Şimdi Ara

Asus x550j Pil sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
5.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: emrebalii

Sanirim pc icinde oyle nette cok sikayet gordum korkuyorum yollamaya pcnin basina bisi gelcek diye

Bende çok çektim hocam zenfone 2 ile ilgili çektiklerimi hiç kimse anlayamaz para verdiğim telefonu 1 sene içerisinde kullanabildiğim gün çok çok sınırlıdır. Bir şey için gönderiyordum ya hata düzelmeden geliyordu yada yeni hatalarla beraber geliyordu. Hadi telefonsuz idare ettik bir süre eski telefonlarla falan bir şekilde ama bilgisayarsız bu süreç çok daha zor geçer o sebeple ciddi bir sorun çıkmadıkça yollamamayı düşünüyorum. En kötü gidip bir pil alırım şimdi pil diye verip diğer parçalardan da olmak yada bitmek bilmeyen bir servis döngüsüne girmek beni korkutuyor.
  • muratcangm kullanıcısına yanıt
    aynen çok ciddi olmadığı sürece ben düşünmüyorum batarya içinse garantinin son aylarını bekliyorum birde bişi sorucam senin şarj adaptörüde ses çıkarıyor mu acaba bazen çok sessiz olduğum ortamlarda rahat duyuluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrebalii

aynen çok ciddi olmadığı sürece ben düşünmüyorum batarya içinse garantinin son aylarını bekliyorum birde bişi sorucam senin şarj adaptörüde ses çıkarıyor mu acaba bazen çok sessiz olduğum ortamlarda rahat duyuluyor

bende aynı şekilde hocam. Yok hocam bir ses yok bende. Yani hiç duymadım şimdide eğilip iyice dinledim ama bir ses gelmiyor. Böyle cızırdama sesi gibi bir ses geliyorsa kablo tam girmemiş olabilir yerine
    hocam merhaba benim batarya baya ölmeye başladı artık %81 den yukarı nadir çıkıyor ve 25 e düştüğünde hiç bir uyarı vermeden çat diye kapanıyor sanırım 1 2 hafta içinde garantiye yollıcam sizde durum nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrbl0000 -- 10 Ocak 2017; 23:54:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balistik16

hocam merhaba benim batarya baya ölmeye başladı artık %81 den yukarı nadir çıkıyor ve 25 e düştüğünde hiç bir uyarı vermeden çat diye kapanıyor sanırım 1 2 hafta içinde garantiye yollıcam sizde durum nasıl?

Hocam merhaba 3 aydır foruma ilk defa girebiliyorum girince yazayım dedim. Benimde batarya ölmüştü hocam kapasitesi yükselir gibi oldu sonra gene düştü ve şarj olurken turuncu yanan ışık arada bir kırmızı yanıp yanıp sönme yapıyordu hızlı bir şekilde. Bende kullanım kitapçığına baktım orada da güzel anlatmamışlar ama önemli bir sorun olduğuna işaret falan gibi bir ifade yer alıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bu sorundan kurtulmanın tek yoluda laptopu kapatıp pili çıkarıp 2 dk bekleyip öyle takmaktı çünkü kapa aç yapsam bile o kırmızı yanıp sönme gitmiyordu.

Bende daha fazla bu durumla uğraşamadım ve yeni pil aldım hocam. Servise gönderemedim çünkü bundan önce zenfone 2 im vardı 4 5 kere servise gitti yine de inatlarından değiştirmediler her seferinde başka bir bahane uydurdular. İlk seferinde aynı sorundan 4 kere servise giderse değiştiririz dediler aynı sorundan 4 kere gitti bu seferde içinde 5 parça değişmesi lazım dediler sürekli bir kulp taktılar en sonunda telefon kullanılamaz hale geldi attım bende. Ondan Asus servisi diyince koşar adım uzaklaşıyorum :) Şuan neyse ki bir sorunum yok ama buda bozulmasa diye çok dikkat ediyorum artık geceleri falan şarjda bırakmıyorum voltaj dalgalanması vs olur gene pil ölür diye.
    Benimkinde son aşamalarında pil oranları gözükmüyordu bile hocam yani sizinde muhtemelen öyle olmuş ama benimkinden hallice olmuş benimkinde mesela 1 saat kullanıyordum 80 olan pil normal şartlarda en az 60 a falan düşmesi gerekirken 79 gösteriyordu 2 3 saat kullandıktan sonra 75 falan gösterirken kapanıyordu yani ölçümü doğru yapamamaya başlamıştı.

Garantiye yollayabildiniz mi geldi mi hocam merak ettim durumu

hocam benimde artık şarjdan çıkardığm an kapanıyordu batarya tamamen ölmüştü ve garantiye yolladım hiçbir sorun olmadan cihaz elime geçti batarya değişimi yapıldı

kargosu onarımı ile 1 haftanın sonunda ve sapasağlam elime ulaştı cihaz

asus beni hiç zorlamadı şans mı demeli bilemiyorum

garanti işlerinde şansım hep yaver gitti daha önce discovery telefonum vardı ve şarj soketi bozulmuştu
    normalde garanti dışı kalıyordu soket benim telefonun anakartını değiştirdiler

sanırım bu konuda biraz ballıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: Balistik16

hocam benimde artık şarjdan çıkardığm an kapanıyordu batarya tamamen ölmüştü ve garantiye yolladım hiçbir sorun olmadan cihaz elime geçti batarya değişimi yapıldı

kargosu onarımı ile 1 haftanın sonunda ve sapasağlam elime ulaştı cihaz

asus beni hiç zorlamadı şans mı demeli bilemiyorum

garanti işlerinde şansım hep yaver gitti daha önce discovery telefonum vardı ve şarj soketi bozulmuştu
    normalde garanti dışı kalıyordu soket benim telefonun anakartını değiştirdiler

sanırım bu konuda biraz ballıyım

Hocam sizin balınıza denk gelmiş

Benim telefon en erken 20 günde gelmişti belki telefon kısmı farklıdır bilemiyorum bilgisayar kısmı daha iyidir belki.
    İyi olmuş hocam ücretsiz mi değiştirdiler bataryayı ne yazarak gönderdiniz bende eski pili değiştirteyim olmazsa yedek dursun :) Şuan bir sorun var mı hocam pil kapasiteniz ne durumda ?

Evet ucretsiz degisti benim batarya tamamen öldügunden sarjdan cikarinca kapaniyordu sadece bunu soylemem yetti

bencede degistirin saglam bi pil elinizde bulunsun

Kapasitede de bi sıkınti yok haftada bir doldur bosalt yapiyorum artik ve surekli dolu birakiyorum boyle yapmak daha iyimis onceden surekli doldur bosalt yapiyodum bozuldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.