Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (990. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 988989990991992
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar şu anda 4+4 gb ram ile kullanıyorum ama bazı zamanlarda 8 gb ram neredeyse doluyor sizce 4+8 yapmak mantıklı mı?
  • hocam çok teşekkür ederim haber verdiğiniz için, ben de sipariş ettim. :)
  • 8 GB rame yükselttim, ssd yok. pubg ya da apex low'da oynanır mı? Kaç fps alıyorsunuz?
  • Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 3-4 yıldır bilgisayarımı severek kullanmaktayım fakat son dönemde farklı sorunlar yaşamaktayım.

1. Mousepad in driveri kurulu olmasına ragmen fn+f9 tuşuyla hiçbir şekilde devre dışı bırakamıyorum.
    (win 10 ve win8 driverlerını denedim sonuç aynı )

2. Ekran rengi kendi kendine degişiyor.Sarımsı oluyor daha sonra mavi oluyor . Bilgisayarı bataryasız ve prizde kullanıyorum.İntel grafik ayarlarından güç tasarrufunu devre dışı bıraktım fakat sonuç aynı.

Webcam kısmını siyah band ile kapattım.Renk degişme problemi bu sebepten olabilir mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • 1-bende de bu hata mevcut hocam sanırım driver sürücüsünden kaynaklı eğer harici mouse kullanıyorsan asus smart gesture dan mouse detection dan fare takıldıgında mousepad devredışı et seçeneğine onay vererek kullanabilirsin ben öyle kullanıyorum.
    2-ayarlar-gece ışığı seçeneğini kontrol edin hocam açık olabilir,sanırım mavi göz filtresini açıyor olabilirsiniz
    webcam bölgesinde herhangi bir sensör oldugunu zannetmiyorum
  • Arkadaşlar fanimdan çok ses geliyor fan önerirsiniz güvenilir link atarmisinz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazın aynısında bir tane daha almak istiyorum. Temiz sorunsuz 2. el arıyorum. Şayet model yükseltmek amaçlı sorunsuz cihaz (batarya hariç, illaki ömrü bitmiştir) satan olursa görüşebiliriz.

Bir de Asus X550JK gibi fiyat performans ürünü sıfır hangi cihazlar var şu an. İnternetten baktığımda hep MSI gibi oyun canavarları çıkıyor, ki benim için çok fazla. Bunun gibi GTA5 oynasın yeter, PUBG ile işim olmaz.
  • ilk sorun için ATK Package yüklemen gerekiyor. Bu link üzerinden güncelleyebilirsin: https://ivanrf.com/en/latest-asus-drivers-for-windows-10/

İkinci sorun da Asus Splendid adlı programdan kaynaklanıyor. Onu kaldırırsan renk değişmesi olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi communiste -- 27 Şubat 2019; 21:1:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

arkadaşlar şu anda 4+4 gb ram ile kullanıyorum ama bazı zamanlarda 8 gb ram neredeyse doluyor sizce 4+8 yapmak mantıklı mı?
    Bildiğim kadarıyla 4+8 ram, 4+4 kadar performanslı olmuyormuş. O da dual ram channel diye bir olay vardı sanırsam ondan dolayı 4+4 avantajlı oluyor. Yanlışım varsa düzeltin lütfen teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: communiste

Çözüm:https://www.tenforums.com/sound-audio/8949-sound-louder-than-usual-when-playing-media-after-pausing-3.html#post826964
    1 seneden fazladır bu problem mevcuttu bende. Baya bi uğraşmıştım ama çözememiştim, en sonunda kabullenmiştim

Çok teşekkürler

• Chaveez kullanıcısına yanıt
    4+8 olunca da dual channel diye yazıyor ama çalışıyor mu onu bilemiyorum ayrıca ram yetersiz olduktan sonra dual channel olsa ne faydası olur ki

• quote:

Orijinalden alıntı: canpolat_28

4+8 olunca da dual channel diye yazıyor ama çalışıyor mu onu bilemiyorum ayrıca ram yetersiz olduktan sonra dual channel olsa ne faydası olur ki
    Bende 4+8 taraftariyim ama biri 4 digeri 8 oldugunda ileride problem olur mu ondan korkuyorum acikcasi

• Chaveez kullanıcısına yanıt
    4 senedir bir sorun çıkmadı

• Arkadaşlar batarya tamamen öldü elektrik keisntisinde pc göcecek diye korkuyorum. yenisini nereden alabilirim ve ya elinde olan var mı arkadaşlar

• kocaman29 kullanıcısına yanıt
    Kadıköy den , aha da buradan alabilirsin pil ,
    muhtemelen 40-50 tl bir şey olması lazım
    https://www.google.com/maps/@40.9919668,29.0254732,3a,75y,10.16h,82.34t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHwYFjo0i64Xsi80CJ2ichQ!2e0!7i13312!8i6656

monster mağazasının yanında inci notebook var , onun yanında notebook yedek parça isimli mağaza var ,

oradan işte.
    kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaman29

Arkadaşlar batarya tamamen öldü elektrik keisntisinde pc göcecek diye korkuyorum. yenisini nereden alabilirim ve ya elinde olan var mı arkadaşlar
    dataservisten %100 güclendirilmiş batarya al kardesim.

standart batarya 2200 mah. linkteki 4400 mah.
    laptop alttan 2 cm kadar şişiyor sadece batarya kısmından bilgin olsun.

ben baska model bir laptopa aldım cok memnunum tavsiye ederim. 1 günde gönderdiler.
    https://www.dataservis.net/222468-zq-6179/asus-x550j-x550jd-x550jf-x550jk-x550jx-notebook-bataryasi-pili-retro-8-cell.html

• Panamalı Hasta kullanıcısına yanıt
    bi resim atabilir misiniz? Ürün benim de hoşuma gitti. Elden gidip alabileceğim bir mağazası vs. var mı buranın? (istanbulda)
  • Temiz Asus X550JK arıyorum. WiFi sorunu olmayan, fan sesi olmayan. Tabi abartılı fiyat istememek kaydıyla. Satan olursa görüşelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: concortt

bi resim atabilir misiniz? Ürün benim de hoşuma gitti. Elden gidip alabileceğim bir mağazası vs. var mı buranın? (istanbulda)
    Verdiğim linkten nasıl göründüğüne bakabilirsin

• selamlar, hangi win10 sürümünü önerirsiniz. Oyun oynamıyorum ağır programlar da kullanmıyorum sıradan ev kullanıcısı denebilir :D tek isteğim dual display destekeyen bir sürm olursa sevinirim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 988989990991992
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.