Şimdi Ara

Asus x370 VI Hero vs Msi X470 Gaming Pro Carbon vs Asus X470 Prime Pro (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    X470 Gaming Pro Carbon
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

X470 Gaming Pro Carbon

Vram kalitesi olarak aynılar sanırım hocam neden msi tavsiye ettiniz farkını açıklar mısınız acaba bilgilenmek için soruyorum teşekkür ederim. Şuan asus strix 1400tl msi pro carbon 1450tl civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre-Dylan -- 6 Ekim 2018; 14:11:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    AM4 platformunda en stabil bios MSI'n ki ayrıca ram desteğinde ve xmp çalıştırmada da açık ara en iyi am4 bios MSI'da.

Strix'in vrm yapısı prime pro ile aynı;https://www.youtube.com/watch?v=PI-gm6Doiq4

Görüldüğü gibi x470 gaming pro carbon'un vrmleride baya üstün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 6 Ekim 2018; 14:21:10 >
  • quote:

AM4 platformunda en stabil bios MSI'n ki ayrıca ram desteğinde ve xmp çalıştırmada da açık ara en iyi am4 bios MSI'da.

Strix'in vrm yapısı prime pro ile aynı;https://www.youtube.com/watch?v=PI-gm6Doiq4

Görüldüğü gibi x470 gaming pro carbon'un vrmleride baya üstün.

Linkte ki sitede asus rog'un vramleri c7h ile aynı gözüküyor yazılımsal bios olarak bir fikrim yok ama vramleri hakkında gördüğüm kadarıyla gayet başarılı gibi. Carbon pro ise m7 ile aynı vramleri kullanıyor bios olarak zaten msi açık ara önde çoğu firmaya bakarak z370'te beni hiç üzmemişti. Asus rog strix f ile pro başbaşa ise performans olarak tercihimi asustan yana kullanmak istiyorum hata etmiş olmam umarım

Strix ile gaming pro carbon arasında aynı mhz-vrm freq-vcore'da 10-15 derece fark var üstüne bide ASUS kendini kapatmış, msi çalışmaya devam etmiş, attığım videoyu izlememişsin herhalde.

Ayrıca c7h ve strix'in vrmleri aynı lafına iyi güldüm.

Asus x370 VI Hero vs Msi X470 Gaming Pro Carbon vs Asus X470 Prime ProAsus x370 VI Hero vs Msi X470 Gaming Pro Carbon vs Asus X470 Prime ProAsus x370 VI Hero vs Msi X470 Gaming Pro Carbon vs Asus X470 Prime Pro

Bak bakalım hangisi hangisiyle aynı

Gaming pro'nun vrmlerinin daha iyi olmasını geçtim sırf AM4'de stabil bir biosa ne kdar ihtiyaç olduğunu bilseydin yine gaming pro carbon tercih ederdin. AM4'de BIOS işi Intel kadar basit değil, Intelde gigabyte'in biosuda yetip artıyor fakat AM4'de BIOS stabilitesi ve uyumluluğu çok önemli, sana asus prime x370 pro ve c6h kullananlar yaşadıklarını bir anlatsın.

Neyse para senin tabiki sen bilirsin, ben doğruyu anlatayım gerisi size kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 6 Ekim 2018; 14:52:16 >

• quote:

Strix ile gaming pro carbon arasında aynı mhz-vrm freq-vcore'da 10-15 derece fark var üstüne bide ASUS kendini kapatmış, msi çalışmaya devam etmiş, attığım videoyu izlememişsin herhalde.

Ayrıca c7h ve strix'in vrmleri aynı lafına iyi güldüm.

Asus x370 VI Hero vs Msi X470 Gaming Pro Carbon vs Asus X470 Prime ProAsus x370 VI Hero vs Msi X470 Gaming Pro Carbon vs Asus X470 Prime ProAsus x370 VI Hero vs Msi X470 Gaming Pro Carbon vs Asus X470 Prime Pro

Bak bakalım hangisi hangisiyle aynı

Gaming pro'nun vrmlerinin daha iyi olmasını geçtim sırf AM4'de stabil bir biosa ne kdar ihtiyaç olduğunu bilseydin yine gaming pro carbon tercih ederdin. AM4'de BIOS işi Intel kadar basit değil, Intelde gigabyte'in biosuda yetip artıyor fakat AM4'de BIOS stabilitesi ve uyumluluğu çok önemli, sana asus prime x370 pro ve c6h kullananlar yaşadıklarını bir anlatsın.

