadaslar gercekten muthis stres yaptim. Eminim bios kaynakli acilmiyor ama ne yapacagim konusunda hicbir fikrim yok.

Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim.
  • 
Sayfa: önceki 992993994995996
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.