Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (815. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 813814815816817
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu ürünü alalı 6 ay oldu birkaç gündür pil ile ilgili sorun yaşıyorum. HW Monitor üzerinde Wear Level değeri %14 gözüküyor ve pil seviyesi %25 lere geldiğinde bilgisayar kapanıyor. Garanti kapsamında pili değiştirirler mi ne dersiniz ?
  • onkuba kullanıcısına yanıt
    Merhaba kolay gelsin;
    Asus x550jk-x0012d bellek uyumlu bizzat aldım mavi ekran hata yok bilgisayar hız ve performasn arttı ve tavsiye ederim özellikle gta 5 ve Battlefield Hardline oyunda yüksek ram performans iştiyor ama bilgisayar çok ısınıyor yani fan ses durmadan çalışıyor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: cezaturka12

Merhaba kolay gelsin;
    Asus x550jk-x0012d bellek uyumlu bizzat aldım mavi ekran hata yok bilgisayar hız ve performasn arttı ve tavsiye ederim özellikle gta 5 ve Battlefield Hardline oyunda yüksek ram performans iştiyor ama bilgisayar çok ısınıyor yani fan ses durmadan çalışıyor....

Teşekkürler hocam araştırdım bunun ddr3l olan modelini aldım. Daha az güç çekiyormuş. Konuda kullanan arkadaşların eski yorumundan gördüm. Umarım sorun yaşamam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty123asd

Dün bunu yazarken mormoni.com da 2060 civarı olan bu ürün bu sabah 2200 artık kesin olarak bıraktım.yine konunun dışına çıkıyorum ama 2000 liranın altında gtx li yada i7 li(u serisi olmayan) casper hariç bir tavsiyeniz var mi?

Hocam gece 1 gibi pc depo gibi siteler indirim yapıyo ama peşin fiyatına ben gecen gün gördüm 1599 tl taksitle 1800 geliyordu ha bu arada ram ile en uygunu ebrar bilgisayar veriyo ben oradan aldım 12gb ram 2000 tl ye ama baya oldu alalalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_deViLs

Arkadaşlar bu model için, ekran-klavye-ekran koruyucu jelatin alan var mı ? Ben gittigidiyordan buldum da acaba olur mu ?

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/15-6-inc-laptop-ekran-klavye-ekran-koruyucu-3in1-179528632

Hocam bende oradan aldım memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: jynxmonroe

Bi bilgisayar csgo gibi bi oyunda neden bu kadar isinir ki..Soğutucu var hava aliyor pc buna rağmen 62 65 derece arasinda..hava çıkışının etrafina el deymeyecek kadar sicaklik geliyor

Arkadaşlar size şöyle bir şeyden söz edeyim laptopu yaklaşık 5 ay önce aldım bende aldığım da ilk bu sorunlardan yakışıyordum yok sıcaklık 60 70 çıkıyo diye şöyle bir şey var eğer ısınmayan bir Laptop istiyorsanız en az 4000 5000tl ki onlar bile ısınoyor almanız lazım neyse gelelim asıl konumuza arkadaşlar bilgisayarı oyun ve program harıçınde dengelide veya güç tasarrufunda kullanın boşuna işlemciye yüklenmiş olmayın ve sıcaklık gibi bir derdinize olmaz gelelim oyun ve programlara yüksek performansın işlemcisi gücünü orada 3 seçenek var düşük işlemci ve yüksek işlemci diye bunların içinde hepsini %70 %80 arası yapın ben %75 TE kullanıyorum ve gta 5 Hugh ayarda 30 40 arası fps alıyorum ha derseniz benim soğutucu var arkadaşlar eğri oturup doğru konuşmak lazım usb çıkışlı yani 5 Walt lı soğutucular hiç bir işe yaramıyor ha ben kendim yapmayı düşünüyorum 12 wolt luk ama sizin alacağınız veya yapacağınız soğutucu kesinlikle ve kesinlikle prizeden güç alan olsun çünkü usb çıkışı ennfazla 5volt diyeceğim o ki başka bir sorununuz var ise n
    Yardımcı olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: assam757

quote:

Bi bilgisayar csgo gibi bi oyunda neden bu kadar isinir ki..Soğutucu var hava aliyor pc buna rağmen 62 65 derece arasinda..hava çıkışının etrafina el deymeyecek kadar sicaklik geliyor

Arkadaşlar size şöyle bir şeyden söz edeyim laptopu yaklaşık 5 ay önce aldım bende aldığım da ilk bu sorunlardan yakışıyordum yok sıcaklık 60 70 çıkıyo diye şöyle bir şey var eğer ısınmayan bir Laptop istiyorsanız en az 4000 5000tl ki onlar bile ısınoyor almanız lazım neyse gelelim asıl konumuza arkadaşlar bilgisayarı oyun ve program harıçınde dengelide veya güç tasarrufunda kullanın boşuna işlemciye yüklenmiş olmayın ve sıcaklık gibi bir derdinize olmaz gelelim oyun ve programlara yüksek performansın işlemcisi gücünü orada 3 seçenek var düşük işlemci ve yüksek işlemci diye bunların içinde hepsini %70 %80 arası yapın ben %75 TE kullanıyorum ve gta 5 Hugh ayarda 30 40 arası fps alıyorum ha derseniz benim soğutucu var arkadaşlar eğri oturup doğru konuşmak lazım usb çıkışlı yani 5 Walt lı soğutucular hiç bir işe yaramıyor ha ben kendim yapmayı düşünüyorum 12 wolt luk ama sizin alacağınız veya yapacağınız soğutucu kesinlikle ve kesinlikle prizeden güç alan olsun çünkü usb çıkışı ennfazla 5volt diyeceğim o ki başka bir sorununuz var ise n
    Yardımcı olabilir