Neyse para senin tabiki sen bilirsin, ben doğruyu anlatayım gerisi size kalmış.

Bilgiler için teşekkür ederim ama dediğim gibi hiç asus tecrübem yok kağıt üzerinde ki yazılardan yola çıkarak yazdım c7h ile strixin vramleri hakkında. Msi carbon alacağım kampanya yakalayıp teşekkürler

• Hocam ram ne önerirsin? Adata d80 mi gskill tridentz mi? Gskill var bende memnunum ama farklı bir şeyler denemek istiyorum. Corsairin 16gb rgb ramleri bu anakartta çalışmıyor sanırım fiyatı düşerse ileride rtx 2080 trio x takacağım sisteme. @No Way Out

Tüm ramler çalışır fakat AM4 sistem için ram alınacaksa +3200mhz samsung b die olması şart yoksa ryzenden performans alamazsın.
  • quote:

Tüm ramler çalışır fakat AM4 sistem için ram alınacaksa +3200mhz samsung b die olması şart yoksa ryzenden performans alamazsın.

Peki ram hızını o.c ile çözeriz ama samsung b die hangi rami tavsiye edersin 16gb sıfır rgb ışıklandırmalı hangi kit'e yönelmeliyim? Birde ne kadar fark olur SK hynix MFR çipsetli ram ile samsung arasında

3200 işini OC ile çözemezsin çünkü native 3200mhz ram almalısın ki timingleri düşürmen gerekli, üstüne +3200mhz tuning yapacaksın 3400, 3446 filan.

Hynixle filan ryzen performans vermez, üstüne bide hynix ram ile tuning yapamazsın, hynix ram işini ryzen ile unut.

Tavsiyem yok, +3200mhz samsung b die ramleri araştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 6 Ekim 2018; 17:3:37 >
  • quote:

3200 işini OC ile çözemezsin çünkü native 3200mhz ram almalısın ki timingleri düşürmen gerekli, üstüne +3200mhz tuning yapacaksın 3400, 3446 filan.

Hynixle filan ryzen performans vermez, üstüne bide hynix ram ile tuning yapamazsın, hynix ram işini ryzen ile unut.

imzamdaki remleri 3200 mhz de kullanıyorum biostan xmp profili ile ve remin kendide 3200 mhz sizin bahsettiğiniz manuel oc icinmi gecerli acaba ince ayar vs gibi
    remlerde hynix cipli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deep14100 -- 6 Ekim 2018; 16:43:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deep14100

quote:

imzamdaki remleri 3200 mhz de kullanıyorum biostan xmp profili ile ve remin kendide 3200 mhz sizin bahsettiğiniz manuel oc icinmi gecerli acaba ince ayar vs gibi
    remlerde hynix cipli

Alıntıları Göster
    XMP açtıktan sonra minimum timing değerlerini bulup o timinglerde kullanmalısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 6 Ekim 2018; 17:1:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Tavsiyen nedir??

• Asus c6h x370 6201 bios - gskill trident rgb cl16 3200mhz - ryzen 2700

1.3cpuv ile cl16 da 3200mhz olarak 4.0ghzde kullaniyorum. Kalitesiz x470 yerine on numara olan x370 daha iyidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

XMP açtıktan sonra minimum timing değerlerini bulup o timinglerde kullanmalısın.

valla bu şekilde gittiği yere kadar artik timing felan çok karışık geliyor saol cevabin icin

• Bende türkiye piyasası için birincil olarak X470 pro carbon diyeceğim, biraz tuzlu ama birde plasem var.

