Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (843. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 841842843844845
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: red01

Yok bende Dell 7537 vardi sattim onu kardesimdeki Asusu kullaniyorum suan i5 gtx 850m li model.

4 gb ram ve ssd ile kusursuz hale gelir.

Ssd hdd bolumune takiliyormu yoksa ssd hdd ayni anda takabiliyormuyuz.

Dediginiz gibi i7 olan model daha ucuz

Ben acer aspire v17 nitro black edition modelini takip ediyorum. Eğer kendi laptobumu bir şekilde satabilirsem aceri almayı düşünüyorum. Size de şahsen öneririm. Şuan fiyatlar dolardan ve seçimlerinde yaklaşmasının bir sebebi olarak yüksek. Aceleniz yoksa piyasa dalgalanmasından önce yüksek meblalı alışveriş yapmamanız. Yine de doların nolacağı da belli olmaz size kalmış tabi risk alıp almamanız. :)

Bu arada bi soru sormak istiyorum dell 'in panelinde ki renk kalitesi ile elinizde ki asusun panel kalitesi arasında bariz farklar var mı ? Benim gibi coğu kullanıcı asusun panelinde ki renkleri çamur gibi görüyor da ondan soruyorum.

Bilgisayar da msata olmadığı için HDD bölümüne ssd takabilirsiniz. DVD yerine koyacağınız hdd ile de sisteme ek depolama alanı sağlayabilirisiniz. Zaten ssd'ye sistemi kurmak amaç olmalı yoksa taşınabilir hddyi pcde gömülü l-kullanmak gibi olur ne anladım bu işten :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suheylbas -- 16 Ekim 2015; 11:02:57 >

• quote:

Yok bende Dell 7537 vardi sattim onu kardesimdeki Asusu kullaniyorum suan i5 gtx 850m li model.

4 gb ram ve ssd ile kusursuz hale gelir.

Ssd hdd bolumune takiliyormu yoksa ssd hdd ayni anda takabiliyormuyuz.

Dediginiz gibi i7 olan model daha ucuz

Ayni anda da takılabilir ama dvd bölümüne taktığın ssdye sistem kurulamaz. Tam emin değilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • suheylbas kullanıcısına yanıt
    fthkn F kullanıcısına yanıt
    Sahsen panel kalitesi hakkinda bir fikrim yok dikkat etmedim o tarz seyleri pek umursamam

Birde alirsaniz kesinlikle mat panelmi diyorlar bu ayna gibi goruntuyu yansitmayan olanlara onlardan alin.

Dell ayna gorevi goruyordu ozellikle gunduz bu tur seyleri dikkate almayan ben bile bile zaman zaman rahatsiz oldum.

Filmleri hdmi ile tv de izlemesem hem filmi hemde kendimi izlerdim dikkatli baksam.

Yansitmayan panellerden alin.

Asusdaki sanirim ayna gibi yansitmiyor
    Tavsiyem budur.

Ayrica bilgi verdiniz icin tesekkurler.

@fthkn

Bilgi icin tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi red01 -- 16 Ekim 2015; 11:14:55 >
  • quote:

Sahsen panel kalitesi hakkinda bir fikrim yok dikkat etmedim o tarz seyleri pek umursamam

Birde alirsaniz kesinlikle mat panelmi diyorlar bu ayna gibi goruntuyu yansitmayan olanlara onlardan alin.

Dell ayna gorevi goruyordu ozellikle gunduz bu tur seyleri dikkate almayan ben bile bile zaman zaman rahatsiz oldum.

Filmleri hdmi ile tv de izlemesem hem filmi hemde kendimi izlerdim dikkatli baksam.

Yansitmayan panellerden alin.

Asusdaki sanirim ayna gibi yansitmiyor
    Tavsiyem budur.

Ayrica bilgi verdiniz icin tesekkurler.

