Şimdi Ara

Asus VN247H 1ms 23.6' İnceleme (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
733
Cevap
11
Favori
66.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: burakk055

Hocam bu monitörü uzun zamandır araştırıyordum,incelemeyi görünce direk daldım konuya İnceleme için teşekkürler.Monitörden bir şikayetiniz varmı,bu arada ışık sızdırması demişsiniz,bununla ilgili net bir bilgim yok,ne gibi bir eksisi vardır monitöre? Görüntü kalitesinden vs. memnunmusunuz.Teşekkürler Şimdiden...

2-3 ay oldu alalı, sıkıntı yaşamadım görüntü kalitesi vs açısından fakat fiziken monitörün arkasına uzanma durumum var , masa lambasını açma için biraz sallanıyor dokunurkern o kadar. Başarılı bir model diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Harpooner

quote:

Hocam bu monitörü uzun zamandır araştırıyordum,incelemeyi görünce direk daldım konuya İnceleme için teşekkürler.Monitörden bir şikayetiniz varmı,bu arada ışık sızdırması demişsiniz,bununla ilgili net bir bilgim yok,ne gibi bir eksisi vardır monitöre? Görüntü kalitesinden vs. memnunmusunuz.Teşekkürler Şimdiden...

2-3 ay oldu alalı, sıkıntı yaşamadım görüntü kalitesi vs açısından fakat fiziken monitörün arkasına uzanma durumum var , masa lambasını açma için biraz sallanıyor dokunurkern o kadar. Başarılı bir model diyebilirim.

Alınmaya değer diyosunuz yani Bu inceleme çok iyi olmuş,imkan varsa birde bir oyun oynama esnasında yada film esnasında video çekip koyarsanız çok makbule geçer.Bu monitörü bende ağustos ortalarına doğru almak istiyorum

• quote:

quote:

quote:

Alınmaya değer diyosunuz yani Bu inceleme çok iyi olmuş,imkan varsa birde bir oyun oynama esnasında yada film esnasında video çekip koyarsanız çok makbule geçer.Bu monitörü bende ağustos ortalarına doğru almak istiyorum

Ekran kartı driver ın da problem yaşarken çekmiştim, sapıtık mor renkler hariç kısa 2 videosu var. sapıtık sapıtık ama video işte :)) DRİVER hatası ha, monitörde değil.

http://www.youtube.com/watch?v=oR2HKQhH8cg

http://www.youtube.com/watch?v=XIdbnU7XV0c

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: UFUKYALGIN

bunun gtg tepki süresi 1 ms. ama normalde ne kadar o konuda bilgi yok. 2 ms. mi yoksa 5 mi?

Tek yol var, araştırmak yeni bir monitör olduğundan alırken öyle bilgileri malesef bulamadım,

"FPS monitör tavsiye" başlığında ilk başta 10-20 link var oralardan tek tek bakmak lazım, hangisi test etti koydu diye, ama kabaca incelemelerde sorunsuz , başarılı olarak yazılı yabancı mini testlerde.

burda VS247H-P'nin incelemesi var.

http://www.youtube.com/watch?v=AasviczNeKo

özellikleri aynı değil ama adam futbol oynarken dikkat ettim orta saha çizgisi arkada iz bırakıp kayboluyor. gölgeleme mi deniyor artık tam anlamıyorum. bunda da böyle bir sorun olmasın? futbol ve araba yarışı oyunlarında böyle birşey gözlemledin mi?

• quote:

quote:

quote:

bunun gtg tepki süresi 1 ms. ama normalde ne kadar o konuda bilgi yok. 2 ms. mi yoksa 5 mi?

Tek yol var, araştırmak yeni bir monitör olduğundan alırken öyle bilgileri malesef bulamadım,

"FPS monitör tavsiye" başlığında ilk başta 10-20 link var oralardan tek tek bakmak lazım, hangisi test etti koydu diye, ama kabaca incelemelerde sorunsuz , başarılı olarak yazılı yabancı mini testlerde.

burda VS247H-P'nin incelemesi var.

http://www.youtube.com/watch?v=AasviczNeKo

özellikleri aynı değil ama adam futbol oynarken dikkat ettim orta saha çizgisi arkada iz bırakıp kayboluyor. gölgeleme mi deniyor artık tam anlamıyorum. bunda da böyle bir sorun olmasın? futbol ve araba yarışı oyunlarında böyle birşey gözlemledin mi?

Benim bildiğim en çok FPS oyunları monitörü zorlar hassasiyet olarak, ayrıca VS ile tahmini kıyas yapmak doğru olmaz, ben her gece BF3 oynayan biri olarak memnunum, en ufak ghosting vs olmuyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

3gün sonra nasipse alıcam 60 hz olması düşündürücü 75hz yapamazmıyız acaba

Benimde bilgim yok, eski tüplü monitörde hz leri fark edebilirdim ama, lcd lere geçildiğinden beri bişey anlamıoyrum, anca 120hz olusa belli oluyor :)

60-75 arası çok farkedilir de 75+ gözünüzün çok hassas olması lazım her insan farkedemez. He şöyle olur kareler üst üste binmez hızlı yenilemeden dolayı 60Fps normalde 30-40 bile gözükebilir bunu 60 a sabitler o ayrı. Ama 60-75 arası ciddi farkedilir :D

• quote:

Orijinalden alıntı: otoata

quote:

quote:

Benimde bilgim yok, eski tüplü monitörde hz leri fark edebilirdim ama, lcd lere geçildiğinden beri bişey anlamıoyrum, anca 120hz olusa belli oluyor :)

60-75 arası çok farkedilir de 75+ gözünüzün çok hassas olması lazım her insan farkedemez. He şöyle olur kareler üst üste binmez hızlı yenilemeden dolayı 60Fps normalde 30-40 bile gözükebilir bunu 60 a sabitler o ayrı. Ama 60-75 arası ciddi farkedilir :D

