Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (987. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 985986987988989
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lifeless.

Biraz ucuz bir rakama satıyorsun hoca, 3800 liradan aşağıya satma bence.
    3800 mü dalga geçiyorsunuz herhalde.
  • SirusBro kullanıcısına yanıt
    5 senelik 850m kartlık bilgisayarı 2800'e koyduğunu düşünürsek...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar artık 8 gb ram yetmeyeye başladı nedense.Sizce bilgisaarda yazılımsal bir sorun mu var yoksa cidden ben mi çok yükleniyorum

-connectify me paylaşım yapıyor
    -opera 11 sekme açık
    -chrome 1 sekme açık,2 indirme
    -spotify muzik

böyle kullandıgım zaman genelde ram kullanımı 6 gb dan yüksek oluyor ve işlemci %100 güç kullanıyor (turbo açık)

sizce bir sorun mu var yoksa 12 gb ram e mi takviye etmeli cihazı? Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 18 Aralık 2018; 20:46:51 >

• arkadaşlar termal macun olarak ne önerirsiniz?
    bazen bilgisayar açılırken fan sesi biraz hırıltılı geliyor (aynı sorun önceden de olmuştu servise yollamıştım çözülmüştü ama gene başladı) sizce fanın değişmesi mi gerekiyor?
  • bilgisayarın içini açarken nelere dikkat etmek lazım,en çok nerelerde sorun çıakbilir,hangi yerler hassas acaba?

bilgisayarcıya söyleyip dikkatli olmasını isteyeceğim de
  • selamlar, bu lanetin fanı plastik perçinli, ben de temizlerken kıl oluyorum fanı açmadan temizleme olayına, çözüm bulabilen var mı bu soruna?
  • Kulak çubuğunu kolanya ya batırıp temizlemeye çalıştım bende açamayınca.
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Ben macun değiştireyim diye açmaya giriştim ama bişgisayarı hurdaya çevirdim. Bilgisayarcı kurtardı Allah'tan. Lanet olası vidalar sanki cihaza mıhlanmışlardı. Sökmeye çalışırken hepsine yalama yaptırdım. çıkaramayınca da vidanın anakartla olan bağlantısını kerpetenle kestim. Sen deneme. Vidalara dikkat. Bir de anakartı ıslak mendille temizledim; sen yapma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • batarya tamamen öldü. yeni batarya alan oldu mu? nerden aldınız?
  • Bende de batarya takılı ama hiç şarj olmuyor ve laptop çok ses çıkarıyor ne degistiricez fanı mı hardiski mi bu kadar rahatsız olmamalı ya derdime bir çare lutfen

• Arkadaşlar hdd caddy alıcam ama iki çeşit görünüyor, 9,5mm ve 12,7mm bizimki hangisi? İncedir 9,5mm dir diye tahmin ediyorum ama emin olmak istedim

Şu uyar mı bizim laptopa?
    https://urun.n11.com/dvd-ve-hdd-kasalari/ssd-caddy-95-mm-dvd-to-ssd-kizak-2-hdd-baglama-hdd-caddy-95m-P203277730

Edit: bu ssd içinmiş, ben 2,5" hdd takmayı düşünüyordum.ssd aldım o normal hdd yuvasında şuan ama boyut farkı oluyo muydu hatırlamıyorum. Uyar mı ssd yuvasına?

Edit2: 9,5mm miş eski sayfaları karıştırınca gördüm. Hdd ssd den bi tık daha kalınmış yanyana koydum, inş olur, siparişi verdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikropzoft -- 2 Ocak 2019; 10:48:9 >

• aynı tip fan bende de mevcut plastik perçinleri kesip sonradan yapıştırdım japon ile tekrar sökmesi cok basit zaten hafif kuvvetle sökülüyor
  • İ5 li 256 gb ssd 8 gb ramli versiyonunu 2000 tlye satıyorum Ankaradan isteyen varsa.

• İ5 li 256 gb ssd 8 gb ramli versiyonunu 2000 tlye satıyorum Ankaradan isteyen varsa.

• Millet satıyor ben de uzun ugraslar sonunda mat ekran taktım :). Artik rahatça kullanabilirim :)

• ec38 E kullanıcısına yanıt
    Ekran zaten mat dı hocam. Siz IPS mi demek istiyorsunuz? Ve çözünürlük nedir?

• aLTaR_07 kullanıcısına yanıt
    Mat degil ki. Ekrani parlakti bu pc nin. Çözünürlüğü ayni farkı yok. Ayni ekrani kullanan mat ekranli baska bi pc nin ekranini satın aldim. Uyumlu mat ekran bulamamıştım

hocam bir fark hissettiniz mi,deneyimleriniz nasıl?
    Hocam demekki orada da farklılıklar mevcutmuş pcde, toplama kime ne denk gelirse. Wifi kartta 3 opsiyon vardı da ekranı yeni duydum. Benim ekran mat aldığım günden beri eminim.
  • Biraz çay döktüm touchpade. Önce bi çalışmıyor gibi oldu ama 15-20 dakika sonra tepki vermeye başladı. Ama takılıyor, atlıyor falan bazı kısımları dokununca. Temizlesem düzelir mi? Temizlemeye kalksam becerebilir miyim?

edit: düzeldi hemen lol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi communiste -- 9 Ocak 2019; 1:18:35 >
  • 
Sayfa: önceki 985986987988989
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.