Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D GTX 850M (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.638
Cevap
46
Favori
130.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben ilk mesajımda i7 modelinin linkini attım dikkatli bakarsan göreceksin dostum.Sen bunun üzerine i5 modeli üzerinden yorum yapmışsın bende ona değindim sonraki mesajımda.GTX 850 DDR3 ile GT 750M GDDR5 modeli arasında fark olduğu doğru ama bunun çok büyük bi fark olduğunu söylemek yanlış olur.İyice araştırırsan bunu göreceksin.

http://www.codturkiye.net/call-of-duty-ghosts-sistem-gereksinimleri/

Burda ki önerilen sistem gereksinimlerini bi incele istersen.Bak bakalım GTX 850 ekran kartı olsa dahi cihazda bulunan ramla bu oyunu yüksek ayarlarda takılmadan oynayabilecekmisin.Oynarım diyosan senle bilgisayar üzerine hiç konuşmayalım.

Oyun oynamak isteyenler için evet GTX 850 güzel bi ekran kartı ama bu cihazda değil.Bu cihazdaki mevcut ramla GTX 850 olsa dahi hiç bir performans gerektiren oyunu yüksek ayarlarda oynayamazsın.İlk mesajımdan beri bunu anlatmaya çalışıyorum.
    Evet ilk bakışta oyun performası açısından GTX 850 ile DELL den daha iyi görünsede mevcut konfigrasyonda DELL oyunlarda daha iyi performans verecektir.(Cihazın bu halinden yani RAM eklenmemiş halinden bahsediyorum)

16 GB benim işime yarar yaramaz ona ben karar veririm.

• Gt750m 2gb 128bit gddr5:http://www.game-debate.com/hardware/?gid=1715&graphics=GeForce%20GT%20750M%202GB%20GDDR5

Gtx850m 2gb 128bit ddr3:http://www.game-debate.com/hardware/?gid=2136&graphics=GeForce%20GTX%20850M%202GB%20DDR3

Bu karsilastirmaya bakarak gtx850m in daha ustun oldugunu gorebilirsiniz...

Gt 750m ekran kartina verilen puan: 7
    Gtx 850m ekran kartina verilen puan: 8

Not: ben de 4gb ramin bu ekran karti icin az kaldigi kanaatindeyim. Zaten karsilastirmada da belirtildigi gibi 8gb ram ile tam performans alacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurAlpG7 -- 27 Ağustos 2014; 20:55:46 >

• Çok zor değil ki 90 lira daha verip 8 gb oldugunda dellden cok daha iyi gozukuyor ben ikisi arasindayim ama ibre asusda bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen oyle kardesim. Herkes ram'i bahane ediyor da tas catlasa 120tl daha verir 4 gb ram daha alinabilir. Boylece dell 7537 den cok daha iyi bir makine haline gelir. Ayrica bos ortada bir bos slot var ve buna da ram eklemek asla garanti disinda birakmamali.

• quote:

Orijinalden alıntı: safamrcmk

quote:

Orijinalden alıntı: avcitalip

850M olarak +1 puan kazanması GDDR 3 olarak -1 puan kaybetmesi,750m olarak -1 kaybetmesi GDDR5 olarak +1 kazanması bence bu gpu ların hemen hemen aynı performansa sahip olduğunu ortaya çıkartır görüşündeyim henüz notebookcheck'ten bakmadım.performans sıralaması M>H>U şeklinde imiş ve 4210 U 2.nesil i5'e tekabul ediyor ise H ile aralarında pek bir performans farkının olduğunu düşünmüyorum kaldı ki bugün i3 işlemci bile neredeyse bütün oyunları oynamamız için yeterli.Önemli olan GPU bence.sonra 2 makine de ip ince i5-4210u Ultra Low Voltage olmasından kazanıyor ama H'ı anlayamadım fakat Asus kendine laf getirtmez sanki ? 4GB ram'in arttırılmaması(garanti dışı bırakıyorsa arttırmam buda onu beni için arttırılmaz kılar) ve gömülü olması(yarın birgün ram arızası verse pc ne yapacaksınız ?) ayrı bir sıkıntı ve her şeyden önce dell'in yorumlarında ısınmadığı kullanıcılarınca belirtilmiş(ısınıyor tabiki ama sorun oluşturacak ölçüde değil bir z510 ile aralarında max load da 5 derece falan max fark ediyor)

benim görüşüm 6-7 ay öncesinde de 7537 idi halan daha öyle ve yakında sipariş vermeyi düşünüyorum inşallah,bugün bu makine süpriz oldu

