Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (939. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 937938939940941
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: keremalp7

YAV bu laptobun nereden acıldığını bir türlü bulamadım tek parça halinde alet yav açsam kendine getircem eleman acılmıyor acan varsa Nasıl actı biri söylesin deli olcam elimi terletiyor harıcı sogutucu fan da hep 100 de 100 calıstırıyorum durgun halı 70 derece

Youtube'de asus x550j fan cleaning diye aratınca çıkıyor ama tecrübeli değilsen hiç bulaşma. 30-40 TL'ye temizlettir bi yerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın arkadaşlar, elimde 1 adet 4 gb 1 adet 8gb kingston ram var. kod numarası şu. KVR16S11/8 ve KVR16S11/4
    Kendi bilgisayarımda 12 gb ram var ve içinde KVR16S11/8 model ram takılı. Dileyen isteyen arkadaş varsa satabilirim. Pm den iletişime geçerse iyi olur. https://i.hizliresim.com/okZoM7.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suheylbas -- 18 Haziran 2017; 14:10:7 >
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar. Ben 2 yıldır bu pc yi kullanıyorum ve 1,5 yıldır da aslında bu sorunla idare ediyordum ama artık dayanılmaz oldu her oyun da sorun çıkarıyor bana ve çözüm aramaktan bıktım... sorunuma gelecek olursak masaüstü de sağ tık yaptığım zaman sürekli bekleme çubuğu dönüyor ve pc bir tepki vermiyor, resmen kitleniyor masaüstü, 1,5 yıldır buna katlanıyorum kendimce de çözümünü bulmuştum görev yöneticisin den explorer.exe kapatıp tekrar açınca düzeliyordu sonra yine sağ tık yapınca yine gidiyordu uğraş dur... şimdi bu sorunun oyunları etkilediği ve asıl mevzuya geçtiğü kısma gelelim. Çoğu oyunu tam ekran da açamıyorum direk çalışmayı durdurdu hatası alıyorum bazı oyunlar da bunu çözmeyi buldum ama yine de bulamadığım ve çözüm aramaktan bıktığım oyunlar oluyor cidden, bunun çözümü ise eğer mümkünse direk oyunun kurulu olduğu yerdeki cfg dosyalarının içine girip fullscreen seçeneğini kapatmak oluyor varsa pencereli tam ekran modun da kullanıyorum 1,5 yıldır bunlarla uğraşmaktan bıktım sırf bu sorundan dolayı alıp iade ettiğim oyunlar oldu, ve gelelim bu sorunların köküne "NVIDIA" nvidia denetim masası bilgisayar da açılmıyor denemediğim çözüm yöntem kalmadı defalarca silip yüklemeler, registry kayıt defterin den saçma sapan şeyler vs. kısaca denemediğim şey kalmadı. Şimdi nvidia ya neden bu sorunların kökü dediğime gelelim. pc den nvidia ile alakalı olan her şeyi silince bu dediğim bütün sorunlar kalkıyor ama nvidia olmadan da bildiğiniz üzere oyunlar oynanmaz hale geliyor çünkü intel ekran kartı dandik, güzelim gtx 850M varken intel e mahkum kalmakta koyuyor insan a. Velhasıl kelam lütfen bana yardım edin donanım haber forum a ve üyelerine güveniyorum bir kahramanın bana yardım edeceğine eminim ilk kez bir foruma a kayıt olup soru sordum umarım bir yanlış yapmamışımdır yaptıysam özür diliyorum ve şimdiden cevap verenlere teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.

Windows 10 (ilk Windows 8.1 kurdurtmuştum onda ilk başlarda sorun yoktu sonradan oldu)
    Pc 12gb lık versiyonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScofieLdd1 -- 19 Haziran 2017; 7:17:19 >

• ScofieLdd1 S kullanıcısına yanıt
    Hdd bilgisayarin kendi hddsi mi? Ben wd black 7200 rpm 750gb aldim takur tukur sorunsuz kullaniyorum. Herseyin nedeni hdd ilk isin degismek olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chaveez

Hdd bilgisayarin kendi hddsi mi? Ben wd black 7200 rpm 750gb aldim takur tukur sorunsuz kullaniyorum. Herseyin nedeni hdd ilk isin degismek olsun