Eger 45-60 arasi gibi farkediyorsa fps deki gibi 60-75 de farkedilir tabi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: otoata

quote:

quote:

Eger 45-60 arasi gibi farkediyorsa fps deki gibi 60-75 de farkedilir tabi

Aynen öyle farkedilir 70-80 fps arası oynarken 60hertz bi monitör kullanmak tüm sistemin boş olması gibi bişey. :) 75 Hertz artı 75fpsye sync ettiğinizde farkı nasıl hissedersiniz anlatamam :D yada 120-144 hertzlik monitörlerden alır 120 ye sabitlersiniz ama çok büyük bi fark hissedemeyebilirsiniz :)

• hocam ps3 için düşünüyorum uygunmuıdur sizce
    birde vatanda şu an 670 tl gibi bir rakam faha ucuzundan bulamazmıyız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMuyu

hocam ps3 için düşünüyorum uygunmuıdur sizce

Ben 460 TL'ye aldım hemen hemen vatandan %25 -30 zamanları alabilirsiniz. Ben FPS oyunları oynayan biri olarak beni fazlasıyla tatmin etti.
  • quote:

quote:

Ben 460 TL'ye aldım hemen hemen vatandan %25 -30 zamanları alabilirsiniz. Ben FPS oyunları oynayan biri olarak beni fazlasıyla tatmin etti.

anladım hocam o zaman vatanı takip etmek lazım.

hep pc hemde ps3 için güüzel gibi duruyor. büyük ekran tv de oyun oynanmıyor monitor şart :)
  • quote:

quote:

quote:

hep pc hemde ps3 için güüzel gibi duruyor. büyük ekran tv de oyun oynanmıyor monitor şart :)

Büyük ekranda FPS ve strateji oynanmıyor geri kalan herşey için büyük ekran derim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Büyük ekranda FPS ve strateji oynanmıyor geri kalan herşey için büyük ekran derim

aynen hocam gow oynarken büyük ekran çok güzel oluyor ama dediğin gibi fps de olmuyor bf3 multide adamları farkedemiyorsun yakın dursan tv ye olmuyor uzak olmuyor dediğin gibi en iyisi monitor

teşekkürler bilgi için.

• Arkadaslar ps3te kullanip tavsiye eden varmi ?

• yeni sistem topluyorum monitör olarak bir türlü karar veremedim.

asus'un bu modeli mi yoksa

AOC 23" E2343F2
    http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-e2343f2-23-e2343f2-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=55699

mi?

daha önce AOC nin başka bir modelinde karar kılmıştım ama çift hdmi olmaması ve maddi olarak o fiyatlara çıkamayacak olmam beni vazgeçirdi malesef.

bu AOC hakkında bilgisi olan ve asus la karşılaştırıldığında fiyat farkına değer mi.

yoksa f/p olarak AOC modeli alınabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: accaip

yeni sistem topluyorum monitör olarak bir türlü karar veremedim.

asus'un bu modeli mi yoksa

AOC 23" E2343F2
    http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-e2343f2-23-e2343f2-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=55699

mi?

daha önce AOC nin başka bir modelinde karar kılmıştım ama çift hdmi olmaması ve maddi olarak o fiyatlara çıkamayacak olmam beni vazgeçirdi malesef.

bu AOC hakkında bilgisi olan ve asus la karşılaştırıldığında fiyat farkına değer mi.

yoksa f/p olarak AOC modeli alınabilir mi?

İncelemesi olan bir manitor o galiba bjk_murat in sayfasinda vardi ordan bakabilirsiniz

• Harpooner kullanıcısına yanıt
    yok birader incelemesi olanda tek hdmi var ve o fiyatlara çıkamıyorum.

incelemesi olan bu:http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/aoc-e2461fwh-236-e2461fwh-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=66217

benim sorduğum monitor ise şu:
    http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/aoc-e2343f2-23-e2343f2-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=55699

yani dersinki arada 100lira var. zaten şuan bile ilk düşündüğüm fiyatların üzerine çıktığım için monitörde daha fazla cıkamıyorum malesef...

• quote:

Orijinalden alıntı: accaip

yok birader incelemesi olanda tek hdmi var ve o fiyatlara çıkamıyorum.

incelemesi olan bu:http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/aoc-e2461fwh-236-e2461fwh-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=66217

benim sorduğum monitor ise şu:
    http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/aoc-e2343f2-23-e2343f2-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=55699

yani dersinki arada 100lira var. zaten şuan bile ilk düşündüğüm fiyatların üzerine çıktığım için monitörde daha fazla cıkamıyorum malesef...

e2043 olanını ben kullanıyorum şuan ofiste , aynısı zaten sizinki daha iyi HDMİ da var memnun kalırsınız, benden söylemesi. Gönül rahatlığı ile tavsiye ederim, 3 senedir kullanıyorum nerdeyse 20" olanını.

• Arkadaşlar bu monitörü almayı düşünüyorum PS3 için, ama HDMI üzerinden ses çıkışını kullanabiliyor muyuz merak ettim. PS3'ü HDMI'dan bağlayacağım için başka ses çıkışı yapma şansım yok, zaten hoparlörlü olduğu için bu monitör gözüme takıldı. İyi akşamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: steelpanther

Arkadaşlar bu monitörü almayı düşünüyorum PS3 için, ama HDMI üzerinden ses çıkışını kullanabiliyor muyuz merak ettim. PS3'ü HDMI'dan bağlayacağım için başka ses çıkışı yapma şansım yok, zaten hoparlörlü olduğu için bu monitör gözüme takıldı. İyi akşamlar.

Ses alabiliyorsun HDMİ ile merak etme.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.