Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (948. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21.002
Cevap
235
Favori
706.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 946947948949950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üsküdar alemdağ servisine gitmiştim ben.Gerçekten ilgililerdi.Fiyatlarını bilmiyorum ama 100 liradan fazla olacağını sanmıyorum.
  • Yaklaşık 2,5 yıldır kullanıyorum. Wifi problemim var, hep masada kabloyla kullanınca hiç dert etmedim, şu ana kadar wifi ile sağlıklı internete girebildiğimi hatırlamıyorum. 2 yıldır ertelediğim problemi çözmek istiyorum.

Konu denk geldi ve sizlere sormak istiyorum, bu problemi yaşayanlar hangi çözüm yollarını denediler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 90 derece olan laptopu temizlettim. İçi full toz dolmuş. Şimdi oyunlarda 65-70 dereceyi geçmiyor. Tavsiye ederim arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyName

Yaklaşık 2,5 yıldır kullanıyorum. Wifi problemim var, hep masada kabloyla kullanınca hiç dert etmedim, şu ana kadar wifi ile sağlıklı internete girebildiğimi hatırlamıyorum. 2 yıldır ertelediğim problemi çözmek istiyorum.

Konu denk geldi ve sizlere sormak istiyorum, bu problemi yaşayanlar hangi çözüm yollarını denediler?

Harici wifi adaptor kullaniyorum. Tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SkyName S kullanıcısına yanıt
    İntel wireless adaptör almıştım, paypal açıkken ebay'den 7260 dı galiba numarası, youtube da kasanın açılış videoları var, biraz el becerisi ile zor bir şey değil, yalnız garanti varsa gider, ben galiba 8-9 ay önce yapmıştım, garanti çok derdim değildi. Ondan sonra wifi sıkıntısı kalmadı. Tavsiye ederim. Çıkma parçacılarda da vardır uygun wifi adaptör.

Bütün iş bittikten sonra bu muymuş dersiniz. bende de ikide bir düşüyordu filan. Çekilir dert değil.
  • arkadaşlar piyasaya uzağım, benim makine de samsung evo 850 250 gb ssd var, kendi hdd si de cd.rom kısmında takılı, ayrıca ram 12 gb, kozmetik bir sıkıntısı yok, % 90 masaüstü gibi harici ekran ile kullandım, bataryası % 83'te.

Bu hali ile ikinci elde kaçtan gidebilir?

Teşekkürler
  • Arkadaşlar ram ile ilgili sorun alan oldumu cihazda ben bu cihaza 2 adet ram aldım ilk rami görmemeye başladı cihaz sonrasında ise hiç görmedi. Bende denesin diye rami abimin cihaza taktım ve yaklaşık 1 yıldır sorunsuz şekilde çalışmakta tabi bende yeni bir ram aldım 1 senedir sorunsuz kullandığım ramide görmemeye başladı sorun acaba ramlerdemi yoksa pcdenmi kaynaklanıyor?
  • Arkadaşlar bilgisayara bir ram takviyesi daha yapıcam toplam 12gb olacak sorum şu
    1- Farklı marka iki ram uyumu sorun olur mu eğer olacaksa eskisinide çıkartırım.
    2- Ram tavsiyesi verebilir misiniz.

Amacım pes 2018i sorunsuz bir şekilde oynayabilmek şu an demosunu deniyorum ve Her maç esnasında arada takılma yapıyor 1-2 saniyede siyah ekran geliyor sonra düzeliyor. Umarım sorun işlemcide değildir.
    İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit veya üstü

Minimum Sistem Özellikler:

İşlemci: Intel Core i5-3450 3.1 GHz veya AMD FX-4100 3.6 GHz

RAM: 8GB

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 650 2GB veya AMD Radeon HD 7750 DX 11

Depolama: 30 GB

Burada tek sorun ram galiba teşekkürler.
  • Arkadaşlar bilgisayarda pubg oynayabilen var mı? Ben yükledim en düşük ayarlarda bile sürekli 2 - 10 fps arasında geziniyor. Bazen düzeliyor ama kastığını hissettiriyor. Belki özel bir ayar bilen falan vardır ??
  • Ram konusu ilk sayfalarda vardı aratınca çıkar, ben kingston'un 8gb olanını almıştım, sıkıntısız 12 gb olarak kuallandım şu ana kadar, İnşallah bundan sonrada çıkmaz. Normalde ram konusunda major sorun olarak tanımama olur bu da voltajı düşündürür, hatırladığım kadarıyla 1.4v olması lazımdı bizim kullanabileceğimiz ram'lerin bence konuda arama yapın.