Hocam nerden kaça aldınız
  • AlicanDernek kullanıcısına yanıt
    hocam ya ssd ya 7200rpm hdd alin orjinal hdd ile anca 1 ay dayanabilmistim cok berbat orjinal hdd sonra temiz bir format cekin nvidia nin sitesinden en son sürümü indirin mis gibi kullanın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlicanDernek

quote:

Orijinalden alıntı: Chaveez

Hocam nerden kaça aldınız

N11'den 250 liraya almistim cok farklilik gosteriyor imkaniniz varsa beklemeyin direk alin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batarya tümden uçtu. %0 ve şarj olmuyor. Fişten çekince direk kapanıyor haliyle. Garanti süresi dolmadı daha, göndersem ücretsiz değiştirirler mi? Bir süredir de gereksiz ısınıyordu, ona bi el atarlar herhalde :D

Bi de herkesin yaşadığı wifi sorunu vardı, onu da belirtsem bir değişiklik olur mu?

Son olarak, harddiske bir müdahalede bulunuyorlar mı? Sıfırlamak gibi falan. Dosyaların yedeğini alıp mı göndereyim?
  • communiste C kullanıcısına yanıt
    gönder hocam benim de isinma artmisti cpu dan ses geliyordu gonderdim pil de degissin yazdim pilin asinmasi halbuki %11 di 2 yillik kullankma ragmen 89 luk kapasitesi vardi ama degistirmisler gicir gıcır pilim oldu temizlik de yapildi mis

• Ping sorununu modemin wifi kanal ayarını değiştirerek çözdüm. Kanalı 8 olarak ayarladım. Tabi bu herkes için farklı oluyor. Deneyerek en iyi kanalı bulabilirsiniz. Lol'de sabit 60 ping oynuyorum şu anda. Önceden bi 60 bi 300 oluyordu. Sürekli dalgalanma vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ht1baron -- 20 Haziran 2017; 19:24:24 >
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Peki göndermeden önce dosyaları yedeklemem gerekir mi? Bir de 4gb ram takılı, çıkarayım mı onu?
    bendr ssd ve ram takiliydi bir sey olmadi format da atmamışlar ama siz gene yedek alın

• 1ht1baron 1 kullanıcısına yanıt
    Windows'ta bir derdim yok aslında, sorunsuz kullanabiliyorum. Oyun falan oynarken hiç riske atmayıp kabloyu takıyorum zaten de Ubuntu ile anlaşamadım bir türlü. Sürekli kopup bağlanıyor, çözümü de bulamadım. Çooooook önceden servise yollayıp wifi kartı değiştirtenler vardı diye hatırlıyorum, uyduruyor da olabilirim. O yüzden sordum.
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Tamamdır, çok teşekkürler.
    Bende hiç wifi kopma sorunu olmadı. Ping sorunu vardı. Garantiye yollayın kesin. Pili ücretsiz değişiyorlar. Wifi'yi de hallederler.
  • Bugun üsküdardaki servise ugradım. Pil 240 ( o da ellerinde yok) fan temizliği için 70 tl istiyor.Termal macun yenilem yapmıyoruz dedi. Bu balıkta bunu yaptıranları okumustum.

Bir de teknoser var kağıthane de. KArgo ile göndereyim dediğimde mail teknoserden gelmişti yanlış hatırlamıyorsam. Bunların bir bağı var mı ? Ayrı firmalar mı ?

Alttaki pili almayı düşünüyorum. Tecrübeniz var mı ?
    https://www.amazon.de/gp/product/B071D84C6H/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A154VOJZMH9IIB&psc=1
  • MUTLUBEY M kullanıcısına yanıt
    asus seevisi icin randevu aldim kargo ile yolladim teknosere gitti ic temizlik,cpu ses sorunu çözüldü,pil degisimi yapuldi garantiden oldu 240 tl nedir hocam yapmayin

• hdd caddy alıcam aliexpressten daha önce alan var mı ? tavsiye ürün ?
  • Arkadaşlar ürünü hala önerir misiniz?

Günlük işlemler dizi film ve tropico 4, payday 2 gibi oyunlar oynanılcak. 1100 e 240gb SSD 8 gb ram lı modelini buldum ne dersiniz alınır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 937938939940941
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.