Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (907. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 905906907908909
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim bilgisayarın chrome gezinirken işlemci sıcaklığı 70-80 derecelere ulaşıyor.
    Football manager gibi çokta pc zorlamayan bir oyunda ise 90-95 dereceleri buluyor.
    Bu durum anomal değil mi problem ne olabilir sizin değeleriniz neler bu konuda acaba?
  • erkutk84 kullanıcısına yanıt
    yorumun için teşekkür ederim.

ssd şart diyen arkadaşlara evet gerçekten ssd şart ssd ile bilgisayarın gücü resmen tavan yapıyor :)
    ssd + dvd-r yi söküp caddy almanızı öneririm. caddy'e çıkarttığınız hdd yi takacaksınız. böylelikle 250 gb ssd 500gb hdd oluyor. şayet benim böyle ssd nin gb si size kalmış.
    ssd tavsiyesi isteyen olursa,
    amsung 850 Evo 250 gb 540MB/520MB Ssd MZ-75E250BW
    http://www.incehesap.com/samsung-850-evo-250-gb-fiyati-26724/
    tavsiye ediyorum. şahsen ben incehesap.com dan satın aldım. şükürler olsun ki 1.5 yıldır sorunsuz çalışıyor.

• Beyler sekerli kahve doktum bilgisayarimin uzerine ve acilmiyor.Power tusu tepkisiz elektrik yok notebookta.Ne yapmaliyim? Çöp demeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shiftlenbik

Benim bilgisayarın chrome gezinirken işlemci sıcaklığı 70-80 derecelere ulaşıyor.
    Football manager gibi çokta pc zorlamayan bir oyunda ise 90-95 dereceleri buluyor.
    Bu durum anomal değil mi problem ne olabilir sizin değeleriniz neler bu konuda acaba?

Yorum yapabilecek olan varmi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimki de şu son Win 10 güncellemesinden sonra Chrome'da ara sıra donuyor
    @BatughanHocaoglu Ben birkaç damla sade soda ve su döktüm ama şimdiye kadar bir şey olmadı neyse ki, geçmiş olsun
  • arakdaşlar yaz okulu bitince direk laptopu setrise gondereceğim batarya oldu gelincede ssd takacağım 750 evoda karar kıldımama güzel bir hdd cady önerin bana ?
  • Shiftlenbik kullanıcısına yanıt
    Gönder hemen servise bi baksınlar sıcaklıklar çok yüksek

• Arkadaşlar benim fandanda ses gelmeye başladı iki gündür geliyor baya rahatsız edici garantiye versem yaparlarmıbu sorunla karşılaşanlar nasıl yaptılar teşekkürler

• valla fan soguk üfürüyor ssd takınca yavaşlama olucagını ilk defa duydum. bunu diyenler muhtemelen ssd takmamıştır çünkü her hdd zamanla doldukça yavaşlar
  • Jackmaku kullanıcısına yanıt
    Yok yok hocam sunu sormaya calistim sizin pcnin hddsi dvdye takili hdd yerine de ssd taktiniz. Gozlemlediginiz bir isinma artisi yasandi mi acaba cihazda oyle yazanlar olmus merak ettim ben de 120 gb ssd ile sorun yasiyorum yetmiyor da sormak istedim

• Benim 15 aylık cihazımın bataryası 1 saat gitmeye başladı sizce servise versem müdehale ederlermi ücretsi. Daha önce aynı sorundan hp laptopumu servise vermiştim bana kullanıcı hatası dediler batarya için ücret istediler.

• Jackmaku kullanıcısına yanıt
    Ssd kesinlikle şart çünkü bunun hdd si işe yaramaz

• Beyler nvdia ekran karti bozukdu benim garabtiye gonserdim basina daha once boyle bisey gelen oldu mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • optikzom O kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar aynı şekilde bilgisayaramının fanından ses gelmesi ve ekrandaki beyaz lekelerden dolayı asus ankara notebook servise ürünümü verdim. ilgili arkdaşlar çok güzel yardımcı oldular ve ücretsiz fan ve ekran değişimi yapıldı. benim fan ve ekran kendi kendine olan hatalardı ve garanti kapsamında değerlendirildi bilgisayar canavar gibi çalışıyor bir sıkıntı yok. :) bu arada bende ssd almayı düşünüyorum. bu ssdi hakkında ne düşünüyorsunuzhttp://www.h..epsiburada.com/sandisk-ultra-ii-240gb-550mb-500mb-s-sata-3-ssd-sdssdhii-240g-g25-p-BD801662 . bu arada yazılımı lisanslı windows ürünü değil. yeni ssd alırsam nasıl sıkıntısız bir şekilde windows 10 veya 8.1 kullanabilirim yardımcı olabilecek birileri varmı ???

• Arkadaşlar 19 aylık oldu bilgisayar aldığım günden beri fan temizliği yaptırmadım eminim ki şuan içi leş macun erimiştir, sıcaklık değerlerinden belli zaten. Pil öldü farkındayım ışık yanıp sönüyor ara ara pili boşaltıyorum o zaman ışık sabitleniyor bu sıkıntı değil fakat fan temizliği şuan için daha önemli. Aldığım ilk gün SSD, HDD caddy, RAM epey bir oynama yapmıştım ASUS servisine götürsem laga luga yapabilirler belki haklılar da o yüzden İstanbul'da güvenebileceğiniz ve de ucuza yaptırabileceğim bir yer bilen var mı? Mahalle bilgisayarcısına götürmek istemiyorum. Makul ücretle yaptıralım aradan çıksın 1 sene daha götürsün yeter epey bi kahrımızı çekti zaten
  • beyler pc 2 sene oldu bf1 açmaz diyorlar hiçmi şansı yok dx 12 bile fayda etmezmi
  • Wifi kendini kapatıp geri açıyor bunu yaşayan varmı?
  • Beyler Samsung evo 850 250 gb alsam nasıl olur sizce hd yerine taksam hafızası az mı olur degermi 250 lira masraf yapmama

• Arkadaşlar 2 sorum olacak.
    1.si ben buna 8gb ram daha alıp 12gb a yükseltmek istiyorum.Artık 4gb yetmeye başladı.Şimdi bazı forumlarda gördüm toplamda max 8 gb ram kapasitesi taşıdığını yazmışlar. 12gb üstü kullanan arkadaş var mı ? Varsa da kullandığı ram in linkini atabilir mi ?
    2. olarak da 2 senedir hiç temizlik yapmadım.Az çok elektronikten anlarım ama daha önce hiç laptop temizledim, sizce tüm vidaları açıp bir temizlik yapmak mantıklı olur mu yoksa direk bilgisayarcıya mı vereyim?

Cevaplarsanız memnun olurum.
  • Mega Therion kullanıcısına yanıt
    Bende senin gibi ek 8 gb ram aldım sıkıntısız kullanıyorum. şu an 12gb ramim var. Temizlik işinde bişi diyemicem o senin yeteneğine kalmış. Dikkatli yaptıktan sonra sorun çıkaracağını sanmıyorum. yinede sana kalmış.. Kullandığım ram bu KVR16LS11/8
  • 
Sayfa: önceki 905906907908909
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.