Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D GTX 850M (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.638
Cevap
46
Favori
130.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ebrarbilgisayar'da teknik ozelliklerde ram kisminda (eger yanlis hatirlamiyorsam) duzenleme yapilmis.

Maximum bellek kapasitesi : 16 gb
    Toplam bellek slotu : 2

Bu ozelliklerdeki laptop'i +4 gb ram (ortalama:125tl) takarak 8 gb ram'e yukselterek ve 750gb 7200 rpm (ortalama:175tl) ozellikli bir hdd ile guncellersek, yaklasik 300 tl masrafla, toplam 2000 tl ye geliyor urun.

2000 tl'yede bu ozelliklerde bir laptop piyasada ki en iyi f/p urunu haline gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fisk -- 29 Ağustos 2014; 16:12:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Draaaven kullanıcısına yanıt
    Hocam windowsu kurduktan sonra birkaç oyun yükleyip detaylı bir inceleme testi yaparsan cok iyi olur Sendeyiz kısaca
  • http://forum.donanimhaber.com/m_96562492/tm.htm

buradan ürün fotolarına bakabilirsiniz şuan oyundayım biraz makinayı zorlayıp video çekicem lol oynuyorum çok fazla bi özellik istemiyo ama 60 fpsde sabit oynamak güzel bi duyguymuş bu oyunu
  • Iresco I kullanıcısına yanıt
    Ben şöyle düşünüyorum, resmi olarak asus kasa açılmasına veya herhangi bi şeye izin vermiyor fakat teknik servisin biraz insiyatifi de var.
  • Magister Equitum kullanıcısına yanıt
    Haklı olabilirsin hocam yoksa bu çelişki mümkün degil.
  • ram kapağı farklı olduğu için ve diğer aksamlara ulaşamadığın için ram kapağını açtığında sorun olmuyor fiziksel bir hasar vermediğiniz sürece...tecrübeyle sabittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fisk

Ebrarbilgisayar'da teknik ozelliklerde ram kisminda (eger yanlis hatirlamiyorsam) duzenleme yapilmis.

Maximum bellek kapasitesi : 16 gb
    Toplam bellek slotu : 2

Bu ozelliklerdeki laptop'i +4 gb ram (ortalama:125tl) takarak 8 gb ram'e yukselterek ve 750gb 7200 rpm (ortalama:175tl) ozellikli bir hdd ile guncellersek, yaklasik 300 tl masrafla, toplam 2000 tl ye geliyor urun.

2000 tl'yede bu ozelliklerde bir laptop piyasada ki en iyi f/p urunu haline gelebilir.

Katılmıyorum, 2000 liraya victor g501 en iyi f/p ürünü, ekranı full hd çünkü (güven konusunda sıkıntı yaşayanı anlarım, biraz araştırırsa iyi şeyler bulacaktır)
    Full hd olmasından dolayı victor önde, katılıyorum.Full hd olsa fiyatı 2bine çıkardı diye düşünüyorum.Arada 300tl fark var tabii ve asus kalitesi bi tık önde.Tercih meselesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magister Equitum -- 29 Ağustos 2014; 20:59:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magister Equitum

Full hd olmasından dolayı victor önde, katılıyorum.Full hd olsa fiyatı 2bine çıkardı diye düşünüyorum ama.

marka olarakta asus önde
  • 4GB Ram ile ilgili aklında soru işareti olanlar için, Gamespot sitesinde "Konsol parasına, konsola rakip nasıl kasa toplanmalı?" diye bir makale var. Makalede 4GB Ram kullanmışlar. Oyun testleri de mevcut. Ama 8 GB ram'i de "TAVSİYE" ediyorlar.http://www.gamespot.com/articles/can-we-build-a-gaming-pc-on-a-console-budget/1100-6418829/

Ekranın Full HD olmaması bir eksi gibi görünse de Gerçek mobil oyuncular için bence bir artı olduğunu düşünüyorum. Zaten mobil grafik işlemciler çok güçlü yapıya sahip değiller ve çabuk eskiyorlar. O yüzden düşük çözünürlük bir avantaj. Yüksek çözünürlüğün asıl gerek duyulduğu yerler; geniş ekranda multitasking, grafik tasarım ve filmler için ( İnternette sağdan soldan indirilen 5GB'lık filmler değil 20GB-30GB olan filmler ) olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Player 1

4GB Ram ile ilgili aklında soru işareti olanlar için, Gamespot sitesinde "Konsol parasına, konsola rakip nasıl kasa toplanmalı?" diye bir makale var. Makalede 4GB Ram kullanmışlar. Oyun testleri de mevcut. Ama 8 GB ram'i de "TAVSİYE" ediyorlar.http://www.gamespot.com/articles/can-we-build-a-gaming-pc-on-a-console-budget/1100-6418829/

Ekranın Full HD olmaması bir eksi gibi görünse de Gerçek mobil oyuncular için bence bir artı olduğunu düşünüyorum. Zaten mobil grafik işlemciler çok güçlü yapıya sahip değiller ve çabuk eskiyorlar. O yüzden düşük çözünürlük bir avantaj. Yüksek çözünürlüğün asıl gerek duyulduğu yerler; geniş ekranda multitasking, grafik tasarım ve filmler için ( İnternette sağdan soldan indirilen 5GB'lık filmler değil 20GB-30GB olan filmler ) olabilir.

