Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: SirusBro Daha Az
1 Kayıtlı Üye
19.899
Cevap
260
Favori
610.152
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Asus >> Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3093 Mesaj
      14 Ağustos 2015 11:11:56

Yok hocam cızırtı falan ses 10 numara

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      1ht1baron kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      26 Mesaj
      14 Ağustos 2015 11:33:00
      merhaba arkadaşlar,

bu bilgisayarı 8gb ram'li olarak ebrar'dan aldım ancak windows kuracak arkadaş yamuk yaptı. daha önce xp, 7 filan kurulum yapmıştım ama freedos üzerine hiç kıurulum yapmadım. 8 yüklücem ama 32 bit mi 64 bit mi hangisini yüklücem hiç bilmiyorum. ayrıca nereden indiriyim. torrent linki filan verirseniz çok sevinirim. bi de kurulumu anlatan yazı, görsel vs varsa çok iyi olur. teşekkürler.

• Yarbay
      3093 Mesaj
      14 Ağustos 2015 11:42:00

64 bit kurmalisin çünkü 32 bit 3 gb üstü ram görmüyor.

Kurulum için link :https://www.okanozbey.com/windows-8-kurulum-turkce-resimli-anlatim.html

Bios ayarlarını uefi yap. İlk sayfada mevcuttu.

Torrent linki PM den atıyorum.

Edit: 8.1 64 bit linki attım. Daha stabil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifakinti -- 14 Ağustos 2015; 11:43:22 >
      |
      |
      damienn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      26 Mesaj
      14 Ağustos 2015 11:47:01

bilgiler için çok saol hocam. linki bekliyorum.
      |
      |
      arifakinti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4349 Mesaj
      14 Ağustos 2015 12:45:08

Intel'in sitesinden sürücüyü güncelleştir. Olacaktır.
      |
      |
      kemertasadem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3093 Mesaj
      14 Ağustos 2015 12:48:11

Yahu bende diyom linki attım neyden bahsediyon. Mesaj kutusuna bakınca kendi kendime PM attığımı farkettim Böyle Birseyin olduğunda şimdi öğrendim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      damienn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4349 Mesaj
      14 Ağustos 2015 13:01:59
      quote:

Orijinalden alıntı: kemertasadem

Denemediğim şey kalmadı hocam olmuyor bi türlü Dijital output driverı gibi bir şey var mıdır acaba belki o şekilde çözülür diye düşünmekteyim

Arkadaşım Intel'in sitesinden sürcüsünü indir. Sorun çözülüyor.
      |
      |

• Yüzbaşı
      290 Mesaj
      14 Ağustos 2015 13:05:31
      Bu laptopun ucuzlayacağı yok arkadaş .Hepsiburada.com üzerinden keskinal .com tarafından sipariş verdim sizce güvenilir midir ?
      |
      |

15.6" LED 768p HD | Intel® Core™ i5-4200H Dual-Core CPU 2.8 GHz up to 3.4 GHz | NVIDIA® GeForce® GTX850M 2 GB DDR3 GPU | 500 GB 5400 RPM HDD | 4 GB 1600 MHz DDR3L RAM | Super-Multi DVD | 3 in 1 Card Reader | Bluetooth 4.0 HS | VGA Web Camera | "Windows 8.1"
    • Yüzbaşı
      826 Mesaj
      14 Ağustos 2015 13:24:23
      Arkadaşlar bu modeli alalı 8 ay oldu inanılmaz ısınma sorunum var.kardeşimdeki 4,5 yıllık laptop aida64 testnde max 84 dereceye çıkarken benim bu alet 99 oluyor.Aynı sorunu yaşayan var mı? oyunlarda performasn kaybım yok ama bi sorun çıkacak diye tırsmıyo değilim
      |
      |

• Onbaşı
      15 Mesaj
      14 Ağustos 2015 15:55:58

Fanın tozlanmasi imkansız alalı 3 gün oluyor ☺ adana gibi bir memlekette 27 derecenin altında bir yer varsa oda klimalı odalardır☺ ama sizin o Dediğini 87 derece sürekli gidip geliyor ama en yukarıda 84 derece var o sabit sanırım o en yüksek olan değer çünkü diğeri sürekli değişiyor yukarıdakiler sabit aşağılar değişken peki ben buna 8 gb ram taksam hyperx bide Soğutucu alsam ıyisin den çok fark edermi @dr20mouse

|
      |
      dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      197 Mesaj
      14 Ağustos 2015 19:00:13
      arkadaşlar bu fiyat dusucek diye beklerken artti dahada artacak gibi duruyor biz bu pc yi ucuz diye sevmiştik fakat yavaş yavaş o ozelligini terk ediyor gibi :) bende victorun stogunu bekleme karari aldim max 2500 butce.

|
      |

• Teğmen
      202 Mesaj
      14 Ağustos 2015 21:51:59
      quote:

Orijinalden alıntı: 1ht1baron

quote:

Orijinalden alıntı: SpeedyOguz

Arkadaşlar 3 sorum olacak;

1 - Mouse pad'i FN tuş ile devre dışı bırakamıyorum.

2 - Steam'den sesim çok kötü, boğuk ve derinden gidiyor ve anlaşılmıyor. Millet bana Dota'da ve CS:GO'da kanser misin ? diye soruyor .

3 - HDMI ile TV'me bağladığımda görüntü kalitesi çok kötü geliyor.

Çözümleri nelerdir sizce ? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Cevaplarınızı bekliyorum.