@fthkn

Bilgi icin tesekkurler

Ben cihazı aldığımda arttırılabilir belleğe ulaşmak kolay olması için DVD yuvasına SSD takıp sistemi oraya kurmak istemiştim ama zor olduğunu anlamıştım. İçerden vidalı olduğu için çıkarıp takmak cihazı yıpratıyor. Dell bilgisayarlar kadar modüler değil Asus cihazlar. Dell bilgisayarımı 10 kez söküp takmıştım en ufak bir esneme ya da tırnak kırılması olmamıştı. Asusun ekranı mat. Yansıma minimuma indirilmiş. Bu farkediliyor.

• fthkn F kullanıcısına yanıt
    Asus birde izin vermiyor diys biliyorum bu islemlere.

Dell bana cihazin arkasindayi fizilsel olarak zarar vermediginiz surece sorun yok demisti.

Bende temizlik amaciyla butun makinayi sokmustum sadece anakart kalmisti.

Asusu hic kurcamaladim nasil bi yapiya sahip.

Lenovo z500de biraz sikintili ugrastiriyor ama sokuyorsun gene

• quote:

Dell bana cihazin arkasindayi fizilsel olarak zarar vermediginiz surece sorun yok demisti.

Asus izin verse ne olacak? Elini sürdüğün an tırnaklar kırılıyor fleksler kopuyor. Hiç elini sürmemelisin Asus'a eğer el becerin yüksek değilse. Dell lego gibi. Boz yap boz yap. Dünyanın en kaliteli bilgisayar üreticisi.

x550jk'nın içini açıp fan temizliği yapayım dedim. Anakartı kaldırıp altına baktım ve Asus'a acıdım. Bu kadar mı tepme biçiminde cihaz üretilir. Kabloları alta öyle yığmışlarki.Toparlayamam diye vazgeçtim anakartı sökmekten. Asus'un hiçbir yerine el sürmeyin. Elinizde kalır. Zaten klavyenin ön panele birleşik olması şaka gibi. DVD sabitleme vidasının içerde yer alması bile tasarıma kesinlikle güvenmediklerinin kanıtı. Çünkü DVD sürücüsünü yerine takmak bile cihazı yıpratıyor. Düşündükleri şey eğer DVD sürücüsünün çıkarılma ihtiyacı varsa servise getirin biz yaparız. Yani biz teperiz içeriye. :D Geçen gün servise gönderdim benden daha beter zarar vermişler. Mouse pad fleksini öyle teperek katlamışlar ki neredeyse kopmaya yakındı tesadüfen rastladım ve onu da ben düzelttim. Aama servis elemanının kabahati yok çünkü tasarım zaten tepilerek yerleştirmek zorunda bırakıyor.

• alpmirza kullanıcısına yanıt
    format atılmış bi bilgisayarda bi sorun olucağını zannetmiyorum ilk sayfadada özelliklerinde 3 usb3 olduğu yazıyor belki format için kullandığım cd usb driverini yüklememişte olabilir
  • yenal5353 Y kullanıcısına yanıt
    Yanlış yazmış o usb 3.0 değil. Sagdakine takip kurman lazım olmuyorsa dedigim gibi sorun farklıdır.

• benide yaz dayıoğlu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06_EMRE

quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

quote:

Asus izin verse ne olacak? Elini sürdüğün an tırnaklar kırılıyor fleksler kopuyor. Hiç elini sürmemelisin Asus'a eğer el becerin yüksek değilse. Dell lego gibi. Boz yap boz yap. Dünyanın en kaliteli bilgisayar üreticisi.

x550jk'nın içini açıp fan temizliği yapayım dedim. Anakartı kaldırıp altına baktım ve Asus'a acıdım. Bu kadar mı tepme biçiminde cihaz üretilir. Kabloları alta öyle yığmışlarki.Toparlayamam diye vazgeçtim anakartı sökmekten. Asus'un hiçbir yerine el sürmeyin. Elinizde kalır. Zaten klavyenin ön panele birleşik olması şaka gibi. DVD sabitleme vidasının içerde yer alması bile tasarıma kesinlikle güvenmediklerinin kanıtı. Çünkü DVD sürücüsünü yerine takmak bile cihazı yıpratıyor. Düşündükleri şey eğer DVD sürücüsünün çıkarılma ihtiyacı varsa servise getirin biz yaparız. Yani biz teperiz içeriye. :D Geçen gün servise gönderdim benden daha beter zarar vermişler. Mouse pad fleksini öyle teperek katlamışlar ki neredeyse kopmaya yakındı tesadüfen rastladım ve onu da ben düzelttim. Aama servis elemanının kabahati yok çünkü tasarım zaten tepilerek yerleştirmek zorunda bırakıyor.