7537'nin beni düşündüren tek yanı ses kalitesi ve şiddeti(o kısık ses çıkartan laptoplardan olursa hemen geri gönderir z510 alırım valla JBL ile keyfime bakarım 740m ile idare ederim sattığım makinede 635M vardı işimi görüyordu iyi-kötü)

GTX 850 DDR3 performans olarak GT 750M DDR5 den daha iyi bunda şüphen olmasın.U işlemcilerle ilgilide yukarda açıklama yaptım okumuşsundur.Bana göre U işlemciler tam bir laptop işlemcisi; az enerji tüketimi ile pil ömrünü uzatması, ısınmaması ve kayda değer performans vermesi bir laptopda aranan özelliklerin karşılığı bence.Bu cihazda RAM sıkıntısı gözardı edilmeyecek bir gerçek.
    Zaten bende DELL in ısınmadığını söylemedim ısınma sorununun olmadığını söyledim.Yoksa tabiki her laptop ısınır.
    Ses kalitesiyle ilgili gayet iyi ve net ses verdiğini okumuştum.

http://forum.donanimhaber.com/m_88704135/tm.htm

Burda arkadaş sesle ilgili yorum yapmış.

http://forum.donanimhaber.com/m_92038201/tm.htm

burdaki arkadaş da aynı görüşte.

Bak dostum, Piyasayı 5-6 aydır sıkı takıp eden bırı olarak konusuyorum GTX850 ile Gt750M arasındakı fark 10 fpsden fazladır ağır oyunlarda(Watch dogs gibi).Bir oyunu 30 fpsde oynamak ile 18-20 fpsde oynamak arasında önemli bir fark vardır.Sen bu bilgisayarı kullanacağın alan ve amaca göre seçmelisin.7537 beni benden alan harika bir tasarıma sahip bir cihaz.Tasarım bu kadar güzel olur hakikatten.Ama kullanacağın işlev çok daha önemli.Ben iyi bir oyuncuyum diyorsan o makine seni çok uzun süre taşımayacak.Donanım olarak müsade etmeyecek.
    Asus x550jk da çok dandik bir anakart oldugunu düşünüyorum.n53 laptopum var 4 tane ram slotu üzerinde.3 senedir kullanıyorum 4gb ram ile.Isınma konusuna hiç girmeyeceğim bu makine asla ısınmadan dolayı performans düşürmüyor.şimdi n serisi ile x serisini karşılaştırma diyecekler.Evet n serisi çok daha sağlam bir kasaya sahip.Peki size gtx850m ve i5 4200h işlemciyi soğutmayı beceremeyecekmi asus ? Ne yani sadece para tuzağımı bu cihaz ? Veya ne kadar kötü olabilir diye düşünün.8 gb ram takanlar varmış buna yabancı forumlarda gördük.ha olmadı 4 gb ram taktın, 5 sene sıkıntı yaşamayacaksın en az emin ol.He buna birde ram alıcaksın diyorsan 120 tl eklersin.Sadece notebookda 1.630 tl havale ile.1.750 tlye gelir.Yine Fp ürünü aradaki 120 tl çok değil.Garantiyi sıkıntı etmeyin, herhangi bir durumda sökersiniz rami gönderirsiniz, anlaşılmaz bile rahat olun örneklerine çok rastladım.Kardeşime alıcam şimdi bu cihazı.Stoklara girer girmez sipariş edeceğim.

• Ayrica simdi baktim ebrar'da kargoya verilis suresi 5 gun olarak guncellenmis. Anlasilan ayin 1'inde dizustu satista...

• dell in gtx 850mli versiyonları da yolda yakında görünürler 750m yerine 850m gelicek dell severler merak etmesin :d
    resimdeki 14'' versiyonu 15 de gorunur yakında linkten inceleyebilirsiniz.
    http://www.listlaptop.com/gtx850m-dell-inspiron-14-7000/6499
     Asus X550JK XO012D GTX 850M

• quote:

Ben ilk mesajımda i7 modelinin linkini attım dikkatli bakarsan göreceksin dostum.Sen bunun üzerine i5 modeli üzerinden yorum yapmışsın bende ona değindim sonraki mesajımda.GTX 850 DDR3 ile GT 750M GDDR5 modeli arasında fark olduğu doğru ama bunun çok büyük bi fark olduğunu söylemek yanlış olur.İyice araştırırsan bunu göreceksin.