4 gb artık yetmiyor ya da minimum için yetiyor 1700 lira verdikten sonrada minimumda oynamak istemem mesela benim masastünde watch dogsu çalıştaracak ekran kartı varken ram 4 gb olduğndan oyunu 2 dk oynadıktan sonra oyundan atıyor ilerisi için kesinlike 6 gb ve üstü ram seçilmeli şuan üstündeki 850m ile zaten çoğu oyunu full hdde kaldırıyor ilerde kaldırmazsa çözünürlüğü düşürür olur biter düşük çözünürlüğün hiç bir avantajı yok full hd bilgisayrı istediğinde çözünürlüğü düşürür olur biter

G501 özellikleri bakımından kesinlikle çok daha iyi bir seçim olur ben şuan kullanıyorum ve çok memnunum ama bazısı kalite ister o zaman asusu almak onun için daha mantıklıdır

hocam victor g501 bence piyasın en iyi fp ürünlerinden aklımda almak var ama stoğa en az 1 ay içinde girecekmiş
  • conqueror0619 kullanıcısına yanıt
    Beklenir hocam aslında. Cihaz geldikten sonra kapsamlı bir inceleme yapıp x550jk ile kıyaslamayı düşünüyorum.

ben biraz victor dan çekiniyorum hocam
  • conqueror0619 kullanıcısına yanıt
    Birçok kişi aldı hocam forumdan, onlara güvenip de aldım bir sorun çıkmadı hiçbirinde. Çıkan bir tane oldu onla da hemen ilgilendiler zaten.
  • aletin şarjı hızlı bitiyor sanki yahu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Player 1

4GB Ram ile ilgili aklında soru işareti olanlar için, Gamespot sitesinde "Konsol parasına, konsola rakip nasıl kasa toplanmalı?" diye bir makale var. Makalede 4GB Ram kullanmışlar. Oyun testleri de mevcut. Ama 8 GB ram'i de "TAVSİYE" ediyorlar.http://www.gamespot.com/articles/can-we-build-a-gaming-pc-on-a-console-budget/1100-6418829/

Ekran Full HD olmadigi ve dusuk ayarlarda oldugu surece 4GB bellek, altta hicbir uygulama acik olmaz ise sorun olusturmaz. Full HD oldugunda tam sınır oluyor ve oyuna gore bazen 4GB uzerine çıkabiliyor.

Ekranın Full HD olmasının tadını Full HD ekranda oyun oynayanlar bilir :) Eger GPU nuz bu performansı sağlıyor ise Full HD çözünürlükte oynamanızı tavsiye ederim. Ayrıca Full HD çözünürlüklü makinelerde FPS performansını arttırmak adına 1600x900 çözünürlüğe düşürüp gayet keyif aldığımı da ayrıca belirteyim. Oyunun ayarları ile oynamak yerine, gerektirdiği performansa göre ekran çözünürlüğü ile oynayarak FPS yi yükseltebilirsiniz.

Son olarak GTX 850M, Full HD ekranı hak eden ve Full HD ayarlarda iyi performans sunan bir grafik işlemcidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Magister Equitum

Full hd olmasından dolayı victor önde, katılıyorum.Full hd olsa fiyatı 2bine çıkardı diye düşünüyorum.Arada 300tl fark var tabii ve asus kalitesi bi tık önde.Tercih meselesi.

Üstad,
    Full HD olmasının yanında,

1. 8GB bellek olması,
    2. 2 bellek slotu olması,
    3. mSATA SSD kullanılabiliyor olması,
    4. 62WH pili olması,
    5. Intel 7260N Dual Band Wireless ı olması,
    6. İşlemcinin değiştirilebiliyor olması
    7. Creative Sound Blaster Cinema II ses paketi para etmiyor mu yani ? İş sadece Full HD mi ? :)

Bu arada diski de 500GB değil 1000GB, onu yukarıda belirtmeyi unutmuşum :)
  • Victor Gaming Machine kullanıcısına yanıt
    Ama bunlara 400 Tl fazladan vermeye değecek mi orası tartışılır + victorun tasarımı, kalitesi ve touchpad i gördüğüm ve okuduğum kadarıyla pek iç açıcı değil. Asus'un tasarımı daha bir hoş gözüküyor gözüme

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.