Şimdi Ara

Asus VG259QM 280HZ IPS 2586 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
4.427
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba ne kadar sıcak bilmiyorumda 1-2 haftadır takip ediyordum 2800'ün altında hiç görmemiştim o fiyatlarda küçük satıcılardaydı hep hepsiburadada 2586 TL şuan monitörü almak isteyenler bakabilir. https://www.hepsiburada.com/asus-vg259qm-24-5-280hz-1ms-hdmi-display-gsync-full-hd-ips-monitor-p-HBV00000TIXXQ?magaza=Hepsiburada

• 2400e incehesap gaming gecesinde sattı eğer aceleniz yoksa beklenebilir incehesap yine koyar indirime cuma günü belki.
  • bu hz değerleri bana pek manalı gelmiyor. 280hz full hd monitör bana açıkçası pek keyif vermez. 144hz qhd yakın fiyatlardayken özellikle. bana pazarlama stratejisi gibi görünüyor. 280hz i algılamak gerçekçi gelmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 280hz almış 1000hz yok mu

• asterisk* kullanıcısına yanıt
    asus xg248q e sahibim 240hzi bende ilk alırken çok gereksiz buluyordum ama monitör geldiğinde hiçte öyle olmadığını kendi gözlerimle görünce deneyimlemeden yorum yapılmayacağını anladım 144hz ile 240 arasında cidden fark var ve hissediyorsunuz pazarlama stratejisi değil

Rocket League ve Csgoda 240hzi deneyimlebildim diğer oyunlarda 165-170 fps arası deneyimlebildim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asterisk*

bu hz değerleri bana pek manalı gelmiyor. 280hz full hd monitör bana açıkçası pek keyif vermez. 144hz qhd yakın fiyatlardayken özellikle. bana pazarlama stratejisi gibi görünüyor. 280hz i algılamak gerçekçi gelmiyor.
    60-144 arası kadar fark hissedilmiyor tabiki ama fark var yinede. Ben rekabetçi oyunlar oynadığım için aldım rekabetçi oyun oynamayanlar için gereksiz tabi. Ayrıca şuan sistemim 2k oyun oynatabilecek düzeyde değil ve 2k monitörle 1080p oyun oynadığınız zaman görüntü bulanıklaşıyor. Aynı fiyata üst seviye 1080p almak veya kendi klasmanında daha düşük seviye 2K-4K almak bunlar arasında seçim yapmalk lazım. Ben 1080p oynadığımdan dolayı şuan benim için gerekli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heja-Maica -- 17 Haziran 2020; 18:0:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 500 liraya alan reisler hala gelmemiş konuya sahibindende 2900 e satmaya çalışıyorlar sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

500 liraya alan reisler hala gelmemiş konuya sahibindende 2900 e satmaya çalışıyorlar sanırım
    500 liraya nasıl almışlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbarian

500 liraya nasıl almışlar?

Alıntıları Göster
    5-6 gün önce hepsiburada fiyat hatası yapıp ürünü 511 tl girmiş bu arkadaşlarda kendi teşkilatları arasında 3 er 4 er tane alıp stokları bitirmiş. Hepsiburadanında iyiliği tutmuş 3500 tllik fatura kesip ürünleri göndermiş

Sonrada bu konuda baya bir hava atmışlardı.https://forum.donanimhaber.com/msi-g24c4-144hz-1ms-1500tl--143991044
    https://forum.donanimhaber.com/sifir-asus-tuf-vg279qm-27-280hz-1ms-2980--143994695
    bu linktede hala satmaya çalıştıklarını görebilirsiniz

• Aldım hocam çok teşekkür ederim, ben de gözlemliyordum

• çok alasım var tutamıyorum kendimi, 60hz monitor kullanıyorum...

edit: display port kablosu çıkıyor mu içinden ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rapid Step -- 17 Haziran 2020; 19:30:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoguzhan55

asus xg248q e sahibim 240hzi bende ilk alırken çok gereksiz buluyordum ama monitör geldiğinde hiçte öyle olmadığını kendi gözlerimle görünce deneyimlemeden yorum yapılmayacağını anladım 144hz ile 240 arasında cidden fark var ve hissediyorsunuz pazarlama stratejisi değil

Rocket League ve Csgoda 240hzi deneyimlebildim diğer oyunlarda 165-170 fps arası deneyimlebildim.
    Hocam peki 240 hz monitorde 240 fps altı aldığınızda kasma oluyor mu?

2K'da 1080p bulanıklaşıyorsa yandık boşuna 2K monitor alınmaz o zaman. @Heja-Maica
  • Hayır gsync oldugundan fps neyse ona göre ayarlayıp veriyor.

• Ekran kartı işlemci ne olursa olsun Şuanda bilgisayarların neredeyse hepsi oyunlarda 280fps veremez.(cs go lol vs. oyunlar hariç).O yüzden 144hz bakın derim.

• Geçenlerde 511₺ ye bunun 27 incini vermişler iptalde etmemişler.

😿😿😿

• quote:

Orijinalden alıntı: Worcestershire

Hocam peki 240 hz monitorde 240 fps altı aldığınızda kasma oluyor mu?

2K'da 1080p bulanıklaşıyorsa yandık boşuna 2K monitor alınmaz o zaman. @Heja-Maica

Alıntıları Göster
    4k dan 1080p ye geçerken sıkıntı yok ancak 2k dan 1080pye downscale edince bulanıklaşıyor internette araştırabilirsiniz

• Pixel farkından dolayı 4k dan 1080'e düşürürken her 4 piksel 1 pikselmiş gibi çalışabiliyor ancak 2k'da pixel sayısı 2 katı olduğu için görüntü bulanık hale geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harubate

Ekran kartı işlemci ne olursa olsun Şuanda bilgisayarların neredeyse hepsi oyunlarda 280fps veremez.(cs go lol vs. oyunlar hariç).O yüzden 144hz bakın derim.
    Evet 280 hz monitör alanlar witcher 3'ü 280 hz oynamak için almıyolar zaten dediğiniz cs go, apex gibi rekabetçi oyunlar için alınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heja-Maica

4k dan 1080p ye geçerken sıkıntı yok ancak 2k dan 1080pye downscale edince bulanıklaşıyor internette araştırabilirsiniz

Alıntıları Göster
    Çok ilginç.
  • 2k 144 hz monitorden bu monitöre geçtim.
    Oyunlarda kesinlikle fark ediyor eger 280+ fps e çikacak oyunlar oynuyorsaniz. Fakat günlük hayatta 2k çözunurlukten sonra 1080p çöp geldi bana.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.