1- Asus smart gesture yüklemelisin. FN + F9 yapınca kapanır.
      W8.1 için:http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8.1/SmartGesture/SmartGesture_Win81_64_VER308.zip
      W10 için:http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Apps_for_Win10/SmartGesture/SmartGesture_WIN10_64_VER405.zip
      3- TV'ye bağladıkan sonra windows tuşu + P basıp yalnızca 2. ekranı seçin. Daha sonra çözünürlüğü 1920x1080 yapın. Çözünürlük ayar yerinde gelişmiş ayarlar var. Ona tıkladıktan sonra monitör tıklayınca hertzi de 60 yapın.

Hocam çözünürlük sorun değil zaten senin dediğin ayarlarda ( 1920*1080' 60Hz) benim değerlerimde. Fakat simgelerden tutunda masaüstü resminde bile bir aşınmışlık var. Anlamadım gitti.

• Yarbay
      8804 Mesaj
      14 Ağustos 2015 22:45:09
      quote:

Orijinalden alıntı: kursatmerve0138

Fanın tozlanmasi imkansız alalı 3 gün oluyor ☺ adana gibi bir memlekette 27 derecenin altında bir yer varsa oda klimalı odalardır☺ ama sizin o Dediğini 87 derece sürekli gidip geliyor ama en yukarıda 84 derece var o sabit sanırım o en yüksek olan değer çünkü diğeri sürekli değişiyor yukarıdakiler sabit aşağılar değişken peki ben buna 8 gb ram taksam hyperx bide Soğutucu alsam ıyisin den çok fark edermi @dr20mouse

Ram fark eder soğutucu ise 5 ile 10 derece arası fark eder. Yazın çok ağır oyunlar oynamamanızı tavsiye ederim. Hafif oyunlar oynayın yüksek ısı iyi değildir.

|
      |

• Çavuş
      82 Mesaj
      15 Ağustos 2015 15:28:15
      arkadaşlar steamde benimde sesim çok kötü gidiyor.Ts den arkadaşlarla konuşuyorum yada skype gayet iyi ama steamde bayabi boğuk cızırtılı gidiyo neden ki acaba.
      |
      |

• Yüzbaşı
      730 Mesaj
      15 Ağustos 2015 15:43:41
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1ht1baron

quote:

Arkadaşlar 3 sorum olacak;

1 - Mouse pad'i FN tuş ile devre dışı bırakamıyorum.

2 - Steam'den sesim çok kötü, boğuk ve derinden gidiyor ve anlaşılmıyor. Millet bana Dota'da ve CS:GO'da kanser misin ? diye soruyor .

3 - HDMI ile TV'me bağladığımda görüntü kalitesi çok kötü geliyor.

Çözümleri nelerdir sizce ? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Cevaplarınızı bekliyorum.

1- Asus smart gesture yüklemelisin. FN + F9 yapınca kapanır.
      W8.1 için:http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8.1/SmartGesture/SmartGesture_Win81_64_VER308.zip
      W10 için:http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Apps_for_Win10/SmartGesture/SmartGesture_WIN10_64_VER405.zip
      3- TV'ye bağladıkan sonra windows tuşu + P basıp yalnızca 2. ekranı seçin. Daha sonra çözünürlüğü 1920x1080 yapın. Çözünürlük ayar yerinde gelişmiş ayarlar var. Ona tıkladıktan sonra monitör tıklayınca hertzi de 60 yapın.

Hocam çözünürlük sorun değil zaten senin dediğin ayarlarda ( 1920*1080' 60Hz) benim değerlerimde. Fakat simgelerden tutunda masaüstü resminde bile bir aşınmışlık var. Anlamadım gitti.

Kablonuzda sorun olabilir mi

|
      |

• Çavuş
      94 Mesaj
      15 Ağustos 2015 16:09:28
      arkadaşlar aldığım ram elime ulaştı gayetde sorunsuz çalışıyor sizlere yardımcı olmak adına 2 dakikalık bir video çektim nasıl takıldığı ve ramin nasıl olması gerektiği hakkında umarım işinize yarar
      https://www.youtube.com/watch?v=IZeMmalTNE8
      http://www.youtube.com/watch?v=IZeMmalTNE8

• Yarbay
      6490 Mesaj
      15 Ağustos 2015 16:23:52
      quote:

Orijinalden alıntı: huntertrtr

arkadaşlar aldığım ram elime ulaştı gayetde sorunsuz çalışıyor sizlere yardımcı olmak adına 2 dakikalık bir video çektim nasıl takıldığı ve ramin nasıl olması gerektiği hakkında umarım işinize yarar
      https://www.youtube.com/watch?v=IZeMmalTNE8
      http://www.youtube.com/watch?v=IZeMmalTNE8

linki neden 2 kere paylaştın?

Geldikleri gibi giderler!

• Yarbay
      3093 Mesaj
      15 Ağustos 2015 18:14:55

Heyecandan'dır

|
      |
      Guhong01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      166 Mesaj
      15 Ağustos 2015 23:29:25
      kulaklık takınca ses normal geliyo maxx audio da off da kulaklıksız çok boğuk geliyo sizde de öyle mi kulaklıksız movies modda güzel gibi ama kulaklık takınca ses tonları bambaşka oluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batturay -- 15 Ağustos 2015; 23:29:59 >
      |
      |

• Onbaşı
      15 Mesaj
      16 Ağustos 2015 00:10:16
      arkadaşlar oyun için ram mı daha etkili olur ssd mi yani hangisi en ön planda yer alıyor birde ram ı yükselttiğimiz zaman ısı da değişiklikler görülürmü ?
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
web tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,470
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.