Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (952. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 950951952953954
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayarımın touchpadi çalışmıyo asus smart gesture kaldırsamda yeniden kursamda yine çalışmıyo sizce ne yapabilirim
  • https://www.webdenal.com/wd-wd-black-1tb-2-5-sata-6-gb-sn-32mb_952659.html#yorumlar

arkadaşlar bu hardiski laptoba takabilirim demi 2.5 inç demiş çalıştırır yani demi arkadaşlar
  • selim-133 S kullanıcısına yanıt
    Tabiki çalıştırır. Laptop hdd için üretilmiş zaten 2.5” boyutunta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim gibi aşırı ısınma sorun yaşayan arkadaşlar. Defalarca bilgisayarı açıp macun değiştirip fanı temizlememe rağmen çözülmeyen ısınma sorununun püf noktası bakır ısı borularıyla fanı yapışık tutan bantları sökmek ve fanı iyice temizlemek. Aşırı ısınıp kapanan bilgisayar tamamen temizledikten sonra 1 saatlik oyun ardından gpu max 70 cpu max 72 derece oldu. Ekstra olarak oyunu kapattıktan yarım dakika sonra 40 derecelere dönüyor sıcaklıklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakikidaredevil

Benim gibi aşırı ısınma sorun yaşayan arkadaşlar. Defalarca bilgisayarı açıp macun değiştirip fanı temizlememe rağmen çözülmeyen ısınma sorununun püf noktası bakır ısı borularıyla fanı yapışık tutan bantları sökmek ve fanı iyice temizlemek. Aşırı ısınıp kapanan bilgisayar tamamen temizledikten sonra 1 saatlik oyun ardından gpu max 70 cpu max 72 derece oldu. Ekstra olarak oyunu kapattıktan yarım dakika sonra 40 derecelere dönüyor sıcaklıklar.

Dostum Allah rızası için biraz daha ayrıntı verir misin 92 den aşağı düşmüyor benim derece
  • quote:

Benim gibi aşırı ısınma sorun yaşayan arkadaşlar. Defalarca bilgisayarı açıp macun değiştirip fanı temizlememe rağmen çözülmeyen ısınma sorununun püf noktası bakır ısı borularıyla fanı yapışık tutan bantları sökmek ve fanı iyice temizlemek. Aşırı ısınıp kapanan bilgisayar tamamen temizledikten sonra 1 saatlik oyun ardından gpu max 70 cpu max 72 derece oldu. Ekstra olarak oyunu kapattıktan yarım dakika sonra 40 derecelere dönüyor sıcaklıklar.

Bende içini açıp termal macun sürmeyi düşünüyodum tam ayrıntılı anlatabilir misin

https://www.youtube.com/watch?v=sH8dS6OpC_o

Burda nejdat usta anlatıyo tam dediğiniz yer neresi yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: selim-133

quote:

Bende içini açıp termal macun sürmeyi düşünüyodum tam ayrıntılı anlatabilir misin

https://www.youtube.com/watch?v=sH8dS6OpC_o

Burda nejdat usta anlatıyo tam dediğiniz yer neresi yardımcı olursanız sevinirim

Hocam ben de şans eseri yukarıdaki videoyu görünce tekrar bilgisayarı açıp temizlemeye karar vermiştim. 6.57 nci dkdaki gibi aynı şekilde bantları söküp fanı açtım (bantları sonra yapıştırmanız gerekecek ona göre dikkatli olun). Fandaki ve ısı borularındaki ızgaralar bende tamamen toz doluydu onları temizledim, termal macun sürüp topladım bilgisayarı. Akşam aralıksız 3 saat oyun sonunda cpu 75 gpu 73 derece olmuş. Şu an chrome da 6 sekme +skyp+spotify açık işlemci 35-40 derece arası.
    not:Vatandan 20 lira civarına aldığım bi soğutucu var sürekli onunla kullanıyorum.

