Şimdi Ara

Asus VivoBook Flip TP501UB-CJ051T (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
11.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de genel olarak memnumun... Senin de memnun olmana sevindim, güzel günlerde kullan bro
  • delli kesinlikle tavsiye etmiyorum kanser olmak istemiyorsan,dell inspiron 5548 kullanıyorum 2 ay boyunca adi plastik kokusu çıkmadı hani şu ucuz siyah poşetler varya iğrenç kokan aynı öyle kokuyor laptop kanserojen bildiğin, sağlığını düşünüyorsan alma o klavyede yazıcaksın elleyeceksin,bir şehir efsanesi var dell iyidir diye o eskidendi köprünün altından çok sular aktı
  • Arkadaşlar 1 Senedir kullanıyorum, oyunlarda biraz ısınma yapıyor ve ekran malesef kötü tarafı ama genel olarak cihazdan memnunum. Biraz önce Asus Müşteri Hizmetleri ile konuştum, SSD taktırmak istediğimi söyledim. 128GB SATA3 M.2 SSD özellğinde SDD takılabileceğini söylediler. pci-e destekliyormuş. Tavsiye edebileceğiniz bir SSD var mı? Maximum 128 GB destekliyor cihaz dedi. 1 TB hard disk sökülmesine gerek yokmuş. Ram 8 GB oluyormuş maximum. Servis 70 TL ye takıyormuş SSD, Haftaya götüreceğim bakalım.
  • üzerindeki 1 TB yi sökMEden mi SSD yi takacaklar???
    Eğer gerçekten bu mümkünse harika bir haber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetz84 -- 9 Haziran 2017; 10:32:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetz84

üzerindeki 1 TB yi sökMEden mi SSD yi takacaklar???
    Eğer gerçekten bu mümkünse harika bir haber

Aynen 128 GB'lık bir yer varmış. Asus ile yazışmam aşağıdaki gibi.
    Bilgisayarı hızlandırmak isteyenlere yardımcı olur umarım.
    Haftaya Servise götüreceğim ama SSD den pek anlamam.
    120 veya 128 GB, Sata3 M.2 özelliğinde Tavsiye edecek var mı? PCI-E de destekliyormuş sanırım.

Ben: Bilgisayarıma SSD taktırmak istiyorum. Bununla ilgili bilgi alabilir miyim?
    M.T.: Maksimum 128 GB'a kadar SDD desteği mevcuttur. SATA3 M.2 özellğinde.
    Ben: 1 TB HDD takılı bende, o sökülüyor sanırım değilmi? Yoksa ekstra bir yer varmı SSD takılabilecek?
    M.T.: Kısa kontrol edeceğim.
    M.T.: SDD ve HDD aynı anda kullanılabilmektedir bu ürünümüzde.
    M.T.: Ürününüze uygun SDD'yi temin ederek servis merkezinde 70 TL ücret karşılığında taktırabilirsiniz.
    Ben: Tavsiye edilen bir marka / model varmı? Veya biz almasak, servis bizim için temin eder mi?
    M.T.: Tabi ki servis merkezine talebinizle gönderdiğiniz de stoklarda uygun SDD var ise işlemler sağlanır.

• bileğine sağlık yazarak cok iyi etmişsin. Ben de ssd taktirmayı düşünürüm bundan sonra cunku açılış hızı ve windows akıcılığı çok müthiş oluyor ssd de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar şu adresde ram upgrade ve m2 sata ssd ile ilgili yararlı bilgiler var, bakabilirsiniz.

https://youtu.be/gw9eOFiKxsg

bir de evde internete girerken youtube video vs kullanırken, pc yi ters katlayıp kullanınca şarj ve sesssizliği artıyor. internette surf yaparken katlayıp kullanın.

Bir de son windows güncellemesini temiz kurulum olarak mutlaka yapın, resmen pc şırıl şırıl akıcı oldu, ufak donmalar görüntü kartının cevap vermemesi vs hepsi, tarih oldu, temiz kurulumdan sonra asus sitesinde sensör yazılımı gibi bu pc ye özel yazılımları yükleyin yoksa katlanınca klavye maus aktif kalıyor.

Bi sorun yaşarsanız yine yardımcı olurum..

• Asus TP501 ub laptopuma SSD taktım.

WD GREEN SATA SSD M.2 2280 120GB versiyon.

Normal 1 TB HDD duruyor, SSD yi M.2 ye taktım, win 10 yüklemesi ve kullanıma hazır hale gelmesi yaklaşık 8.3 dkk sürdü.

Normal Windows açılışı 3 sn. Kapanışı da 3-4 sn.

Şiddetle tavsiye ederim, Mutlaka yapın, ilk izlenimlerim bu yöne, zamanla yine deneyimlerimi paylaşmaya devam edeceğim..
  • ahmetz84 A kullanıcısına yanıt
    selam kardeş o laptop ta hdd yeride sata 3 değil mi ? Bildiğim kadarıyla anakartın altında M.2 sata 3 var ama üsttede hard disk sata 3 diye biliyorum ben. Çünkü orjinal gelen hard diski HGST HTS545050A7E680 marka ve sata 6.0Gb/s destekliyor. bi bana yaz ssd kargoda normal ssd aldım sata 3.0 :) elim titriyor bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calipso1453 -- 9 Ekim 2018; 1:34:54 >
  • dostum yazını çok geç gördüm..
    benim pc de hdd vardı ben m2 ssd alıp taktım sonradan..
    hdd yuvasına ssd takabilirsin bunu yapan arkadaşlar da var forumda..
    ben sırf işletim sistemim hızlı açılıp kapansın diye ssd aldım. onun haricinde Hdd yi film data vs için kullanıyorum.
  • BU LAPTOP DA EKRAN TİTREME SORUNU YAŞIYORUM..!!!!!!
    Laptopu şarjdan çekince Şarj %35-40 larda iken, led ışıkları flaş patlar gibi. Pcyi kullanamaz oldun, şarj %40 ın altına düşünce başlıyor problem. şarjı takınca % 10 da bile olsa sorun olmuyor..
    Tüm dünyada bu sorun yaşayan asuscular varmış, araştırmadığım site kalmadı..
    Bios update driver update ve hatta driver downgrade bile yaptım, sorun haala devam ediyor...
    benzer sorunu siz yaşarsanız direk servise verin. benim garantim dolduğu için servise de veremiyorum :/
    şimdilik böyle kullanmaya devam..

