Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
20.599
Cevap
253
Favori
648.372
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Asus >> Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu
Giriş
    369 Mesaj

Hocam driveri yazılımı ile beraber kaldır siteden indirip tekrar kur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    bs35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

|
    |

4+4 ram kullanıyordum , şimdi ise 4-8 yapmaya karar verdim.

8 gb uyumlu ram söyler misiniz ?

Bizim cihaz 16 gb destekliyor muydu ?

Hocam max 12gb destekli notebookhttps://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-8gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-kvr16ls11-8-p-BD304580 şurdaki ram uyumlu

Bu arada arkadaşlar bende bişey sormak istiyorum, geçen sene pcye 4gb ram eklemiştim toplamda 8gb ramim olmuştu. Dün pc çok ısınıyor diye açıp bi fanları temizleyim dedim geri taktığımda sonradan taktığım 4gb'lik rami pc görmüyordu var mı böyle bişey başına gelen, çözümü bilen ?
    |
    |
    fromhellhound kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba, daha önce aliexpress'ten fan sipariş verip doğru ölcülerde fan alabilen varsa linkini paylaşabilir mi acaba? Gecen sefer sipariş verdiğim fan olması gerekenden ince çıktığı için montajını yapamadım. Şimdi tekrar sipariş vermeyi düşünüyorum.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Smaize4141

Hocam max 12gb destekli notebookhttps://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-8gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-kvr16ls11-8-p-BD304580 şurdaki ram uyumlu

Bu arada arkadaşlar bende bişey sormak istiyorum, geçen sene pcye 4gb ram eklemiştim toplamda 8gb ramim olmuştu. Dün pc çok ısınıyor diye açıp bi fanları temizleyim dedim geri taktığımda sonradan taktığım 4gb'lik rami pc görmüyordu var mı böyle bişey başına gelen, çözümü bilen ?
    Teşekkürler.16 GB kullananlar var ama dediğiniz gibi max 12 cihaz.

|
    |

• Teğmen
    182 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bs35

Arkadaşlar merhaba,

Bir haftadır evden çalışıyorum ama ASUS X550JK bilgisayarım öncesinde hiç sorun yokken wifi bağlı gözükmesine rağmen download hızı 1.0'i geçmiyor.Hiçbir siteyi açamıyorum. Evdeki başka bilgisayarda hız 13mbit gözükürken ve internete rahat giriliyorken ben bir site açamıyorum.

Patronuma bunu da bir türlü anlatamıyorum. İşime devam edebilmem için yardımınıza ihtiyacım var. Bilen biri yardımcı olursa çok mutlu olurum.Çok zor durumdayım - Bilgisayarımda download hızı 1'den yukarıya çıkmıyor.
    ethernet kablosu ile deneyin wifi driverında vs problem olabilir...
    |
    |

15.6" LED 768p HD | Intel® Core™ i5-4200H Dual-Core CPU 2.8 GHz up to 3.4 GHz | NVIDIA® GeForce® GTX850M 2 GB DDR3 GPU | 500 GB 5400 RPM HDD | 8 GB 1600 MHz DDR3L RAM | Super-Multi DVD | 3 in 1 Card Reader | Bluetooth 4.0 HS | VGA Web Camera | Windows 8.1 Industry Pro
  • Teğmen
    151 Mesaj

restart ile düzeliyor. Aynı sorun bende de var. Daha düzgün bir wifi kart alıp takmayı düşünüyorum. Forumda da değiştirenler olmuş.
    |
    |
    bs35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Edit:https://prnt.sc/roz1nq
    https://prnt.sc/roz1d5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smaize4141 -- 29 Mart 2020; 21:43:4 >
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    276 Mesaj
    Merhabalar, bilgisayarım için:

Termal macun
    15.6" 40 pin ekran
    Batarya
    Wifi kartı
    Soğutucu

Bu beş ürüne ihtiyacım var. İnternetten sipariş edeceğim. Daha önce kullandığınız, güvendiğiniz ürünleri önerebilir misiniz?
    Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zapdos93 -- 30 Mart 2020; 17:28:1 >
    En azından ofis işlerinde 4-5 saat dayanabilecek bir batarya modeli yok mu?
    Acaba yedek batarya alsak şarj edebileceğimiz bir ünite bulmak mümkün mü?