Zaten artık dert etmiyorum 60 65 gayet ideal bir sıcaklıkmis .+75 derece ve üzeri sıkıntı olabiliyormus.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: assam757

quote:

Yardımcı olabilir

Zaten artık dert etmiyorum 60 65 gayet ideal bir sıcaklıkmis .+75 derece ve üzeri sıkıntı olabiliyormus.

Hocam zaten dediğim gibi yüksek bir oyun oynuyorsanız işlemci ayarını biraz düşürün çünkü Laptop 70 aşıyor bazen ha bi program takip edin devamlı oyun oynarken sıcaklık çok çıkmıyor sa sıkıntı yok

• ralink wifi kartındaki kopma sorununa bi çözüm bulan oldumu acaba
  • Beyler sıcaklık 80 üstü olursa o zaman zararlı ama 80 dereceye kadar normal sıkıntı yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • assam757 A kullanıcısına yanıt
    Tam oturuyorsa bende şimdi bi tane sipariş geçeyim?

• aLTaR_07 kullanıcısına yanıt
    ben de aynı yere gönderdim harddisk wifi kart bi de bios güncellemişler 2 hafta içinde geldi ama wifi problemi ara ara devam ediyor bulabilirsem güzel wifi kart kendim açıp takacam garanti konusunda zaten bi daha gönderirsem eskisini takıp gönderirim
  • erenesto kullanıcısına yanıt
    Gönder garantiye evinden alıp evine bırakıyorlar bataryayı da değiştirirler 2 hafta içinde gelir pazartesi göndersen 10 gün sora alırsın
  • qwerty_tr Q kullanıcısına yanıt
    eğer kaliteli ve sorunsuz bir wifi kart alırsanız buradan linkini paylaşabilir misiniz? sayenizde yeni öğrendim değiştirilebildiğini ^^ birde uyumluluğunu nasıl anlıyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jerksabird -- 23 Ağustos 2015; 2:10:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arifakinti

Tam oturuyorsa bende şimdi bi tane sipariş geçeyim?

Tam oturma kısmı şöyle izah edeyim arka kapak Asus yazan yere
    yerin alt kısmında biraz artıyor oradaki artan parçayı sağ veya sol kenara yapıştırıyorsunuz ha burunları yapıştırmadan ayarlıyorsunuz klavye stickeri de çok güzel oturuyor ama bir defa tam otutturun yani bir iki kez çıkartıp deneyebilrsiniz ama daha sonra hiç çıkarmayın çünkü ben alalı 5ay oldu şuan klavye nin üzerinde durmuyor klavyeyi kullanırken yapışksanlıgını kaybettiği için kayıyor neyse ekran zarar veririm diye jelatini çekmedin telefon jelatini olarak kullanıyorum forumda bu konuda eski sayfalarda ekran çekmişler jelatin ekran daha parlak dursun diye ama ben güvenemedim ekran sonuçta az bir baskıyla neler gelir o ekrana

• assam757 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Sipariş geçiyorum şimdi

• Win 10'a geçtikten sonra hoparlör ile ilgili sıkıntı yaşayan tek ben miyim?Robot gibi gidiyor karşıya sesim, anlaşılmıyor?Varsa da sorunun çözümü var mı?
  • driver booster ile güncellemeleri yüklüyorum da broadcam i güncelleyeyim mi, şu ana kadar wifi ile ilgili sıkıntı çekmedim.

bir de bataryayı korumak için pil şarjda iken %60 ı dolduktan sonra şarj etmesini istemiyorum. lenovo da böyle bir program vardı, bunu asus da yapabilir miyim? bataryayı çıkarmak istemiyorum çünkü ansys de analiz yaparken elektrik kesintisi olursa bilgisayarı fırlatıp atabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: koyuturk18

ralink wifi kartındaki kopma sorununa bi çözüm bulan oldumu acaba

W10'a geçtikten sonra ralink wifi kartı bende de kopma yapıyordu, sürücüsünü kaldırıp w8.1 driverini yükledikten sonra düzeldi sorunsuz şuan ama otomatik güncellemeyi kapatmanız lazım yoksa açılışta tekrar eski driveri kuruyor.

• Wifi ile online oyun oynanmaz,her an pinge musait bir baglanti tipi.

Bizim arkadaslar da ogrenci evinde wifi uzerinden lol bile oynayamiyorlardi dogru duzgun.Ustelik birinin laptopu Monster Abra idi.

Hepsi kablo ile baglantiya gecti,sorun kalmadi.

Wifi ile online oyun oynamaya calisiyorsaniz sorun sizde

• 
Sayfa: önceki 813814815816817
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.