Bunlar hep maliyet kaygısından...

Aynı maliyeti daha özenli bir tasarımla kasaya yerleştirebilirlerdi. Bence maliyetle ilgisi yok. Kendi politikaları gereği bir tasarım çizgisi takip ediyorlar yani tümüyle kapalı içe dönük. Klavyenin kasadan ayrı olmamasının nedeni bu. Bence asus bu işi beceremiyor. Başka açıklaması yok. 4 bin liralık n550jk modelinde de aynı tasarım var ama o aliminyum olduğu için fazla sırıtmıyor. Dediğim gibi tasarım çizgisini her segmente uygulama çabaları yüzünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkn -- 16 Ekim 2015; 18:37:27 >

• X550jk cihazımda USB 3.0 hızına ulaşamıyorum. 20-30 mb arasında aktarma yapıyor. Sürücüler mi yüklü değil acaba? HAngi sürücüyü yüklemem lazım. Böyle bir sorun yaşayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

X550jk cihazımda USB 3.0 hızına ulaşamıyorum. 20-30 mb arasında aktarma yapıyor. Sürücüler mi yüklü değil acaba? HAngi sürücüyü yüklemem lazım. Böyle bir sorun yaşayan var mı?

Bende de öyle, 30 mb hiç görmedim 15-25mb arası anca dosya aktarabiliyorum. USB 3.0 flash belleğim harddiskim olmasına rağmen.

neyse arkadaşlar pazartesi 850 evo geliyor sabırsızlıkla bekliyorum.
  • 16.10.2015 13:04:26 itibariyle Kliksa.com üzerinden sipariş ettiğim ürün 17.10.2015 16.55 itibariyle elime ulaştı ! YOK ARTIK !
  • fthkn F kullanıcısına yanıt
    bende herhangi bir sıkıntı yok,bugün 80-90 mb/s arası bi hızla yazdım 3.0lık flaş diske

Windows 10, otomatik güncellemeler dışında hiç bulaşmadım driverlara

• broadcam kötü diye tplink wifi adaptörü aldım ama kopma hala devam ediyor. 3 4 diş çekmesine rağmen bu kopuşların sebebini bi türlü bulamıyorum. internet çektiğinde hızı iyi ama kopuyor. delirtecek artık beni. bunun wifi kartıyla bir alakası olmadığı açık. başka bir sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sub

bende herhangi bir sıkıntı yok,bugün 80-90 mb/s arası bi hızla yazdım 3.0lık flaş diske

Herşeyi denedim olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: sub

Hocam benim de usb 3.0 var ama 15-25 mb arası genelde 18le yazdırıyor bende windows 10 kullanıyorum driverlarım hep güncel ama anlamıyorum yani bu işi :)
  • Arkadaşlar bu cihazda asus speed charger uygulaması çalışmıyor. Sebebi ne olabilir. Port mu desteklemiyor acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twitat

Arkadaşlar bu cihazda asus speed charger uygulaması çalışmıyor. Sebebi ne olabilir. Port mu desteklemiyor acaba

yazım hatası mı yoksa usb charger plus olmasın o ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: suheylbas

quote:

Orijinalden alıntı: Twitat

Arkadaşlar bu cihazda asus speed charger uygulaması çalışmıyor. Sebebi ne olabilir. Port mu desteklemiyor acaba

yazım hatası mı yoksa usb charger plus olmasın o ?

Yazım hatası hocam kusura bakmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 841842843844845
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.