Bildiğiniz bir çözüm var ise tavsiyelerinizi bekliyorum..
  • quote:

dostum yazını çok geç gördüm..
    benim pc de hdd vardı ben m2 ssd alıp taktım sonradan..
    hdd yuvasına ssd takabilirsin bunu yapan arkadaşlar da var forumda..
    ben sırf işletim sistemim hızlı açılıp kapansın diye ssd aldım. onun haricinde Hdd yi film data vs için kullanıyorum.
    Buna normal ssd takabiliyor muyuz şimdi boşta yer var mı? Hdd yi sökmeden takmak istiyorum, m2 ssd olmadan buna imkan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuusuuf -- 22 Kasım 2018; 19:20:44 >
  • yuusuuf Y kullanıcısına yanıt
    Hdd yi sökmeden normal ssd takamıyorsun. Anakartın altında kalıyor m2 ssd yuvası orayı açmasıda zahmetli iş aklında bulunsun.
    Aynı sorun bende de var şarja takında düzeliyor. Bu sorun hdd bozuk diye servise yollamıştım garantisi doldugu halde 500gb hdd yi 670 e takacaklarını ogrendım ıptal ettim eve geldiğinde açtım ekran yanıp sonuyor. Sarja taktım düzeldi şarj bitince oluyor oyle. Asus yaptıysa zehir olsun diyorum allaha havale ettim.
    kardeş bana mail yoluyla ulaşırmısın asus laptop ile alakalı birşeyler soracam sana formattan sonra driver yükleme konusunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calipso1453 -- 11 Eylül 2023; 9:22:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: calipso1453

kardeş bana mail yoluyla ulaşırmısın asus laptop ile alakalı birşeyler soracam sana formattan sonra driver yükleme konusunda
    Driwerları win 10 otomatik buluyor, sadece asus flip lock ve fn keys için olan driverları asus siteden indirip yükleyin.
    Merhaba aynı sorun bende de var bende şarz %80 de iken bile yapmaya başladı asus markasından nefret etmemi sağlayacak sanırım Araştırmam Batarya geriliminin düşük olması sebebiyle Ekran ışıklarının kapanmasına sebep olduğu yönünde.

Ancak bir çözüm bulamadım bir gelişme varmı sorun çözümü hakkında.
  • ozermu O kullanıcısına yanıt
    Şuan hala çözüm arıyorum,Mecburen sürekli prize takılı kullanıyorum, Laptop diye aldık masaüstü oldu, Asus benim için bitmiştir,daha da güvenmem. 2-3 yıl daha kullanayım parasını çıkarsın yeni güzel bir laptop alırım. Kasa desen esneme yaptı hafif eğiliyor, soğutucu fan desen traktör gibi ses yapıyor.Bir de ekran pırpır yapıyor, e ozaman neden o kadar para verdim ki ben.
    7 Yıl ACER kullandım bunların hiçbirini yaşamamıştım.Sadece teknolojisi eskidi haala DAŞ gibi sağlam çalışıyor. Demekki Marka adına aldanmamak gerekiyor. Bundan sonra Asus alacağımı zannetmiyorum.
  • Maksimum 12 gb'a kadar destekliyor . En kısa zamanda 8 GB taktıracağım. Bir de ssd taktırıp Windows yükledik mi ooh çok güzel olur .

• quote:

Asus TP501 ub laptopuma SSD taktım.

WD GREEN SATA SSD M.2 2280 120GB versiyon.

Normal 1 TB HDD duruyor, SSD yi M.2 ye taktım, win 10 yüklemesi ve kullanıma hazır hale gelmesi yaklaşık 8.3 dkk sürdü.

Normal Windows açılışı 3 sn. Kapanışı da 3-4 sn.

Şiddetle tavsiye ederim, Mutlaka yapın, ilk izlenimlerim bu yöne, zamanla yine deneyimlerimi paylaşmaya devam edeceğim..

Hocam merhaba

aynı laptop dan bende de var. 8gb ram taktım sorun olmadı 12gb olarak görüyor ama ben m2 hdd aldım taktım çalıştırmadı bende slot farklı olduğu için linkteki hdd aldım.

https://www.hepsiburada.com/longline-128gb-nvme-m-2-sata-ssd-1800mb-s-700mb-s-lng1800-128gn-p-HBV00000K40YD?magaza=Elektromarka

ama senin taktığın hdd farklı bunu alıp taktığımız da çalıştırır mı?

https://www.hepsiburada.com/wd-120gb-sata-green-m-2-ssd-wds120g2g0b-pm-HB00000AVMZD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uurse -- 11 Şubat 2021; 11:3:59 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.