Burda ki önerilen sistem gereksinimlerini bi incele istersen.Bak bakalım GTX 850 ekran kartı olsa dahi cihazda bulunan ramla bu oyunu yüksek ayarlarda takılmadan oynayabilecekmisin.Oynarım diyosan senle bilgisayar üzerine hiç konuşmayalım.

Oyun oynamak isteyenler için evet GTX 850 güzel bi ekran kartı ama bu cihazda değil.Bu cihazdaki mevcut ramla GTX 850 olsa dahi hiç bir performans gerektiren oyunu yüksek ayarlarda oynayamazsın.İlk mesajımdan beri bunu anlatmaya çalışıyorum.
    Evet ilk bakışta oyun performası açısından GTX 850 ile DELL den daha iyi görünsede mevcut konfigrasyonda DELL oyunlarda daha iyi performans verecektir.(Cihazın bu halinden yani RAM eklenmemiş halinden bahsediyorum)

GTX 850 Yeni mimari bir ekran kartıdır. Şuan GT 750m ile arasında fazla bi fark olmasa da nvidia zamanla bunu updateleri ile toparlayacaktır. Bu laptobun tek eksisi raminin düşük olması üstüne bi 4 GB daha eklerseniz performans farkını sizde göreceksiniz ki şuan 8 GB dan fazla ram isteyen bir oyunla karşılaşmadım. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hisokaa -- 27 Ağustos 2014; 23:13:00 >

• quote:

Ben ilk mesajımda i7 modelinin linkini attım dikkatli bakarsan göreceksin dostum.Sen bunun üzerine i5 modeli üzerinden yorum yapmışsın bende ona değindim sonraki mesajımda.GTX 850 DDR3 ile GT 750M GDDR5 modeli arasında fark olduğu doğru ama bunun çok büyük bi fark olduğunu söylemek yanlış olur.İyice araştırırsan bunu göreceksin.

Altı üstü 4gb ramla daha çok iyi bi konfigürasyon elde ediceksen 16 gb hayali neden?8 gb 850m olsa eleştirmeni anlarım da muadili yokken 4gb ram eklemen gerek böyle bi laptoptan daha iyi yararlanmak için.2000liraya kadar en iyi oyun laptopu budur bana göre +4 gb ram ile.
    Farkını sen link atmadan önce de araştırdım.O büyük fark yok dediğin anlayışla, 740m ile 750m arasında da fark yok o halde.''Ki 850m'in 750m île farkı 740m-750m farkından büyük''.Madem fark yok neden 740m veya 840m tercih etmeyip illa 750m diyorsun sana göre bu fark bu kadar önemsizse?Hem güç tüketimi de daha düşük.Güç tüketimi işlemci yanlısısın buna da o yoldan git o halde:)
    Ben kimseye ne yapacağını söylemiyorum.Mantıklı bi insanın gereksinim duyacağı ram miktarından bahsediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magister Equitum -- 28 Ağustos 2014; 3:29:55 >

• 1.600 Lira :)

• Beyler sadecenotebook ta Eylül ayının ikinci Haftası çıkıyo dediler.gün geçtikçe ileri mi atıyorlar tarihi nedir

• Bende bu sabah ebrar bilgisayar ile konuştum onlarda aynen Eylül'ün ikinci haftasi gelir dedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Madem 30 güne gelecek neden oraya kargo süresini 15 gün, 10 gün yazarsın ki anlamam? Şimdi Ebrar'da 5 gün yazıyor.

Edit: Kargo süresi 2 gün oldu.

Double edit: Kargo süresi 24 saat oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trouble4you -- 28 Ağustos 2014; 19:46:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magister Equitum

quote:

Altı üstü 4gb ramla daha çok iyi bi konfigürasyon elde ediceksen 16 gb hayali neden?8 gb 850m olsa eleştirmeni anlarım da muadili yokken 4gb ram eklemen gerek böyle bi laptoptan daha iyi yararlanmak için.2000liraya kadar en iyi oyun laptopu budur bana göre +4 gb ram ile.
    Farkını sen link atmadan önce de araştırdım.O büyük fark yok dediğin anlayışla, 740m ile 750m arasında da fark yok o halde.''Ki 850m'in 750m île farkı 740m-750m farkından büyük''.Madem fark yok neden 740m veya 840m tercih etmeyip illa 750m diyorsun sana göre bu fark bu kadar önemsizse?Hem güç tüketimi de daha düşük.Güç tüketimi işlemci yanlısısın buna da o yoldan git o halde:)
    Ben kimseye ne yapacağını söylemiyorum.Mantıklı bi insanın gereksinim duyacağı ram miktarından bahsediyorum.

