Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.002
Cevap
235
Favori
706.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cnsngr

anladım :) bugün iş çıkışı bilgisayarcıya gidicem 8 gb deneticem görürse alıcam görmezse 4 takıcam sonucdan sizleri haberdar ederim :)

Hocam acaba denedinmi? İyi haberi bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pc yi bugün aldık hemen Windows 8.1 Professional yükledim (Lisanslı) Fakat Win 7 de soeunsuz kurup çalıştırdığım oyunda Win 8.1 de binkw32.dll gibi pek çok dll hatası verdi. Win 7 yüklemeyi de driverlar yüzünden kuramadım. 8.1 de aynı hataları alan oldu mu
  • orislevin kullanıcısına yanıt
    Korsan oyunlarda bu tip hatalar alabilirsiniz. Google'da arayarak çözüm bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: WaRHe4D

Çok ilginçtir ki AIDA64 Extreme programını incelerken şöyle bir şeyle karşılaştım:
     Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

benim inancım arttı :D yarın yada öteki gün vatandan bunu alıcam
    http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-8gb-ddr3-1600mhz-cl11-tek-modul-notebook-ram.html

@kocaman29 maalesef bugün gidemedim yarın yada ondan sonraki gün kesin alıcam yukardaki rami ama emin gibiyim sıkıntı çıkmaz :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnsngr -- 24 Eylül 2014; 1:40:43 >
  • Arkadaşlar Arche Age oynuyorum ve fps de büyük bir sıkıntı yaşıyordum. Shadows ve kasıcı tüm efektler kapalı ya da low, diğer ayarlar medium/high arası max 24 fps alıyordum, anlık olarak da kalabalık bölgelerde 1-2-3 seviyelerine indiği ve takılmalar yaşadığım oluyordu.

Sorunu araştırdığımda nvidia 8xx serilerinin bu sorunu yaşadığını öğrendim, başka mmorpg lerde de özellikle aynı sorunu yaşayanlar olmuş. Sorunun sebebi de oyunun gtx 850 ekran kartınız yerine diğer görüntü bağdaştırıcısını kullanması.

Sizde başka oyunlarda anlamsız bir fps sıkıntısı yaşıyorsanız çözüm basit;

1.Nvidia inspector adlı programı indiriyorsunuz,
    2.Program açıldığında, orta sağ kısma doğru profilleri seçmeye yarayan ufak bir tuş var ona basıyorsunuz,
    3.Açılan yeni pencerede, yukarda arama kısmına oyununuzun ismini yazıp arama yapıyorsunuz,
    4.Bulunan profili yine yukarda "kırmızı x" simgesine tıklayarak siliyorsunuz.
    5.Masaütünde sağ tıklarayak nvidia kontrol paneli açıyorsunuz
    6.3D ayarlarından program ayarlarına gelerek oyununuzu seçiyorsunuz ve ekle/add diyerek oyunu ekliyorsunuz.
    7.Son olarak ekleme işlemini yaptıktan sonra hemen aşağısında kullanılacak olan ekran kartı olarak "nvidia high performance .... " veya buna benzer yazılı olan birşey olcak onu seçiyorsunuz ve işlem tamam.

Artık saçma fps sorunları yaşamıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __Özgür__ -- 24 Eylül 2014; 9:49:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonfly23

Korsan oyunlarda bu tip hatalar alabilirsiniz. Google'da arayarak çözüm bulabilirsiniz.

Hocam işin tuhafı bunu ender orjinal aldığım South Park Stick Of Truth ta yapıyor. Benim Bilgisayarda Win7 Professional da hiçbir sıkıntı olmadan çalıştırmıştım
  • Cihaza kendimiz ram ve ssd takarsak garanti dışı mı kalıyor?

• arkadaşlar merhaba,cihazın pcdepo da 8gb ram li modeli çıkmış.Siz hangisini önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_pks

arkadaşlar merhaba,cihazın pcdepo da 8gb ram li modeli çıkmış.Siz hangisini önerirsiniz?

8lik siparis verecegim.ben

• ram gerekliyse size yüksek modeli almanızda fayda var.
  • Arkadaşlar bu bilgisayara Windows 7 yükleyenler driver sorununu nasıl aştılar. Yardımcı olabilirseniz bu Windows 8.1 yüzünden kıracağım makinayı :)
  • bigbox_ kullanıcısına yanıt
    Ben visual studio ve plc programları kullanıyorum o yüzden kararsız kaldım.
    Hayırdır 8.1 ile ne sorun yaşadınız ben gayet memnunum ?
    Tam olarak ne sorunlar yaşıyorsunuz? Ben win7 kullanıyorum pc'yi aldıgımdan beri.
  • Keni Windows 7 Professionallı makinamda sorunsuz çalıştırdığım orijinal, korsan her oyunda problem yaşıyorum. Dll hatası, Visual C++ hatası vs vs. Elimdeki Windows 8.1 de şirketimde kullandığımız fazladan olan Lisanslı sürüm. Nerede hata var anlayamadım @Belegurth hocam Windows 7 de driver sorunu yaşıyormusunuz?
  • 4gb ddr3L bellekler asagı yukarı 130 150tl arasında fiyatta hazır takılmış ile aradaki fark sizin için uygunsa almanızda fazyda var.
    Belkide windows düzgün yüklenmemiştir, sistem dosyalarında bozukluk olabilir. Win7 pro kullanıyorum, kurarken driver problemi çıktı, çözümünü ilk sayfada verdim. Onun dışında ekran kartını kurarken de çıkan sıkıntıyı ilk sayfada anlattım. Bunlar dışında bir sorun çıkmadı ama özellikle kast ettiğiniz bir problem varsa yardımcı olurum elimden geldiğince.
    3 tane oyun yükledim, bir tanesinde direct x kaynaklı bir dll hatası aldım, daha sonra direct x güncellemesini yaptıktan sonra oda kalmadı. Onun dışında şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım.

DVD ile gelen tüm driverları ve applicationları kurdum ben, hangisi işe yarar ya da yaramaz diye düşünmedim siz de hepsini kurdunuz mu ?
  • Belegurth kullanıcısına yanıt
    Konuyu açan arkadaş olduğunuzu farketmemişim öncelikle bütün bilgilendirmeler için teşekkür ederim. İlk sayfadaki 2 yöntemle de nvidia driverı güncelleyemedim zaten ama sorun ondan kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Bir de bilgisayarın harddiski 13,4 GB ve 400 küsürlük 2 parçaya ayrılmıştı. Ben direk 400 lüğü biçimlendirip yükledim. Onunla alakalımıdır bilmem de kendi bilgisayarımda sorunsuz çalıştırdığım hiç bir oyunu çalıştıramadım
  • bigbox_ kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.