Pes ve daha bir çok oyun bu tür sıkıntıları yamalarla çözüyorlar,
  • fable kullanıcısına yanıt
    Bende sorun yaşıyorum bir süredir performans düşüklüğü yaşıyorum dün arkadaşla konuşurken fark ettim. 8 olan ram 4 e düşmüştü bios ta bile 4 görünüyor ötekisini görmüyor anlayamadığım olay şu ram mi bozuldu? Slot mu ? Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum yani açıp üfleme silgiyle silme gibi işlemleri yaptım zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz9507

Bende sorun yaşıyorum bir süredir performans düşüklüğü yaşıyorum dün arkadaşla konuşurken fark ettim. 8 olan ram 4 e düşmüştü bios ta bile 4 görünüyor ötekisini görmüyor anlayamadığım olay şu ram mi bozuldu? Slot mu ? Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum yani açıp üfleme silgiyle silme gibi işlemleri yaptım zaten.

Geçenlerde yine araştırdım bu konuyu, formda bu konu hakkında bir yazıya denk geldim. Bir arkadaş su dökmüş notebook'un üstüne, sonra klavye 4-5 bastığı için klavyeyi değiştirtmiş ama eve geldiğinde ram'in 4 gb olduğunu fark etmiş tekrar bilgisayarcıya götürmüş sorun klavyenin üstündeki bantların ram'e değmesiymiş. Bende buna dayanarak tekrardan söktüm arkadaki ekstra ram slotunun oradaki bantı kaldırdım belki ısıya bağlı bant yukarıya değiyordur diye daha sonra klavyenin altındaki bir bantı'da kestim daha sonra ana kartı felan komple söktüm ram slotuna dediğin gibi üfledim ve abimin bilgisayardaki 8gb'lık rami taktım bilgisayarı açtım ve biosta rami tanıdı daha sonra komple açtım özelliklerden baktığımda yine görünüyordu ram, bilgisayarı toplayıp kendi ramni taktım sıkıntı olmadı, onuda gördü 2 el pubg atıp bilgisayarı uykuya aldım daha sonra açtığımda bellek ile ilgili bir hata verdi o hatadan sonra rami yine görmüyor keşke hatanın bir fotosunu çekseydim bellek ile ilgili bir hataydı. Cihaz kafayı yedi sanırım rami bir görüp, bir görmüyor, acaba yukarıdaki arkadaşta olduğu gibi klvayeden dolayımı sorun oluyor anlamıyorum. Bende klavyenin üzerine çay dökmüştüm o sıra servie gönderdiğimde klavyenin değişeceğini söylediler bende makineyi geri aldım ve 550c serisinin klavyesini alıp bağladım. Bundan dolayımı oluyor diyeceğim ama bu zamana kadar neden böyle bir hata vermedi'de şimdi veriyor anlamıyorum keşke bilgisayarı hiç temizlemeseydim ne güzel sıkıntısız bir şekilde çalışıyordu.
  • +1 temizledikten sonra oldu bu tür saçmalıklar yaranamıyoruz bilgisayara
  • fable kullanıcısına yanıt
    Kardeş benim de bilgisayarın üzerine su dökülmüştü ve bir zaman sonra benim de sonradan alıp taktığım 8gb ram'i görmemeye başladı. Bazen görüp bazen görmüyordu. Bi zaman sonra hiç görmemeye başladı. Bilgisayarcılara götürdüm onlarda bu olaya bi anlam veremediler.
    Derken bu görmeme olayına üzülürken senin yazdığın üstteki yazıyı gördüm. Klavyenin altındaki, ramin arkasındaki siyah bandı ve bilgisayarın içindeki bazı yapışkan bantları dikkatlice belli yerlerden keserek hiç bir şeye zarar vermeden söktüm ve tekrar bilgisayarı topladım. Açtım ki ne göreyim bilgisayar 8 gb sonradan aldığım rami tekrar görüyor. Allah senden razı olsun. Bu yazıyı okumasaydım o 8gb ram nasıl çalışır vs gibi sorularla kendimi tüketecektim. Umarım diğer arkadaşlar da bu yazılardan faydalanırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scborner