Dostum sen anlamıyomusun,anlamakmı istemiyosun,yoksa benmi anlatamıyorum.GTX 850 tabiki GT 750 den üstün bi ekran kartı ben şu ana kadar aksi bi şeymi söyledim.Yok madem öyle git onu al felan demişsin.Biz burda ekran kartı almıyoruz laptop alıyoruz ve bir tek ekran kartına bakılarakta laptop alınmaz.

Yok +4GB ram taktırırım demişsin.O kadar para verip bilgisayar alıcam tutup bide RAM takmasıyla uğraşıcam bide cihazı garantisiz kullanıcam.Elektronik alet bu sonuçta yarın bi gün bi sıkıntı oldumu o garantiyi çok ararsın.Param çok yenisini alırım diyorsan o ayrı.

'Ki 850m'in 750m île farkı 740m-750m farkından büyük'' Bu düşüncede olan biriyle bilgisayar hakkında konuşmam.Millet yanlış bilgi almasın diye yinede açıklıyayım.

Nvidia modellerinde ki rakamlarda en soldaki rakam o kartın kaçıncı seri olduğunu gösterir,soldan ikinci rakam ise performans bakımında hangi seviyede olduğunu gösterir.Bu değer 0-9 arası bi değerdir.En sondaki rakam ise güncelleme değeridir.

850m = 8. seri 5. seviye bi ekran kartı
    750m = 7. seri 5. seviye bi ekran kartı

740m = 7. seri 4. seviye bi ekran kartı

850m ile 750m arasında seri farkı var.740m ile 750m arasında ise seviye farkı var.Sen 850m ile 750m arasındaki farkın; 750m ile 740m arasındaki farktan büyük olduğunu söylüyorsun.Hayır bilmiyorsun burda millete yanlış bilgi verme.(Şimdi sen tutup seri farkının seviye farkından daha önemli olduğunu söylersin.)

"Madem fark yok neden 740m veya 840m tercih etmeyip illa 750m diyorsun sana göre bu fark bu kadar önemsizse?Hem güç tüketimi de daha düşük.Güç tüketimi işlemci yanlısısın buna da o yoldan git o halde:)"

Ben hiç bir mesajımda bu iki ekran kartı arasında fark yok gibi bi ifade kullanmadım.Daha doğru düzgün okumayı beceremiyorsun.
    İşlemciler için yapılan bi kıyaslamayı ekran kartı içinmi yapılmasını bekliyosun.İşte bilgisayar hakkında teknik bilgin bu kadar.Senden ricam bilmiyorsan milleti burda yanlış bilgilendirme.

Seni bilgisayar konusunda artık muhattab almıyacağımı belirtmek isterim saygılarımla.

Ne güzel söylemiş Mevlana;

BİR DELİL İLE 40 ALİMİ YENDİM.AMA 40 DELİL İLE BİR CAHİLİ YENEMEDİM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safamrcmk -- 28 Ağustos 2014; 13:26:45 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Magister Equitum

quote:

Dostum sen anlamıyomusun,anlamakmı istemiyosun,yoksa benmi anlatamıyorum.GTX 850 tabiki GT 750 den üstün bi ekran kartı ben şu ana kadar aksi bi şeymi söyledim.Yok madem öyle git onu al felan demişsin.Biz burda ekran kartı almıyoruz laptop alıyoruz ve bir tek ekran kartına bakılarakta laptop alınmaz.

Yok +4GB ram taktırırım demişsin.O kadar para verip bilgisayar alıcam tutup bide RAM takmasıyla uğraşıcam bide cihazı garantisiz kullanıcam.Elektronik alet bu sonuçta yarın bi gün bi sıkıntı oldumu o garantiyi çok ararsın.Param çok yenisini alırım diyorsan o ayrı.

'Ki 850m'in 750m île farkı 740m-750m farkından büyük'' Bu düşüncede olan biriyle bilgisayar hakkında konuşmam.Millet yanlış bilgi almasın diye yinede açıklıyayım.