SSD ve 8 gb ram ile hala 2020 de çok iyi bir akıcılıkla çalışıyor ama laptop felsefesine ters olarak priz aramak prizden ayrılamamak çok kötü ya.
    Sırf batarya olayı yüzünden yeni bir notebook düşünmekteyim

Orijinalden alıntı: zapdos93

Merhabalar, bilgisayarım için:

Termal macun
    15.6" 40 pin ekran
    Batarya
    Wifi kartı
    Soğutucu

Bu beş ürüne ihtiyacım var. İnternetten sipariş edeceğim. Daha önce kullandığınız, güvendiğiniz ürünleri önerebilir misiniz?
    Teşekkür ederim.
    Ekran banada lazım hocam alırsan banaDa yazar mısın

https://urun.n11.com/ekran/asus-x550jk-xo012d-k555lb-xo475t-uyumlu-led-lcd-ekran-P386914247

Hocam ben bunu sipariş ettim, ürün henüz elime geçmedi. Ekranın arkasındaki pin sayısını tek tek sayın, benimki 40 pin idi. Ve soketin girişinin yeri de önemli. Kendi ekranınızın arkasının fotosunu çekin, aynı yerde olanı tercih edin. Ve tabi asus-x550jk-xo012d ile uyumlu olsun.
    |
    |
    optikzom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

H serisi işlemciyle 4-5 saat hayal olur maalesef. U serisi olsa 7 saat alırdınız yeni bataryayla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gordon_shumway -- 7 Nisan 2020; 3:0:26 >
    |
    |
    Crazy Goat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    50 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba. 2015 ocak ayından beri bu cihazı kullanıyorum. Boğazına çöktüm desem abartmam. Üniversite yıllarımda sabaha kadar oyun oynardım. tabi gözüm gibi baktığım için hiç arıza kasma donma ısınma gibi sorunlar yaşamadım.
    Öncelikle size tavsiyem cihazın bakımını yapmayı öğrenin. En iyi bilgisayarcı bile en amatör kullanıcı kadar özenmez cihazın bakımına.
    İlk olarak bu cihazı aldıktan kısa bir süre sonra samsung 850 evo ssd takviyesi yaptım. Tabi alan yetersizliğinden muzdarip olup hemen bi 9mm hdd caddy ile hdd eklemesi yaptım. Cihazın kendi hdd si ve 2 adet wd hdd ile kullandım gözlemledim ve net olarak şunu söyleyebilirim. CİHAZA HDD TAKMAYIN. sistemde sadece ssd olsun. Harici hdd takın ve ya ssd nizi satıp daha geniş kapasitelisini alın. Siz hdd yi kullanmasanız bile sistemi hantallaştırıyor. Vay efendim ne alakası var diyenler olacak alakası var efendim. En basitinden pc o diske periyodik bakım ve virüs tarama yapıyor. Boot süresini de yakkaşık 8-10 sn uzatıyor. Hdd nizi sökün macbook performansı yakalayın. İkinci olarak bu bizim cihaza özgü değil genel geçer bir bilgidir. Diskinizin en azından %15 i boş kalsın. İnternette "over provisioning" araması yaparak gerekli teknik bilgiyi alabilirsiniz.
    Eğer cihazınızın pili benimki gibi uzun süre kullanım dışı kalmışsa bios piline çok yüklenmişsiniz demektir. Bios piliniz çok çabuk bitecektir. Belirtileri nettir. Cihazı fişe takar takmaz açılıyorsa ve cihazı fişe takmadan bekletip daha sonra açtığınızda tarih saat ayarları kafayı yemiş halde oluyorsa bios piliniz bitmiş demektir. Bios pili değişimi aslında basit bir işlem fakat bizim cihaz tepeden açıldığı için anakartı söküp öbür yüzüne ulaşmanız gerekiyor. Halbuki altta kapak olsa her iki vidalık iş.
    Pinge tahammülüm olmadığı için hep modeme kabloyla bağlıydım fakat kullanım amacı oyundan ziyade iş odaklı evrilince wireless alıcı sinirimi bozdu. İnternetten bir siteden intel ac 7260hmw wifi kartı sipariş ettim fakat biri kırık diğeri de arızalı gelince tepem attı şimdilik kart değişimini erteledim.
    Batarya konusuna gelinceeee batarya konusunda kimse bilgi paylaşmamış bunun tipi güzel bunun tadı güzel ben bunu aldım siz de bunu alın tarzı paylaşımlar var kimse kimseye yardımcı olmamış ben size yardımcı olayım. Batarya satın almak istediğinizde üç seçeneğiniz var. Orijinal, 1.kalite muadil ve markası türkçe kelimeler olanlar. Orijinal alacak babayiğit varsa 100-120$ bana koymaz diyorsa asus yetkili servisi arayıp sipariş verebilir. Markası türkçe olanlar var. Ben bunlardan bir defa gayet samimi duygularla alışveriş yaptım. Çok beklentim yoktu ama en azından bir yıl götürsün istedim çok şey istemedim bence. Marka retro, direkt kendi sitesinden sipariş verdim. Bataryayı satıcının tavsiye ettiği gibi şarj ettim ve kullandım. Kullandıkça açılır dedikleri batarya ilk gün dedikleri gibi %8 kapasite artışı yaptı fakat sonraki 4 gün giderek artan hızda kapasite kaybetti. Totalde kapasitesinin %14 ünü kaybedince bırakın bir yılı bir ay dayanmayacağını anlayıp iade ettim. Belki bana denk gelmiştir ama bu konuda benim tecrübem budur, tek amacım tecrübelerimden faydalanmanızı istememdir. Elimizde kalan tek mantıklı seçenek 1.kalite muadil ürün siparişi veremeden karantina dönemine girdiğimiz için bu konu hakkında size bilgi veremiyorum. Umarım en kısa zamanda hepimiz normal hayatımıza döneriz de ben de bu bataryadan alıp test edip size sonuçları iletebilirim. Sağlıklı günler dilerim hepinize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gordon_shumway -- 7 Nisan 2020; 3:57:56 >