Kardeş benim de bilgisayarın üzerine su dökülmüştü ve bir zaman sonra benim de sonradan alıp taktığım 8gb ram'i görmemeye başladı. Bazen görüp bazen görmüyordu. Bi zaman sonra hiç görmemeye başladı. Bilgisayarcılara götürdüm onlarda bu olaya bi anlam veremediler.
    Derken bu görmeme olayına üzülürken senin yazdığın üstteki yazıyı gördüm. Klavyenin altındaki, ramin arkasındaki siyah bandı ve bilgisayarın içindeki bazı yapışkan bantları dikkatlice belli yerlerden keserek hiç bir şeye zarar vermeden söktüm ve tekrar bilgisayarı topladım. Açtım ki ne göreyim bilgisayar 8 gb sonradan aldığım rami tekrar görüyor. Allah senden razı olsun. Bu yazıyı okumasaydım o 8gb ram nasıl çalışır vs gibi sorularla kendimi tüketecektim. Umarım diğer arkadaşlar da bu yazılardan faydalanırlar.

Umarım daimi olur benimki gibi 30 dakika sonra gitmez bu gün yada yarın tekrardan açacam içini bu sefer şüphelendiğim bir filex kablosu var birde görüntüye giden ana filexinin bantını keseceğim.
  • dogankasap D kullanıcısına yanıt
    8gb ram var bende.Ssd takmadım.En düşük ayarlarda pubg de 40-50 fps civarı alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgaiü

8gb ram var bende.Ssd takmadım.En düşük ayarlarda pubg de 40-50 fps civarı alıyorum

Teşekkürler hocam yorumunuz için. Bende 8 gb ram aldım ve taktıktan sonra gayet oynanabilir hale geldi araştıran arkadaşlara duyurulur.
  • dogankasap D kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
  • Arkadaşlar bu iki ramden 1.35 Volt mu yoksa 1.50 Volt olanı mı alıcam ?

1- http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_k%C4%B1ngston-8-gb-1600mhz-ddr3-ram-kvr16ls11-8-nb-1-35-v-1125997.htmlhttp://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_k%C4%B1ngston-8-gb-1600mhz-ddr3-ram-kvr16ls11-8-nb-1-35-v-1125997.html (1.35 lik bu galiba bunu almam gerekiyor)

2- http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_k%C4%B1ngston-kvr16s11-8-8-gb-1600-mhz-ddr3-non-ecc-cl11-sod%C4%B1mm-notebook-bellek-1090169.html (Bu da 1.5o lik)

İkisininde herşeyi aynı gibi sadece voltları farklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Q0o -- 2 Ekim 2017; 12:55:1 >
  • Arkadaşlar selamlar. Bilgisayarımdan 2 gündür deli gibi fan sesi geliyor. Sanki jet motoru gibi ses çıkarmaya başladı bilgisayar. Sıcaklık değerlerinde bir problem yok ancak ses çok rahatsız ediyor. Fanı mı değiştirmek gerekiyor acaba? Eğer fan değiştirilecekse yetkili servis kaç para ücret çıkarır? Teşekkürler.

edit: Fan yuvasına bir damla yağ dökünce ses ve titreme sorunu kalmadı. Haberiniz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.S.I. -- 15 Ekim 2017; 3:19:30 >
  • 
Sayfa: önceki 946947948949950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.