Nvidia modellerinde ki rakamlarda en soldaki rakam o kartın kaçıncı seri olduğunu gösterir,soldan ikinci rakam ise performans bakımında hangi seviyede olduğunu gösterir.Bu değer 0-9 arası bi değerdir.En sondaki rakam ise güncelleme değeridir.

850m = 8. seri 5. seviye bi ekran kartı
    750m = 7. seri 5. seviye bi ekran kartı

740m = 7. seri 4. seviye bi ekran kartı

850m ile 750m arasında seri farkı var.740m ile 750m arasında ise seviye farkı var.Sen 850m ile 750m arasındaki farkın; 750m ile 740m arasındaki farktan büyük olduğunu söylüyorsun.Hayır bilmiyorsun burda millete yanlış bilgi verme.(Şimdi sen tutup seri farkının seviye farkından daha önemli olduğunu söylersin.)

"Madem fark yok neden 740m veya 840m tercih etmeyip illa 750m diyorsun sana göre bu fark bu kadar önemsizse?Hem güç tüketimi de daha düşük.Güç tüketimi işlemci yanlısısın buna da o yoldan git o halde:)"

Ben hiç bir mesajımda bu iki ekran kartı arasında fark yok gibi bi ifade kullanmadım.Daha doğru düzgün okumayı beceremiyorsun.
    İşlemciler için yapılan bi kıyaslamayı ekran kartı içinmi yapılmasını bekliyosun.İşte bilgisayar hakkında teknik bilgin bu kadar.Senden ricam bilmiyorsan milleti burda yanlış bilgilendirme.

Seni bilgisayar konusunda artık muhattab almıyacağımı belirtmek isterim saygılarımla.

Ne güzel söylemiş Mevlana;

BİR DELİL İLE 40 ALİMİ YENDİM.AMA 40 DELİL İLE BİR CAHİLİ YENEMEDİM.

Ya bana zaten bildiğim şeyleri bilmiyomuşum algısı yaratarak açıklamaya ne zaman son vereceksin?
    İlla internet ortamından sana örnekleri atmak zorundayım.Yoksa sen kendinin bildiğini, senden başkalarının bildiğinden üstün görüp, onların bilmediklerini var sayarak açıklamaya devam ediceksin.Nvidia'nın ekran kartı isimlendirmesini öğrenmişsin ama bravo, o konuda tebrik ederim, ben bilmiyorum ya çünkü:)Bi de performans farklarını öğren de tam aydınlan ki bi daha ki mesajında bilen birine daha yazarsın bunu.
    Buyur:
    http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-850M-vs-GeForce-GT-750M

farkı.

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GT-750M-vs-GeForce-GT-740M
    farkı.
    Sonuçlara bak hangisinin arasında daha çok fark var gel bana söyle, matematiğin vardır o kadar umarım.

Sadece ekran kartına bakıp diyorsun da aralarında ram hariç hiçbi fark yoksa tabii ki ekran kartına bakacaksın.
    Bana söylemen gereken sadece şu cümle ve sen şu cümleyi söylemek yerine geveleyip, yok işlemci tasarrufu iyi, yok ekran kartı farkı çok büyük değil bla bla bla bla....

BURDA SÖYLEDİĞİN EN MANTIKLI CÜMLE BUDUR.ZATEN BU MAKİNEYİ BUNU GÖZE ALANLAR ALIYOR. BU SÖYLENENİN AKSİNİ İDDİA ETMİYORUM DİKKAT EDERSEN.AMA BANA GİDİP SAÇMA SAPAN YÖNLERDEN DELL ÜSTÜNMÜŞ GİBİ KARŞILAŞTIRMA VERİNCE CEVAP VERME ZORUNLULUĞU HİSSEDİYORUM, HA CEVAP VERDİĞİME PİŞMAN MI OLDUM EVET?NİYE?
    Çünkü cevap verme olayını bi şeyler öğrenmek veya karşı tarafa yardımcı olmak için yapmaya çalışan bi insanım.Ama sen kendinin her şeyi bildiğini, karşı tarafın bilmediğini bilmediğini -bildiğim halde- söyleyip; muhabbete ordan devam etme çabasından.Bildiğin kısır döngü, kendini tatmin etme çabandan ibaret sadece.

işlemcinin güç tasarrufu ve performansı tartışılırken ekran kartının güç tasarrufunu tartışmak niye zoruna gidiyor?Çünkü cevap veremiyosun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magister Equitum -- 28 Ağustos 2014; 13:46:40 >

• safamrcmk S kullanıcısına yanıt
    Üstünlük taslayarak konuyu dağıtacaksan tartışmanın hiçbir anlamı yok.