Asrock X470 Taichi:
    https://www.teknobiyotik.com/donanim/anakart-mainboard/asrock-x470-taichi-ryzen-socket-am4-ddr4-3466-mhz-oc-quad-sli-quad-crossfirex-ultra-m-2-usb-3-1-gen2-wifi-rgb-atx-oyuncu-anakart.html
    (bu anakart burda bittiğinde zor bulunan bir anakart)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 6 Ekim 2018; 17:43:46 >

• @No Way Out adata AX4U360038G17-sr80 modelini alacağım çipseti samsung performansıda tatmin edecektir diye düşünüyorum hocam fikrin nedir?

@` quaD. c6h'da çok güzel bir anakart ama onun sıfırı da 1900tl'den fazla o kadar eski bir anakarta vermek istemiyorum açıkçası.

@eskibirkurt x470 taichi bu modeli gördüm fiyatı uygun ama kimse adam gibi bir yorum yapmıyor o soketin kendi markasında amirali orası kesin ama bilgi edinmek zor işte asrock'tada :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre-Dylan

@No Way Out adata AX4U360038G17-sr80 modelini alacağım çipseti samsung performansıda tatmin edecektir diye düşünüyorum hocam fikrin nedir?

@` quaD. c6h'da çok güzel bir anakart ama onun sıfırı da 1900tl'den fazla o kadar eski bir anakarta vermek istemiyorum açıkçası.

@eskibirkurt x470 taichi bu modeli gördüm fiyatı uygun ama kimse adam gibi bir yorum yapmıyor o soketin kendi markasında amirali orası kesin ama bilgi edinmek zor işte asrock'tada :)
    Asus c6h ve eski kart

C7h anakart yerine c6h daha cok begeniliyor. Karsilastirmaya bakabilirsiniz. C7hde bazi seyleri eksiltmislerdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Başlık altında epey bir vrm kalitesi yorumu var.

C7H ısı haritası:

https://www.tweaktown.com/reviews/8612/asus-crosshair-vii-hero-amd-x470-motherboard-review/index10.html

X470 taichi ısı haritası:

https://www.tweaktown.com/reviews/8685/asrock-x470-taichi-amd-motherboard-review/index10.html

Tweaktown yorum olarak vrm olarak C7H için en iyisi Taichi için mükemmel yorumu yapılmış. Ancak ısı haritalarına bakarsan C7H de tepe noktası 50C taichide 36C. Bu durum C7H'nin best of vrm durumunu değiştirmez ancak taichide çok iyi bir rakip. X470 taichi'nin reviewlerini inceleyebilirsin ben kötü review'ini görmedim.

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    2 gün önce ''İşlemci macunu çok önemliymiş'' diye konu açan adam kendi C6H kullanıyor diyerek C7H'i 6'dan kötü yaptı ya artık ne desem bilemiyorum

Böyle birşey tabiki yok, yalan yanlış uydurma bilgiler ile insanları yanlış yölendirmeyin.

C6H, X370 anakartların tamamında bulunan chipsetten kaynaklanan bir sürü sorun ile piyasaya çıktı ayrıca ASUS'un BIOS'unda kendine özel sorunlar vardı. ASUS North America, OCN C6H Anabaşlığında ki(https://www.overclock.net/forum/11-amd-motherboards/1624603-rog-crosshair-vi-overclocking-thread.html )tüm sorunlardan feedback alarak C7H tasarlayıp mükemmel anakartı sundu.

https://www.youtube.com/watch?v=A4PEgofGfz4
    https://www.youtube.com/watch?v=S0mR4IoNWkQ

Asus x370 VI Hero vs Msi X470 Gaming Pro Carbon vs Asus X470 Prime Pro Asus x370 VI Hero vs Msi X470 Gaming Pro Carbon vs Asus X470 Prime Pro

Hatta ingilizceniz varsa direk OCN'de takılın bu foruma hiç uğramayın böyle saçma sapan şeyler ile aklınız karışmasın, böyle extreme saçma şeyleri duyunca milletin yorumuna ihtiyaç duymadığımı bildiğim için seviniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 6 Ekim 2018; 18:56:44 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.