• Yarbay
    3362 Mesaj

Evet ne yazıkki haklısınız
    Benim de üniversite yıllarım boyunca bu bilgisayar gayet iyi bir şekilde iş gördü.Bu afet olmasaydı yazın mezun olacaktık da neyse sağlık olsun.
    Son bir yıldır felan artık oyun da oynamıyorum internette araştırma-netflix vs dizi,film izleme-word,excel,powerpoint kullanımı gibi basit işler yaptığım için sanırım bi 5 sene daha götürecektir ama staj yaptığım sıralar özellikle batarya, taşınabilirlik ve ekran yüzünden değiştirme zamanının geldiğini anladım.Gün içinde sürekli priz aramak,hareket halinde iken bilgisayara ihtiyacın olması ve pilin sadece maksimum 2 saat gitmesi can sıkıcı (orjinal 3 sene önce serviste değişti). adaptör ile birlikte 3 kg ya yakın bir ağırlık olması da insanı yoruyor ki güncel ultrabooklar bunun 1/3 ü ağırlığında.Ekran konusu da evde hep monitöre bağlı olduğum için ekranın ne kadar kötü olduğunu umursamıyordum ancak evden günlerce uzakta kalınca ister istemez film,belgesel izlemek istediğinde piksel piksel görüntü canımı sıktı (evde 1440-940 lcd bir monitörüm var yaklaşık 11 yıllık felan ama fersah fersah görüntüsü daha iyi)

Açıkcası işe başladığım zaman ilk yapacağım iş bu bilgisayarı değiştirmek olucak,muhtemelen de bunu aileme bırakırım ki ssd-8 gb konfigrasyonu ile uzun yıllar götürecektir.

Mesela aklımda şöyle bir cihaz almak var https://www.asus.com/Laptops/ASUS-ZenBook-14-UX433FAC/
    (İ5/8 gb/512 ssd) türkiyede yok ancak almanya dan birisi benim için getirebilir.Fiyatı da 800 Euro civarlarında seyrediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 7 Nisan 2020; 11:25:49 >
    |
    |
    gordon_shumway kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    142 Mesaj
    5 yıldır sahibi olduğum x550j laptopumu dün Aida64'te 98-99 dereceleri görmesi üzerine açtım. Ekran hariç tüm parçalarını söktüm, fön makinası ile tozu toprağı arındırdım sonrasında ıslak mendil ile neyi var neyi yok sildim. Yapışkanlığını yitiren fan bandını siyah bant tutturup yine yapıştırdım fana. Sonrasında MX-4 termal macun ile işlemci ve ekran kartını macunladım. Herşeyi kapattım ve Aida64'ü açtım ama yine 95'leri geçti makina.

Bu doğal birşey mi arkadaşlar? Chrome vs. kullanımında 45-50 derecelerde makina ama Aida64'te stres testinde CPU 95'lere yaklaşık 3-4 dakikada ulaşıyor.

Bir de elimde 2010'da aldığım Dell Inspiron 1545 laptop var ve köşede duruyor. Şuan elimdeki Asus x550j ile ekranlarını değiştirebilir miyim, uyumlu olur mu? Bunu bilgim olmadığı için soruyorum ve merak ettiğim diğer birşey de bu iki laptoptan hangisinin ekranı daha iyi?

Şimdiden teşekkür ediyorum.

• Çavuş
    50 Mesaj

Ekran değişimi ile ilgili bir tecrübem yok. Fanın siyah bantlarını söktükten sonra çift taraflı bantla yapıştırmıştım hava kaçırma vs. olursa performans düşer. Güç ayarlarını yapılandırdınız mı? Windows 8.1 mi 10 mu kullanıyorsunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    mmyyyymmm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
bankalar.org
Canlı Tv izle
Media Sözlük
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,098
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.