Buraya gelen çoğu kişi muhtemelen gtx 860m düşünerek ama bütçesi yetmediği için geldi. Gelip de 750m'e düşmek istemeyeceğinden eminim. Ayrıca ram eklemeyle garantinin bozulacağı şu anda kesin değil. Garantiye gönderirken eklediğiniz ram'i çıkartıp gönderin bir sorun olmaz diyorlar.
  • Bazı arkadaşlar, "Boş slot var alırsın 4 GB RAM takarsın ne olucak garanti dışı kalmaz.Gantiye gönderirken çıkarırsın rami gönderirsin anlamazlar bile" gibi buna yakın ifadeler kullanmış.

Öncelikle bu cihaza uygun RAM in fiyatı 140 TL , bunun haricinde lütfen kesin bir bilgi olmadan "RAM i çıkarır gönderirsin anlamazlar bile garanti dışı kalmaz" gibi ifadeler kullanıp burda milleti yanlış yönlendirmeyin.Yarın senin yorumlarını dikkate alarak bilgisayarı alan kişiler, bilgisayarda sorun yaşayıp garantiye göndermek istediklerinde cihaz garanti dışı kalmışsa ne olucak.Bu tip yorumlarla burda milletin hakkına girmeyin.

Benim edindiğim bilgiye göre cihazdaki herhangi bir değişim ve arka kapağın açılması cihazı garanti dışı bırakacağı yönündedir.

Bir diğer konu ise, piyasada bu ekran kartının bulunduğu modeller 3000 TL civarında iken ASUS sadece RAM den kısarak yarı fiyatına nasıl satabiliyor.

Sırf muhalefet olmak yerine biraz mantıklı yaklaşssan o ifadenin bi soru ifadesi olduğunu anlarsın ve devamını okusan zaten senin yine çok bildiğin kapağın açılmasının garanti dışı bıraktığı hadisesini sonradan öğrendiğimi de anlarsın.Hatta plastik uçlu tornavidayla vs anlaşılmama ihtimalinin olduğunu da öğrenirsen bi gün buraya yazarsın onu da bize öğretiyosun ya.Bazı durumları servisin görmezden gelebildiğini de öğrenirsen onu da ayrıca yazarsın.Cahillerle bi şey konuşulmuyo, bilgisayar bilgisi olmayan insanlar bla bla bla üslubuyla.AMA YOK!SEN BİLİYOSUN VE SEN HAKLISIN!SEN ÖĞRETECEKSİN HER ŞEYİ.
    Olaydaki ekran kartı ve diğer konularda seni susturabildiğime göre ram takma konusu geliyor gibi.Ama tartışmıycam seninle bu konuda.Sen kendi bildiğini oku.Seni yeniden konuyu başka bi yere çekme çabasına sokmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magister Equitum -- 28 Ağustos 2014; 14:14:24 >
    Ben kesinlik kullanmadım, zaten garanti dışı kalmaması kesinleşse burada onca tartışma olmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

Üstünlük taslayarak konuyu dağıtacaksan tartışmanın hiçbir anlamı yok.Sadece insanları doğru bilgilendirmeye çalışıyorum.

Buraya gelen çoğu kişi muhtemelen gtx 860m düşünerek ama bütçesi yetmediği için geldi. Gelip de 750m'e düşmek istemeyeceğinden eminim. Ayrıca ram eklemeyle garantinin bozulacağı şu anda kesin değil. Garantiye gönderirken eklediğiniz ram'i çıkartıp gönderin bir sorun olmaz diyorlar.

Üstünlük tasladığım felan yok dostum.

Konuyu açan arkadaş DELL ile bu bilgisayar arasında kaldığını yazmış.Bende aynı durumda olduğumu ve yaptığım araştırmada tekrar DELL karar kıldığımı ve benim gibi kararsız kalan arkadaşlara bi fikir teşkil etmesi açısından neden tekrar DELL de karar kıldığımı açıkladım.Yani kimseye gidip GT 750 ye düş demedim.Tüm söylediklerim DELL ile bu bilgisayar arasında kalanlar için.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safamrcmk -- 28 Ağustos 2014; 14:28:48 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.