Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (839. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 837838839840841
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vurur yüze ifadesi Hdd %100 oluyor bir tanesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jet1X kullanıcısına yanıt
    Evet, ürünü aldığımdan beri en ufak bir problem yaşamadım. Sizin aldığınız ürün benim kullandığımdan farklı ama bilmeden de bir şey demek istemiyorum. Eğer imkanınız varsa benim aldığım ürünü alınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MANNKO

Evet, ürünü aldığımdan beri en ufak bir problem yaşamadım. Sizin aldığınız ürün benim kullandığımdan farklı ama bilmeden de bir şey demek istemiyorum. Eğer imkanınız varsa benim aldığım ürünü alınız.

Online oyun oynuyor musun ping çıkması oluyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 4 gb ram li şekilde asus x550jk almıştım fakat ram sisteme yetmiyor ve ben 8 gb ram takviyesi yapmak istiyorum.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/kingston-kvr16ls11-8-notebook-8-gb-1600-mhz-ddr3-ram-low-vers-fiyati,144342.html#product-tabs

Bu ram bilgisayarla tam uyumlu şekilde çalışır mı?Eğer çalışmıyorsa 8 gb ram önerilerinizi bekliyorum.

• Jet1X kullanıcısına yanıt
    Ağırlıklı olarak konsol ama online oyunlarda da herhangi bir problem yaşamadım.
  • driverları bulmakta zorlanan arkadaşlara nacizane tavsiyem win 10 a yukseltip temiz kurulum yapsınlar ben win 10 kullanıyorum ve sıfır sıkıntı driverları otomatik kendi yüklüyo zaten. Formda da konusu var zaten mühendismurat diye bi arkadaş her sorunuza da elinden geldiğince cevap vermeye çalışıyo gerçi konu başında herşeyi en ince ayrıntısına kadar anlatımı da var oraya bi göz gezdirirseniz sorularınızın çoğuna cvp bulursunuz iyi formlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: suheylbas

quote:

Orijinalden alıntı: |Murat|

pc şarjda takılıyken kulaklığa cızırtı sesi geliyor pilde kullanımda hiç ses gelmiyor
    rahatsız edici seviyede değil müziğe karışmıyor
    acaba sadece bende mi var bu sıkıntı
    rica etsem deneyip bana haber verebilirmisiniz ?

edit: boştayken cızırtı sesi var sadece sessiz ortamda duyuluyor müzik dosyalarında sorun yok

Benim 5 liraya ucuzluktan aldığım kulaklıkta da öyle oluyor ama önceden kaliteli kulaklığım vardı onda öyle bi sorun olmuyor. Aynı kulaklığı telefonunuza takıp deneyin birde, benim telefonda da bilgisayarda da o bahsettiğiniz cızırtı oluyor. Müzik açınca kesiliyor, hatta bazen müziği kapatınca cızırtıda gidiyor..

kulaklık yan sanayi hocam telefonun kulaklığı kaybolunca almıştım 10 tl ye muhtemelen bundan kaynaklı
    zaten çok sık kulaklık kullanmıyorum servise bunun için yollamaya da gerek yok öyleyse
    teşekkür ederim cevapladığınız için

• Arkadaşlar bende de asus x550jk var.akşam masadan kaldırırken bilgisayardan bir tıkırtı duydum bilgisayarı birkaç kere sallayınca laptopun içinde bir şeyin hareket ettiğini farkettim.laptopu sallayınca o da hareket ediyor küçük bir şey önceden hiç olmamamıştı fanlardan o sesi çıkartacak bir şeyin girdiğini zannetmiyorum acaba laptopun içinde vida falan unutmuş olabilirler mi? Alalı 2 ay felan oldu servise de göndermek içimden gelmiyor off ulan daha alalı 2 ay oldu birşey olacak diye çalıştırmam da artık laptopu sallayınca içindeki küçük bir şeyde laptopun içinde hareket ediyor inanılacak şey değil

• Gta 5 i 1080p led tvde açtım fakat hiç akıcı değil.

• Bilgisayar 2 gundur internete baglaninca kilitlenmeye basladi. Wifi actigim anda kilitleniyor 3 kez formatladim ama cozum olmadi. Sinir bozmaya basladi
    Karsilasan var mi boyle bi durumla ?