• suheylbas kullanıcısına yanıt
    Hocam yukarı da cevabı verdim umarım sizin sorun da hallolur.
  • Bilgisayarın içini açtım daha önce touchpat çalışmıyodu meğerse kablosunun hafif bakır kısmı eğilmiş tekrar düzleştirip taktım bu sefer çalıştı fakat şöyle bi sorun var fn+f9 yaptığımda kapanmıyo sadece bu fonksiyon tuşu çalışmıyo diğer fonksiyon tuşları çalışıyo sizce ne yapabilirim

Biosu güncelledim asusun kendi sitesindeki asus smart gesturuda yükledim yine düzelmedi fonksiyon tuşu ile touchpadi kapatamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selim-133 -- 24 Kasım 2017; 0:1:27 >
  • quote:

Bilgisayarın içini açtım daha önce touchpat çalışmıyodu meğerse kablosunun hafif bakır kısmı eğilmiş tekrar düzleştirip taktım bu sefer çalıştı fakat şöyle bi sorun var fn+f9 yaptığımda kapanmıyo sadece bu fonksiyon tuşu çalışmıyo diğer fonksiyon tuşları çalışıyo sizce ne yapabilirim

Biosu güncelledim asusun kendi sitesindeki asus smart gesturuda yükledim yine düzelmedi fonksiyon tuşu ile touchpadi kapatamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Dostum bendede benzer sorun olmuştu. Bi aralar çalışmıyordu sonra kablosunu taktım çıkarttım düzeldi ama fn fonksiyon çalışmıyor touchpad için
  • pc'nin cd-rom'unu çıkartıp hard disk takmayı düşünüyorum. herhangi bir 2.5' luk hard diski aparatla takabilir miyim? bunu yapanlar aldıkları hard diski yazabilirler mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shinku

pc'nin cd-rom'unu çıkartıp hard disk takmayı düşünüyorum. herhangi bir 2.5' luk hard diski aparatla takabilir miyim? bunu yapanlar aldıkları hard diski yazabilirler mi

9mm olan hdd caddy alacaksınız. ben aliexpresten 2dolara almıştım sıkıntısız kullanıyorum. gidip 50-100 tl vermeyiniz derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suheylbas

quote:

Orijinalden alıntı: Shinku

pc'nin cd-rom'unu çıkartıp hard disk takmayı düşünüyorum. herhangi bir 2.5' luk hard diski aparatla takabilir miyim? bunu yapanlar aldıkları hard diski yazabilirler mi

9mm olan hdd caddy alacaksınız. ben aliexpresten 2dolara almıştım sıkıntısız kullanıyorum. gidip 50-100 tl vermeyiniz derim.

o aleti değilde hard diski sormak istemiştim. herhangi bir 2.5' luk hard disk bununla uyum sağlar dimi. ram'de olduğu gibi uyum vs muhabbeti hard diskte olmuyor diye emin olmak istedim
  • Evet hocam, 9mmlik hdd caddy alıp herhangi bir 2.5" harddisk takabilirsiniz.
  • quote:

Hocam yukarı da cevabı verdim umarım sizin sorun da hallolur.

Hocam anlamadığım nokta şimdi bantları söktünüz temizlediniz ve bantları takmadınız mı ? Ben sıfır salyangoz fan alıp taktım yani zaten tozsuz durumda. Hala 95 den aşağı düşmüyor oyunda oyun dediğimde bf3-bf4 low ayarlar
    Bantları tekrar yapıştırdım. Sizde fan yeni olmasına rağmen nasıl bu kadar ısınıyor ilginç.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Sanırım Windows 10 dan sonra böyle olmuş bütün kullanıcılarda böyle herhalde yazılımsal bi sorun var ama çözemedim
  • Shinku kullanıcısına yanıt
    Hardiski 7200 rpm li olmasını tercih edin daha hızlı tepki alırsınız bilgisayardan.Ama piyasada 2.5 inç 7200 rpm li az bulunuyo genelde 5400 rpm liler var
  • quote:

Hardiski 7200 rpm li olmasını tercih edin daha hızlı tepki alırsınız bilgisayardan.Ama piyasada 2.5 inç 7200 rpm li az bulunuyo genelde 5400 rpm liler var

hali hazırda ssd takılı. alan yetmediği için ek olarak takıcam. yeter sanırım 5400rpm çünkü sistem ssd'de
  • 
Sayfa: önceki 950951952953954
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.