• Garip bir şey var yeni farkettim Batarya şarj olmuyor. Windows 10 yükledim ondan mı kaynaklı bilmiyorum ama batarya ışıgı yanmıyor ve pildeymiş olarak algılıyor. Bataryam mı öldü acaba ? Servise mi versem ? Cıkarıp 2-3 defa taktım ama farketmedi. 2 gündür oluyor sanırsam bu olay.
  • selamlar
    şubattan beri kullanıyorum,deneyimlerim;
    4 5 ay windows 8.1 kullandım: çok memnun kalamadım açıkcası.
    1 1.5 ay windows 10 (temiz kurulum yapıldı):windows 8.1den pek bi farkı yok.
    ilk aldığım zamanlarda yaklaşık 2-3 hafta windows 7 kullanmıştım yine memnun kalamamıştım.
    dün windows 7 yi tekrar kurdum (ultimate) ve şuan çok memnun kaldım her anlamda.
  • kafayi yiyeceğim çarpacam duvara şu bilgisayari wifiden kopup duruyor yokmu sunun çözümü

• Broadcam wifi karti olanlar asusun sitesindeki 8.1driveri indirip kursun duzeliyor. Windows 10 yuklemistim ben.

• Merhaba, aynı sorun bende de vardı. Garantiye gönderdim. İçinden vida çıkmış ama neyin vidası onu bilmiyorum. Bana o konuda geri dönüş olmadı.
  • Arkadaşlar cihazla ilgili garip bir olay yaşadım. İlk aldığımda cihazın giri bölümünde çeşitli çizikler vardı, o zaman bazı projelerim olduğu için cihazı geri yönlendirememiştim okul bittikten sonra asus ile görüştüm cihazı gönderdiim o paneli değiştirdiler. Neyse cihaz ramazan bayramı öncesi tarafıma geldi detaylı olarak fark etmedim ama akşam cihazın hem güç düğmesinde hemde yine o gri panelde küçük çiziklerin olduğunu fark ettim. Yine ayrıca cihaza HDD-SSD değişikliği yapmıştım. Kısa bir süre sonra cihazın içinden DVD room kısmından ses geldiğini fark ettim. Yine servise gönderdim bana sesin SSD'den geldiğini DVD room'un ise açılışta elektrik yüklediğini söylediler. Cihaz aynen elime geldi. DVD Room konusunda aynı cihazı kullanan bir başka arkadaşımla görüştüm o bana böyle bir problemin olmadığını söyledi.

SSD'den ses geliyormuş (?!!) Neyse SSD'yi aldığım firmayla itibarta geçtim gönderin garantiye verelim dediler, hafta başında yolladım. Daha sonra Asus ile görüştüm cihaz değişikliği talebi istedim cihazı merkez istediler. Ayrıca cihazı aldığım ilk gün içinden sökük vida çıktığını unutmayalım.

Tespit ettiğim sorunlar:

1) Brodcom wifi kartı'nın çekim gücü çok zayıf.
    2) DVD Room sorunu.

Cihazın artıları:

SSD ve ram attrımı mesala 12 GB Ram 240 GB SSD + Windows 10 ile cihaz uçuyor.
    Fan sesi duyulmuyor. Soğutma konusunda çok iyi.
    Müzik ve Film seslerinde çok iyi.
    Grafik programları çok rahat kullanılıyor.

• 4GB Ram takviyesi yapıcam arkadaşlar. hiç bir bilgim yok herhangibir 1600 mhz ddr3 ram sorunsuz olarak çalışır değil mi sıkıntı çıkmaz? önceki sayfalarda voltajlardan bahsedilmiş ama pek açıklayıcı olan yok. 1.5 volt olması veya 1.35 volt olması birşeyi değiştirir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arka Destroyer

kafayi yiyeceğim çarpacam duvara şu bilgisayari wifiden kopup duruyor yokmu sunun çözümü

Aynı sorun bende de var çözen varsa yardımcı olabilirmi

• Slp kullanıcısına yanıt
    Alacağınız ram in lov voltaj (1.35 v) olmasına dikkat edin. Aşağıdaki linkteki yorumlarda X55jk için aldığını ve uyumlu olduğunu yazan birisi var.
    Araştırırken 4 GB için KVR16LS11/4 koduyla arama yapın. Kolay gelsin..

http://www.hizlial.com/kingston-4gb-1600mhz-ddr3-cl11-lv-tek-modul-notebook-ram-kvr16ls114/10506488
  • Arkadaşlar ben x550jk cihazıma ssd almayı düşünüyorum.4+4 gb ram var bir de ssd olursa çok iyi olacak.ben 120-150 arası 120 gb ssd kere bakıyordum bi arkadaşımla konuştum bu konu hakkında ssd yi takmam için msata girişi olması lazım msata lı ssd ler baya pahalı.120-15ğ liraya hdd yerine takabileceğim ssd var mıdır?

• 
Sayfa: önceki 837838839840841
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.